Γενική συζήτηση για τα antivirus

Ποιο Antivirus χρησιμοποιείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 25)
  • avast!

    Ψήφοι: 6 24.0%
  • AVG Anti-Virus

    Ψήφοι: 2 8.0%
  • Avira

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • BitDefender

    Ψήφοι: 3 12.0%
  • ClamAV / ClamWin

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows Defender

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Kaspersky

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ESET

    Ψήφοι: 6 24.0%
  • Norton

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Άλλο (διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Κανένα (διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)

    Ψήφοι: 4 16.0%
  • Panda Antivirus

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Είναι, αλλά και το Panda είναι επαρκές.;)

Το Panda το είχα 1 χρόνο και μπορώ να πω πως δεν έμεινα και πολύ ευχαριστημένη και ειναι και κάπως βαρύ:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Το Panda το είχα 1 χρόνο και μπορώ να πω πως δεν έμεινα και πολύ ευχαριστημένη και ειναι και κάπως βαρύ:/:

Συμφωνώ, για αυτό προτιμώ NOD 32 και Kaspersky. Για να είμαι ακριβέστερος, η κατάταξή μου είναι:

1. NOD 32
2. Kaspersky
3. Panda
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Και εμένα τον Αύγουστο λήγει το Panda και θα εγκαταστήσω Nod.;)Δεν ήταν κακό στην ανίχνευση ιών αλλά βαρύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Εγώ χρησιμοποιώ στον ένα Η/Υ Panda και στον άλλο NOD32. Στο panda αυτό που με ενοχλεί είναι ότι κάνει ό,τι θέλει μερικές φορές και τραβάει πολύ από τους πόρους συστήματος όταν παίρνει ενημερώσεις. Λέω να βάλω παντού nod αλλά ποιό, το ελεύθερο που κατεβάζεις ή το πλήρες που υπάρχει στην αγορά? Ξέρει κάποιος τί παραπάνω έχει και αν αξίζει τον κόπο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Λέω να βάλω παντού nod αλλά ποιό, το ελεύθερο που κατεβάζεις ή το πλήρες που υπάρχει στην αγορά? Ξέρει κάποιος τί παραπάνω έχει και αν αξίζει τον κόπο?
Δεν υπάρχει δωρέαν nod32 ...

Αν εννοείς το παράνομα δωρεάν, δεν αξίζει να ασχοληθεί. Η σουίτα που περιέχει και άλλο "εργαλία" κοστίζει μόνο 30-40 ευρώ και είναι για 3 υπολογιστές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρεγγίνα

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ήθελα να βάλω Nod, αλλά στα βρωμοmultirama (ουστ 666) που πήγα, μου είπαν να πάρω το panda. Το προωθούσαν ΤΟΣΟ πολύ, που τσαντίστηκα και τελικά έβαλα avg.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Έχω δοκιμάσει όλα τα free :D και κατέληξα στο avast!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Δεν υπάρχει δωρέαν nod32 ...

Αν εννοείς το παράνομα δωρεάν, δεν αξίζει να ασχοληθεί. Η σουίτα που περιέχει και άλλο "εργαλία" κοστίζει μόνο 30-40 ευρώ και είναι για 3 υπολογιστές.

Σ' ευχαριστώ,
Αυτό για τις 3 άδειες δεν το ήξερα κι ούτε είχα διαβάσει καλά το κουτί, βολευει.

...και αν δεν κάνω κατάχρηση...

ξέρεις (όχι από βέσπα) αλλά από vista?

έχω χάσει την εργαλειοθήκη της γλώσσας , δεν αλλάζει γλώσσες και έχω απελπιστεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
ant-i-virus, ant-i-toxic 3.1.

Baygon και καθάρισες.:redface:

Χρησιμοποιώ free edition AVG. Βαριέμαι να αγοράσω αντιικό πρόγραμμα (αν και θα έπρεπε). Δε μοιάζω και πολύ στα μυρμήγκια στο θέμα πρόληψης κινδύνου σχετικά με το λαπτοπίδι. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tuppence

Νεοφερμένος

Η Tuppence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αεροσυνοδός. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Έχω δοκιμάσει όλα τα free :D και κατέληξα στο avast!

Το ίδιο...μέχρι στιγμής, μ' έχει βγάλει ασπροπρόσωπη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
ρε παιδια, κανενα καλο free υπαρχει, εκτος απο το avg; Γιατι μου φαινετε τελικα οπιο και αν βαλω για μοστρα θα το βαλω μονο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
ρε παιδια, κανενα καλο free υπαρχει, εκτος απο το avg; Γιατι μου φαινετε τελικα οπιο και αν βαλω για μοστρα θα το βαλω μονο...
Avast! ΛΕΜΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Μόλις έκανα format στον υπολογιστή μου και έβαλα το NOD32. Θα δούμε πώς θα πάει... Προς το παρόν καλό φαίνεται πάντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Και το BitDefender ειναι καλο, θεωρειται ισως οριακα καλυτερο απο τα αλλα 2 καλα (NOD32 , Kaspersky) της τριαδας του "βαθρου". Εχω βαλει NOD32 προς το παρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ice-girl

Νεοφερμένος

Η ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
avast
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.

rose25

Νεοφερμένος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Χρησιμοποιώ το AVG Free. Αλλά έχω την εντύπωση οτι δεν κάνει τόσο καλή δουλειά. Μήπως ξέρετε κανένα άλλο που να είναι δωρεάν και καλό;

Υ.Γ. Το λειτουργικό μου είναι Windows Vista Home Premium.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δωρεάν; Avast
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KaufenMan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KaufenMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Από όλα αυτά τα Anti-Virus ποια είναι δωρεάν; Και είναι καλό να έχουμε παραπάνω από ένα anti-virus στο pc?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Από όλα αυτά τα Anti-Virus ποια είναι δωρεάν; Και είναι καλό να έχουμε παραπάνω από ένα anti-virus στο pc?
Είναι καλό να έχεις πάνω από ένα antivirus στο pc, δεν είναι καλό να τα έχεις όλα να φορτώνονται στην έναρξη γιατί τρώνε πολύ χώρο στη μνήμη και καθυστερούν πολύ το φόρτωμα των windows κάτα την εκκίνηση. Θα κρατήσεις το ένα και θα απενεργοποιήσεις το φόρτωμα των υπόλοιπων κατά την εκκίνηση από το msconfig (το τρέχεις από την εκτέλεση ή μπορείς να εγκατασταστήσεις το πρόγραμμα tweakXPpro αν έχεις winXP και να δημιουργήσεις με αυτό εικονίδιο στο desktop σου). Από όσα είναι στο poll, ότι υπάρχουν δωρεάν εκδόσεις του AVG, αλλά με περιορισμένες δυνατότητες σε σχέση με τις αντίστοιχες εκδόσεις που πωλούνται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top