Απορίες σχετικά με την αναβάθμιση του υπολογιστή σας

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Its performance in gaming benchmarks aren't outstanding. Although it will play games, don't expect anything spectacular. For instance, in Half-Life 2, a DirectX 9 (DX9) game using the maximum resolution of our Samsung SyncMaster 245B monitor, 1920x1200 and the maximum quality settings, we only got 27fps (frames per second). This is still mildly playable, but a simple drop in quality would increase performance.

Newer, DirectX 10 (DX10) games like Lost Planet: Extreme Condition were less promising. Using the default settings, which are mostly comprised of low to medium quality settings at a resolution of 1280x1024, it only averaged 8.9fps. In 3DMark 2006 it scored a measly 1816, not a very high score at all.

Source: https://www.pcworld.idg.com.au/index.php/taxid;2136212627;pid;4906;pt;1
Valder σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Θα σας ενημερώσω ξανά πριν πάω για "ψώνια"! :D

H μιτρικη που επελεξες δεν ειναι συμβατη με τον επεξεργαστη.Επισης σου προτεινω να βαλεις Nvidia και οχι ATI η Nvidia ειναι καλυτερη.
Ναι, το ξέρω αυτό. Τα παιδιά, κάτω από το post μου, το ίδιο είπαν.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elvenwind

Νεοφερμένος

Ο Elvenwind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά.Θέλω να αναβαθμίσω το pc μου και ζητώ τη γνώμη σας.
Έχω να σας πω ότι είμαι Gamer και παρακάτω σας έχω τα χαρακτηριστικά του pc μου.

Operating System Microsoft Windows XP Professional
CPU Type Intel Pentium 4, 3215 MHz (16 x 201)
Motherboard Name Gigabyte GA-8S648FX-RZ(C) (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio)
Motherboard Chipset SiS 648FX
RAM Kingston K 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)
Graphic Card ATI RADEON 9250 (128 MB)

Και τον αγόρασα πριν από 3 χρόνια στην τιμή των 1415 ευρώ (με κοροϊδεψαν);;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά.Θέλω να αναβαθμίσω το pc μου και ζητώ τη γνώμη σας.
Έχω να σας πω ότι είμαι Gamer και παρακάτω σας έχω τα χαρακτηριστικά του pc μου.

Operating System Microsoft Windows XP Professional
CPU Type Intel Pentium 4, 3215 MHz (16 x 201)
Motherboard Name Gigabyte GA-8S648FX-RZ(C) (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio)
Motherboard Chipset SiS 648FX
RAM Kingston K 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)
Graphic Card ATI RADEON 9250 (128 MB)

Και τον αγόρασα πριν από 3 χρόνια στην τιμή των 1415 ευρώ (με κοροϊδεψαν);;;

Καταρχάς καλωσήρθες στο στέκι και να αποφεύγεις τα greeklish δια ροπάλου διότι δεν επιτρέπονται.

Στο θέμα μας τώρα...

1415 ευρώ αυτό επί 2005;;; Άγριο δούλεμα όμως....:eek:

Πόσα διαθέτεις για αναβάθμιση;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Επανέρχομαι με το θέμα περί αναβάθμισης του υπολογιστή μου (ή τσαγιέρα), το budget άλλαξε, αλλά η διάθεση δε χαλάει, για δείτε και πείτε:

επεξεργαστής: κλικ
μητρική: κλικ
μνήμες: 2 * κλικ
κάρτα γραφικών: κλικ
σκληρός: κλικ_1 και κλικ_2

Κάρτα ήχου, δεν έχω βρει ακόμη, αν κάποιος ξέρει ας πει κάποια. Το βρίσκετε ΟΚ το σύνολο;

κόστος: 205 ευρώ χωρίς κάρτα ήχου και αν κρατήσω το δικό μου κουτί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Στην θέση σου θα έβαζα απλά 4GB Ram για να μπορώ να τρέξω και Vista στο άνετο. Με 70ευρώ σύνολο παίρνεις 2τσιπάκια DDR2. Αν όχι, καλύτερα πάρε ένα τσιπάκι 2GB ( https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.55371 ) και πιο φτηνό θα σου βγει, και πλέον οι διαφορές είναι πολύ μικρές.

Όσο για τον δίσκο, δοκίμασε τους segate. Πλέον είναι οι πιο δημοφιλής δίσκοι με πολλούς χρήστες ικανοποιημένους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ο επεξεργαστής είναι καλός; Αξίζει τα 35 (:P) ευρώ του; Ευχαριστώ για τις πληροφορίες για τη μνήμη, θα τις λάβω υπ' όψιν.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ο επεξεργαστής είναι καλός; Αξίζει τα 35 (:P) ευρώ του;
Αξίζει δεν αξίζει ... κάτι καλύτερο στα 35 δύσκολα βρίσκεις. Θέλεις/μπορείς να ανεβάσεις το budget?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Μέχρι 250, δε πάει άλλο. Αλλά για να ανεβάσω τη μνήμη θα πρέπει να βρω και νέα μητρική, ίσως και να περιοριστώ σε ένα μεγάλο σκληρό να μου έρθει και φθηνότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πλεων εφτασε ο κομπος στο χτενι...
Το pc μου δεν αντεχει αλλο... Καινουργιο pc λεω να μην παρω ακομα, μαλλον πρεπει να δω τι μπορω να κανω σε αυτων, με τα λιγοτερα δυνατα εξοδα.
Για αρχη Ram... Τωρα εχει ενα τσιπακι των 512... Τι μου προτινετε να του βαλω; Ενα του giga, δυο 512 (αυτο δεν θα μεινει πανω επειδη ειναι σε αργη συχνοτιτα και θα μου καθυστερει οτι και αν βαλω πανω) η μηπος να το κοιταξω για 2gb;
Θελω να αλλαξω και καρτα ηχου γιατι αυτη με εχει κουρασει παραπολυ οσο καιρο εχω αυτο το pc... Το θεμα ειναι οτι για τον ηχο εχω φορτοσει πανω ολοκληρο ηχιτικο συγκροτιμα (ραδιο ενυσχιτη-κασετοφωνο-πικαπ, και ολα αυτα βγαινουν σε δυο ηχεια 120 watt), οποτε δεν ξερω κατα ποσο μια απλη-φτηνη καρτα θα μου κανει την δουλεια μου. Τι μου προτινετε λοιπον επ'αυτου;
Τωρα το σκευτομαι και για καμια καρτα γραφικων... οχι τπτ τρελο, τωρα εχω μια Ge force Fx5200, ελεγα για τιποτα λιγο καλητερο απο αυτην....
Μετα απο αυτα ομως φοβαμε για 2 πραγματα... 1)τροφοδοτικο; Θα μου αρκεσει η θα χρειαστω μεγαλητερης υσχιος; 2)Θερμοτιτα.. .Μηπος ειναι ωρα και για καινουργιο κουτι που να κραταει πιο χαμηλα την θερμοκρασια; η με μερικα ανεμιστιρακια η κατι σχετικο ειμαι καλημενος;

Ειπαμε οσο πιο χαμηλα η τιμη τοσο το καλητερο... με 300 περιπου περνω ολοκαινουργιο και αρκετα καλητερο, αλλα δεν βρισκω τον λογο αφου σε λιγο καιρο και αυτος θα ειναι χαλια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
με 300 παιρνεις καινουργιο pc ? που βρε ; να παρω κι εγω ενα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Καταρχήν το πισί δεν είναι το τελευταίο άλμπουμ του Άφωνου που θα το βρείς τσάμπα -παράνομα- στο νετ. Το πισί θέλει λεφτά και αρκετά λεφτά μάλιστα.

Πες μου ακριβώς τι πισί έχεις, να δω τι μπορούμε να κάνουμε.

Τι τροφοδοτικό, πόσα βαττ
Τι μητρική
Τι επεξεργαστή
Μνήμη είπες οκ 512, θα φάει σούτα.

ε, όλα πες τα μου και ξαναμιλάμε μετά!:) Εδώ είμαι και το ξέρεις!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πλάκα-πλάκα, για να δω το τροφοδοτικό μου υπάρχει άλλος τρόπος πέραν από το να το ανοίξω;

Μέχρι 250, δε πάει άλλο. Αλλά για να ανεβάσω τη μνήμη θα πρέπει να βρω και νέα μητρική, ίσως και να περιοριστώ σε ένα μεγάλο σκληρό να μου έρθει και φθηνότερα.
Aυτό μας αρέσει(?):
https://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=CPUIntel&cp_id=138987
https://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=PciExpress&cp_id=132537
https://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=MotherboardsIntel&cp_id=138489
Και με ένα σκληρό μου βγαίνει και σε πολύ καλή τιμή.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
@lorien, απο e-shop, αν παρεις φτηνα μερη και εχεις αλλα που δεν τα χρησιμοποιεις εμφανιζετε ενα ωραιοτατο pc...

@valder Σιγουρα δεν το βρησκεις τσαμπα (ειτε νομιμα ειτε παρανομα) στο ιντερνετ. Αλλα δεν εχει και την τιμη του cd, οποτε δεν μπορω να περνω ενα καθε εβδομαδα... Και δεν βρισκω λογο να παρω αυτην την στιγμη ενα τρελα καλο... Υπαρχει μονο για internet, μουσικη-video-εικονες, και που και που κανενα παλιο παιχνιδι. Δεν χρειαζομαι τις τρελες επιδωσεις. Για αυτο το αφηνω για αργοτερα, για να το παρω οταν θα χρειαζομαι καλητερες επιδωσεις.
Λοιπον, το τωρινο...
350watt τροφοδοτικο (το οπιος ομως μυστιρια ζεστενετε πολυ.... Το ανεμιστιρακι δουλευει, το εχω τσεκαρει)
Η μητρικη δεν ξερω τι ειναι
Ο επεξεργαστης ειναι Intel Pentium 4 3gh, Hyper Threadind
Μνημη 512
Καρτα γραφικων Nvidia GeForce Fx 5200, 128mb
Καρτα ηχου on-board
Και εχω φορτωσει πανω εναν 80αρι και εναν 200αρι σκληρο (και το σκευτομαι για κανεναν εξωτερικο, εαν τελικα δεν στησω αλλο...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Πλάκα-πλάκα, για να δω το τροφοδοτικό μου υπάρχει άλλος τρόπος πέραν από το να το ανοίξω;


Aυτό μας αρέσει(?):
https://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=CPUIntel&cp_id=138987
https://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=PciExpress&cp_id=132537
https://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=MotherboardsIntel&cp_id=138489
Και με ένα σκληρό μου βγαίνει και σε πολύ καλή τιμή.:redface:

Ακόμα να πάρεις πισί εσύ από τότε που ρώταγες;:confused:

@lorien, απο e-shop, αν παρεις φτηνα μερη και εχεις αλλα που δεν τα χρησιμοποιεις εμφανιζετε ενα ωραιοτατο pc...

@valder Σιγουρα δεν το βρησκεις τσαμπα (ειτε νομιμα ειτε παρανομα) στο ιντερνετ. Αλλα δεν εχει και την τιμη του cd, οποτε δεν μπορω να περνω ενα καθε εβδομαδα... Και δεν βρισκω λογο να παρω αυτην την στιγμη ενα τρελα καλο... Υπαρχει μονο για internet, μουσικη-video-εικονες, και που και που κανενα παλιο παιχνιδι. Δεν χρειαζομαι τις τρελες επιδωσεις. Για αυτο το αφηνω για αργοτερα, για να το παρω οταν θα χρειαζομαι καλητερες επιδωσεις.
Λοιπον, το τωρινο...
350watt τροφοδοτικο (το οπιος ομως μυστιρια ζεστενετε πολυ.... Το ανεμιστιρακι δουλευει, το εχω τσεκαρει)
Η μητρικη δεν ξερω τι ειναι
Ο επεξεργαστης ειναι Intel Pentium 4 3gh, Hyper Threadind
Μνημη 512
Καρτα γραφικων Nvidia GeForce Fx 5200, 128mb
Καρτα ηχου on-board
Και εχω φορτωσει πανω εναν 80αρι και εναν 200αρι σκληρο (και το σκευτομαι για κανεναν εξωτερικο, εαν τελικα δεν στησω αλλο...)

Μικρό τροφοδοτικό έχεις. Αν θες να βάλεις καλύτερη κάρτα γραφικών θες κανα 500ρι μέσες άκρες.
Μνήμη θα πας 2 γιγα
Ήχου αν θες για δουλειά πας σε άλλο επιπεδο που δεν είμαι καλά qualified, μόνο ένας επαγγελματίας σε συστήματα ήχου θα σου πει, ειδάλλως για καθημερινές δουλειές καλά είσαι.

Σκληρούς ότι θες κάνεις, ελεύθερα.

Κάρτα γραφικών πες μου σε τι θύρα κάθεται, AGP ή PCI-Express.:) Αν έχεις AGP πας σε μεταχειρισμένες μάλλον γιατί δεν υπάρχει πράμα στην αγορά από δαύτες πια, αν έχεις PCI-X πας σε ότι θες ανάλογα το τροφοδοτικό που θα βάλεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και πως ξεχωριζω τι απο τα δυο ειναι;....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Και πως ξεχωριζω τι απο τα δυο ειναι;....

Κατα 99% δυστυχώς είναι AGP με μια μικρή έρευνα που έκανα. Από 5300 και πάνω βγαίνανε και σε PCI-X απ' όσο βλέπω! Αν θες το συζητάμε κι αύριο, είμαι κομμάτια και πάω για νάνι.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αστο για αυριο τοτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Valder, ψάχνω τουλάχιστον 6 μήνες.:P
Είμαι παράξενος.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Παιδιά πώς το βρίσκετε το νέο μου pc?
Είναι καινούριο,μιας βδομάδας.Περιμένω απόψεις.;)
Motherboard: GA-EP35C-DS3R
CPU: Intel Q9450
GPU: GeCUBE 4870
RAM: Geil 2X1GB (800Mhz)
Monitor: LG L226W Wide
Soundcard: Onboard
PSU: L&C 600W
HDD: WD 250
Keyboard&Mouse: Microsoft Wireless Optical Desktop 2000
OS:Windows Vista Ultimate SP1

Κρόνε το pc το θέλεις περισσότερο για games ή για applications και internet?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πλάκα-πλάκα, για να δω το τροφοδοτικό μου υπάρχει άλλος τρόπος πέραν από το να το ανοίξω;


Aυτό μας αρέσει(?):
https://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=CPUIntel&cp_id=138987
https://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=PciExpress&cp_id=132537
https://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=MotherboardsIntel&cp_id=138489
Και με ένα σκληρό μου βγαίνει και σε πολύ καλή τιμή.:redface:
Μοιάζει καλύτερο, τι RAM θα βάλεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top