ΑΣΠΑΙΤΕ-ΣΕΛΕΤΕ

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι, γιατί στους διαγωνισμούς εκπαιδευτικών αναρτώνται και αποτελέσματα εκπαιδευτικών που δεν έχουν περάσει ΣΕΛΕΤΕ?:redface: όποιος ξέρει ας βοηθήσει. Μπορεί κάποιος να περάσει εκπαιδευτικός χώρις να έχει βγάλει ΠΑΤΕΣ? Ποια είναι η διαφορά ΠΑΤΕΣ και ΣΕΛΕΤΕ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Χωρίς να είμαι 100% σιγουρη ,ρώτησα κι εγώ αλλού για να σου απαντήσω ,λοιπόν :
Κατ'αρχήν δεν έχει καποια διαφορά η ΠΑΤΕΣ με τη ΣΕΛΕΤΕ(πλέον ΑΣΠΑΙΤΕ),απλά η ΠΑΤΕΣ είναι τμήμα της ΣΕΛΕΤΕ.('εχει ένα ακόμη τμήμα η ΣΕΛΕΤΕ,δεν το θυμάμαι τώρα,αλλά δε σε ενδιαφέρει).'Οπως πχ η Φιλοσοφική από μόνη της δεν είναι ξεχωριστή σχολή απλά περιλαμβάνει άλλες σχολές όπως τη Φιλολογία,την Αρχαιολογία,το Φ.Π.Ψ.και όποια άλλη δε ξέρω.

'Ολοι οι απόφοιτοι ΤΕΙ μπορούν να διδάξουν σε σχολεία και να διαγωνιστούν μέσω ΑΣΕΠ,ακόμη και αυτοί που δεν έχουν τελειώσει και ΠΑΤΕΣ,γι'αυτό και στο διαγωνισμό εκπαιδευτικών βλέπεις ξεχωριστό πίνακα με υποψήφιους χωρίς ΠΑΤΕΣ-ΑΣΠΑΙΤΕ.
Απλά οι υποψήφιοι που έχουν τελειώσει ΑΣΠΑΙΤΕ προηγούνται .Τί σημαίνει αυτό ?
'Εστω υπάρχουν 20 θέσεις.Διαγωνίζονται 20 με ΑΣΠΑΙΤΕ και 30 από ΤΕΙ.Αν οι 20 από την ΑΣΠΑΙΤΕ πιάσουν ΟΛΟΙ τη βάση ,παίρνουν αυτούς ,ανεξαρτήτως βαθμού.Αν πχ οι 15 από την ΑΣΠΑΙΤΕ πιάσουν τη βάση,τότε θα πάρουν αυτούς τους 15 και τους υπόλοιπους 5 από τους 30 του ΤΕΙ(τους 5 πρώτους/που έγραψαν καλύτερα)
Δηλαδή μπορεί εσύ από τα ΤΕΙ να γράψεις άριστα,και να σου πάρει τη θέση κάποιος από ΑΣΠΑΙΤΕ που απλά έπιασε τη βάση.

Οπότε μπορείς να μπείς στην ΑΣΠΑΙΤΕ (στο παιδαγωγικό τμήμα που λέγεται ΠΑΤΕΣ) και να πάρεις το πτυχίο του Εκπαιδευτικού Τεχνολόγου Μηχανικού σε κάτι λιγότερο απο 2 χρόνια. Το μόνο πρόβλημα είναι οτι παίρνουν 1 ή 2 κάθε χρόνο απο κάθε ειδικότητα... και ΔΕΝ δίνεις εξετάσεις... αλλά πας με μόρια (πόσα χρόνια είσαι ωρομίσθιος κλπ...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από plain:
Χωρίς να είμαι 100% σιγουρη ,ρώτησα κι εγώ αλλού για να σου απαντήσω ,λοιπόν :
Κατ'αρχήν δεν έχει καποια διαφορά η ΠΑΤΕΣ με τη ΣΕΛΕΤΕ(πλέον ΑΣΠΑΙΤΕ),απλά η ΠΑΤΕΣ είναι τμήμα της ΣΕΛΕΤΕ.('εχει ένα ακόμη τμήμα η ΣΕΛΕΤΕ,δεν το θυμάμαι τώρα,αλλά δε σε ενδιαφέρει).'Οπως πχ η Φιλοσοφική από μόνη της δεν είναι ξεχωριστή σχολή απλά περιλαμβάνει άλλες σχολές όπως τη Φιλολογία,την Αρχαιολογία,το Φ.Π.Ψ.και όποια άλλη δε ξέρω.

'Ολοι οι απόφοιτοι ΤΕΙ μπορούν να διδάξουν σε σχολεία και να διαγωνιστούν μέσω ΑΣΕΠ,ακόμη και αυτοί που δεν έχουν τελειώσει και ΠΑΤΕΣ,γι'αυτό και στο διαγωνισμό εκπαιδευτικών βλέπεις ξεχωριστό πίνακα με υποψήφιους χωρίς ΠΑΤΕΣ-ΑΣΠΑΙΤΕ.
Απλά οι υποψήφιοι που έχουν τελειώσει ΑΣΠΑΙΤΕ προηγούνται .Τί σημαίνει αυτό ?
'Εστω υπάρχουν 20 θέσεις.Διαγωνίζονται 20 με ΑΣΠΑΙΤΕ και 30 από ΤΕΙ.Αν οι 20 από την ΑΣΠΑΙΤΕ πιάσουν ΟΛΟΙ τη βάση ,παίρνουν αυτούς ,ανεξαρτήτως βαθμού.Αν πχ οι 15 από την ΑΣΠΑΙΤΕ πιάσουν τη βάση,τότε θα πάρουν αυτούς τους 15 και τους υπόλοιπους 5 από τους 30 του ΤΕΙ(τους 5 πρώτους/που έγραψαν καλύτερα)
Δηλαδή μπορεί εσύ από τα ΤΕΙ να γράψεις άριστα,και να σου πάρει τη θέση κάποιος από ΑΣΠΑΙΤΕ που απλά έπιασε τη βάση.

Οπότε μπορείς να μπείς στην ΑΣΠΑΙΤΕ (στο παιδαγωγικό τμήμα που λέγεται ΠΑΤΕΣ) και να πάρεις το πτυχίο του Εκπαιδευτικού Τεχνολόγου Μηχανικού σε κάτι λιγότερο απο 2 χρόνια. Το μόνο πρόβλημα είναι οτι παίρνουν 1 ή 2 κάθε χρόνο απο κάθε ειδικότητα... και ΔΕΝ δίνεις εξετάσεις... αλλά πας με μόρια (πόσα χρόνια είσαι ωρομίσθιος κλπ...)

Ολόσωστα όλα όσα γράφεις να κάνω μόνο μια διευκρίνηση για την ΠΑΤΕΣ.
Η ΠΑΤΕΣ (αν είναι αυτό που νομίζω δλδ το μονοετές πρόγραμμα κατάρτισης) δεν δίνει κανένα πτυχίο.Απλά χορηγεί βεβαίωση ότι την παρακολούθησες.Ουσιαστικά η ΠΑΤΕΣ είναι τα παιδαγωγικά μαθήματα(κάτι σαν σεμινάρια)που θα πρέπει να έχει περάσει ένας εκπαιδευτικός και τα οποία στην ΑΣΠΑΙΤΕ τα διδάσκονται παράλληλα με τα μαθήματα.Δεν σου χορηγεί πτυχίο για να μπεις θέλει πτυχιό απο ΤΕΙ.Η ΠΑΤΕΣ λειτουργεί σε Αθήνα,Θεσσαλονίκη,Ηράκλειο και νομίζω Πάτρα.
Αν σε ενδιαφέρει να δηλώσεις μπες στο site της ΑΣΠΑΙΤΕ (δεν το θυμάμαι αλλά θα το βρεις σίγουρα στο www.ypepth.gr (Yπ.Παιδείας) και δες στις ανακοινώσεις ή στα έγγραφα τις ημερομηνίες για αιτήσεις (η ΠΑΤΕΣ δεν έχει ξεχωριστό σαιτ).
Για φέτος δλδ για τα τμήματα που αρχίζουν του χρόνου έχει γίνει η επιλογή,αν όμως σε ενδιαφέρει δες τις ημερομηνίες για το 2007.
Τα κριτήρια είναι ο βαθμός πτυχίου,οι πιστοποιημένες ξένες γλώσσες,η εργασιακή εμπειρία,η διδακτική εμπειρία,τυχόν μεταπτυχιακό.
Αν πάλι δεν είσαι φοιτητής ή αποφοιτος ΤΕΙ αλλά δίνεις τώρα εξετάσεις προτίμησε να μπεις κατευθείαν ΑΣΠΑΙΤΕ αν σε ενδιαφέρει η καριέρα εκπαιδευτικού γιατί έτσι θα κερδίσεις και μόρια και ένα χρόνο απο την ζωή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
thanx kleftra and plain, u were very helpful:redface:

if I remember correctly PATES is one-year study
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
να επαναφερω το παναρχαιο θεμα και να ρωτησω εαν καποιος απο εσας εχει την ευγενη καλοσυνη να με ενημερωσει για το ΑΣΠΑΙΤΕ.Σε λιγο καιρο θα μαι αποφοιτος κοινωνιολογιας κ εχω ακουσει οτι αν εχεις 1 ελπιδα να διοριστεις εκπαιδευτικος πρεπει να εχεις χαρτι ΑΣΠΑΙΤΕ.στην επισημη σελιδα δεν καταλαβαινω τπτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StarsAllOver

Νεοφερμένος

Η StarsAllOver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
μολις ειδα Laluna το post σου. αρκετα καθυστερηνα δλδ. Ποτε πηρες πτυχιο? προλαβες να κανεις χαρτια τον Ιουνιο?
Γενικως καθε Ιουνιο γινονται οι αιτησεις και το ποσα ατομα παιρνουν απο καθε ειδικοτητα αλλαζει απο χρονια σε χρονια. Υπαρχουν διαφορες πολεις οπου υπαρχουν παραρτηματα της ΑΣΠΑΙΤΕ κ μπορεις να σπουδασεις. εχεις το δικαιωμα να κανεις μονο σε μια πολη αιτηση. Βεβαια αυτα που σου λεω τα εχει κ η προκυρηξη. Τα μορια μαζευονται εχοντας χαρτια απο ξενες γλωσσες, μεταπτυχιακο, διδακτορικο, ECDL κ φυσικα το βαθμο πτυχιου σου. Αν θελεις περαιτερω ενημερωση στειλε μου pm κ θα σε βοηθησω. Το κατεχω νομιζω το θεμα, ως παλια! (ειδικοτητα πληροφορικης ειμαι βεβαια, αλλα η διαδικασια ειναι ιδια!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DORITOS

Νεοφερμένος

Η DORITOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα !
Ακούστε ποιο είναι εμένα το πρόβλημα μου :
Είμαι απόφοιτη του τμήματος Ηλεκτρονικών υπολογιστικών συστημάτων και θέλω να δουλέψω ως εκπαιδευτικός .Βασικά ήθελα σε δημοτικό γιατί τα πράγματα είναι ποιο χαλαρα αλλά δυστυχώς μου απάντησαν από τη πρωτοβάθμια ότι δεν υπάρχει ειδικότητα πληροφορικάριου στα δημοτικά .΄Ασχετο αλλά εγώ μαθαίνω ότι σε δημοτικά έχει μπει η πληροφορική απλά δε ξέρω τι σχολή έχουν τελειώσει αυτοί οι εκπαιδευτικοί..τέσπα...
Από την άλλη κάποιος μου είπε ότι οι απόφοιτοι της σχολής μας έχουν το δικαίωμα να δουλέψουν ως ωρομίσθιοι και μετά από δυο χρόνια αν εξακολουθείς και δουλεύεις ως ωρομίσθιος είναι υποχρεωμένοι να σε κάνουν μόνιμο...αν και μου φαίνεται πολύ εύκολο για να είναι αληθινό ....τέσπα....

Και ερωτώ
Εσείς αν είσασταν στηθέση μου θα πηγαίνατε Ασπαιτε ? Έχει κάτι να προσφέρει ή παλεύεις να αποφοιτήσεις και το αποτέλεσμα μηδέν ???

Μπήκα και είδα λίγο τα τμήματα και το μόνο σχετικό νομίζω πως είναι το : ΓΕΝΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ...αν δε κάνω λάθος ...

Βέβαια κάπου διάβασα ότι οι αιτήσεις γίνονται τον Ιούνη οπότε μάλλον για φέτος τη χαιρετάω την ιδέα αλλά τουλάχιστον να μπορέσω ναπροετοιμαστώ για του χρόνου....

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!! ( Μη ξεχνάμε και τους τρόπους μας )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StarsAllOver

Νεοφερμένος

Η StarsAllOver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Να τα παρουμε ενα-ενα. Καθε χρονο, γυρω στον Ιουνιο-Ιουλιο βγαινει προκυρηξη που καλει οσους θελουν να γινουν ωρομισθιοι-αναπληρωτες να κανουν αιτηση. Μετα απο αυτο βγαινουν δυο πινακες. Ο ενας εχει τα ονοματα οσων εχουν μορια κ ο αλλος εχει οσων δεν εχουν καθολου. Αιτηση μπορεις να κανεις για τα ολοημερα δημοτικα, τα γυμνασια κ τα λυκεια.
Οσο για αυτο που σου ειπαν δεν ισχυει. Οτι δλδ κανεις 2 χροναι ωρομισθιος κ μετα διοριζεσαι. Δεν ισχυει πια δλδ, γιατι πριν 2-3 χρονια ουτε 2 χρονια δεν χρειαζοταν για την ειδικοτητα της πληροφορικης. οι καλες αυτες μερες ομως δυστυχως περασαν! Με τα μορια που εχω τωρα, πριν 2 χρονια διοριζομουν, αλλα με την τωρινη κατασταση δεν ξερω ποσο ακομα θα χρειαστει να ειμαι ωρομισθια μεχρι να ερθει ο πολυποθητος διορισμος.
Οσο για την ασπαιτε ειναι μια πληγη σχεδον απαραιτητη. Οι αιτησεις γινονται περιπου στις ιδιες ημερομηνιες με τις αιτησεις ωρομισθιων. Για ασπαιτε προσωπικα το παλευω να μπω, αλλα το αν αξιζει ειναι υποκειμενικο. Ο καθενας αξιολογει τα πραγματα κ επιλεγει αυτο που του αρεσει κ τον συμφερει.
Ελπιζω να βοηθησα κ αν εχεις αποριες, πες μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DORITOS

Νεοφερμένος

Η DORITOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ StarsAllOver ,αν και λίγο καθυστερημένα γιατί όπως καλά θα ξέρεις στην επιστήμη των υπολογιστών όταν θέλεις να επικοινωνήσεις με τον έξω κόσμο προκύπτουν διάφορα προβλήμα ενδιάμεσα .τέσπα !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanalexis

Νεοφερμένος

Ο ioanalexis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ερώτηση,
Εάν κάποιος έχει τελειώσει την ΑΣΠΑΙΤΕ και πάρει την παιδαγωγική επάρκεια,πρώην ΠΑΤΕΣ,παίρνει και αυτός συν δύο μισθολογικά κλιμάκια όπως ο πτυχιούχος της ΑΣΠΑΙΤΕ , πρώην ΑΣΕΤΕΜ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

marouli

Νεοφερμένος

Η marouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γειά σας! Θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με τη ΣΕΛΕΤΕ... Είμαι τελειόφοιτη Τ.Ε.Ι, στο τμήμα τησ Νοσηλευτικής... και σκέφτομαι οταν τελειώσω με το καλό... να πάω ΣΕΛΕΤΕ... για να γίνω καθηγήτρια Νοσηλευτικής σε ΤΕΕ...:hmm:
Το ερώτημα μου είναι το εξής: για να δώσω εξετάσεις για ΣΕΛΕΤΕ... θα πρέπει να έχω ορκιστεί... και να κρατάω στα χέρια μου το πτυχίο μου???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αφου τελειωσεις ολες σου τις υποχρεωσεις με τη σχολη, λιγες μερες μετα μπορεις να παρεις το πτυχιο ως χαρτι - ασχετα αν η ορκομωσια γινει μηνες μετα. Αυτο αρκει για οποια δουλεια χρειαζεται να αποδειξεις πως εχεις πτυχιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouli

Νεοφερμένος

Η marouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
''Ευχαριστώ.......!!!!!!!!!''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StarsAllOver

Νεοφερμένος

Η StarsAllOver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
δεν δινεις εξετασεις για να μπεις στη σελετε!
ααα, και δεν λεγεται σελετε εδω και χρονια πια... ασπαιτε λεγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouli

Νεοφερμένος

Η marouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Το γνωρίζω οτι λέγεται ΑΣΠΑΙΤΕ.... απλά οι περισσότεροι έχουμε συνηθίσει το ΣΕΛΕΤΕ... και το χρησιμοποιούμε ακόμη...Τεσπα! Δεν δίνεις εξετάσεις για να μπείς ΣΕΛΕΤΕ...??? Και τι κάνεις...??? Απλά μια αίτηση...??? Ααα.... ο βαθμός πτυχίου παίζει ρόλο...??? Αν ναι, ως προς τι...???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StarsAllOver

Νεοφερμένος

Η StarsAllOver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ααα, αφου το ξερεις ενταξει! για να μην ψαχνεις σε... λάθος μερος το ειπα (ναι όντως ακομα σελετε λεμε και συνεννοουμαστε κιολας!).
αιτηση κανεις αφου βγει η προκηρυξη (μια φορα το χρονο γινεται αυτο), συνηθως τετοιο καιρο.
και ναι, μετραει ο βαθμος πτυχιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Με κληρωση δε γινεται η διαδικασια; Ο βαθμος πτυχιου που ακριβως μετραει; Και τι αλλο παιζει ρολο γενικως στο αν εχεις προτεραιοτητα η οχι; Προϋπηρεσια κτλ;
Stars επειδη φαινεται να το χεις ψαξει, κι επειδη το σαιτ τους ειναι για τον δγιαολο, αν εχεις διαθεση τα λες λιγο αναλυτικα; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouli

Νεοφερμένος

Η marouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
''Συμφωνώ.....!!!!!!!'' Αν γίνεται πιο αναλυτκά...!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StarsAllOver

Νεοφερμένος

Η StarsAllOver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
βασικά κορίτσια υπάρχει αυτή τη στιγμή η προκύρηξη για τις αιτησεις που έγιναν φέτος. νομίζω πως θα σας κατατοπίσουν πλήρως. Όντως δεν υπάρχει καλή ενημέρωση από το site (ούτε και τηλεφωνικά βεβαια!), αλλά ακόμα δεν έβγαλαν τις προκυρήξεις, οπότε είναι ότι καλυτερο αυτή τη στιγμή για να ενημερωθειτε και λέει αναλυτικά τα πάντα. Αν θέλετε στείλτε για διευκρινίσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris92

Νεοφερμένος

Ο Xaris92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
να κάνω μια ερώτηση???τώρα δίνω "πανελλαδικες" σε ένα χρόνο και θέλω να ξέρω απ την "ασπαιτε" εάν περάσω τι μαθήματα θα έχω...ως ηλεκτρονικός μπορεί κάποιος να με βοηθήσει????:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top