Τι σας "τη δίνει" σε έναν άνθρωπο;

meryl

Νεοφερμένος

Η meryl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Το νταηλίκι, η ψευτιά ,το κουτσομπολιό,το να αρπάζεται με το παραμικρό και να βρίζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Μου την σπάνε αυτοί που παινεύονται, που διαδίδουν φήμες ψεύτικες με αθώο και ύπουλο τρόπο, που δεν αντιλαμβάνονται τα πιο ουσιώδη πράγματα και κοιτάνε μόνο την πάρτη τους, που ''γλείφουν'' τους πάντες και τα πάντα, που υπερεκτιμούν σε τεράστιο βαθμό τις ικανότητες τους.. (Έχω μια συγκεκριμένη στο μαυλό που πληρεί ΟΛΕΣ τις παραπάνω προυποθέσεις και μου την σπάει απίστευτα..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Μου την δίνουν αυτοί που νομίζουν ότι είναι πιο έξυπνοι από εμένα. Είναι για γέλια, δεν γνωρίζουν τίποτα...

Μου την δίνουν αυτοί οι οποίοι θεωρούν ότι είναι ικανότεροι από εμένα στην πραγματοποίηση μιας εργασίας. Είναι όλοι για τα πανηγύρια..

Μου την δίνουν αυτοί οι οποίοι δεν κάνουν αυτό που τους λέω όταν τους το λέω. Αν ακολουθούσαν τις εντολές μου όλα θα πήγαιναν κατ' ευχήν..

Με λίγα λόγια μου την δίνουν όσοι δεν αποδέχονται το δικαίωμα εξουσίας το οποίο έχω ελέω θεού πάνω τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Η εκμετάλλευση (τα καλά και συμφέροντα ταις ψυχαίς ημών) με την έννοια της ιδιοτελούς χρησιμοποίησης προσώπων, ειδικά όταν βρίσκονται σε κατάσταση ανάγκης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Με εκνευριζει η ανοργανωσια και η τεμπελια.
το-αραζουμε και δεν κανουμε τιποτα σε τουτη τη ζωη γιατι ετσι μας αρεσει, αυτη η απαθεια, η αδιαφορια δηλαδη.

Με απογοητευουν ομως αλλα οπως η υποκρισια, το υπουλο και δηθεν, το κοιταω μονο τον εαυτο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pote ksana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Η εκμετάλλευση (τα καλά και συμφέροντα ταις ψυχαίς ημών) με την έννοια της ιδιοτελούς χρησιμοποίησης προσώπων, ειδικά όταν βρίσκονται σε κατάσταση ανάγκης!


Την εκμετάλλευση εγώ την ταυτίζω με την κουτοπονηριά. Γιατί κουτοπονηριά είναι να εκμεταλλεύσαι κάποιον που σου φέρεται όμορφα και να νομίζεις οτι δεν σε παίρνει πρέφα. Κάνω τα στραβά μάτια σε κάτι τέτοια με την λογική 'κάνε το καλό και ρίξ΄το στο γιαλό'. Πιστεύω στο νόμο του κάρμα. Η λύπηση για κάποιον που πέφτει τόσο χαμηλά είναι προτιμότερη απ'το μίσος.

Αυτό όμως που πραγματικά μου τη δίνει σ'έναν άνθρωπο είναι η επιφανειακότητα. Το να μην βάζει συναίσθημα και ψυχή στα πιστεύω και στις πράξεις του. Ακόμα περισσότερο, στις σχέσεις. Έχω σαν φιλοσοφία οτι καλύτερα να δώσεις την καρδιά σου κι ας πληγωθείς, παρά να δίνεις μισό εαυτό, μισά συναισθήματα. Δεν δίνω ποτέ δεύτερη ευκαιρία στους ψευτο-φίλους και ψευτο-έρωτες. Όλα ή τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
τίποτα...εδώ δεν μου τη δίνω εγώ γιατί να μου τη δίνουν οι άλλοι άνθρωποι;;;;;;
η αδιαφορία και η κατανόηση είναι ότι καλύτερο για να μην σε ενοχλούν ποτέ οι άλλοι......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πολλά πράγματα..
Ενδεικτικά:
1.όταν υποτιμάνε την νοημοσύνη του άλλου,νομίζοντας πως τα ξέρουν όλα
2. οι κάθε φύσεως γενικολογίες
3. οταν βγαζουν πολυ γρηγορα συμπερασματα για καποιον ενω δεν ισχυουν
4. οι πισοπλατες μαχεριες
5.η χρησιμοποιηση του αλλου για να φερουν εις περας τον στοχο τους
6.η υποκρισια

και πολλα ακομα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική_Ήρα

Νεοφερμένος

Η Αγγελική_Ήρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
H υποκρισία....!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Μου τη δίνουν απίστευτα οι άνθρωποι που λένε αλήθεια :mad:
το θεωρώ ότι πιο μικροπρεπές και άθλιο .
Πως μου πετάς ρε κύριος μες στα μούτρα την αλήθεια εε ?
Με ποιο δικαίωμα δεν λες ψέμματα ? :mad:
Φρίκη ! Δυστυχώς οι άνθρωποι σήμερα δεν ξέρουν να εκτιμούν τις διαχρονικές αξίες !


Ένα άλλο χαρακτηριστικό είναι το να μην έχει μιζέρια !
Πφφφ ! Αηδιάζω εντελώς λέμε !
Είναι δυνατόν να τολμάς να μην κλαίγεσαι και να μην γκρινιάζεις με το παραμικρό ?
Να μην αρέσκεσαι να αναμασάς την κακομοιριά σου σε κάθε σου λέξη ?
Θεωρώ πως δεν υπάρχει πιο σαγηνευτικό πράγμα από το να μιζεριάζεις , να κλαίγεσαι για όλα
και σε όλους
Να επαναλαμβάνεις συνεχώς πως είσαι θύμα … ειλικρινά μπορώ να ερωτευτώ χωρίς δεύτερη σκέψη
έναν μίζερο άνθρωπο , είναι τόσο γοητευτικοί !:inlove:

Επίσης βρίσκω εντελώς ανεκδιήγητους τους ανθρώπους που δεν κουτσομπολεύουν :mad:
που δεν έχουν ακόμα γνωρίσει αυτό το ύψιστο αγαθό του να θάβεις όλους τους άλλους
εκτός από τον εαυτό σου !
Πόση ασχήμια μπορεί να κρύβει μια ψυχή που προτιμά να βλέπει την δική της καμπούρα και
όχι όλων των άλλων ?Εε ? Εεε ?

Αλλά πιστεύω το αποκορύφωμα είναι η ανυπαρξία αχαριστίας .
Πως μπορείς να λες ευχαριστώ και να ανταποδίδεις ότι καλό σου έχουν κάνει ?
Πως γίνεται να είσαι τόσο άθλιος και να μην ανταποδίδεις με κακία την καλοσύνη
και με ότι χειρότερη πράξη γεννηθεί στο ευγενικό μυαλό σου τις καλές πράξεις των άλλων ? :kill:


Τέλος το χειρότερο χαρακτηριστικό που βλέπω στους ανθρώπους γύρω μου και με θλίβει βαθύτατα
είναι το γεγονός πως δεν καταλαβαίνουν πως έχω πάντα δίκιο , μα πάντα ,
αλλά ακόμα και τις ελάχιστες , τις μηδαμινές φορές , που δεν έχω δίκιο .. δικαίως δεν το έχω !


Πφφφ ! Τελικά οι άνθρωποι έχετε πολλά ελλατώματα :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Μου τη δινει να κραζει την κατασταση στην Ελλαδα,αλλα στην ερωτηση μου αν του δινοταν η ευκαρια να μπει στο δημοσιο με βυζμα τι θα εκανε,να μου απανταει: "Καλα το ρωτας? Μαλακας ειμαι να μην μπω?".Το χειροτερο ειναι να δικαιολογειται κιολας οτιδεν φταει αυτος αλλα το συστημα που ειναι ετσι..:mad:

Μου τη δινει να ειναι πανω απο 40, να ανηκει δλδ στη γενια που τα σκατωσε και να σχολιαζει συνεχεια τους νεους με υποτιμητικα σχολια..:mad:

Μου τη δινει να ειναι παρτακιας..:mad:

Μου τη δινει η αγενεια..:mad:

Μου τη δινει η κουτοπονηρια..:mad:

Μου τη δινει να ειναι της λογικης οτι θα τα καταφερω εγω και ας πατησω επι πτωματων..:mad:


Καλα..σταματαω γιατι δεν μου αρεσουν και τα ποστ-σεντονια..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Μου τη δινει να ειναι πανω απο 40, να ανηκει δλδ στη γενια που τα σκατωσε και να σχολιαζει συνεχεια τους νεους με υποτιμητικα σχολια..:mad:

Η φήμη του Παναγιώτη Μπαζιωτόπουλου εξαπλώνεται :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marw4

Νεοφερμένος

Η marw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Το ψέμα πρώτα απ' όλα και δεύτερον το πολύ μπλα μπλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
:P

τα ειπε ολα ο Μεγαλος...εγω τι αλλο να πω...:D:D:D:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Στους άλλους:
Με ενοχλεί αφάνταστα το ψέμα

Η έλλειψη στοιχειωδών τρόπων

Όσοι έχουν μαλώσει με την καθαριότητα

Γυναίκες που φέρονται σαν άνδρες

Άνδρες που δεν έχουν αξιοπρέπεια και συνεχίζουν να σε ενοχλούν ενώ τους έχεις στείλει ξεκάθαρο μήνυμα

Η αχαριστία, η ασυνέπεια, τα κόμπλεξ που πληρώνουν οι άλλοι συνήθως

Το να μιλά κανείς πολύ για τον εαυτό του και τα προβλήματά του, γκρίνια, μιζέρια, μηδενιστική διάθεση

Οι αργές κινήσεις, αργόστροφα άτομα :redface: (υπομονή μηδεν)

Σ'εμένα:
το ότι όταν έχω νεύρα ξεσπάω πάνω σου χωρίς να φταις ο δόλιος

ότι αργώ συστηματικά σε ραντεβού (στα επαγγελματικής φύσεως αλλάζει το πράγμα:P)

ότι είμαι ειρωνική όταν συναντώ βλακεία ή άτομο να μου τη λέει

ότι σκέφτομαι πολύ τον άλλον σε σχέση με τον εαυτό μου

ότι αλλάζω γνώμη κάθε 5 λεπτά (όχι για σοβαρά ζητήματα, κρίσης)

η έλλειψη υπομονής που λέγαμε παραπάνω..( αυτό το δουλεύω τελευταία)

Αυτάαα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
'


Η πολυλογία.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Να λεει ψέμματα και να το "παιζει"
:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
..τι? Και καλα?:P


ναι... να παρουσιαζει κατι τελειως διαφορετκο απο αυτο που ειναι!!!!
δεν ειναι πολυ ηλιθιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Επισης μου τη δινει να μου υψωνουν τον τονο της φωνης επειδη εγω δεν το κανω.
ειμαι τοσο απαθεστατη-εκνευριστικη θα ελεγα οταν φωναξει καποιος κι εγω.....
αλλου για αλλου. αδιαφορω κι οχι επιτηδες αλλα επειδη δεν το ανεχομαι.
Ειτε σχετιζεται κατι μεμενα ειτε ειμαι μπροστα σε καποιο καυγαδακι.
ειμαι υπερ της κουβεντας κι οταν δω πως δε βγαζω ακρη αποχωρω αφηνοντας ανοιχτους λογαριασμους μεχρι να ρθει η ωρα της κουβεντας.
δεν μπορω τις φωνες. καθολου. φευγω μεμιας.


κι ομως παρατηρω πως καποιες φορες η φωνη χρειαζεται. αν και την αποφευγω οσο μπορω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top