Γυναίκες και θετικές επιστήμες

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ημουν απόλυτα σίγουρη οτι θα απαντήσεις ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό :D
Βρε μήπως να γίνω μέντιουμ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ημουν απόλυτα σίγουρη οτι θα απαντήσεις ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό :D
Βρε μήπως να γίνω μέντιουμ? :P
και εγώ είμουν απόλυτα σίγουρος ότι όταν θα απαντούσε o Covenant κάτι τέτοιο ότι εσύ θα απαντούσες αυτό που απάντησες. Αν είσουν μέντιουμ θα είχες γράψει ότι είσαι σίγουρη ότι όταν απαντήσεις έτσι θα έρθει αμέσως ο Γιάννης και θα απαντήσει σε αυτό που έγραψες πρίν απο λίγο.

Όποιος έκανε την μαλ*** και διάβασε αυτο που έγραψα ας πρόσεξε ούτε 2η ματία δεν του έριξα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
LOOOOOL! :hehe:
Καλά τη δική σου απάντηση δεν τη μάντεψα άρα δεν είμαι και τόσο καλό μέντιουμ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Καποιος να μου δωσει 6 αριθμους εμενα....:smoke: :bounce: :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Καποιος να μου δωσει 6 αριθμους εμενα....:smoke: :bounce: :jumpy:

1
2
3
4
5
6
οκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Την αληθεια την ξερω και πολυ καλα,για μενα οι επιστημονες ηταν παντα σεβαστοι στην ζωη μου,ασχετως αν οι διατυπωσεις τους θιγουν ή οχι τα συμφεροντα μου.
Και για μένα... οι αληθινοί επιστήμονες όμως. Οι αμερόληπτοι. Όταν σε χρηματοδοτούν οργανώσεις με συγκεκριμένα πολιτικά συμφέροντα, κάποιο λάκκο έχει η φάβα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Και για μένα... οι αληθινοί επιστήμονες όμως. Οι αμερόληπτοι. Όταν σε χρηματοδοτούν οργανώσεις με συγκεκριμένα πολιτικά συμφέροντα, κάποιο λάκκο έχει η φάβα!

Αυτό μου θυμίζει κάτι σαν το πλοίο της greenpeace που διαμαρτυρόταν για την μόλυνση των θαλασσών την ίδια ώρα που το μαζούτ και τα λάδια απο την μηχανή του παλαιού τους πλοίου είχαν κάνει το νερό κοντά τους σκα***
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Αυτό μου θυμίζει κάτι σαν το πλοίο της greenpeace που διαμαρτυρόταν για την μόλυνση των θαλασσών την ίδια ώρα που το μαζούτ και τα λάδια απο την μηχανή του παλαιού τους πλοίου είχαν κάνει το νερό κοντά τους σκα***
Τι υπονοείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Και για μένα... οι αληθινοί επιστήμονες όμως. Οι αμερόληπτοι. Όταν σε χρηματοδοτούν οργανώσεις με συγκεκριμένα πολιτικά συμφέροντα, κάποιο λάκκο έχει η φάβα!
Δηλαδη οταν διαβασα την ερευνα οτι οι γυναικες ζουν περισσοτερο απο τους αντρες κατα μεσο ορο 7-9 χρονια απο τους αντρες,τι επρεπε;

Να αρχισω να ψαχνω στο ιντερνετ για συνομωσιες,πληρωμενες ερευνες και φεμινιστριες πισω απο αυτην την ερευνα;;:confused::blink:

Απλα για μενα ειναι η αληθεια,καθως ξερω ολους τους ως τωρα γνωστους λογους που ισχυει κατι τετοιο και ειμαι ευτυχης που μπορεσα να δω μια τετοια επιστημονικη ερευνα για κατι που το εβλεπα χρονια στην ζωη μου.
Οπως για τα προηγουμενα ειναι παραδειγματα ζωης,ετσι και αυτο οτι οι γυναικες μας θαβετε πρωτες σε συντριπτικη πλειοψηφια.

Τωρα δηλαδη θα επρεπε να γινω μισογυνης και να γυρισω τον κοσμο αναποδα οτι κατι τετοιο δεν ισχυει,επειδη μου θιγει τα συμφεροντα μου και επειδη ειναι ψεμα;;:confused:

Παντα στα λεγομενα μου επικρατει λογικη και οποιος θελει την ασπαζεται.
Δεν ειναι λογικο να φερομαστε ολοι το ιδιο,ο καθεις κρινει με βαση τα σταθμα που εχει ορισει στην ζωη του.
Δεν μου αρεσει να κανω παραλογες συζητησεις,οταν ιδιως εχουν ξεφυγει απο τα ορια της λογικης και το θεμα εχει αποκλειστει κατα πολυ του πραγματικου.

Θα μπορουσες καλλιστα και εσυ να μας παραθετεις τις γνωσεις σου,καθως θα χαιρομουν να ενημερωθω και απο σενα.Οτι καλοπροαιρετο ειναι ευπροσδεκτο,αρκει να ειναι μεσα στα πλασια της λογικης παντα ;)

Make a try,it worths the effort :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Τι υπονοείς;

Ότι πάντα πίσω απο κάθε τι σημαντικό και κάποιες φορές "ανθρωπιστικό" κρύβονται κάποια συμφέροντα.
Οι επιστήμονες σε κανένα κλάδο δεν μπορούν να είναι αντικειμενικοί καθώς απο κάπου παίρνουν την χρηματοδότιση τους και πάντα μιλάμε για πολλά εκατομμύρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Δηλαδη οταν διαβασα την ερευνα οτι οι γυναικες ζουν περισσοτερο απο τους αντρες κατα μεσο ορο 7-9 χρονια απο τους αντρες,τι επρεπε;

Να αρχισω να ψαχνω στο ιντερνετ για συνομωσιες,πληρωμενες ερευνες και φεμινιστριες πισω απο αυτην την ερευνα;;:confused::blink:
Κάν'το! Αυτή η έρευνα είναι εύκολα επιβεβαιώσιμη στατιστικά, διάφανη και ξεκάθαρη. Είναι κοντολογίς έγκυρη.

Η "έρευνα" που παρέθεσες εσύ δεν είναι έγκυρη, όσο κι αν θέλεις να το πιστεύεις επειδή σε συμφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Covenant αν δεν απατώμαι η Νέσσα σου παρέθεσε ένα ωραιότατο άρθρρο το οποίο αμφιβάλλω κατα πόσον διάβασες...

Επίσης:
Δειυκρίνιση #1: Ακόμα κι αν η ερευνα σου έλεγε οτι οι γυναίκες είναι εξυπνότερες την ίδια αντίδραση ακριβώς θα είχα.
Διευκρίνιση #2: Δεν μισώ τους άνδρες. Έχω αρχίσει να αμφιβάλλω όμως κατα πόσον εσύ δεν μισείς τις γυναίκες. Όποτε θιχτει θέμα περι ισότητα γίνεσαι πρωτοφανώς επιθετικός :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ δλδ που γουστάρω τους άντρες περισσότερο απ τις γυναίκες είμαι μισογύναιο? :hmm:



:P :P :P

Το παραπάνω διάλειμμα ήταν μια ευγενική χορηγία της Κακής Επιρροής
Μπορείτε να συνεχίσετε
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxr

Νεοφερμένος

Ο zxr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
εγώ δλδ που γουστάρω τους άντρες περισσότερο απ τις γυναίκες είμαι μισογύναιο? :hmm:

Όχι εσύ καλά κάνεις και γουστάρεις τους άντρες, συνέχισε!!! :P

Μετά λύπης μου διάβασα όλη αυτά την αντιπαράθεση σχετικά με το ποιός είναι πιο έξυπνος, ποιός έχει multi-tasking, multi-media, hyperthreading κτλ, κτλ.

Κι όλα αυτά κλεισμένα στο γενικό πλαίσιο των δυο φύλων.

Μα καλά δεν έχετε καταλάβει ότι τα δυο φύλα είναι μεν δυο σύνολα αλλά το κάθε σύνολο δεν έχει καμία ομοιογένεια; Εν ολίγοις ο κάθε άνθρωπος είναι μοναδικός, έχει τις κλίσεις του, τα ταλέντα του, τους τομείς στους οποίους είναι καλύτερος από κάποιον άλλον.

Κι αυτό δεν εξαρτάται από το φύλο. Μην ακούω λοιπόν αυτά περί 5 μονάδων, ότι εσείς είστε πιο έξυπνοι, εμείς πιο χαζοί, εγώ την έχω πιο μεγ... (ωχ, αυτό μου ξέφυγε :redface: ) γιατί αφενός βγάζω σπυράκια (καημένο προσωπάκι μου) κι αφετέρου μου θυμίζουν άλλες εποχές (hello γιαγιά!!!)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Με κατι "κουφα" που διαβαζω τωρα τελευταια (δε θελω να θειξω συγκεκριμενα ατομα) κυριως απο τους αρρενες του forum, νομιζω μια χαρα τα πανε οι γυναικες. Παααρα πολυ καλα μαλιστα, πολυ καλυτερα απο τα αγορια !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Ενα πραγμα εχω καταλαβει που το αναφερουν οι ψυχολογοι αν τον κοσμο.

Οτι οι αντρες υιοθετησαν ολες τις γυναικειες τακτικες/μεθοδους συναναστροφης με το αλλο φυλο και το αντιστρογο,καθως πολλες γυναικες γιναν αντρακια.
Για μενα εχει χαθει η μαγεια,γιαυτο σπανιζουν τα γνησια θηλυκα.

Και ναι το γνησιο θηλυκο ειναι αυτη που δεν θα νοιαστει αν θα παει στην σχολη αβαφτη ,απλα και κομψα ντυμενη γνωριζοντας καλα τι ικανοτητες εχει και τι μπορει να καταφερει στην ζωη της.

Τωρα θα αναρωτηθειτε γιατι τα λεω ολα αυτα...ο λογος ειναι ενας και λυπαμαι που βλεπω την πραγματικοτητα,καθως αποτελει μεγιστη ειρωνεια στην πραγματικη ζωη.

Πληθος αντρων στο συγκεκριμενο θεμα,εκτος εμου που επεκταθηκα πολυ παραπανω απο απο οτι εκανε ο καθενας εδω μεσα,εξεφραζε μια αποψη που απεχει ετη φωτος απο την πραγματικη του αποψη που διατυπωνει στον εξω κοσμο και οχι μεσα στις γραμμες ενος φορουμ...
Ενω η τεραστια πλειοψηφια πιστευει οτι οι γυναικες ειναι "χαζες" και "τρελες" ταυτοχρονα,βλεπω απαντησεις οτι ολοι πιστευουν οτι οι γυναικες ειναι το ενα ειναι το αλλο,ικανες πανεξυπνες κτλ...λυπαμαι πολυ που βλεπω υποκρισια,καθως ξερω πολυ καλα τι συζητουν οι αντρες σε μεγαλη συχνοτητα και υπαρχουν ελαχιστοι αντρες (ακομα κ αν ρωτησεις καποιον στον δρομο) να σου πουν την ιδια πλειοψηφικη ταση μεσα σε αυτο το θεμα...
Εγω δεν το αφουγκραζομαι καθολου καθως παραεπεκταθηκα πανω στις αποψεις μου σε σχεση με τον καθεναν εδω μεσα.


Και μην μου πειτε τωρα οτι ολοι εχετε βρει τις ιδανικες γυναικες μεχρι τωρα σε καθε επιπεδο,τοτε το ψεμα θα ειναι πανμεγιστο...

Απλα ηθελα να το αναφερω καθως θιγομαι εμμεσως και δεν περιμενα να θελουν να ειναι οι αντρες "τοσο" ευγενικοι και καλοπροαιρετοι στα ποστ τους,ενω η πραγματικη τους αποψη δεν εχει καμια σχεση με τα γραφομενα τους.
Δεν θελω να θιξω κανεναν,οποιος φιλος θα ηθελε να μου αντιπαραθεσει κατι πανω σε αυτο θα του απαντουσα ευχαριστως σε ενα ΠΜ,καθως θα ηταν προτιμοτερο και για τους 2 μας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ΟΙ λόγοι είναι πολλοί Covenant:
-Ερωτική απογοήτευση
-Η ψυχολογία της μάζας
-Η ανάγκη να νιώσουν ανώτεροι
-Ο φόβος μην φάει κράξιμο
κλπ κλπ κλπ

Πάντως δεν νομίζω να έχει κανείς λόγο να πει ψέματα μέσα σε ένα φόρουμ που δεν τον ξέρει κανένας. Στην πραγματική ζωή έχει πολλούς περισσότερους λόγους να πει ψέματα.
Τι περίμενες δηλαδή? Να αρχίσουν οι άντρες να λένε "Οι γυναίκες είναι χαζές, ηλίθιες και βλαμμένες κι εμείς είμαστε πολύ ανώτεροι τους"? Ούτε στο δημοτικό να είμασταν δηλαδή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
-Δεν νομιζω να εβαλα τις ερωτικες απογοητευσεις μου στα γραφομενα μου,απλα σου ειπα ποιες γυναικες με εξιταρουν και πνευματικα.
-Η υποκρισια της μαζας θα ελεγα εγω.
-Ανωτερος νιωθεις οτι εισαι ο ευατος σου καθως τοτε εχεις πραγματικη αυτοπεποιθηση.
-Δηλαδη εγω ειμαι πολυ τολμηρος που καθησα κ εγραψα τοσα πολλα;
Αντιθετως δεν το εκανα για κανεναν αλλο λογο παρα να δωσω πραγματικα στοιχεια,σε συνδιασμο με την δικια μου (αντρικη ,καθως ειμαστε σε γυναικειο θεμα) αντιληψη.
Τωρα το τι εγινε εδω μεσα φαινεται ξεκαθαρα σε ολες τις προηγουμενες σελιδες.
Ανοιξαν οι πυλες τις κολασεως αλλα κλεισαν ξανα γιατι εμπαζε πολυ ρευμα :P

Παλι αντιθετως,στο φορουμ και γενικα στο ιντερνετ ειναι ΕΚΕΙ που ευδοκοιμουν καλυτερα απο ΠΟΤΕ τα ψεματα και οι αναληθειες.
Δεν ειπα κανεις να βγει να πει κατι τετοιο σαν χαζος,απλα δεν μιλησε ΚΑΝΕΙΣ για τις γυναικες που ειχε ως τωρα στην ζωη του συνοπτικα,απλα μιλησε γενικα και αοριστα με μια καθολου ειλικρινης διατυπωση.

Αυτο που ελεγα για τις αλλαγες συμπεριφορας και νοοτροπιας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μα θα ήταν χαζό να κρίνει όλες τις γυναίκες απο μερικές που έχει γνωρίσει αυτός! ΆΛλωστε αμφιβάλλω αν κανείς μας έχει γνωρίσει αντιπροσωπευτικό δείγμα, δλδ δείγμα γυναικών/ανδρών απο όλα τα κοινωνικά στρώματα, επίπεδα μόρφωσης, ηλικίες κλπ ώστε να βγάλει στατιστικό συμπέρασμα ανάλογο με αποτέλεσμα έρευνας. Οπότε το θεωρώ αρκετά σοφο που δεν προέβηκαν σε τέτοια επιπόλαια συμπεράσματα και γενικεύσεις. Το δείγμα φυσικά είναι πάντα αρκετό για να βγάλει ο καθείς ένα προσωπικό συμπέρασμα, αλλά όχι και να ισχυρίζεται οτι το δικό του συμπέρασμα είναι το σωστό και όλοι οι άλλοι ψευδονται!!
Τώρα εσύ γιατί παραπονιέσαι που δεν είχες την απήχηση που περίμενες απο τους ομόφυλους σου? Τι είναι το thread, μάχη φύλων και περίμενες να "συσπειρωθείτε" για να "πολεμήσετε" τις κακές γυναίκες? Είμαστε με τα καλά μας??? Και μην μου βάλεις πάλι 343523 :mad: εικονίδια οτι και καλά δεν κατάλαβα πάλι τι είπες. διάβασε απλά το προηγούμενο ποστ σου.
Πάντως είναι αρκετά άτιμο επειδή δεν μπορείς να δεχτεις οτι η γνώμη σου δεν αντιπροσωπευει την πλειοψηφία να πας να βγάλεις τους άλλους ψευτες... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Καμια σχεση με οσα λες,παλι αρχισες την δικια σου ορχηστρα :)
To δεχεσαι ειτε οχι,ο καθενας και η καθεμια εχει μια αντιληψη για τον κοσμο γυρω του και γυρω της,με αποτελεσμα να μας κανει ξεχωριστους.
Ετσι ειναι κ αυτη η αποψη καθως αντικατροπτιζει ενα μικρο υποσυνολο μεσα στην ζωη του καθενος.
Αυτο δεν ειναι η ελευθερια του λογου;Να λεει ο καθεις οτι πιστευει με βαση τα δικα του βιωματα.
Δεν μιλησαν καν για την ερευνα και ουτε εδωσα συνθημα πολεμου.

Παντως μου φαινεται τραγικο που στο ενα ποστ σου μιλας οτι το ενα και το αλλο να συμβαινει γιατι καποιοι δεν μιλησαν ευθεως και στο επομενο μου το γυρνας στο φεμινιστικο σου,δημιουργωντας στο μυαλο σου οτι ο μισογυνισμος μου αυξανεται αναλογα με τα ποστ μου.
Εχουμε καποιο προβλημα κατανοησης και δυστυχως δημιουργει απειρες παρεξηγησεις,με λυπηζει αφανταστα πολυ.


Για να μην γινομαι κ παλι αναλυτικος,γιατι ισως να μην με επιασες παλι,θα σου συνοψισω ολα οσα εννοω σε μια φραση:

Μην αναρωτιεστε που πηγαν οι αντρες μετα...

...και η νοούσα,εννόησε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top