Η στιγμή που νιώσατε τον μεγαλύτερο φόβο

High_Voltage

Νεοφερμένος

Η High_Voltage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Τι να σου πώ bunny! :lol: ησυχότατο! χαχαχα! Διαβολο με λέγανε απο τότε και η μάνα μου ειχε βαρέσει και κάτι εγκεφαλικα που έπρεπε να τρέχει απο πισω μου όλη την ώρα! χαχαχαχ! Ευχομαι τα παιδία μου να μη μου μοιασουν σε αυτο το θέμα! :lol: Γιατι τοτε εγώ θα γίνω Ηρωδης! :lol: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από High_Voltage:
Τι να σου πώ bunny! :lol: ησυχότατο! χαχαχα! Διαβολο με λέγανε απο τότε και η μάνα μου ειχε βαρέσει και κάτι εγκεφαλικα που έπρεπε να τρέχει απο πισω μου όλη την ώρα! χαχαχαχ! Ευχομαι τα παιδία μου να μη μου μοιασουν σε αυτο το θέμα! :lol: Γιατι τοτε εγώ θα γίνω Ηρωδης! :lol: :P

Δεν ξέρεις όμως αυτό που λένε???:D
το μήλο κάτω απο την μηλιά θα πέσει:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

High_Voltage

Νεοφερμένος

Η High_Voltage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
τότε μάλλον δεν θα κάνω παιδιά bunny! :lol: :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από High_Voltage:
τότε μάλλον δεν θα κάνω παιδιά bunny! :lol: :)

όχι καλέ να κάνεις!!:)
Θα στα βαφτήσω εγώ που ήμουν ήρεμη κι έτσι θα εξισορροπήσουμε τα πράγματα.
Αντί να λένε τρελός νονός σε βάφτησε θα λένε ήρεμη νονα:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Εμένα ήταν σε σεισμό....:redface:
Βασικά μέχρι τότε ... 1999 αν δν κάνω λάθος... είχαμε ζήσει αρκετούς σεισμούς και δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα.

Αυτό που με τρόμαξε ήταν το μέρος.
Ήμουν στο σπίτι ενός φίλου που ζει στον 6ο :( όροφο
Όταν ο σεισμός άρχισε ζήσαμε σκηνές matrix :clapup:

Πραγματικά είναι πολύ παράξενο τι μπορεί να κάνει ένας άνθρωπος εάν η ζωή του απειλείται... Ο φίλος μου δεν ήταν και τόσο τυχερός αλλά ευτυχώς δεν τραυματίστηκε σοβαρά.

Εγώ απέφυγα ένα σύνθετο με κρύσταλλα και άλλα μπιχλιμπίδια ενώ ήμουν καθισμένος με αυτό πίσω μου, ανεβαίνοντας στη καρέγκλα και πηδώντας μπροστα... ενώ ήμουν στον αέρα το σπίτι κουνιόταν και έπεσε ο πολυέλαιος ακριβώς δίπλα μου (με ξύρισε για την ακρίβεια... έχω ακόμα μια ουλή στο χέρι μου απο τότε)... προσγειώθηκα μπροστά από ένα διάδρομο και κάθησα κάτω απο τη κάσα της πόρτας... Μετά πανικοβλήθηκα γιατί κοιτώντας γύρω μου είδα το φίλο μου πλακωμένο απο το σύνθετο... οπότε γύρισα να βοηθήσω και έφαγα ενα πίνακα (ντακσ σιγά ... ) στη πλάτη.

Ε εκεί έληξε ο σεισμός :D

Δευτερόλεπτα αλλά ήταν σαν μια ζωή ολόκληρη...

Βέβαια πέθανε κάπχιος! Η γάτα του! (έπεσε απο το μπαλκόνι) το αστείο όμως είναι οτι δεν έπεσε στο σεισμό το κανονικό, αλλα σε ένα μετασεισμό!
Κρίμα ... έκανε πολλές γκάφες αυτό το γατί κινηματογραφικές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ που στο σεισμό του 1999 έκανα μπάνιο τι να πω???
Άκουγα τα μπυκαλάκια στο ράφι του νιπτήρα να πέφτουν κάτω και νόμιζα οτι σπάνε τα είδη υγιεινής (νιπτήρας, λεκάνη κλπ)!!! :lol: μιας και δεν έβλεπα τι γίνεται καθώς είχα τραβηγμένη την κουρτίνα! Άσε που στην αρχή νομισα οτι ήταν ο περιβόητος...μετροπόντικας!!! :lol:
Πωπω τελείως lol είμαι ώρες ώρες :redface:
Πάντως λυπήθηκα για τη γατούλα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cuto

Νεοφερμένος

Ο cuto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Εγω στο σεισμο του 99 εβλεπα baywatch!!:P
κ θυμαμαι μολις ειχε αρχισει ρε γαμωτο!:hehe:παντως δεν θα ξεχασω οταν βγηκα εξω πως "χορευε" μια εξαωροφη πολυκατοικια διπλα απ' το σπιτι μου!
Στο θεμα μας τωρα.Η πιο τρομακτικη εμπειρια που ειχα ηταν σε μικρη ηλικια(κατω απο 10) οπου πηγα να διασχισω το δρομο χωρις να κοιταξω....εκεινη τη στιγμη περναγε φορτηγο(!):bye:,δεν ξερω πως συγχρονιστηκαμε ετσι κ με βρισκει με την πισω δεξια κατω γωνια! (Η μητερα μου βρισκοταν αρκετα μετρα πισω μου κ για κατι μαλωνε τον αδερφο μου).Μετα με θυμαμαι πεσμενο κατω να κλαιω,σταματαει ενας αγνωστος κ παμε νοσοκομειο.Μετα λιγο μεσα στο ασθενοφορο ενα μουστακαλη τυπο να με κοιταει(?):hmm: Κ υστερα στο χειρουγειο μετα τα ραμματα.Σε μια στιγμη κοιταω κ το πανω μερος του κρεβατιου ειχε γεμισει αιματα!:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πωπω... Πάλι καλά που δεν έπαθες τίποτα χειρότερο και τη γλίτωσες με μερικά ράμματα :'(
Κι εγώ είχα κάτι παρόμοιο αλλά δεν χρειάστηκα ούτε ράμματα!
Μου είχε πατήσει το πόδι αυτοκίνητο αλλά ευτυχώς φορούσα ένα χοντρό τακούνι (απο αυτά τα απαίσια που δεν είναι λεπτό το τακούνι αλλά είναι μια ενιαία μάζα, σαν τεράστια σόλα) και καθώς γύρισε το πόδι μου πήρε το πολύ το "σφόρτσο" το τακούνι. Οι γιατροί έμειναν πως ήταν δυνατόν να μην έχω σπάσει τίποτα! Είχα όμως πάρα πολλές επιφανειακές γρατζουνιές, γδαρσίματα κλπ oπότε τελικά αναγκάστηκα να κάτσω μια βδομάδα μέσα στο σπίτι γιατι δεν μπορούσα να πατήσω το πόδι μου επειδή με τράβαγαν τα γδαρσίματα :/: Ακόμα έχω 2 ουλές απο τότε αλλά ντάξ. Αμα φορούσα κανα άλλο πέδιλο, πιο χαμηλοτάκουνο δεν ξέρω κι εγώ τι θα είχα πάθει... Μπρρρ ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω :'(

ψ. Σε καλωσόρισα? Δεν σε καλωσόρισα! :redface: Καλωσήλθες λοιπόν!! :hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cuto

Νεοφερμένος

Ο cuto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
οποτε κ οι 2 φανηκαμε τυχεροι!:thumbup:
παντως δεν εχω σπασει ποτε τιποτα8)(γερη κατασκευη)..πριν μερικα χρονια μια φορα νομιζα οτι ειχα σπασει τον αστραγαλο μου μετα απο ενα αγριο παραπατημα ενω ετρεχα.Ακουστηκε ενας δυνατος,με διαρκεια ηχος κ δεν μπορουσα να περπατησω για λιγο:'(..αλλα τελικα δεν ηταν τιποτα;)
ψ. Σε καλωσόρισα? Δεν σε καλωσόρισα!
Καλωσήλθες λοιπόν!!

thanks!!:clapup: :santa:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ούτε γω έχω σπάσει ποτέ τίποτα! Πιθανόν να έχω πάθει μόνο ράγισμα μικρή αλλά και πάλι δεν νομίζω... μάλλον κάτι πιο λαφρύ απο ράγισμα πρέπει να ήταν αλλά δεν θυμάμαι τώρα πως λέγεται :)
Η μητέρα μου έσπασε πρώτη φορά κόκκαλο (το χέρι της) στα... 45 περίπου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cuto

Νεοφερμένος

Ο cuto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Εγω ουτε ραγισμα,τιποτα!Τεσπα,μακαρι να μην σπασουμε τιποτα κ ποτε:)
btw ειμαι ο μονος στην στην οικογενεια μου που δεν εχω σπασει τιποτα:hmm:(κακο σκυλι ψωφο δεν εχει:angel:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
στο σεισμό του 99 θυμάμαι ότι είχα μόλις πάρει ένα στερεοφωνικό και τη στιγμή που πάτησα το play άρχισαμε να κουνιόμαστε οικογενειακώς :hehe:. κι έλεγα από μέσα μου, "πωπω, τι μηχανηματάρα πήρα ο φούστης" :rofl:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Εβρέθη λοιπόν ο ένοχος για το σεισμό του '99!!! :P :P :P

Εγώ δεν ήμουν σε εκείνο το σεισμό, αλλά ήμουν στο σεισμό της Λευκάδας το 2003....
6.8 και διάρκεια περίπου 45''....
και το χειρότερο όλων: 8και κάτι το πρωί!!!!:mad:
Ούτε να κοιμηθούμε δεν μας άφησε!!!
Αλλά δεν είχα φοβηθεί! Κυρίως οι ηλικιωμένοι φοβήθηκαν στο χωριο!
(και ο πατέρας μου που κοιμήθηκε στο αυτοκίνητο):P
Το τέλειο ήταν ότι όλη την υπόλοιπη μέρα(και τη νύχτα) κούναγε συνέχεια!!!:clapup:
Αν θυμάμαι καλά είχαν πει ότι γίνανε καμιά 30αριά μετασεισμοί πάνω από 4 ρίχτερ.... :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
Εβρέθη λοιπόν ο ένοχος για το σεισμό του '99!!! :P :P :P

Εγώ δεν ήμουν σε εκείνο το σεισμό, αλλά ήμουν στο σεισμό της Λευκάδας το 2003....
6.8 και διάρκεια περίπου 45''....
και το χειρότερο όλων: 8και κάτι το πρωί!!!!:mad:
Ούτε να κοιμηθούμε δεν μας άφησε!!!
Αλλά δεν είχα φοβηθεί! Κυρίως οι ηλικιωμένοι φοβήθηκαν στο χωριο!
(και ο πατέρας μου που κοιμήθηκε στο αυτοκίνητο):P
Το τέλειο ήταν ότι όλη την υπόλοιπη μέρα(και τη νύχτα) κούναγε συνέχεια!!!:clapup:
Αν θυμάμαι καλά είχαν πει ότι γίνανε καμιά 30αριά μετασεισμοί πάνω από 4 ρίχτερ.... :clapup:


Α τίποτα το σπουδαίο δηλαδη:P , απορώ ποιός ο λόγος να φοβηθούν:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εχω μια φορα μικρος ειχα σκαρφαλωσει στα ντουλαπια της κουζινας και επιασε σεισμος και νομιζα οτι εγω εφτεγα που κουνιοντουσαν ετσι:P Αλλα με τους σεισμους δεν εχω προβλημα, 7 ριχτερ ο μεγαλυτερος που εχω ζεισει και δεν τρομαξακαθολου, του εω σεινιθεισει φαινετε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

High_Voltage

Νεοφερμένος

Η High_Voltage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
:lol: καλα γελασα πολυ με αυτα που γραφατε για το σεισμο του 99. Εγω διαβαζα κοινωνιολογια που χρωστουσα και ημουν στο κεφάλαιο για τον Εμιλ Ντυργκαϊμ και ειχα τα νευρα μου δεν μπορουσα να συγκεντρωθω γιατι το γειτονοπουλο έβλεπε Καμπαμαρου με την tv στη διαπασών. Αρχιζει να κουνάει κι εγω καμιά σημασια. Μολις είδα οτι αργουσε να σταματησει σηκώθηκα για να πάω να σταθώ κατω απο το πάσο της πόρτας. δεν φοβήθηκα όμως. Συνήθησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cuto

Νεοφερμένος

Ο cuto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
το γειτονοπουλο έβλεπε Καμπαμαρου με την tv στη διαπασών
lol!:P το εβλεπα κ γω μικρος!πλακα ειχε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
βασικά εγω δε φοβήθηκα το σεισμο αλλα τα .... ιπταμενα αντικείμενα!

Βτς, αυτο για το φορτηγό, οταν ειχα αρχησει να μπουσουλαω μια μερα μπουσουλαγα μπουσουλαγα ωσπου βρεθηκα στη μεση του δρομου και δε με ειχε παρει χαμπαρι κανεις! :clapup::clapup::clapup::clapup:
Οποτε εκεινη την ωρα περναγε ενα φορτηγο και το φορτηγο πέρασε απο πανω μου!! Πρεπει να εχω άγιο οχι αστεια... (θειο βρεφος ετσιιιιι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Υπάρχει κάποια στιγμή στην ζωή σας που στην κυριολοξία κοντέψατε να τα κάνετε πάνω σας? να σεστήτε δηλαδή απο τον φόβο σας?
Δεν μιλάμε για light καταστάσεις του στύλ φοβήθηκα μην χάσω το μάθημα αλλα ακραίες καταστάσεις!

Ναι, οταν γεννηθηκε ο πρωτος μου γιος, αλλα μετα ο φοβος εγινε χαρα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Hunter:
Ναι, οταν γεννηθηκε ο πρωτος μου γιος, αλλα μετα ο φοβος εγινε χαρα ;)
Kαι γιατί φοβήθηκες τότε? :confused:
Λόγω κάποιας επιπλοκής ή απλά επειδή ήταν κάτι πρωτόγνωρο? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top