Σχολιασμός φθηνών laptops

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ναι ο δίσκος αλλάζει εύκολα, συγκεκριμένα στα περισσότερα laptop είναι σαν σιτάρι, ξεβιδώνεις 4 βίδες, βγάζεις μια θήκη, βγάζεις τον δίσκος, βάζεις τον νέο δίσκο, βάζεις την θήκη και βιδώνεις.
Και χάνεις την εγγύηση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
No, τουλάχιστον στην Dell και FS όχι. Απλά αν διαπιστωθεί ότι το πρόβλημα είναι στον δίσκο δεν θα σου το διορθώσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
No, τουλάχιστον στην Dell και FS όχι. Απλά αν διαπιστωθεί ότι το πρόβλημα είναι στον δίσκο δεν θα σου το διορθώσουν.
Καλό θα ήταν να το διευκρινίζεις από την αρχή λοιπόν πριν προτείνεις κάτι :)

Οπότε να υποθέσω ότι το έχεις κάνει ο ίδιος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Λοιπον, σημερα πηγα σε μερικα μαγαζια να κοιταξω τι παιζει....
1) HP, με athlon επεξεργαστη, 13αρα οθονη, δεν ελεγε καν κατι για καρτα μνημης, και νομιζω 1gb RAM, ολα αυτα σε 400 ευρο... πολλα τα πλιν, αλλα ενα μεγαλο το +....

2) Toshiba Intel Core Duo 1,73ghz, 2gb RAM,200αρι σκληρο, 15αρα οθονη, VGA Intel X3100 εως 358MB στα 600.

3)Fujitsu-Siemens intel Pentium Dual Core 1,6ghz, 1gb Ram, 250αρη σκληρο, Ati Mobility Radeon με dedicated RAM 600 ευρο

4) Fujitsu Siemens, Intel Pentium Dual Core 1,6ghz, 2gb Ram, 251rh σκληρο, καρτα γραφικων δεν αναφερετε καν

και εχω την εντυπωση οτι ειχε εναν Toshiba στα 500 ευρο με 2gb Ram αλλα δεν τον εχει στο φυλαδιο, και λεω μηπος ητανε στα 600 και μπερδευτικα.. Θα ξαναπερασω να δω

Για πειτε μου γνωμες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μάλλον το 2 λόγο επεξεργαστή και Ram

Οπότε να υποθέσω ότι το έχεις κάνει ο ίδιος;
Yeap, εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Θες να πεις ότι αγόρασες φορητό και πήγες μόνος σου και άλλαξες σκληρό ενώ είχες ακόμα εγγύηση και ισχύει κανονικά η εγγύηση μιας και το δοκίμασες;

Εγώ απλά έχω ρωτήσει ΠΡΙΝ αγοράσω φορητό, αν κάνω κάτι τέτοιο αν θα ίσχυε η εγγύηση και πήρα αρνητική απάντηση ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ναι ... μαζί με δίσκο άλλαξα και RAM και πριν 10 μέρες μάλιστα ήρθε και τεχνικός και μου άλλαξε την μητρική, δωρεάν αφού ήταν μέσα στην εγγύηση.

Σε FS αλλάχτηκε ο δίσκος και η εγγύηση ισχύει.

Υ.γ.: Εξάλλου το λένε και γραπτός στο σχετικό συμβόλαιο.

Υ.γ.2: Εξάλλου για αυτό τα laptops έχουν τέτοιο case που ο δίσκος και η RAM να αλλάζει χωρίς να βγάλεις όλο το case.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ναι ... μαζί με δίσκο άλλαξα και RAM και πριν 10 μέρες μάλιστα ήρθε και τεχνικός και μου άλλαξε την μητρική, δωρεάν αφού ήταν μέσα στην εγγύηση.

Σε FS αλλάχτηκε ο δίσκος και η εγγύηση ισχύει.

Υ.γ.: Εξάλλου το λένε και γραπτός στο σχετικό συμβόλαιο.

Υ.γ.2: Εξάλλου για αυτό τα laptops έχουν τέτοιο case που ο δίσκος και η RAM να αλλάζει χωρίς να βγάλεις όλο το case.
Άλλο να αλλάξει ο τεχνικός και άλλο εσύ.

Όπως και να έχει ΔΕΝ έχουν όλες οι εταιρείες την ίδια τακτική οπότε καλό είναι να ξεκαθαρίζεις για ποιες μιλάς (όπως έκανες μετά) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Προσωπικα, παντως, εγω laptop με οθονη μικροτερη των 15,4 ιντσων θα προτεινα μονο σε καποιον που θελει συνεχεια να τον εχει μαζι του εν κινησει. Αλλιως η οχι μεγαλη οθονη θα τον κουρασει οταν καθεται πολλες ωρες μπροστα στον υπολογιστη, και κυριως θα πληρωσει περισσοτερα χρηματα αναλογικα, μιας και οι εταιριες βλεποντας οτι τα πιο δημοφιλη μοντελα τους ειναι αυτα των 15,4'' "χτυπανε" εκει τις τιμες.

Βεβαια, εκτος και αν κατ' ουσιαν ψαχνεις για desktop replacement, δεν θα προτεινα καποιο των 17''. Ξεφευγουν αρκετα.

Εγω, με το HP 15,4'' που εχω, μπορω και μετακινουμαι ανετα σχετικα συχνα, ενω τον κουβαλαω και στις εκδρομες μου, παραλληλα με βαλιτσα, και δεν εχω σημαντικα προβληματα. Απλα δεν ειναι και για να τον εχεις ολη μερα στον ωμο σου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μάλλον το 2 λόγο επεξεργαστή και Ram


Ειμαι αναμεσα σε αυτον και στον 4 και στον τελετευο που ανεφερα... προς το παρων λειπει ο μπαμπας μου, οποτε δεν εχω λευτα, οποτε μολις γυρισει θα αποφασισω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Άλλο να αλλάξει ο τεχνικός και άλλο εσύ.

Όπως και να έχει ΔΕΝ έχουν όλες οι εταιρείες την ίδια τακτική οπότε καλό είναι να ξεκαθαρίζεις για ποιες μιλάς (όπως έκανες μετά) ;)

Εγώ το άλλαξα βρε, απλά ο τεχνικός τον έφερα σαν παράδειγμα για να δείξω ότι ισχύει η εγγύηση μου.

Υ.γ.: Επίσης πριν λίγο έμαθα από τεχνικό MDI ότι δεν η εγγύηση δεν χαλάει ούτε στα Acer αν αλλάξεις δίσκο και Ram.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Προσθεστε και αυτο, στα 500 ευρο

https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.905258

Τι λετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Mακριά από ΦΟΥΤΖΙΤΣΟΥ!!!
Εγώ πάντως ψηφίζω ΤΟΣΙΜΠΑΚΙ!!!
Μια χαρά μου έχει βγει το κουκλί μουυυυ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Αν το Toshiba που είδες είναι αυτό, τότε σίγουρα να το πάρεις!
Και tv-out έχει, και bluetooth, και ηχεία (με dolby surround παρακαλώ) και χίλια δύο άλλα κόλπα!
Εγώ το έχω βάλει στο μάτι εδώ και καιρό!

Απλά να ξέρεις ότι τα φορητά είναι τόσο καλά όσο καιρό ισχύει η εγγύησή τους...
Δες και τιμές για επέκταση εγγύησης για τουλάχιστον έναν χρόνο ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Τελικα τα Fujitsu-Siemens ειναι ή δεν είναι καλά?
Είδα και αυτό και μαλλον μου παρα φάνηκε καλό για την τιμή του..
Αλλά αν ειναι έτσι οπως τα λετε μαλλον δεν αξιζει ετσι?
Γνώμες σας???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Τελικα τα Fujitsu-Siemens ειναι ή δεν είναι καλά?
Είδα και αυτό και μαλλον μου παρα φάνηκε καλό για την τιμή του..
Αλλά αν ειναι έτσι οπως τα λετε μαλλον δεν αξιζει ετσι?
Γνώμες σας???
Αίσχος ανάλυση στην οθόνη, σούπερ άθλια!Η μνήμη τσουρούτικη τουλάχιστον 4gb πλέον.Ο επεξεργαστής αρκετά φόλα για να δικαιολογήσουν την τιμή του μηχανήματος.Ανόητο κάτω από 2,4 στις μέρες μας.Η κάρτα γραφικών πανάρχαια και για τα μπάζα.Μπορείτε άνετα να παίζετε πακμαν τις ελεύθερες ώρες σας γιατί να βλέπετε blue ray με αυτήν δεν παίζει για ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ!
Κατά τα άλλα είναι πολύ καλό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αποφασισα για το Fujitsu-Siemens, και για το ποσο καλα ειναι... Εχω ενα διγμα απο το ξαδεφο μου που του φερετε αθλια (μεχρι και απο τον ομο του εχει πεσει) και ζει μια χαρα μετα απο σχεδων 3 χρονια... Ελπιζω να βγει το ιδιο σκυλι το δικο μου. Αντε, υπομονη μεχρι αυριο-μεθαυριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πηγα σημερα να το παρω, αλλα ειχε τελιωσει.... οποτε το παριγκειλα και θα μεινω στην αναμονη για καμια βδομαδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Άντε ρε Τάσο, καλορίζικο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
παιδιά για να μην ανοίγω νεο θέμα πείτε μου ποια μάρκα λαπτοπ θεωρείται πως εχει καλύτερη αναλυση οθόνης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top