[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πολύ ωραίες οι συμβουλές σου Μάνια!

Εγώ να πω κάτι ακόμα:
1. Να ξεκουράζετε τα νύχια σας πού και πού. Μία μέρα ή έστω μία νύχτα είναι απαραίτητη πού και πού, να μένουν άβαφα και να βάζετε μία καλή κρέμα χεριών/νυχιών.
2. Αν έχετε νύχια με έντονη καμπύλη, κυμματάκια ή αυλακώσεις, αποφύγετε τα περλέ... θα δείχνουν απλά τρομαχτικά και θα τονίζονται οι ανωμαλίες.
3. Γενικά μην τα παραφορτώνετε... Τα μακριά νύχια είναι έτσι κι αλλιώς καλό να έχουν πιο ήρεμα χρώματα (και κατά προτίμηση ένα μόνο χρώμα), τα πιο κοντά είναι πιο κατάλληλα για έντονες αποχρώσεις. Ειδικά αν έχετε φωσφοριζέ και στρας με σχέδια και χρυσόσκονη, πιο πολύ μοιάζετε με μάγισσες παρά με γυναίκες.

Σημείωση ΟΔ: Αυτό το μήνυμα προήλθε από άλλο θέμα και ενδέχετε να μην ταιριάζει στην ροή του παρών θέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πολύ ωραίες οι συμβουλές σου Μάνια!

3. Γενικά μην τα παραφορτώνετε... Τα μακριά νύχια είναι έτσι κι αλλιώς καλό να έχουν πιο ήρεμα χρώματα (και κατά προτίμηση ένα μόνο χρώμα), τα πιο κοντά είναι πιο κατάλληλα για έντονες αποχρώσεις. Ειδικά αν έχετε φωσφοριζέ και στρας με σχέδια και χρυσόσκονη, πιο πολύ μοιάζετε με μάγισσες παρά με γυναίκες.

Ακριβώς, κανείς δεν είπε πώς το γεμάτο πράγμματα νύχι είναι το καλό νύχι;)

προσωπικά έχω μακρυά νύχια και βάζω περίεργα χρώματα κάθε μέρα, πρόσεξα πώς π.χ. σε κίτρινο φωσφορίζε το πρώτο που κοιτούσαν ήταν τα νύχια ενώ με ένα χαλαρό ρόζ ήταν καλέσθητα και είχαν να ασχοληθούν με κάτι άλλο παρά το χαμένο βλέμα με το που με βλέπαν και την φραση"θεε μου τι πράγμα είναι αυτό;" πραγματικά ψάχνεις τσέπες :redface:

Σημείωση ΟΔ: Αυτό το μήνυμα προήλθε από άλλο θέμα και ενδέχετε να μην ταιριάζει στην ροή του παρών θέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gemini5661

Νεοφερμένος

Η Gemini5661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος management. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Μηπως εχει καμια σας να προτεινει αισθητικο στην Πατρα? Εχω ξαναρωτησει,αλλα δε γνωριζε καμια. Με απασχολεί το να κανω αποτιχωση στις μασχαλες...Ξερετε τι τιμες παιζουν πανω-κατω για λειζερ σε αυτο το σημειο? απο δερματολογο ή αισθητικο,οχι απο τα γνωστα κεντρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Κορίτσια τα φώτα σας... :D Έχει αγοράσει καμιά σας από το strawberrynet? Είναι καλά τα προϊόντα; Έχει έξοδα αποστολής; Σε πόσες μέρες έρχονται; Πολλές ερωτήσεις ε; Πείτε μου ό,τι ξέρετε please να ενημερωθώ κι εγώ. Γενικά συμφέρει να αγοράσεις από εκεί ή είναι το ίδιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εδω, η υπευθυνη πωλησεων στην Ελλαδα θα σου λυσει τις αποριες :P
Τα προιοντα ειναι τα ιδια μ'αυτα των καταστηματων, εξοδα αποστολης δεν εχει, τα καλλυντικα ερχονται σε 4-5 εργασιμες (μπορει και λιγοτερες), τα αρωματα σε 5-10 εργασιμες, και σε συμφερει να αγορασεις απο κει γιατι ειναι αισθητα φθηνοτερα τα περισσοτερα.

Νεραιδα πες μας για βικτορια! :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Αλήθεια δεν έχει έξοδα αποστολής; Αυτό είναι τέλειο!!! :D Τα αρώματα όμως δεν περνάνε από το τελωνείο; Νομίζω ότι υπάρχει διαφορά σε σχέση με τα υπόλοιπα καλλυντικά :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εγω οταν εκανα παραγγελια με καλλυντικα και αρωματα, απλα μου στειλαν σε πρωτη δοση πιο γρηγορα τα καλλυντικα, και σε επομενο πακετο τα αρωματα. Παντως κανενα δεν ειχε εξοδα αποστολης κτλ, μονο την τιμη που σου βγαζει στο σαιτ. Σου ερχεται ειδοποιητηριο οτι ηρθε το πακετο σου, πας στο ταχυδρομειο να το παραλαβεις κι αυτο ηταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι!!!! :) Να λοιπόν που θα ξημεροβραδιάζομαι όλη μέρα :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Τιποτις!
Παρενθεση, μολις μου ρθε..εγω παντα εχω κανει παραγγελιες με μαξ 3 καλλυντικα, η 3καλλυντικα+2 αρωματα που σπαει το πραγμα σε δυο πακετακια.. Δεν ξερω μηπως εχεις καποιο θεμα με περισσοτερα πραγματα με τελωνειο, αν και δεν το πιστευω..ειπα να στο πω, γιατι σε ειδα φορτσατη και δεν το σκεφτηκα πριν :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Ευχαριστώ και για αυτό (και ήθελα να σε ρωτήσω η αλήθεια είναι αλλά το ξέχασα). Παραπάνω από 3 καλλυντικά τη φορά αποκλείεται να πάρω, δεν το αντέχω οικονομικά :P:P:P

Εντίτ: Καλέεε...το πιο σημαντικό δε σε ρώτησα :redface: Πώς πληρώνω; Μόνο με πιστωτική; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Λοιπόν, ενώ όλος ο κόσμος εμφανίζεται το Σεπτέμβριο με απαστράπτον δέρμα (έχουν φύγει όλα τα σπυράκια) εγώ εμφανίστηκα πρώτη φορά με δέρμα που ούτε οι τόνου πούδρας ούτε οι χιλιάδες κρέμες μπορούν τουλάχιστον να καλύψουν (για να σώσουν δεν το συζητώ:(). Κι αναρωτιέμαι γιατί πάντα είχα κάποια σπυράκια αλλά ποτέ τέτοιο χάλι:(:(:(. Έκλεισα βέβαια ραντεβού με δερματολόγο αλλά αναρωτιέμαι πότε σταματάει η εφηβεία????:hmm:Κοντεύω τα πρώτα -άντα:confused:...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Με τελωνεια και λοιπα τελικα κανενα προβλημα η εξτρα φοροι? Ο,τι σου βγαλε κανοντας check out μονο? Και τα παρελαβες απο ταχυδρομειο, η ηρθε με κουριερ σπιτι?

Το ειχα ξεχασει αυτο τελειως...:P
Τα παρελαβα απ το ταχυδρομειο, ηταν μεγαλο το δεμα:P (αλλωστε για σιπινγκ δεν ειχα επιλεξει κουριερ)
Απο Βικτορια Σικρετ που πηρα αρκετα πληρωσα για τον εκτελωνισμο επισης αρκετα..Ηταν 300 και πληρωσα επιπλεον καπου 100-150 ..
Αλλα πηρα και απο μια αλλη εταιρια (παλι απο Αμερικη) ενα μαγιω πολυ ακριβοτερο απο τα αλλα γυρω στα 280$ και αυτο δεν το εκτελωνισαν, δεν πληρωσα κατι γι αυτο...
Οποτε οπως καταλαβαινεις ο,τι θελουν εκτελωνιζουν..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
πώς πλήρωσες τον εκτελωνισμό? στην κάρτα σου με την αγορά που έκανες ή στο ταχυδρομείο αργότερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
πώς πλήρωσες τον εκτελωνισμό? στην κάρτα σου με την αγορά που έκανες ή στο ταχυδρομείο αργότερα?

Στο ταχυδρομειο!
Αυτο ειναι δωρακι εκπληξη βεβαιως βεβαιως!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Από ότι είδα στο site της Strawberrynet έχουν πολλές θυγατρικές εταιρίες και μία από αυτές είναι στην Ευρώπη. Ίσως στέλνουν τα καλλυντικά από εκεί, οπότε δεν περνάει κανένα πακέτο τελωνείο.
Φυσικά άν τα στείλουν από Αμερική ή Χόνγκ-Κόνγκ (η μητρική εταιρία είναι εκεί) είναι στη διάθεση του εκτελωνιστή των ΕΛ.ΤΑ. άν θα σε χρεώσει με εκτελωνισμό. Συχνά, επειδή είναι μικρό το πακέτο και είμαστε ιδιώτες, δεν μπαίνουν στον κόπο. Άλλες φορές όμως, βαράνε γερά στον εκτελωνισμό.
Το κόλπο εκεί είναι να δηλωθεί το πακέτο ως "επιστροφή μετά από επισκευή ή αντικατάσταση" - ότι και καλά είχες επιστρέψει κάποια είδη για αλλαγή και τώρα παραλαμβάνεις τα αλλαγμένα.
Σε κάθε περίπτωση, λένε στο strawberrynet ότι άν τελικά πληρώσεις έξοδα εκτελωνισμού θα προσπαθήσουν να σε αποζημιώσουν.
Εγώ πάντως το σκέφτομαι σοβαρά να παραγγείλω μερικά πραγματάκια που είδα εκεί -μόλις πληρωθώ φυσικά γιατί προς στιγμήν το ταμείον είναι μείον :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
FaniFox επειδη εχω παραγγειλει αρκετες φορες απο το strawberrynet, σου λεω οτι 99% ερχονται τσαμπα. Κι εχουν καταπληκτικη γενικως εξυπηρετηση.

Ρε Νερ πολλα ειναι 100 πανω.. Ειχες παρει πολλα πραγματα; εννοωντας μεγαλο δεμα κτλ;
Φθου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
FaniFox επειδη εχω παραγγειλει αρκετες φορες απο το strawberrynet, σου λεω οτι 99% ερχονται τσαμπα. Κι εχουν καταπληκτικη γενικως εξυπηρετηση.

Θα είναι μεγάλη αλλαγή από κάτι κυριλλάτες και ψηλομύτες που πετυχαίνω τελευταία στα Hondos :mad:
Thanks Corpse!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Παντως οι διαφορες στις τιμες σε καποια πραγματα ειναι τρελες. Η κρεμα της biotherm που παιρνω εγω στον χοντο εχει γυρω στα 50 και πλεον με την εκπτωση που εχω (μετα απο την 3η φορα αρχιζεις να εχεις ποσοστο εκπτωσης στην ηδη χαμηλοτερη αρχικη τιμη), εχω φτασει να την παιρνω γυρω στα 27. Το μονο που ισως δε συμφερει τοσο ειναι τα αρωματα, λογω αργοποριας κυριως (οι διαφορες που εχω εντοπισει στα αρωματα που ηθελα να παρω ηταν γυρω στα 3-8 ευρα, και κανουν γυρω στη μια βδομαδα-10 εργασιμες να ερθουν). Αλλα τσεκαρε παντα τις προσφορες που εχει, εχω παρει τη diorshow με 10κατι ευρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Παντως οι διαφορες στις τιμες σε καποια πραγματα ειναι τρελες. Η κρεμα της biotherm που παιρνω εγω στον χοντο εχει γυρω στα 50 και πλεον με την εκπτωση που εχω (μετα απο την 3η φορα αρχιζεις να εχεις ποσοστο εκπτωσης στην ηδη χαμηλοτερη αρχικη τιμη), εχω φτασει να την παιρνω γυρω στα 27.

Για την Aquasource της Biotherm λες;
Αυτήν θέλω να πάρω!
Ερώτηση: βλέπω ότι βγαίνει σε μορφή κρέμας και σε gel. Είναι ακριβώς η ίδια; Έχει δοκιμάσει κανείς το gel για να δώσει γνώμη και σύγκριση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Nai την aquasource λεω, ειμαι ταγμενη υπερ της :P
εμενα με βολευει το τζελ, το νιωθω πιο δροσερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top