[Windows Phone] E-Ten M600 vs Qtek 9100

Qtek 9100 OR E-ten M600???
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 8)

tron_gr

Νεοφερμένος

Ο tron_gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
ETEN-M600:





Specs:
Display: Transflective LTPS TFT color LCD. 65,536 colors, screen size diag: 2.8". Resolution: 240 x 320. Supports portrait and landscape display modes.
Battery: Lithium Ion rechargeable. Battery is user replaceable. 1440 mAh. Claimed Talk time: 3.5~4 hours, stand by: 150~200 hours.
Performance: 400 MHz Samsung S3C 2440 processor (100% ARM and XScale compatible). 64 MB built-in RAM. 128 MB Flash ROM with 81.56 megs available for your use.
Size: 111.7 x 60.7 x 22 mm, 4.4" x 2.39" x 0.86". Weight: 165 grams, 5.8 ounces.
Audio: Built in speaker, mic and 2.5mm stereo headphone jack. Voice Recorder and Windows Pocket Media Player 10 included for your MP3 and video pleasure.
GSM: Quad band GSM phone: 850/900/1800/1900 MHz. GPRS class 10 for data.
Networking: Integrated Bluetooth 1.2 and WiFi 802.11b.
Camera: 1.3 MP CMOS camera with flash capable of taking still photos and video with audio. Max. resolution: 960 x 1280 still shots and 320 x 240 video. Camera lens: f 1:2.8 aperture.
Software: Windows Mobile 5.0 operating system. Microsoft Mobile Office suite including Word, Excel, PowerPoint (view presentations only), Internet Explorer and Outlook. Also, Terminal Services, Pocket MSN (MSN Messenger, Hotmail), Windows Media Player 10 Mobile, Photos and Videos, and Voice Recorder, Solitaire, Jawbreaker as well as handwriting recognition. 3rd party and E-TEN software: M-Desk launcher and system monitor, Image Maker, Image Wizard, Multimedia Manager, Camera, Voice Commander, E-TEN Bluetooth Manager, WiFi Manager, Wireless Modem, MMS Composer (some regions only, otherwise use Outlook on the device to send MMS), Call Filter, Speed Dial, Battery Meter, SIM Toolkit, Scenarios (create profiles for four different environments such as outdoor and meeting). ActiveSync 4.0 and Outlook 2002 for PCs included.
Expansion: 1 SD (Secure Digital) slot supporting SDIO and SDIO Now!


QTEK 9100:



Specs:
Display: Transflective TFT color LCD. 64K colors, screen size diag: 3.5". Resolution: 240 x 320. Supports portrait and landscape modes.
Battery: Lithium Ion rechargeable. Battery is user replaceable. 1250 mAh. World charger included.
Performance: 195 MHz Texas Instruments OMAP 850 processor. 64 MB built-in RAM, 128 MB flash ROM.
Phone: GSM with EDGE and GPRS for data. Quad band world phone: 850/900/1800/1900 MHz.
Size: 108 x 58 x 23.7 mm, 160g ( 4.25 x 2.28 x 0.94 inches. Weight: 5.64 ounces).
Camera: 1.3 MP CMOS Camera with LED flash that can take still photos and video with audio.
Audio: Built in speaker, mic and stereo headphone jack. Voice Recorder and Windows Media Player 10 Mobile included for your MP3 and video playback pleasure.
Networking: Integrated WiFi 802.11b and Bluetooth 1.2.
Software: Windows Mobile 5.0 Pocket PC Phone Edition operating system. Microsoft Mobile Office suite including Mobile versions of Word, Excel, PowerPoint (view only), Internet Explorer, and Outlook. Also, Terminal Services, MSN Instant Messenger for Pocket PC, Windows Media Player 10, Solitaire, Bubble Breaker (game), Voice Recorder, Photo Caller ID as well as handwriting recognition. ActiveSync 4.0 and Outlook 2002 for PCs included.
Expansion: 1 miniSD card slot.





Benchmark Results, comparing Windows Mobile 5 PPC Phones
i-mate K-JAM
(QTEK9100)
Sprint PPC-6700 (416 MHz)
E-TEN M600 (400 MHz)
Spb Benchmark index
258
-
414​
CPU index
934
1703
1529​
File system index
108
138
173​
Graphics index
1439
-
2933​
Platform index
288
-
436​
Write 1 MB file (KB/sec)
570
652
830​
Read 1 MB file (MB/sec)
3.13
4.24
4.5​
Copy 1 MB file (KB/sec)
660
575
850​
Write 10 KB x 100 files (KB/sec)
115
261
343​
Read 10 KB x 100 files (MB/sec)
1.83
2.09
2.65​
Copy 10 KB x 100 files (KB/sec)
206
240
363​
Directory list of 2000 files (thousands of files/sec)
0.992
1.23
1.58​
Internal database read (records/sec)
592
1592
1431​
Graphics test: DDB BitBlt (frames/sec)
35.1
error
318​
Graphics test: DIB BitBlt (frames/sec)
12.3
33.2
32.7​
Graphics test: GAPI BitBlt (frames/sec)
509
265
384​
Pocket Word document open (KB/sec)
5.72
8.96
18.36​
Pocket Internet Explorer HTML load (KB/sec)
7.37
6.62
7.81​
Pocket Internet Explorer JPEG load (KB/sec)
86.2
111
126​
File Explorer large folder list (files/sec)
335
451
583​
Compress 1 MB file using ZIP (KB/sec)
165
212
276​
Decompress 1024x768 JPEG file (KB/sec)
244
518
497​
Arkaball frames per second (frames/sec)
145
155
167​
CPU test: Whetstones MFLOPS (Mop/sec)
0.032
0.08
0.082​
CPU test: Whetstones MOPS (Mop/sec)
25.9
57.8
52.8​
CPU test: Whetstones MWIPS (Mop/sec)
2.2
5.12
5.24​
Memory test: copy 1 MB using memcpy (MB/sec)
62.2
107
67.5​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χαχαχα tron_gr o Exposed με σένα θα βρει το alter ego του! :P :P

Πάντως απο design τo Qtek σπέρνει! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tron_gr

Νεοφερμένος

Ο tron_gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Χαχαχα tron_gr o Exposed με σένα θα βρει το alter ego του! :P :P

Πάντως απο design τo Qtek σπέρνει! :thumbup:
Αληθεια Michelle? Προτιμάς το κιουτεκ απο το ιτεν?
καλο το κιου τεκ αλλα πολύ-πολύ αργο απο την αλλη το αλλο ειναι πολυ γρηγορο αλλα εχει CPU που δεν τον υποστιριζει τοποτα(Samsung).. Ωστε καλύτερο το κιου ε? και έλεγα να παρω το ιτεν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κοίτα, εγώ είπα οτι έχει καλύτερο ντιζαίν. Αυτό με το πληκτρολόγιο που βγαίνει είναι πολύ χρήσιμο ;)
Για τεχνολογικά χαρ/κά δεν κοίταξα μιας και πρώτη και τελευταία φορά που είχα PDA ήταν όταν πήγαινα δευτέρα λυκείου οπότε έχω χάσει τις εξελίξεις... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Εγώ εκεί που κολλάω για το QTEK είναι γιατί να μην δώσω τα λεφτά αυτά για laptop???????? :/ :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tron_gr

Νεοφερμένος

Ο tron_gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Εγώ εκεί που κολλάω για το QTEK είναι γιατί να μην δώσω τα λεφτά αυτά για laptop???????? :/ :/

Συμφωνώ μαζί σου... αν δεν έχεις λαπτοπ παρε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Χμμμ δυσκολο ερώτημα ... Η Εταιρία eten απο θέμα αξιοπιστίας στο παρελθον τα πήγε χάλια ... Μηχανήματα που έδειχναν λάθος το υπόλοιπο της μπαταρίας, bluetooth που υπολειτουργούσε ... Hard Reset χωρίς προφονές αιτία... Ας ελπίσουμε οτι το M600 θα βελτίωσει κατα πολύ την εικόνα της eten... Η qtek ή μαλλον καλλίτερα η HTC μας έχει διδάξει πολλάκις φόρες τι εστύ αξιοπιστία ...
Τα μηχανήματα πανώ κάτω είναι τα ίδια η μονες διαφορες είναι η memory slot, cpu, και external keyboard ...

To Qtek χάνει πολλές μονάδες από την sd mini slot ... Αντιο αξεσουάρ επισης μην ξεχνάμε ότι πρώτα βγαίνει μια μνήμη σε sd ...

Οσο για τον επεξεργαστή ... Ο Samsung αν και φτήνος , έχει δείξει πολλές φόρες την αξία του ... Ας μην ξεχνάμε την σκόνη που έρειχνε το HP ipaq 1945 με τον Samsung τον 200αρι στο 2210 Ipaq με τον xscale τον 400αρι ... Ωστόσο ο Texas πιστεύω ότι θα βγάλει εις πέρας τα καθήκοντα του ... Ωστόσο πρέπει να αναγνωρίσω οτι και πάλι το Qtek χάνει μόναδες στις επιδόσεις αλλά ας μην ξεχνάμε ότι ο Texas θα πρόσφερει (λογικά) πολύ καλλίτερη αυτονομία ... κάτι που για την γνώμη μου είναι πολύ βασικό στο θέμα PPC ειδικά αν μιλαμε για PPC phone edition (εύχομαι να βρώ χρόνο σήμερα να το επιβεβαιώσω το θέμα της αυτονομίας)


Για το external keyboard δεν νομίζω να χρείαζεται να προσθέσω κάτι είτε το χρείαζεσαι είτε όχι

Προσωπικά μάλλον θα διάλεγα Qtek λόγου της εικόνας που έχει για το θέμα αξιοπιστίας, αυτονομίας αλλά και λόγου του external keyboard ...

@emufear δεν εχει καμία ομοιότητα το Laptop με το PPC ... Οτι έχεις περισσότερη αναγκή αγόραζεις ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tron_gr

Νεοφερμένος

Ο tron_gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Χμμμ δυσκολο ερώτημα ... Η Εταιρία eten απο θέμα αξιοπιστίας στο παρελθον τα πήγε χάλια ... Μηχανήματα που έδειχναν λάθος το υπόλοιπο της μπαταρίας, bluetooth που υπολειτουργούσε ... Hard Reset χωρίς προφονές αιτία... Ας ελπίσουμε οτι το M600 θα βελτίωσει κατα πολύ την εικόνα της eten... Η qtek ή μαλλον καλλίτερα η HTC μας έχει διδάξει πολλάκις φόρες τι εστύ αξιοπιστία ...
Τα μηχανήματα πανώ κάτω είναι τα ίδια η μονες διαφορες είναι η memory slot, cpu, και external keyboard ...

To Qtek χάνει πολλές μονάδες από την sd mini slot ... Αντιο αξεσουάρ επισης μην ξεχνάμε ότι πρώτα βγαίνει μια μνήμη σε sd ...

Οσο για τον επεξεργαστή ... Ο Samsung αν και φτήνος , έχει δείξει πολλές φόρες την αξία του ... Ας μην ξεχνάμε την σκόνη που έρειχνε το HP ipaq 1945 με τον Samsung τον 200αρι στο 2210 Ipaq με τον xscale τον 400αρι ... Ωστόσο ο Texas πιστεύω ότι θα βγάλει εις πέρας τα καθήκοντα του ... Ωστόσο πρέπει να αναγνωρίσω οτι και πάλι το Qtek χάνει μόναδες στις επιδόσεις αλλά ας μην ξεχνάμε ότι ο Texas θα πρόσφερει (λογικά) πολύ καλλίτερη αυτονομία ... κάτι που για την γνώμη μου είναι πολύ βασικό στο θέμα PPC ειδικά αν μιλαμε για PPC phone edition (εύχομαι να βρώ χρόνο σήμερα να το επιβεβαιώσω το θέμα της αυτονομίας)


Για το external keyboard δεν νομίζω να χρείαζεται να προσθέσω κάτι είτε το χρείαζεσαι είτε όχι

Προσωπικά μάλλον θα διάλεγα Qtek λόγου της εικόνας που έχει για το θέμα αξιοπιστίας, αυτονομίας αλλά και λόγου του external keyboard ...

@emufear δεν εχει καμία ομοιότητα το Laptop με το PPC ... Οτι έχεις περισσότερη αναγκή αγόραζεις ... :)

Εχεις απολυτο δικιο σε ολα οσα λες παραπάνω,
άλλος ενας προσωπικός λόγος που θα έπερνα το HTC (9100) ειναι οτι πλέον έχω μαθει να κόβω και να ράβω της ΡΟΜ της εταιρειας τοσο απλα οσο κανω φορματ στο ΠΣ μου, (ΡΟΜ 2005 σε 2020) και αλλα πολλά μαγειρέματα... απο την άλλη όμως το αλλο ειναι "ξένο και είναι πιο γλυκό" ξένο εννοώ πως ειναι κατι ΝΕΟ ( για εμένα ). και αυτο ειναι που με κάνει και το σκεύτομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Προσωπικά αν είχα ακόμη το 2020 θα το άλλαζα μόνο με το 9000 και αυτό οχι στα σίγουρα ...

Οσο για το ξένο και πιο γλύκο, εγώ πάντως προσωπικά διαλέγω πάντα αυτά που ξέρω ... :) Ημουν π.χ. έτοιμος να διαλέξω Palm αλλά τελικά διάλεξα Windows mobile κυρίως επειδή φοβόμουν αυτή την άλλαγη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tron_gr

Νεοφερμένος

Ο tron_gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Προσωπικά αν είχα ακόμη το 2020 θα το άλλαζα μόνο με το 9000 και αυτό οχι στα σίγουρα ...

Οσο για το ξένο και πιο γλύκο, εγώ πάντως προσωπικά διαλέγω πάντα αυτά που ξέρω ... :) Ημουν π.χ. έτοιμος να διαλέξω Palm αλλά τελικά διάλεξα Windows mobile κυρίως επειδή φοβόμουν αυτή την άλλαγη
Και πολυ καλά έκανες... ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ απο παλμ ΟΣ
ειχα το ΤΡΕΟ 650 και κάθε μερα με έκανε να γελάω με τα ηλίθια γραφικά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Χμμ δεν θα το ελεγα ... οτι τα palm είναι μαπα ... Εχουν πολλα να μας δειξούν ... για παράδειγμα όσο αφορά το την μετάβαση τους σε persistent storage (NVFS) έγινε και πιο πριν απο τα PPC και δεν πτώση στην απόδοση που είχαν τα PPC

Το μονο αρνητικο είναι οτι δεν ξέρουμε τι θα γίνει με palm ως εξέληξη ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S1RHC

Νεοφερμένος

Ο S1RHC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Μόνο εγώ νομίζω πως το 9100 στην δημοσκόπηση θα έπρεπε να αντικασταθεί με το s200?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Windows Mobile για να φτιάχνω εφαρμογές για το κινητό μου σε .NET και να γουστάρω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
και τα 2 ειναι windows mobie ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Ε ναι. so? :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
τοτε δεν καταλαβά εγώ το:

Windows Mobile για να φτιάχνω εφαρμογές για το κινητό μου σε .NET και να γουστάρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Επειδή η δημοσκόπηση είχε και symbian το είπα...

Κατέβασα e-books όμως για Symbian Development και έχω ψιλοπορωθεί.. από την άλλη σε .ΝΕΤ γράφεις απείρως ευκολότερα..

Η μάχη μαίνεται μεταξύ 9000, 9100, P990 και πόσα λεφτά θα περισσέψουν για laptop..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Επειδή η δημοσκόπηση είχε και symbian το είπα...

Κατέβασα e-books όμως για Symbian Development και έχω ψιλοπορωθεί.. από την άλλη σε .ΝΕΤ γράφεις απείρως ευκολότερα..

Η μάχη μαίνεται μεταξύ 9000, 9100, P990 και πόσα λεφτά θα περισσέψουν για laptop..
Δεν μπορεις να φανταστεις τι μπορεις να γραψεις για ΡPC ... Το p990 ειναι συμβηβασμος , δεν προκειτε να φτασει τα σύγχρονα PDA
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dt008

Νεοφερμένος

Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Λοιπόν, χθες πήγα με emu και τσίμπησα το 9100

749 ευρώπουλα + 50 για 512 MB miniSD κάρτα (άλλο που βγήκε χαλασμένη και πρέπει να τρέχω στο ΠΛΑΙΣΙΟ αύριο πάλι.......)

η κύρια απορία/ανησυχία μου ήταν αν θα καταφέρω να γράφω γρήγορα SMS με το εργαλείο.τελικά ναι μεν χρειάζονται και τα δύο χέρια, αλλά αν είσαι εξοικειωμένος με το QWERTY keyboard, γράφεις SMS (και άλλα κείμενα) για την πλάκα σου. η συσκευή είναι πανέμορφη, εργονομική και κάθεται πάρα πολύ καλά στο χέρι.
τώρα από progz, παίζουν άπειρα από ό,τι είδα σε διάφορα site (λόγω έλλειψης κάρτας μνήμης δεν δοκίμασα πολλά. αυτό που μου άρεσε πάρα πολύ είναι ο File Explorer της Resco - emu θυμάσαι σίγουρα :-))
από αυτονομία μπαταρίας το κινητό τα πάει αρκετά καλά, ο στερεοφωνικός ήχος του είναι αρκετά υψηλού επιπέδου, τα στερεοφωνικά ακουστικά - handsfree είναι ΤΕΛΕΙΑ.

τώρα, αν και δεν θα ενδιαφέρει πολλούς από εσάς, στον τομέα του development το κινητό σπέρνει. το .NET compact framework 2 εγκαθίσταται πανεύκολα, ο sql server mobile edition 2005 είναι ΕΠΟΣ... ήδη έφτιαξα και μια μικρή εφαρμογούλα για image manipulation (diffuse, emboss κ.λ.π.). λίγο αργή λόγω της pixel by pixel επεξεργασίας αλλά ουδέν πρόβλημα.
τι άλλο??? ερωτήσεις καλοδεχούμενες :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
απο θεμα ταχυτητας τι λεει; Δοκιμασες να παιξεις κανενα video; ΑΑα ξεχασα το ΤΜPMP ειναι ο καλλιτερος video player που υπαρχει ... ειναι και opensource ...

και αν θες screenprotection (για εμανα ειναι must) κοιτα αυτους ή αυτους ... εγω προτιμω τους πρωτους ... η αλλη ειναι πολυ γιαλυστερη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top