Γιατρός ή ποδοσφαιριστής;

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ο αδερφός σας μεγαλώνει και σας ρωτάει για την επαγγελματική του αποκατάσταση. Τι επάγγελμα θα τον παροτρύνατε να ακολουθήσει.Αθλητισμός η κα΄τι ποιο σταθερό όπως γιατρός, δικηγόρος κτλ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Τίποτα από τα δύο! Δημόσιο forevah :P

Υ.Γ. Την έχω δώσει ήδη αυτή τη συμβουλή στον αδερφό μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Εγώ μιας και είναι τούβλο σε όσον αφορά τη μόρφωση και τόσο υψηλού επιπέδου [γιατρός κτλ] θα του πρότηνα να ακολουθήσει τον αθλητισμό μια που είναι και κάτι που του αρέσει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Εγώ αν είχα αδερφό θα του πρότινα το πρώτο, γιατί δεν θα γούσταρα να γίνει ποδοσφαιριστής να χάνει την φάση και να φωνάζουν κάτι βλαμένοι σου γ*** το σόι ρε και να πέρνει και εμένα η μπάλα, :P σοβαρά τώρα καλήτερα το πρώτο γιατί στο δεύτερο μετά από κάποια ηλικία είσαι ένας άχριστος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δηλαδή, μόνο γιατρός ή ποδοσφαιριστής είναι τα μόνα σοβαρά επαγγέλματα?.. :P

Όποιος εδώ είναι ποδοσφαιριστής επαγγελματικά ή γιατρός αποκατεστημένος, ας σηκώσει το χέρι: Όλοι οι άλλοι, δεν ακούσαμε τις συμβουλές του μεγάλου αδερφού! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Όποιος εδώ είναι ποδοσφαιριστής επαγγελματικά ή γιατρός αποκατεστημένος, ας σηκώσει το χέρι:

και μετά να μου στείλει pm για να τον γνωρίσω προσωπικά! :whistle: Μην χασω τέτοια τύχη 8)

Στο θέμα μας...Επειδή έχω και αδερφό ο οποίος τελειώνει φέτος...Η μόνη συμβουλή που του έδωσα είναι να σπουδάσει/κάνει κάτι που γουστάρει αλλά και που θα τον βοηθήσει να βρεί εύκολα δουλειά...Παρακαλείτε όποιος μπορεί να προτίνει κάποια λύση να ξαναεπικοινωνήσει μαζί μου :P 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arty2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Αν είναι πολύ καλός στο ποδόσφαιρο να το παλέψει, αν όχι ας βρεί κάτι άλλο, και γιατρός με ποδοσφαίριστής ειναι ολίγον τι άσχετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Θα του έλεγα να κάνει αυτό που αγαπάει και είναι καλός σε αυτό. Αν δηλαδή λάτρευε τον αθλητισμό αλλά δεν ήταν καλός, θα του έλεγα να έχει και μια εναλλακτική, να μην αφοσιωθεί πλήρως στον αθλητισμό. Αν ήταν καλός θα του έλεγα να το κάνει αλλά πάντα να σκεφτεται και το μέλλον.
Πάντως θα τον παρότρυνα να ακολουθήσει αυτό που αγαπά και είναι καλός σε αυτό. Το βασικό είναι ότι ό,τι και να διάλεγε θα ήμουν πάντα δίπλα του να τον βοηθήσω όπως μπορω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Φίλε Γιάννη, μιας και θέτεις το δίλημμα, θα αναφερθώ σε ένα υπαρκτό πρόσωπο!

Να τον συμβουλέψεις να γίνει ποδοσφαιριστής, αλλά να έχει σκεφτεί το μετά από το τέλος τις καριέρας του και να πάρει πτυχίο ιατρικής πριν την τελειώσει... όπως έκανε ο Λάκης Νικολάου! Από τους μεγαλύτερους Έλληνες ποδοσφαιριστές και από τους καλύτερους ιατρούς αυτή τη στιγμή!!!
συμβούλεψέ τον να θέλει και να επιδιώκει το καλύτερο!

imposible is nothing!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Προσωπικά δεν θα του έδινα απάντηση, αλλά θα του έλεγαν ψαχτεί μόνος του :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
δεν θα του πρότεινα αθλητισμό... ή τουλάχιστον όχι αποκλειστικά αθηλτισμό. Από τον αθλητισμό βγαίνεις πολύ νέος στην σύνταξη... Πρέπει να έχεις να κάνεις κάτι μετά στην ζωή σου... μην αισθάνεσαι και άχρηστος από τα 40 σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
θα τον συμβούλευα να κάνει κάτι το οποίο δεν θα σιχαινόταν τη ζωή του όταν το κάνει... να το αγαπάει...
όταν κάνεις αυτό που αγαπάς, σε αγαπάει και αυτό και στο δείχνει με οικονομικά οφέλη :D

Πάντως η ταπεινή μου άποψη είναι ότι την σήμερον ημέρα... είναι καλό να είσαι υδραυλικός... ηλεκτρολόγος... κλπ κλπ κλπ
Αν είσαι καλός, έχεις ΠΑΝΤΑ δουλειά και λεφτά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μία ειναι η λύση.....Αθλίατρος!!!!!!

και γιατρός είναι (με κύρος) ,και καλά λεφτά παίρνει το συγκεκριμένο επάγγελμα, και λίγες ώρες εργασίας απαιτεί με νορμαλ φόρτο, και βλέπει και τζαμπα αγώνες ποδοσφαίρου!!! τι αλλο μπορεί να ζητήσει κανείς απο την δουλειά του?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
μία ειναι η λύση.....Αθλίατρος!!!!!!

και γιατρός είναι (με κύρος) ,και καλά λεφτά παίρνει το συγκεκριμένο επάγγελμα, και λίγες ώρες εργασίας απαιτεί με νορμαλ φόρτο, και βλέπει και τζαμπα αγώνες ποδοσφαίρου!!! τι αλλο μπορεί να ζητήσει κανείς απο την δουλειά του?:)

Έγραψες!!:worship::worship:
Προσωπικά επειδή έχω βρεθεί σε αυτό το δίλλημα θα τον συμβούλευα να προσπαθήσει να τα συνδιάσει και τα δυο να μην παραιτηθεί μαν από τον αθλητισμό αλλα ταυτόχρονα να προσπαθήσει να πάρει και ένα πτυχίο.Αν και δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα να συνδιαστουν και τα δυο..Απλα το να είσαι αθλητής σημαίνει να αποσυρέσαι σχετικά νωρις χώρια το γεγοός ότι μπορούν να συμβουν σοβαροί τραυματισμοί κτλ.Δηλαδή σχετικά αβέβαιο σαν επάγγελμα!!Όσο γι'αυτό που ειπώθηκε ότι βγαίνεις νωρις στην σύνταξη δεν νομίζω ότι ισχύει οι περισσότεροι στην συνέχεια ακολουθούν καριέρα στην προπονητική!!
Άλλα με λίγα λόγια θα του έλεγα ότι η απόφαση του είναι δική του και να κάνει αυτό που πραγματικά αγαπα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Θα της έλεγα όπως της το λέω και τώρα να κάνει κάτι που πραγματικά αγαπάει
Αν της άρεσε αθλητισμός να γινόταν αθλήτρια, αν της αρέσει κάτι άλλο να κάνει αυτό το άλλο
απλά θα παρακαλώ αυτό που θα της αρέσει να έχει λεφτά:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Το μόνο πράγμα που θα έλεγα στο παιδί μου θα ήταν πως σε ότι και αν αποφασίσει να κάνει στην ζωή του να προσπαθήσει να είναι ο καλύτερος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Skoulikadera---:
Το μόνο πράγμα που θα έλεγα στο παιδί μου θα ήταν πως σε ότι και αν αποφασίσει να κάνει στην ζωή του να προσπαθήσει να είναι ο καλύτερος....

και αυτό αλλά αν δεν αγαπάει αυτό που θα κάνει δεν νομίζω να προσπαθήσει να το κάνει όσο καλύτερα μπορεί γιατί θα το βλέπει σαν αγκαρία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
και αυτό αλλά αν δεν αγαπάει αυτό που θα κάνει δεν νομίζω να προσπαθήσει να το κάνει όσο καλύτερα μπορεί γιατί θα το βλέπει σαν αγκαρία

Ακόμα, θα είναι η ζωή του μίζερη και γεμάτη αγκαρία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dt008

Νεοφερμένος

Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
θα του έλεγα δημόσιο, χαλαρά! να έχει καβάτζα φράγκα από κει, και παράλληλα να ασχολείται με αυτό που του αρέσει (αφού ψαχτεί, εννοείται :-))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εγώ θα του έλεγα να κάνει αυτό που του αρέσει και όχι αυτό που του λένε οι άλλοι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top