Περί αγάπης και λοιπών ομοίων συναισθημάτων

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καθε ανθρωπος εχει πολλα αιστιματα μεσα του. 2 απο αυτα ειναι η αγαπη και ο ερωτας. Πιστευω ολοι ξερουμε πιο ειναι το καθενα, ομως πως τα ξεχωριζουμε μεταξυ μας οταν την εχουμε "πατισει"; Πως ξερουμε οτι ειναι ενα απο αυτα τα δυο και οχι απλα ενθουσιασμος η κατι αλλο;Καθε ανθρωπος το καταλαβενει οταν προκιτε για το πραγματικο "αλλο του μισο' ,λενε. Ισχιει αυτο; Σε ηλικιες οπως η δικια μου, τι τρεχει; Φυσικο ειναι να ερωτευτουν δυο παιδια της ηλικιας μου η ειναι απλα παιδικι ανωριμοτιτα που οδηγει το παιδι στην ψευδεστιση οτι αγαπαει;
Οπως καπιοι απο εσας ξερετε εχω ενα ενα μικρο προβλημα τελευτεα (περα απο τον φιλο και τα δικα του) εχω αρχισει να καταφερνω να ξεκαθαριζω πραγματα στο μυαλο μου, καταλαβα πρωτα απο ολα και βασικα το ηξερα απο την αρχη, αλλα για καπιον λογο δεν το πιστευα/δεν το συνιδιτοποιηουσα, οτι συγουρα δεν ειναι ερωτευμενος, ειναι ενθουσιασμος. Θελω ομως να ψαχτω επι του θεματος επειδη σιγουρα καπια στιγμη ισως προκιψει, ισως και με την ενλογο κοπελια οταν με το καλο την γνωρισω, και θα ηθελα να τα εχω καπως τακτοποιημενα τα πραγματα

Επισης, μου φενετε η μπαινω για τα καλα στην εφηβια;


ΥΓ, σορυ για το χαος και την "ακαταστασια" του ποστ αλλα καπος ετσι (και χοιροτερα) ειναι και το μυαλο μου, συν του οτι δεν εχω ολο τον χρονο δικο μου για να ασχολιθω και να το γραψω καπος πιο "σοβαρα"


EDIT:btw, πρωτη φορα αιστανομαι καπως ετσι. Στο παρελθων μονο 2 φορες τα εχω φτιαξει και ητανε και οι δυο καπος ηλιθιες καταστασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μην ζαλίζεις το μυαλουδάκι σου για το αν είναι έρωτας ή ενθουσιασμός κλπ...Έχεις ενθουσιαστεί και γιατί όχι- ερωτευθεί πλατωνικά μια κοπέλα μέσα από τις περιγραφές και τις "υποσχέσεις" των φίλων σου και όχι από την πραγματική επαφή μαζί της!

Πρώτα όμως δες την, μίλα την, γνώρισέ την και μετά νιώσε, ζήσε, ονειρεύσου 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Κατ αρχήν πάρτα όλα πιο χαλαρά :)
δεν θα συγχήζεσαι αν βάλεις προταιρεότητες...
όσο για το αν είσαι ερωτευμένος...
να ξέρεις πως δεν είναι πάντα όσο καλό σου λένε !!!
μη σε ξεγελάσουν :)
πάντως ορισμένες φορές είναι ό,τι καλύτερο..
εν ολίγοις, δίκοπο μαχαίρι.
Στη θέση σου θα πλησίαζα την κοπέλα. Στο παρελθόν είχα μείνει αδρανής σε τέτοιες περιπτώσεις και χτυπάω το κεφάλι μου στο τοίχο κάθε μέρα πια...
πιάσε την κοπέλα και ό,τι γίνει. Και αν δε γίνει κάτι μη σκας...
Το παν είναι να είσαι αισιόδοξος (και σου μιλάει ένας απαισιόδοξος..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Η αγάπη είναι άλλα πράγματα σε διαφορετικές ηλικίες.

Αυτό που αισθάνεσαι τώρα Κρόνε ΕΙΝΑΙ αγάπη, γι' αυτό μην αμφιβάλεις!!

Η αγάπη είναι μια μάχη που δεν μπορείς να τη νικήσεις, σε νικά εκείνη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kynofilos:

Αυτό που αισθάνεσαι τώρα Κρόνε ΕΙΝΑΙ αγάπη, γι' αυτό μην αμφιβάλεις!!

Αγάπη για κάποια που δεν έχει γνωρίσει ο ίδιος; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Βασικα δεν την εχω "ερωτευτει" απο περιγραφες φιλων καθως
1)δεν μου την εχουν περιγραψει ακριβος, απλα ξερω 3-4 πραγματα για αυτην και αυτα τα 3-4 πραγματα τα βλεπω να ταιριαζουν με εμενα.
2)δεν θα την γνωρισω μεσω φιλων αλλα μεδω γωνιων:P

Δεν προσπαθουν να με κανουν να ερωτευθω καπια που δεν ξερω, ισα ισα ο πατερας μου απλα μου τοειπς καπως ετσι "Α, η χ κοπελα που συνεργαζομστε για το ταδε θεμα εχει μια κορη που ετσι κι ετσι, ειπαμε να σας φερουμε σε επαφη για να παιζετε μαζι (μουσικη... οχι τπτ αλλο, ναι σε εσας τα πονηρα μυαλα το λεω) θα την παρω σε λιγες μερες να της πω να ερθουν απο εδω για καφε αμα ειναι"
Και αρχικα και εγω απλα σκευτικα οτι, ωραια να κανω και παρεα με καναν ανθρωπο που να εχουμε κοινα ενδιαφεροντα,και απλα μου περασε απο το μυαλο οτι αφου ειναι κοριτσι μπορει αργοτρερα ισως να γινει κατι, και αρχικα το πειρα χαλα, "Οτι θελει ας γινει". Ελα ομως πο ετυχε με τους φιλους μου να δω μια που ισως να ειναι αυτη και αλλαξαν ολα...

Λεω αρχικα να περιμενω λιγο, να μου φυγει και ο πολις ενθουσιασμος , να μαθω και καλυτερη κιθαρα μια και αρχικα για μουσικη θα γνωριστουμε. Σε καναν μηνα ισως στο ξεκαρφωτο "θυμιθω" αυτο που ειχε πει ο πατερας μου και του το πω να κανει τπτ
Εντοματαξυ ενω παντα ειμαι ανοιχτος με τον πατερα μου και τα συζιταμε ολα τωρα δεν μου βγαινει... δεν ξερω γιατι αλλα δεν θελω να του το πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Βασικα δεν την εχω "ερωτευτει" απο περιγραφες φιλων καθως
1)δεν μου την εχουν περιγραψει ακριβος, απλα ξερω 3-4 πραγματα για αυτην και αυτα τα 3-4 πραγματα τα βλεπω να ταιριαζουν με εμενα.

Και αρχικα και εγω απλα σκευτικα οτι, ωραια να κανω και παρεα με καναν ανθρωπο που να εχουμε κοινα ενδιαφεροντα,και απλα μου περασε απο το μυαλο οτι αφου ειναι κοριτσι μπορει αργοτρερα ισως να γινει κατι, και αρχικα το πειρα χαλα, "Οτι θελει ας γινει". Ελα ομως πο ετυχε με τους φιλους μου να δω μια που ισως να ειναι αυτη και αλλαξαν ολα...

Βασικά έφυγες από την πρώτη λογική σκέψη κι άρχισες να κάνεις όνειρα για κάποια που νομίζεις πως είναι έτσι, αλλιώς και αλλιώτικα! Είσαι ερωτευμένος με τον έρωτα...και συμβαίνει σε όλες τις ηλικίες...Απλά τώρα λόγω εφηβείας είναι όλα τόσο έντονα που τα όρια -αν υπάρχουν βέβαια- μπερδεύονται...Απολαυσέ το 8) Αλλά γνωρισέ την κι εσύ πρώτα, μην ξενερώσεις μέτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ε; Δεν καταλαβα.... σορυ:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Τι απ' όλα δεν κατάλαβες; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το ολο δυνολο... Κατι ψιλοεπιασα αλλα και παλι δεν καταλαβα το νοημα του ποστ.. Τι θελει να πει η ποιητρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Η ποιήτρια θέλει να πει με απλά λόγια ότι θες να ερωτευθείς και πιάνεσαι από το παραμικρό...και λόγω εφηβείας αντί να πεις...λες να ταιριάζουμε σαν φιλαράκια με την κοπελίτσα, δεν την γνωρίζω να δω τι παίζει το κάνεις...αχ...είναι ενθουσιασμένος...τρελαμένος..δεν μπορώ....παιδιά χάνομαι...Για την ηλικία σου είναι απόλυτο λογικό αλλά πρώτα δες ποια είναι, μίλα μαζί της και μετά με τις ευχές μου, ενθουσιάσου όσο θες 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και εγω πιστευω οτι βρησκομαι σε φαση ενθουσιασμου, γι' αυτο και θελω να περιμενω καπος. Μην κανω καμια μλκ οταν την γνωρισω και μετα την λουζομαι (αναλογα και ην μλκ)
Τωρα για το αν θελω να ερωτευτω δεν ξερω... ισως να δειξει ο καιρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Εγώ πάλι νομίζω ότι το ωραιότερο είναι η αρχή, όταν όλα ακόμα παίζονται!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kynofilos:
Εγώ πάλι νομίζω ότι το ωραιότερο είναι η αρχή, όταν όλα ακόμα παίζονται!!

Μα εδώ δεν υπάρχει ακόμα αρχή...Μήπως διαβάζω κάτι λάθος βρε παιδιά ή είμαι κυνική; 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Μα εδώ δεν υπάρχει ακόμα αρχή...Μήπως διαβάζω κάτι λάθος βρε παιδιά ή είμαι κυνική; 8)

Δεν ξερω τι παει να πει κυνικη, αλλα δεν διαβαζεις κατι λαθος. Ισως οι αλλοι να ψιλοβιαζονται, ειναι και μεγαλα τα ποστ,δεν εχουν ολοι ορεξη να διαβαζουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Κυνική σημαίνει ότι είμαι πάρα πολύ λογική 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και ειναι κακο να εισαι κυνικη; πιστευω οτι σε αυτο το θεμα πρεπει να εισαι αρκετα λογικος/λογικη... Τουλαχιστων αμα δεινεις συμβουλες σε καπιον, τωρα αμα τραβας το λουκι εσυ ο ιδιο μαλλον συχνα πρατει επιπολεα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
:clapping: Συμφωνώ απόλυτα 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μηπος ξεφιγαμε καπος απο το θεμα;
Και ρωτω σαν μικρο και αμαθω παιδι, αμα γινει το ολο νταβαντουρι και γνωριστουμε, και μου αρεσει, πως πλησιαζω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Kαι ξαναγίνομαι κυνική...ΓΝΩΡΙΣΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΑ! και μετά το ξανα αναλύουμε το θέμα 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 1 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top