Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Με λίγο ψάξιμο που έκανα στο internet βρήκα ότι όσοι είχαν αντίστοιχο πρόβλημα, απλά ξαφνικά έφτιαξε από μόνο του. Η μοναδική λύση που προτάθηκε αλλά δεν φαίνεται σωστή είναι η παρακάτω:
[FONT=verdana,tahoma,arial,helvetica]This is how to fix it:
a. Start Windows Live Messenger.
b. On the "Tools" menu, click "Options."
c. Click "Connection" in the left navigation pane.
d. Click "Advanced Settings" in the "Connection Settings" section.
e. Delete the content of the "SOCKS" field.
f. Save settings.
[/FONT]
Μέχρι να φτιάξει όμως, μπορείς να χρησιμοποιείς την αντίστοιχη web εφαρμογή:
Code:
https://webmessenger.msn.com/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
τα εχω κανει αυτκαι παλι δεν μπαινει
σκέφτομα μηπως το μπλοκάρει το νορτον αντιβαιρους το ειχε ηδη εγκατεστημενο ο υπολογιστής και τωρα θα παρω το νοντ και θα το απεγκαταστησω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
τα εχω κανει αυτκαι παλι δεν μπαινει
σκέφτομα μηπως το μπλοκάρει το νορτον αντιβαιρους το ειχε ηδη εγκατεστημενο ο υπολογιστής και τωρα θα παρω το νοντ και θα το απεγκαταστησω.
Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το Norton AV και αν όντως αυτό φταίει, μπορείς να επιταχύνεις τις διαδικασίες για να βάλεις άλλο AV :P
Κατά τ' άλλα δεν βρίσκω λύση στο internet :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Δεν έψαξα για το συγκεκριμένο error, αλλά εμένα όταν μου βγάζει κάποιο error, είναι είτε επειδή υπάρχει γενικότερο πρόβλημα με το messenger, είτε επειδή το pc έχει παλιότερη ημερομηνία από τη σημερινή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Παιδιά, θέλω να μεταφέρω με bluetooth από το laptop στο κινητό ένα mp3 κ δεν μου βρίσκει το κινητό με search. Μήπως μπλοκάρει με το ασύρματο ρούτερ (ή λέω @@)? Αν μπορεί κάποιος ας πει μια γνώμη γτ έχω κολλήσει τρελά τώρα :/::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Είναι απαραίτητο να είναι ενεργοποιημένο το bluetooth και στις δύο συσκευές. Για την περίπτωση που το ξέχασες το λέω :P

Δοκίμασες να βρεις το laptop με το κινητό; Επίσης υπάρχει η επιλογή (νομίζω) στο κινητό να μην φαίνεται σε όλους όταν είναι ενεργοποιημένη η συσκευή και να φαίνεται μόνο στις ήδη καταχωρημένες ως "Συσκευές μου". Τι κινητό έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koulee

Νεοφερμένος

Ο koulee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Πρίν 2 μέρες έκανα φορμάτ.το πρόβλημα που έχω είναι ότι ο fire-fox---explorer δεν μου ανοίγουν
κάποιες συγκεγκριμένες σελίδες. πχ facebook,gamato.info,hotmail-yahoo.com(για να δω τα e-mail Μου). Έχω κάνει άπειρα scan για ιούς,άλλαξα απο explorer σε firefox, αλλά τίποτα..η μπάρα(πράσινη) φορτώνει ως ένα σημείο(ως την μέση) αλλά ως εκεί,δεν ανοίγουν καθόλου..όχι ότι κολάει το Pc σε κείνο το σημείο, μόνο η σελίδα..άλλες σελίδες πχ Novasport,e-steki τις ανοίγει κανονικά..έχετε ιδέα τι φταίει. δεν θέλω να ξανακάνω φορμάτ γι αυτό τον λόγο, έλεος δλδ:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δοκιμασες απεγκατασταση καθαρισμα και επανεγκατασταση ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koulee

Νεοφερμένος

Ο koulee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
φίλε μου είχα στην αρχή τον explorer-τον έβγαλα, έκανα restart,εγκατέστησα το firefoχ αλλά....same
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koulee

Νεοφερμένος

Ο koulee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
οκ Guys χωρίς να ξέρω τι έγινε μπένει στα e mail μου και στο gamato αλλά στο facebook δεν μπένει με τπτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Γεια σου koulee, χρησιμοποιείς κάποιο firewall ή κάποιο Antivirus; Και αν ναι, ποια; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koulee

Νεοφερμένος

Ο koulee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
καλημέρα χρησιμοποιώ το Nod32 έχω και το spyware6,καθώς και των windows security.έχω δοκιμάσει να είναι όλα είναι κλειστά όταν προσπαθώ να ανοίξω τις σελίδες αλλά πάλι σέρνετε(για τα καλά)..μάλλον δεν το γλιτώνω το format
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παιδια, βοηθεια! Απο εχτες το pc μου ειναι εντελος νεκρο... Παταω το πληκτρο για ανα αναψει και δεν αντιδραει καθολου... Τσεκαρα να μην ειναι στο off το τροφοδοτικο, εβγαλα και ξαναβαλα τα καλωδεια μην τυχων και δεν ητανε καλα μεσα, αλλα τιποτα. Συχνα δεν ανταπωκρινοτανε με την μια, αλλα μετα απο λιγο αναβε μονος του. Τωρα εδω και ενα 24ωρο δεν λεει να αναψει με τιποτα...
Και το ερωτιμα ειναι, φταιει το τροφοδοτικο η τιποτα αλλο; Πως να το διαπιστωσω που δεν εχει κανενας κοντινος αναλογο pc για να το δοκιμασω;
Σε περιπτωση που το προβλημα δεν ειναι απο το τροφοδοτικο, με πιων τροπο μπορω να κανω τους εσωτερικους σκληρους εξωτερικους για να τους συνδεσω στο λαπτοπ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
καλημέρα χρησιμοποιώ το Nod32 έχω και το spyware6,καθώς και των windows security.έχω δοκιμάσει να είναι όλα είναι κλειστά όταν προσπαθώ να ανοίξω τις σελίδες αλλά πάλι σέρνετε(για τα καλά)..μάλλον δεν το γλιτώνω το format
Πήγαινε Έναρξη > εκτέλεση (αν έχεις Vista γράψε στο λευκό κουτάκι)> γράψε cmd > στο παράθυρο που θα ανοίξει γράψε ping www.facebook.com και πες μας τι γράφει. Δοκίμασε αντί για το www.facebook.com και άλλα site που δουλεύουν και πες μας αποτέλεσμα. :)
Παιδια, βοηθεια! Απο εχτες το pc μου ειναι εντελος νεκρο... Παταω το πληκτρο για ανα αναψει και δεν αντιδραει καθολου... Τσεκαρα να μην ειναι στο off το τροφοδοτικο, εβγαλα και ξαναβαλα τα καλωδεια μην τυχων και δεν ητανε καλα μεσα, αλλα τιποτα. Συχνα δεν ανταπωκρινοτανε με την μια, αλλα μετα απο λιγο αναβε μονος του. Τωρα εδω και ενα 24ωρο δεν λεει να αναψει με τιποτα...
Και το ερωτιμα ειναι, φταιει το τροφοδοτικο η τιποτα αλλο; Πως να το διαπιστωσω που δεν εχει κανενας κοντινος αναλογο pc για να το δοκιμασω;
Σε περιπτωση που το προβλημα δεν ειναι απο το τροφοδοτικο, με πιων τροπο μπορω να κανω τους εσωτερικους σκληρους εξωτερικους για να τους συνδεσω στο λαπτοπ;
Δοκίμασε να κάνεις reset την μητρική σου. Υπάρχουν δύο τρόποι αφού βγάλεις τον υπολογιστή τελείως από το ρεύμα:

  1. να βρεις το jumperάκι που το κάνει (αν υπάρχει) ή
  2. να αφαιρέσεις την μπαταρία της μητρικής και να αφήσεις τον υπολογιστή για 1-2 ώρες χωρίς την μπαταρία. Η μπαταρία είναι μια στρογγυλή πλακουτσωτή, σαν αυτές που μπαίνουν στα ρολόγια χειρός αλλά μεγαλύτερη.

Έπειτα, βάλτην πάλι και κάνε προσευχή για να δουλέψει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_Kronos:
Σε περιπτωση που το προβλημα δεν ειναι απο το τροφοδοτικο, με πιων τροπο μπορω να κανω τους εσωτερικους σκληρους εξωτερικους για να τους συνδεσω στο λαπτοπ;
Αγόρασε μια θήκη για εσωτερικό σκληρό, πουλάνε στο e-shop.gr. Για το άλλο με κάλυψε ο Fandago.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Icy Box πάρε και καθάρισες.

Κάπου στα 30 ευρώ στοιχίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
συνεχίζει να μην συνδεεται το μσν και ας απεγκατεστησα το νορτον και εβαλα το νοντ.
τί να κάνω ρε γμτ εχω κάνει ολα οσα λεει για το σφαλμα που μου παροσιαζει αλλα και παλι δεν μπαινει:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δοκίμασε τα εξής που βρήκα εδώ:
Greetings,

Since you can't immediately login, remember that you can try logging into the Web Messenger,
at least until you can restore your normal Messenger functionality:
https://webmessenger.msn.com

However, here are some suggestions you should check/try if you haven't already.

1. If you haven't done so already, upgrade to the latest version of MSN Messenger:
https://messenger.msn.com/download
2. The date on your computer needs to be set properly -- double click the clock verify that
the time and date are set.
3. If you use a firewall (like ZoneAlarm, Norton Internet Security etc. ), it's possible
that Messenger doesn't have the correct rights to access the Internet, especially since you
upgraded. You may need to re/add Messenger to the allowed list of programs in your firewall
if this is the case.
4. If you disabled your firewall in the past, it still may be blocking Messenger -- try
restarting it and see if that helps the situation. You also might try uninstalling an
installed firewall, to verify that it isn't causing a problem (even if it is disabled).
5. Check your IE Security settings -- open Internet Explorer, click the Tools menu, then
Internet Options, then Advanced tab, scroll to the Security section, and verify that "Check
for server certificate revocation" is unchecked. Also verify that 'Use SSL 2.0' and Use SSL
3.0' is checked, then click OK.
6. Click Start, then Run, and enter the following:
regsvr32 softpub.dll
then click OK
and do the same for the following:
regsvr32 wintrust.dll
regsvr32 initpki.dll
regsvr32 MSXML3.dll
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δοκίμασε να κάνεις reset την μητρική σου. Υπάρχουν δύο τρόποι αφού βγάλεις τον υπολογιστή τελείως από το ρεύμα:

  1. να βρεις το jumperάκι που το κάνει (αν υπάρχει) ή
  2. να αφαιρέσεις την μπαταρία της μητρικής και να αφήσεις τον υπολογιστή για 1-2 ώρες χωρίς την μπαταρία. Η μπαταρία είναι μια στρογγυλή πλακουτσωτή, σαν αυτές που μπαίνουν στα ρολόγια χειρός αλλά μεγαλύτερη.

Έπειτα, βάλτην πάλι και κάνε προσευχή για να δουλέψει :)

jumperακι δεν ξερω τι ειναι.. Εβγαλα την μπαταρια... Θα δουμε... Μηπος υπαρχει περιπτωση και να θελει αλλαγμα η μπαταρια;


Αγόρασε μια θήκη για εσωτερικό σκληρό, πουλάνε στο e-shop.gr. Για το άλλο με κάλυψε ο Fandago.

Για εκει με κοβω...

Icy Box πάρε και καθάρισες.

Κάπου στα 30 ευρώ στοιχίζει.

Απο οτι καταλαβα icy box ειναι μια θηκη εξωτερικου που μπορει ομως και να αναπαραγει multimedia; Μπα... καλητερα μια απλη θηκη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
jumperακι δεν ξερω τι ειναι.. Εβγαλα την μπαταρια... Θα δουμε... Μηπος υπαρχει περιπτωση και να θελει αλλαγμα η μπαταρια;
Ελπίζω να έβγαλες από το ρεύμα το pc, να έβγαλες την μπαταρία για μια ώρα, να την ξαναέβαλες και μετά να το έβαλες στο ρεύμα να δουλέψει πάλι. Έγινε κάτι με αυτό; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top