Αντιμετώπιση των τατουάζ στον εργασιακό τομέα.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Με προβληματίζει η αντιμετώπιση που έχουν άτομα με τατουάζ σε εμφανή σημεία, όπως ο πήχης για παράδειγμα ή ο λαιμός, στον εργασιακό τομέα.

Αν βλέπατε κάποιον με τατουάζ σε εμφανές σημείο και ήσασταν ο εργοδότης θα τον προσλαμβάνατε; (μιλάμε για σοβαρές δουλειές).

Επίσης αν ο συνεργάτης σας είχε τατουαζ, το οποίο φαινόταν, θα σας φαινόταν άσχημο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Λυσσαξες με το μανικι λεμε :p
Πλεον νομιζω οτι ψιλοεξαφανιζεται η προκαταληψη για τους τατουαζοφορους. Ωστοσο αν ημουν διευθυντρια σε σχολειο *σικ* θα προτιμουσα ο δασκαλος της πρωτης δημοτικου να φοραει πουκαμισακι αντι να φαινεται ο δρακος :p
Εξαρταται εντελως απο τη φυση του επαγγελματος, τα ατομα που συναναστρεφεσαι στο χωρο εργασιας, τις ηλικιες που παιζουν, κτλ.
Οι συναδελφοι μου, εχουν οι περισσοτεροι, και δεν εχω κανενα προβλημα (εκτος απο ενα tribal σε μια μεση κι ενα ιδεογραμμα. μα ηλεος).
Καιιι να προσθεσω οτι προτιμω τα τατουαζ σε μη εμφανη σημεια, γιατι μπορεις να τα κρυψεις σε περιπτωσεις που μπορει να αντιμετωπισεις προβλημα, και να μην τα βλεπουν ολοι να ζαρωνουν στα 60 σου(δες το πιο μακρια :p).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Τα τατουάζ σε εμφανές σημείο δημιουργούν όντως κακές πρώτες εντυπώσεις, κυρίως λόγω κοινωνικών προκαταλήψεων, τις οποίες όμως δεν μπορούμε να αγνοήσουμε. Πιστεύω ότι τα τατουάζ όπως και τα ιδιαίτερα εμφανή piercings αποτελούν αρνητικό παράγοντα στην αναζήτηση εργασίας. Για αυτό καλύτερα αν κάνεις τατουάζ κάνε το κάπου που να το βλέπεις εσύ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εξαρτατε απο την δουλεια παντα... Αν ειμουν ιδιοκτητης ενος ιδιοτικου σχολειου και εψαχνα καθηγιτες δεν θα προσλαμβανα εναν με τατουαζ στο μετωπο ξερω γω... Οχι οτι με νοιαζει, μπορει να ειναι και πολυ καλητερος απο ολους τους αλλους, αλλα υπαρχουν τοσες προκαταληψης και τοσες αποψης σε ολους τους γονεις εκει εξω, που προτιμας να μην μπλεξεις... Αλλα αν ειχα μια εταιρια που να ασχολιτε με pc στα @@ οπου και οτι και αν εχει ο αλλος, αν ειναι καλος στην δουλεια του.
Προσωπικα γουσταρω τα τατουαζ, και πιστεω πως καπια στιγμη θα κανω και ο ιδιος, αλλα θα προτιμουσα σημεια που να κρυβονται ευκολα. Κυριος γιατι δεν μου αρεσουν σε σημεια που να φαινονται, αλλα και για τον εργασιακο τομεα και γιαι θεωρω οτι το τατουαζ ειναι κατι προσωπικο και οχι κατι για να το επιδεικνιεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα tattoos σε σημεία εμφανή. Έχω όμως με την θεματολογία, όσον αφορά την επαφή με παιδιά. Να μην δουν παιδάκια κάτι που δεν είναι κατάλληλο για την ηλικία τους, όπως 1 γυμνόστηθη.:P

Το δικό μου tattoo το κρύβω, όμως δεν μπορώ να αποφύγω να φανεί το καλοκαίρι ή όταν σκύβω. Τα παιδάκια συνήθως ενθουσιάζονται: ''Κυρία, ΕΧΕΤΕ TATTOO''? ή ''Κυρία, τι είναι αυτό?'' (τα πιο αθώα). Οι εργοδότες μου ποτέ δεν είχαν κάποιο πρόβλημα, αλλά ούτε κι οι γονείς των παιδιών. Δεν έχω ποτέ αισθανθεί κάπως αλλά νομίζω πως σε περίπτωση που ήμουν καλυμμένη με πολλά tattoos τα οποία επιδείκνυα μάλλον θα είχα.:warn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Αντιμετώπιση των τατουάζ στον εργασιακό τομέα.


Ελα μωρέ, υπερβολές.


Σε ένα στούντιο τατουάζ που πήγα κάποτε, είχαν όοοολοι οι εργαζόμενοι εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πιστέυω πώς ενα τατού δεν θα ήταν πρόβλημα, το πρόβλημα θα ήταν η υπερβολή, όπως όμομα με γράμμα σε κάθε δάκτιλο, ή όλο το σώμα με τατού σαν το prison brake εκεί ναι είναι ψιλοχάλια αλλα ένα νορμάλ δεν βλάπτει κανέναν.

Ο κανόνας λέει πάν μέτρον άριστον και προς θεού δεν κρίνουμε κανέναν απο τα pircing η τα tatoo απλά καλό είναι να υπάρχει μέτρο και εκεί, εξάλου ότι ειναι καλέσθητο δεν είναι και άσχημο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εξαρτάται από το τι απεικονίζει το τατού


δεν θα μπορούσα να αγνοήσω ένα εμφανές τατού με τον αγκυλωτό σταυρό
δε θα ήθελα για συνεργάτη τον άτομο αυτό ούτε θα το έπαιρνα στη δούλεψη μου όσο καλό κι αν ήταν στη δουλειά του ακόμα κι αν αυτό με κάνει ρατσίστρια

αν ήταν ένα τατού με ένα σταυρό και τον χριστό και από κάτω συμπλήρωμα "Jesus loves you" επίσης θα είχα τις ίδιες αντιδράσεις

αν ήταν ένα τατού με μια μεγάλη καρδιά και μέσα να έργαφε "ΑΧ ΝΑΤΑΛΑΚΙ ΜΕ ΞΕΚΑΝΕΣ" επίσης θα ήταν αρνητικό

επίσης τατού που λέει "η μάνα μου είναι αρχόντισσα κι όλες οι άλλες τσούλες"
η αν ήταν τατού φυλακών εμφανέστατα (ναι ξεχωρίζουν των φυλακών τα τατού)

:P τες πα, νομίζω καταλαβαίνετε το νόημα


αν ήταν κάτι καλαίσθητο δεν θα είχα πρόβλημα... θα είχα όμως αν ήταν εμφανές το τατού σε ένα κύριο 65 ετών που πλέον θα έχει ζαρώσει και κατσιάσει
Δε θα μου άρεσε... θα ήταν σα να είναι το άτομο αυτό στη δουλειά συνεχώς με λερωμένη γραβάτα ένα πράγμα
(για αυτό το λόγο είμαι υπέρ των τατού που κρύβονται... γιατί κάποτε μεγαλώνεις ρε φίλε και κατσιάζουν και γίνονται τρισάθλεια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
[...]ένα τατού με μια μεγάλη καρδιά και μέσα έργαφε "ΑΧ ΝΑΤΑΛΑΚΙ ΜΕ ΞΕΚΑΝΕΣ" [...]

Σε αυτό το σημείο έχω να δηλώσω ότι εγώ δεν έφταιγα σε τίποτα, απλά του είπα με πολύ ευγενικό τρόπο ότι δεν ενδιαφέρομαι! Ειλικρινά ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί το πήρε τόσο κατάκαρδα ο άνθρωπος! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Εμένα στα @@ μου πάντως, ποτέ δεν θα απέρριπτα κάποιον που είχε π.χ. ένα πτυχίο με καλό βαθμό αν ερχόνταν να ζητήσει δουλειά στην υποθετική εταιρία μου :P επειδή έχει tattoo. Αν ήταν κάτι το πολύ ακραίο θα του ζητούσα να το κρύβει όσο μπορεί, αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα τον απέρριπτα απ' το tattoo και μόνο. Ο άνθρωπος φαίνεται από τις πράξεις του και μόνο (εκτός αν είναι τόσο τρεντοκάγκουρας που το θέαμα καταντάει τραγικό :D (πλάκα κάνω)).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Αν είχε 10 πίρσινγκ και μέσο όρο 9?

Γενικά η εμφάνιση δεν είναι η μόνη που παίζει ρόλο αλλά το όλο attitude.

Εμένα ήρθε ένα τυπάκι μια φορά σε συνέντευξη με πίρσινγκ στη μύτη αλλά όχι πλάγια από κάτω, στυλάκι αγελάδα γελαστη. Μία κρικέλα.

Μπαίνει μέσα το τυπάκι, αφήνει τον τρουβά στο πάτωμα, κάθεται στην καρέκλα σχεδόν ξαπλωτυός και μου λέει τα προσόντα του (τα οποία btw ήταν πολύ καλά).

Εγώ έμεινα να κοιτάω την τρύπα και τον τρουβά στο πάτωμα...

Είμαι συντηρητίκλα, τι να κάνουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Απ'την αλλη βεβαια, καλυτερα δεν ειναι να δειχνεις απ'την αρχη τι εισαι;
Εννοωντας οτι αν εχεις πιρσινγκ κι ιστοριες εχει νοημα να τα βγαλεις στη συνεντευξη για να εμφανιστεις 1 βδομαδα αργοτερα μ'αυτα; Η η αμφιεση να ειναι τρελα προσεγμενη και "γραφειου" ενω δουλευοντας εχεις σκοπο να σκας μυτη με τα σταρακια; (δε μιλαω για περιποιημενο ντυσιμο, αυτο εννοειται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Φυσικά, αν δεν έχεις σκοπό να συμβιβαστείς με το γενικό κλίμα, καλό είναι να το δείξεις από την αρχή.

Το τυπάκι πάντως μου είχε πει με προφορά σούπερ δήθεν «Εγώ αυτά τα στεγανά των μηχανικών δεν τα καταλαβαίνω»

Και εγώ πολύ ευδιάθετη απάντησα... Και ούτε θα τα καταλάβεις από μας :)


Χαχα.

Πάντως εδώ που γυρέυω παίζει πολύ τατοό, περίεργα μαλλιά, σκισμένα σταράκια (εγώ :P) αλλά όλοι έχουν συνετή συμπεριφορά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μαααα χαζοεδαδω μου, δε λεω να μην εχεις σκοπο να συμβιβαστεις με το γενικο κλιμα, λεω απλα η εμφανιση σου να ειναι η καθημερινη και οχι η στημμενη της συνεντευξης.
Αν το τυπακι ερχοταν με το πιρσινγκ και τον τουρβα του και ηταν χαμογελαστο και ανετο και ομιλητικο, και ολα τα καλα, θα εμενες τοσο πολυ στις στυλιστικες του επιλογες η θα τις παραμεριζες?

(Και εισαι και πολυ μπος να ουμε!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Εγώ θα τις παραμέριζα, ω ναι.

Ο μάνατζερ μου δεν ξέρω!

Η κρικέλα με ξένισε πάντως



(Και είσαι και πολύ χαζό να ούμε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εμένα στα @@ μου πάντως, ποτέ δεν θα απέρριπτα κάποιον που είχε π.χ. ένα πτυχίο με καλό βαθμό αν ερχόνταν να ζητήσει δουλειά στην υποθετική εταιρία μου :P επειδή έχει tattoo. Αν ήταν κάτι το πολύ ακραίο θα του ζητούσα να το κρύβει όσο μπορεί, αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα τον απέρριπτα απ' το tattoo και μόνο. Ο άνθρωπος φαίνεται από τις πράξεις του και μόνο (εκτός αν είναι τόσο τρεντοκάγκουρας που το θέαμα καταντάει τραγικό :D (πλάκα κάνω)).

μα δεν είναι πράξη και μάλιστα βαρυσήμαντη το να κάνεις ένα "προκλητικό" tattoo σε εμφανές σημείο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Θα μου αρεσε το ο,τιδηποτε διακριτικο...και δεν εχει να κανει τοσο με το εργασιακο περιβαλλον, οσο με το οτι ο,τιδηποτε αλλο θα προσεβαλλε την αισθητικη μου γενικοτερα...
Εαν δεν ημουν φυγοπονη, ισως να ειχα ηδη ενα...pas mal...
Εχω ομως πιρσινγκ στη μυτη και ουδεποτε αισθανθηκα να ντρεπομαι γι αυτο...ποτε δεν το εβγαλα κατα τη διαρκεια μιας συνεντευξης για δουλεια, ουτε οταν εκλεινα μαθηματα..
Βεβαια δεν ειναι μια κοτρωνα τεραστιων διαστασεων....ειναι μικρο και διακριτικο...αλλα ποτε δε θα παρουσιαζα κατι διαφορετικο απο αυτο που πραγματικα ειμαι.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Προσωπικά, επειδή όταν απάντησα δεν είχα κάτι ακραίο στο μυαλό, να πω ότι θα είχα αρνητική αντιμετώπιση προς κάποιον με πολύ εκκεντρικό στυλ. Πολλά tattoos, piercings, εξεζητημένο ντύσιμο κι όλα αυτά να φαίνονται μαζεμένα. Κι αν μαζί με αυτά πήγαινε στυλάκι σαν τον συνεντευξιαζόμενο της Εδάδ θα ξενέρωνα πραγματικά. Θεωρώ πως, μετά την εφηβεία αυτά τα στυλ τα υιοθετούν άτομα με πολλά συμπλέγματα και τάσεις αυτοεπίδειξης που θέλουν να γίνονται αντικείμενα προσοχής. Και βέβαια δεν θα ήθελα επαγγελματική σχέση με κάποιον με τέτοια στοιχεία στην προσωπικότητά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Θα πω κι εγώ αυτό που ορθά επεσήμαναν οι προηγούμενοι :P Το θέμα δεν είναι να έχει απλά ένα τατουάζ αλλά κυρίως το τι απεικονίζει αυτό και σε ποιο σημείο το έχει. Για παράδειγμα, δε θα μπορούσα με τίποτα να προσλάβω κάποιον στη δουλειά μου (sic) ο οποίος είχε τατουάζ στο μπράτσο του τη σβάστικα ή γενικά κάτι που υποδήλωνε φανατισμένο άνθρωπο. Δεν είναι το ίδιο να έχει μία κοπέλα τατουάζ μία νεράιδα πχ με το να έχει "BON JOVI forever" :P Καταλαβαίνετε πιστεύω τι θέλω να πω.

Ναι, τατουάζ είναι και το ένα και το άλλο αλλά το ένα δείχνει απλά κάτι όμορφο και το άλλο φανατισμό το οποίο δεν είναι καθόλου καλό χαρακτηριστικό για κάποιον.

Κι εγώ σκεφτόμουν μία περίοδο να κάνω τατουάζ όπως νομίζω οι περισσότεροι σε κάποια φάση στη ζωή τους αλλά μου πέρασε ακριβώς επειδή μπορεί να το μετανιώσω. Εντάξει, δεν ήθελα τίποτα το τρομερό ούτε σε κάποιο σημείο που μπορεί να αλλοιωθεί πολύ με το χρόνο ή με την εγκυμοσύνη πχ όταν θα πάρω κιλά αλλά και πάλι δεν παύει να είναι κάτι μόνιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Για το μέτρον άριστον στα τατουάζ.

1) Αμφιβάλλω αν κάποιος έχει τατουάζ στο χέρι που να φτάνει μέχρι λίγο πιο πάνω από τη παλάμη (βραχύονα το λένε αυτό; ) να προσλαμβάνονταν ποτέ στο δημόσιο. Εκτός αν πήγαινε χειμώνα καλοκαίρι με μπουφάν. Οποιοδήποτε και αν ήταν το περιεχόμενο του τατουάζ...

Ο άνθρωπος φαίνεται από τις πράξεις του και μόνο
Σε πάω γιατί είσαι ιδεαλιστής. Δυστυχώς δεν είναι και οι εργοδότες :P

2) χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω στο ελάχιστο

Δεν είναι το ίδιο να έχει μία κοπέλα τατουάζ μία νεράιδα πχ με το να έχει "BON JOVI forever"
Η δεύτερη περίπτωση είναι έκφραση μιας λατρείας που μπορεί να είναι φανατισμός μεν αλλά δεν είναι και η νεανική μ@λ@κια. Μπορεί κάποιος να κάνει και χένα τη νεράιδα και να μην την έχει μια ζωή. Sorry αγαπητή Neraida :P

Εγώ πάντως αυτό που βλέπω είναι ο θαυμασμός των τατουάζ στη παραλία και στις σερβιτόρες που το έχουν στο κλασικό σημείο όπισθεν και το μισό μάτι που σε κοιτάνε οι άγνωστοι αν το έχεις σε χέρια. Σχεδόν σε οποιαδήποτε εργασία. Εντάξει δεν έχω δουλέψει chief executive (ότι και να είναι αυτό) αλλά από αυτά που έχω ακούσει από τύπους με tatoo...

Τεσπα, σκέφτομαι εδώ και καιρό να κάνω και κατα πάσα πιθανότητα θα το κάνω μέσα στο χειμώνα για αυτό μπήκα στο θέμα. Ελπίζω να μην επηρεάσει τη μελλοντική εργασία. :mad: Αν και για καλό και για κακό δεν θα το κάνω σε πολύ εμφανές σημείο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top