Γιατί ζευγάρια που δεν ταιριάζουν είναι μαζί;

Simel

Νεοφερμένος

Η Simel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Καλυψώ, αυτό δεν είναι σε καμία περίπτωση κάτι αρνητικό! Ασφάλεια πρέπει να νιώθεις σε κάθε είδους σχέση..αλλά το θέμα είναι να μην αγκιστρώνεσαι από τις πλάτες του άλλου..μετά μιλάμε για την δική σου ανασφάλεια, σε αυτή την περίπτωση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Αγαπάς...ερεωτεύεσαι...''ζεις'' με τον άλλον διάφορα..και έρχεται η στιγμή που κάτι γίνεται και ξενερώνεις πραγματικά,κάτι σπάει μέσα σου...εκέι γιατι να κάτσεις με τον άλλον?τι νόημα έχει άραγε?επειδή υπάρχει αγάπη η συνήθεια μεταξύ σας? ...λέμε αν αγαπάς συγχωρείς ...υπάρχουν βέβαια και σκληροί άνθρωποι που δεν τα βλέπουν έτσι...αλλά οκ καλά κάνουν!..τι γίνεται εκεί?υπομένεις? το προσπερνάς?
πολλές φορές εθελοτυφλούμε κιόλας...μπορεί να ξέρουμε ότι υπάρχει πρόβλημα αλλά να μη θέλουμε να το παραδεχτούμε πόσο μάλλον να βάλουμε και ένα τέλος!:/:
πολλές φορές φοβόμαστε την αλλαγή και παραμένουμε σε μια σχέση που ουσιαστικά έχει τελείωσει πιστεύοντας πως κάτι θα αλλάξει κ θα φτιάξουν όλα...
η συνήθεια δεν είναι λίγο πράγμα...
καλό όμως είναι να μπορούμε να βλέπουμε πότε μια σχέση έχει φτάσει στο τέλος της και να φεύγουμε...γιατί η διατήρηση μιας τέτοιας σχέσης τελικά μας κάνει περισσότερο κακό!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Simel

Νεοφερμένος

Η Simel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Δανάη συμφωνώ απολύτως με όσα λες..πρέπει να καταφέρουμε να βλέπουμε διάφορες καταστάσεις σαν 3οι σαν να είμαστε απ έξω, πράγμα δύσκολο...αλλά όχι ακατόρθωτο..
επίσης πιστεύω, μια σχέση στην οποία δεν υπάρχουν ισορροπίες...δεν μπορεί να κρατήσει πολύ..δεν πρέπει να ξεφεύγουμε..όλα θέλουν την προσοχή τους , κατανόηση, υπομονή .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Δανάη συμφωνώ απολύτως με όσα λες..πρέπει να καταφέρουμε να βλέπουμε διάφορες καταστάσεις σαν 3οι σαν να είμαστε απ έξω, πράγμα δύσκολο...αλλά όχι ακατόρθωτο..
επίσης πιστεύω, μια σχέση στην οποία δεν υπάρχουν ισορροπίες...δεν μπορεί να κρατήσει πολύ..δεν πρέπει να ξεφεύγουμε..όλα θέλουν την προσοχή τους , κατανόηση, υπομονή .
συμφωνώ...επίσης πιστεύω πως μεγάλο ρόλο παίζουν και οι γύρω...ακόμα και αν εμείς δε μπορούμε να "βγαλουμε" τον εαυτό μας απο τη σχέση κ δούμε την όλη κατάσταση από άλλη οπτική γωνία (σα παρατηρητές) ώστε να εντοπίσουμε τα προβλήματα, σε αυτό μπορούν να μας βοηθήσουν κ οι φίλοι ή ατομα τελοσπάντων που είναι κοντά μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kloyklos

Νεοφερμένος

Ο kloyklos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Το να είσαι με κάποιον για κοινωνικούς, οικονομικούς λόγους προσωπικά το θεωρώ κατάντια. Οσο αυτό με την συνήθεια καλύτερα να μην το σχολιάσω καν.
Anyway, ανάλογα με την εκτίμηση που έχει κανείς στον εαυτό του κάνει και τις ανάλογες επιλογές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
"Γιατί ζευγάρια που δεν ταιριάζουν να είναι μαζί?"

Για τον ίδιο λόγο που δεν παρατάμε την δουλειά που μισούμε.
Που δεν ξεκόβουμε τους φίλους που συνέχεια μας πουλάνε.
Που δεν φεύγουμε απο την πόλη που απεχθανόμαστε να ζούμε.
Γιατί που να τρέχεις τώρα και κυρίως που να ξεβολεύεσαι.

-Εννοείται πως ο α΄πληθυντικός είναι για χάριν του παραδείγματος-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna283

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα... :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με την κλέφτρα.
κι επίσης με την Έλενα που είπε ότι αυτό δεν είναι πλέον θέμα "είμαι ασφαλής,νιώθω ασφαλής στη σχέση αυτή με τον Α ή τον Β", όσο "είμαι ανασφαλής,που θα βρω νέα αγάπη." και μετά παίζει και το "κι αν βρω άλλη αγάπη θα είναι καλύτερη από αυτή?
στο κοντινό μου περιβάλλον υπάρχει κοπέλα που αυτή τη στιγμή είναι με τρεις άνδρες και δεν μπορεί να διαλέξει.Ο ένας είναι η οφίσιαλ σχέση της εδώ και 4 χρόνια.εγώ δεν θεωρώ ότι έχουν κάτι κοινό,ούτε καταλαβαίνω γιατί είναι μαζί αφού φαίνεται ότι δεν ταιριάζουν.
Ο άλλος είναι ο πρώην κολλητός της,που το πράγμα εκτροχιάστηκε,που όμως είναι φαίνεται βολεμένος με το σκηνικό ή εξαρτημένος και δεν κοιτάει να ξεκόψει.
κι ο τρίτος κάποιος που γνώρισε πρόσφατα,δεν ξέρω τι έχει παίξει ακριβώς.

το θέμα μας τώρα...την ρωτάς γιατί μένεις με τον πρώτο? σου λέει νιώθω ασφαλής.δεν θέλω να φύγω.το έχω συνηθίσει.θα μου φανεί περίεργο να βγω με άλλον και να τον δω με άλλη.
Γενικά,το συγκεκριμένο παράδειγμα που ανέφερα είναι αρκετά τραβηγμένο,και για μένα ιδιαίτερα πρωτότυπο.ακόμη δεν το έχω χωνέψει ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει στο κοντινό μου κοινωνικό περίγυρο...ωστόσο είναι κλασσικό παράδειγμα κοπέλας που δεν διακόπτει τη σχέση της γιατί έχει εγκλωβιστει.δεν είναι έτσι? για μένα ανασφάλεια,έλλειψη αυτοεκτίμησης (θέλει περισσότερους από 1 άντρες για να επιβεβαιώνεται),έλλειψη ΚΑΙ αυτοσεβασμού (για να ξεπέσεις έτσι,διότι παιδιά για μένα αυτό λέγεται ξεπεσμός)

ελπίζω να μην βγήκα οφ τόπικ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Simel

Νεοφερμένος

Η Simel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Κλέφτρα, μάλλον ζω στον δικό μου κόσμο..δεν λέω αυτό που περιγράφεις παραπάνω είναι λίγο πολύ αυτά που σκέφτονται οι πιο πολλοί..και ίσως η πραγματικότητα αλλά εγώ δεν θέλω να σκέφτομαι έτσι..αν το κάνω αυτό θα με πνίξει και μετά..
Ιωάννα, αυτές τις σχέσεις τις θεωρώ αρρωστημένες..το έχω περάσει..και ήταν εύκολο τελικά να το ξεπεράσω ...μπορεί να εμφανίστηκε κάποιος άλλος εκείνη την χρονική στιγμή συμπτωματικά..αλλά το ξεπέρασα γιατί ήμουν για να είμαι όπως λέμε με τον πρώην,ανασφάλεια και διάφορα άλλα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως έχετε υπόψιν πως τέλειον δεν υπάρχει. Το θέμα είναι να βρεις κάποιον που να αντέχεις τα αρνητικά του (όλοι έχουν θετικά εννοείται και εκεί είναι και το εύκολο). Πολλοί λοιπόν δεν χωρίζουν και γιατί έχουν συνηθίσει, αλλά και γιατί σκέφτονται πως και με κάποιον άλλον να πάνε το πιο πιθανό είναι πως θα βγουν πάλι στο ίδιο σημείο.. Γιατί όπως και να το κάνεις ο έρωτας (σχεδόν) πάντα φεύγει, οπότε ή θα αποφασίσεις πως θα ζήσεις σαν τον Λούκυ Λουκ ή θα αποφασίσεις πως μετά από μερικά χρόνια βασικά θα έχεις πάνω απ' όλα έναν άνθρωπο που θα είναι εκεί για σένα και εσύ θα είσαι για εκείνον κι ας μην υπάρχει έρωτας.. Φυσικά στα 20 και στα 25 δεν υπάρχει στην ουσία δικαιολογία να ανεχτείς τόσα, μιλάω κυρίως για μεγαλύτερες ηλικίες.

Και μη ξεχνάτε πως το μυαλό εθίζεται σε συναισθήματα και σκέψεις. Αν συνηθίσεις να είσαι τσαντισμένος ή στεναχωρημένος συνεχώς, δύσκολα ξεκολλάς από αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Γιατί ζευγάρα που δεν ταιριάζουν είναι μαζί...

Το ταιριάζω, και αντιστοιχα το δεν ταιριάζω, αφορουν ενα ευρύ φάσμα αναγκων που ο σύντροφος καλείται να καλύψει στον συντροφο. Οι ανάγκες αυτές μπορει να είναι οικονομικές, πρακτικές, συναισθηματικές και ψυχολογικές. Στις τελευταίες μάλιστα συμπεριλαμβάνεται και η ανάγκη να έχουμε δίπλα μας κάποιον/α που να κάνουν αυτά που δεν μπορουμε, ή φοβόμαστε να κάνουμε εμείς. Είτε για να μας συμπληρώνει είτε, για να παίρνουμε παράδειγμα απο αυτους και να αυτοβελτιωνόμαστε.

Κατ'αυτήν την έννοια, τα ετερόνυμα έλκονται, όμως στις οικονομικές πρακτικές και συναισθηματικές ανάγκες μάλλον τα ομώνημα έλκονται. Δηλαδή ζευγάρια που έχουν κοινές πεποιθησεις, προσδοκίες και επιδιωξεις, σ'αυτά τα θέματα ταιριάζουν και συντροφεύουν.

Σε όλο αυτό το πακέτο των ταιριαστών γούστων και αναγκών, αν ενα μεγάλο ποσοστο καλύπτεται, τότε το ζευγάρι δεν χωρίζει. Στην ερώτηση λοιπόν γιατί "ζευγάρια που δεν ταιριάζουν" ειναι μαζί, εννοούμε ζευγάρια που δεν ταιριάζου σε τιποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Βλέπω ζευγάρια που είναι μαζί και δεν είναι καλά..έχουν του κόσμου τις διαφωνίες..μαλώνουν..μειώνουν ο ένας τον άλλον..αλλα εξακολουθούν να είναι ζευγάρι...
Γιατί έχει επικρατήσει να είναι για κάποιους αυτό το φυσιολογικό?
Δεν λέω,μου έχει τύχει και εμένα αυτό και καθόμουν με τον άλλοναλλά πλέον τα βλέπω διαφορετικά..:worry:
Εμένα πάλι μόνο το μπολνταρισμένο με σοκάρει.... αν και δεν είναι η δική μου σχέση έτσι ξέρω ανθρώπους που η διαφωνία, ή ένας καλός καυγάς τους θρέφει, παράγει ιδέες και νέες οπτικές και επίσης ξέρω πολλούς ανθρώπους που έτσι βγάζουν την ένταση για να είναι μετά όλα μέλι γάλα.
Κανείς δεν ξέρει τι γίνεται με ένα ζευγάρι όταν το κοιτάει απ'έξω! Μπορεί εγώ να προτιμώ τα ήρεμα νερά αλλά άλλοι γουστάρουν την τρικυμία, τους ανεβάζει την αδρεναλίνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Γιατί ζευγάρια που δεν ταιριάζουν είναι μαζί;


Λολ
έχεις βρεθεί σε ταιριαστή σχέση ποτέ να δεις πόσο βαρετή είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Simel

Νεοφερμένος

Η Simel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Buggs..θα συμφωνήσω καταρχάς τα είπες πολύ καλά..στην ερώτησή σου--εννοούσα ζευγάρια που νομίζουν ότι ταιριάζουν αλλά πχ όταν χωρίζουν τότε καταλαβαίνουν ότι δεν...όταν κατά την διάρκεια της σχέσης δεν υπάρχει η ισορροπία σε γενικό επίπεδο.
Rempeskes..γιατί η ''ταιριαστή σχέση'' να γίνει βαρετή? δεν το καταλαβαίνω..άλλωστε πιστεύω ότι είναι στο χέρι και των δυο αυτό το κομμάτι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

negative

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο negative αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Βλέπω ζευγάρια που είναι μαζί και δεν είναι καλά..έχουν του κόσμου τις διαφωνίες..μαλώνουν..μειώνουν ο ένας τον άλλον..αλλα εξακολουθούν να είναι ζευγάρι...
Γιατί έχει επικρατήσει να είναι για κάποιους αυτό το φυσιολογικό?
Δεν λέω,μου έχει τύχει και εμένα αυτό και καθόμουν με τον άλλοναλλά πλέον τα βλέπω διαφορετικά..:worry:

Από αδυναμία ,από ανικανότητα να δουν τους εαυτούς τους και από μια φοβία για την μοναξιά τους.Μπερδεύουμε την μοναξιά με την ερήμωση.Η μοναξιά μπορεί τελικά να σε βελτιώσει να σε κάνει καλύτερο...να σε οδηγήσει στο να σε δεις,να σου τσακίσει τον εγωισμό,που για μένα είναι η βασικότερη πηγή των κακών σε αυτόν τον κόσμο.Η μοναξιά λοιπόν μπορεί να σε εκπαιδεύσει.Μια τέτοια σχέση όμως,όπως αυτή που περιγράφεις δεν σε πάει πουθενά,γιατί είναι εύκολη,γιατί μοιάζει σαν επούλωση πληγών και όχι θεραπεία.
Το γιατί το θεωρούν κάποιοι φυσιολογικό?Γιατί για αυτούς είναι.Γιατί πιθανότατα δεν έχουν δει στο κοντινό τους περιβάλλον άλλου είδους σχέση,και γιατί εμείς οι άνθρωποι προτιμάμε να μένουμε σε αυτά που γνωρίζουμε όσο και εάν τελικά μας κάνουν κακό.Ο φόβος του άγνωστου...του μη οικείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PHLIORITHS_

Νεοφερμένος

Ο PHLIORITHS_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
το θέμα είναι πως διαχειρίζεσαι τις διαφορές που πάντα θα υπάρχουν.
Παίζει το τι σχέση είχες πριν απ αυτήν , όπως και η ηλικία και το μέρος που ζείς.
Φαντάσου να χωρίσει ενα ζευγάρι 40ρηδων σε ένα χωριό.Τι μέλλον έχουν?
Κάποτε ο κόσμος είχε τόσα προβλήματα να λύσει που ξεχνούσε ή δεν είχε δυνάμεις να μαλώσει με τον-την σύντροφο του.
Σήμερα που οι περισσότεροι ψάχνουν κι έναν ψυχολόγο στα υπόψην τους..
κάθε λεπτομέρεια τις καθημερινότητας γίνεται ζήτημα.
Για την ουσία του ερωτήματος οι ήρεμες σχέσεις που είχα έχουν διαγραφεί απ το μυαλό μου σαν να μην υπήρξαν , ενω οι έντονες είναι αξέχαστες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Κάτι ακόμα που γίνετε είναι το εξείς:

Ξεκινάνε κάποιοι μια σχέση ρόδινα, είναι ευτυχισμένοι και όταν πάνε στραβά τα πράγματα προσπαθούν βαθειά μέσα τους να ξαναζήσουν αυτό που είχαν, έχω ακούσει ανθρώπους να λένε πώς φάση είναι θα περάσει και θα ξαναγίνουμε όπως πρίν, ή ανθρώπους που πολεμάνε για την ευτυχία τους και γίνοντε ευτυχισμένοι, όταν πάλι χαλάσουν τα πράγματα σκέυτοντε πώς έκαναν τόσο κόπο γιατί να χαθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
γειά σας.. θα συμφωνήσω ότι τα ζευγάρια που δεν ταιριάζουν είναι καλύτερα μαζί. γιατί έχει περισσότερη ίντριγκα και δεν είναι βαρετή η σχέση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Γιατι αγαπιουνται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

negative

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο negative αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Γιατι αγαπιουνται;

:hmm:

Βλέπω ζευγάρια που είναι μαζί και δεν είναι καλά..έχουν του κόσμου τις διαφωνίες..μαλώνουν..μειώνουν ο ένας τον άλλον..αλλά εξακολουθούν να είναι ζευγάρι...
Γιατί έχει επικρατήσει να είναι για κάποιους αυτό το φυσιολογικό?
:worry:
Αν αυτό το οποίο περιγράφει η simel είναι αγάπη για σένα sofia.....η υποτίμηση πως είναι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top