kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Μοιάζει σαν να κινούμεθα προς μια κοινωνία χωρίς μυστικά !!

Θα ωφεληθούμε περισσότερο απ' όσο θα μας στοιχίσει !
Κατά κάποιον τρόπο φτιάχνει χαρακτήρα η αίσθηση ότι παρακολουθείσαι χωρίς να μπορείς να ξεφύγεις.
Εξ' ου και ο πανταχού παρών και τα πάντα βλέπων, παντοδύναμος.

Εξυπηρετεί στο να επιφέρει μεγαλύτερη αίσθηση ομαδικότητας και άραγε ασφάλειας και ειρήνης, αυτή η σκέψη. Σαν αποτέλεσμα η ανώτερη φύση του ανθρώπου, αρχίζει να εκφράζεται, αφού έχουν ικανοποιηθεί ενστικτώδεις ανάγκες ασφάλειας χώρου και διατροφής.

Προσωπικά πιστεύω στην εποχή του Υδροχόου (που όμως για να εγκαθιδρυθεί θέλει ακόμα 350 χρόνια και θα διαρκέσει 4000 χρόνια) όπου ο Υδροχόος είναι το μοναδικό με άνθρωπο σαν σύμβολο, ανθρωπιστικές κινήσεις, αυτοθυσία, εθελοντισμός, αγάπη για τον διπλανό, δηλ. ό,τι μας υπόσχεται ο Χριστός στη βασιλεία του, την αιώνιο ζωή και το μέγα έλεος (να έχουμε και να μπορούμε να φάμε).

Τα
indigo παιδιά, όπως η Michelle και ο exp το θεωρούν πολύ φυσικό να βλέπουν ότι προχωράμε προς την κοινωνία χωρίς μυστικά, μια κοινωνία που δεν θα ντρεπόμαστε να είμαστε αυτό που επιλέγουμε !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kynofilos:

Τα indigo παιδιά, όπως η Michelle και ο exp το θεωρούν πολύ φυσικό να βλέπουν ότι προχωράμε προς την κοινωνία χωρίς μυστικά, μια κοινωνία που δεν θα ντρεπόμαστε να είμαστε αυτό που επιλέγουμε !

indigo=? :redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:

https://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=751

Σε αυτή τη σελίδα γίνεται μια συζήτηση στα ελληνικά για το θέμα indigo παιδιά!
Στο τέλος υπάρχει μεταφρασμένο ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο από ξενόγλωση σελίδα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Προσωπικα και να μου παρακολουθουν τα e-mail ή τα sms ή τα τηλ μου ... δεν εχω προβλημα ... αφου δεν εχω κατι να κρυψω...

Το θέμα είναι ότι οι μεγάλες εταιρείες θα μαθαίνουν πια τα πάντα για εσένα και μην μου πείτε ότι δεν θα φτάσουν αυτές οι λίστες σε εκείνους.
Πάντα η προφαση είναι η τρομοκρατία ο πραγματικός λόγος είναι το κέρδος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Οι αγoρά των σκληρών δίσκων γίνεται ακόμη πιο ολιγοπωλιακή . Σύμφωνα με τo Reuters στα μέσα περίπου του 2006 θα ολοκληρωθεί η εξαγορά της Maxtor απο την Seagate ... Η εξαγορά θα γίνει για να μπορέσει η Seagate να χαμηλώσει τα έξοδα παραγωγής. Ωστόσο αν συλλογιστούμε ότι η απόφαση πάρθεθηκε σε μια περίοδο όπου το μερίοδο της Maxtor στην αγόρα έχει μειωθεί αισθήτα ίσως να μας εκπλήξη η παράπανω είδηση ...


Τέλος δεν είναι λίγοι εκείνοι που έχουν σπεύσει να χαρακτήρισουν την απόφαση αυτή ανάρμοστη και αντιεπαγγελματική





από Exposed Bone
με πληροφορίες Routers
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Να σου πω την αλήθεια τουλάχιστον για μένα στο χώρο των επιχειρήσεων δεν θεωρώ αυτή την κίνηση αντιεπαγγελματική.'Ολα είναι δεκτά αρκεί να μην παραβαίνονται οι συνταγματικώς κατοχυρωμένοι νόμοι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν ειπα κάτι τέτοιο ... απλώς οι πελατες "μένουν" στο αερα ... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Όταν λες στον αέρα τί εννοείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πχ εγω που εχω maxtor απο θεμα service νιωθω εκθετιμένος ... αν μου παθει κατι ξερω οτι θα βρω πολυ δυσκολα ακρη... Φανταζεσε αν ημουν εταιρια τι θα σημαινε αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Τώρα..μου θύμησες κάτι το οποίο δεν θέλω να μου ξανασυμβεί.Πριν πολύ καιρό κατέστρεψα ένα σκλήρό δίσκο(από την υψηλή θερμοκρασία στο κουτί) της maxtor που μόλις είχε κλίσει ένα χρονο ζωης.Όταν το πήγα στο κατάστημα μου είπαν πως θα μoυ τον στείλουν στο service.Και σε αυτό το σημείο έπεσε καμπάνα η είδηση ότι πρέπει να το στείλουμε στο εξωτερικό και θα κάνει να μας έρθει τουλαχιστον 20 μέρες.Τελικά μου τον αλλάξαν (αφού πρώτα πήγε για έλεγχο στο εξωτερικό) και για ένα μήνα δν είχα pc.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil:
Τώρα..μου θύμησες κάτι το οποίο δεν θέλω να μου ξανασυμβεί.Πριν πολύ καιρό κατέστρεψα ένα σκλήρό δίσκο(από την υψηλή θερμοκρασία στο κουτί) της maxtor που μόλις είχε κλίσει ένα χρονο ζωης.Όταν το πήγα στο κατάστημα μου είπαν πως θα μoυ τον στείλουν στο service.Και σε αυτό το σημείο έπεσε καμπάνα η είδηση ότι πρέπει να το στείλουμε στο εξωτερικό και θα κάνει να μας έρθει τουλαχιστον 20 μέρες.Τελικά μου τον αλλάξαν (αφού πρώτα πήγε για έλεγχο στο εξωτερικό) και για ένα μήνα δν είχα pc.
Αν θυμαμαι καλα δεν ειναι μεσα στην γγυηση η περιπτωση σου οποτε να λες παλι καλα που στο αλλαξαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Εννοείτε πως δεν με κάλυπτε η εγγύηση αλλά επειδή τους γνωρίζω είπαν ψεμματα στην εταιρία, οτι χάλασε μόνος του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
θα μπορουσε η μαξτορ μετα απο ελεγχο να σου στειλει τον δισκο ετσι οπως ειναι πισω ... οποτε να λες παλι κάλα ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σας γνωστοποιούμε ότι η Interconnect ΕΠΕ διακόπτει την παροχή υπηρεσιών ADSL από 31 Ιανουαρίου 2006. Παρακαλούμε στείλτε μας τον αριθμό τραπεζικού λογαριασμού σας για να σας επιστρέψουμε το υπόλοιπό ή μπορείτε να το ανταλλάξετε με τις άλλες υπηρεσίες, όπως PSTN, ISDN, PC2Phone και άλλες υπηρεσίες VOIP. Η τακτοποίηση λογαριασμών πρέπει να γίνει μέχρι 28/02/2006.

πηγή interconnect.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Ωπ, γιατί έτσι; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν το επιασα το συγκεκριμενο. Ειναι καπια εταιρια η Interconnect οπως οtenet, forthnet κλπ, η θα τελιωσει η ADSL για ολοι την Ελλαδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
lololol

είναι μια εταιρεία, ένας πάροχος υπηρεσιών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ελεγα και εγω...
Πρωτη φορα την ακουσα, τοσες και τοσες εχουμε πια και χανομαι:P Ε, φυσικο ειναι να σταματισει, αφου το μεγαλυτερο μερος των πελατων το αποσπα ο ΟΤΕ, μετα περνει η Forthnet ενα μεγαλο ποσοστο, η Vivodi ενα αρκετα μεγαλο ποσοστο, οι αλλες εταιριες πια τι να βγαλουν με τοσο λιγο κοσμο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Ωπ, γιατί έτσι; :(
δεν προσφερε και τπτ αξιόλογο ... αρα δεν υπαρχει λογος να μεινει ... τουλαχιστον αυτο πιστευω εγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Απλά είναι κρίμα να μειώνεται η "πολυφωνία"..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top