• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ραγάδες

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
τι άλλα βασανιστήρια ξέρεις ΚΕ? ... Δεν μας λέει τίποτα ...:P:P

Θες να σε πληρώσουμε? Να…πάρε ένα φιλάκι…[FONT=&quot]:kissing:[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
δε μας λέει ρουμάνα μου :mad: θα φταιω εγω να του βγαλω το μαλλι τρίχα τρίχα και να τον αφήσω καραφλό? :mad:


:P

άλλη μια θεωρία που έχω ακούσει πάντως, αφορά αυτό που εμέσως είπε ο wishful
η ελαστικότητα του δέρματος είναι συναρτήσει της ενυδάτωσης....
ενα καλά ενυδατωμένο δέρμα δεν ανοιγει εύκολα... οπότε... οικονομικά.... βαζελίνη :|
γίνεσαι μέσα στη γλίτσα βέβαια αλλα... μπρος στα κάλη... :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Βαζελίνη? Δεν είναι πολύ πρακτικό αν έχεις να βγεις έξω…να κάνεις δουλειές…το βράδι μόνο πριν να κοιμηθείς…:hmm:
Λες να κάνουν δουλειά οι βιταμίνες από φυτά … τα ineon(στα φαρμακεια)? Εμένα στα μαλλιά με βοήθησαν πραγματικά. Έχει και για το δέρμα…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν όντως ισχύει αυτό, αλλά εγώ έχω κάνει ελάχιστες γιατί από μικρή και ακόμη και τώρα, πίνω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ νερό, 3 λίτρα τη μέρα τουλάχιστον. Τσακωνόμουν με τη μαμά στο σπίτι γιατί όπου πήγαινα άφηνα πίσω μου ποτήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
:) :) Καλημέρα σας !! Λοιπόν,να μην κάνω τον "άπιαστο" ...σωτήρα,να δώσω τα λίγα δεδομένα μου & εδώ είμαστε,θα το παρακολουθώ & θα τα εμπλουτίζουμε μαζί !
Θεωρώ δεδομένο λοιπόν,οτι τα "ξερά" δέρματα είναι πιο επιρρεπή στο σχηματισμό ραγάδων,κατω απο κάποιες συνθήκες.
Οι συνθήκες : Οταν η συνολική (αλλά & τοπικά πχ κοιλιακή χώρα για τις εγκύους) επιφάνεια του σώματος μεγαλώνει,επειδή πρέπει οπωσδήποτε το δέρμα να την καλύψει,ανοίγει, λεπταίνει,ξεχυλώνει κατα κάποιο τρόπο.Τωρα,επειδή η προσαρμογή του δέρματος είναι αργή σχετικά οταν η επιφάνεια επανέλθει,το τέντωμα αυτό,φαίνεται στις ραγάδες.Το οτι κάποιοι-ες δεν εμφανίζουν εγκειται στην ελαστικότητα του δέρματος (οπως ενα μπαλλόνι),που ανοίγει ,λεπταίνει & πάλι ξεφουσκώνωντας παίρνει την αρχική κατάσταση-θέση,χωρίς συνήθως... ραγάδες,η αν παρατηρήσετε σε κάποιο μπαλλόνι ξανοίγματα του χρώματος,αυτό ακριβώς συμβαίνει & στο δέρμα την χρονική στιγμή που "φουσκώνει",πράγμα που θα φανεί στο "ξεφούσκωμα" !
Σκοπός βασικός λοιπόν,να διατηρήσουμε την ελαστικότητα του δέρματος ! Χωρίς να μπώ σε λεπτομέρειες για τη σύσταση του ,θα συστήσω νερό -πολύ νερό ! Με τη μορφή που ξέρουμε,πολλά ποτήρια ! Αλλά & πολλές απλές υδατικές κρέμες σε καθημερινή βάση ! Φρούτα με τη φλούδα --για φάγωμα εννοείται--( πολύ καλό πλύσιμο ) .Τοπικό απαλό μασάζ για τις εγκύους,χωρίς "ξυσίματα" με σκληρά υλικά.Είναι ο πιο εύκολος & ξεκούραστος τρόπος για την αποφυγή του προβλήματος,αλλά οχι πλήρης !
Η πλήρης αντιμετώπιση του προβλήματος που σημαίνει συντήρηση & φροντίδα της φυσικής κατάστασης του δέρματος,είναι μεγάλο κεφάλαιο που περιλαμβάνει πολλά άλλα υποκεφάλαια.Είναι ενα κομμάτι επιστήμης γενικά.Ομως,δε θα το πάω εκεί,δεν είμαι επιστήμων (καποια δεδομένα εχω σκόρπια κι εκεί, καλώς-κακώς),θα περιμένω να δώ τι παραπάνω θα χρειαστεί το θέμα κι εδώ είμαι !:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
δε μας λέει ρουμάνα μου :mad: θα φταιω εγω να του βγαλω το μαλλι τρίχα τρίχα και να τον αφήσω καραφλό? :mad:


:P
:giveup: Οχι !!! Οχι αυτό να χαρείς !!!:giveup: Θα τα...ξεράσω όλα !!!:( Εχουν ήδη αρχίσει ν'αραιώνουν εδώ μροστά:/: .Θα κάνεις έγκλημα !!!:P :P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

252

Νεοφερμένος

Ο 252 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Για σας και απο μένα!
Θα ήθελα να ρωτήσω αν οι ραγάδες, φεύγουν αποτελεσματικά και για πάντα με τα λέϊσερ των ινστιτούτων.
Μπορεί κάποιος να εμπιστευτεί κάτι τέτοιο;
Και αν ξέρει κανείς, ποιό είναι το καλύτερο ινστιτούτο, κατά την γνώμη του, για αυτήν την επέμβαση, καθώς και περίπου τα χρήματα που χρειάζονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Προσοπικά δεν ήξερα ότι βγαίνουν οι ραγάδες, άν βγαίνουν γιατί τόσες γυναίκες που έχουν σε πόδια ποπό και στήθος δεν τις βγάζουν;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Καλα, τωρα που αρχισα να βλεπω ολες αυτες τις "αγαλματενιες" πριν το photoshop ειμαι τελειως σιγουρη οτι δε φευγουν με τιποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Πάντως απο όσο γνωρίζω οι ραγάδες δεν φευγουν 100%. Σβήνουν κάπως αλλα μόνο όταν είναι σε αρχικό στάδειο όσο είναι κοκκινες δλδ όταν ασπρίσουν δεν της ξεφορτώνεσαι με τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Κ τί κάνουμε για να φύγουν οι κόκκινες ραγάδες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Κ τί κάνουμε για να φύγουν οι κόκκινες ραγάδες??

πες μου οτι εχεις ραγαδες μικρο κοριτσι εσυ σταλιτσα:P
βασικα εγω επειδη εβγαλα πολλες απο αποτομη αυξηση βαρους λογω ληψης κορτιζονης μου ειπε ο γιατρος μου να παρω τη reconstria της freezyderm. ειδα αρκετη βελτιωση σχεδον εξαφανιστηκαν.... ηταν πολυ κοκκινες ομως και ειχα πολλες.
ειναι λιγο ακριβουτσικη ομως..κανει 25 ευρω αλλα αξιζει τον κοπο. πρεπει να βαζεις 2 φορες τη μερα για να δεις αποτελεσμα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Κι όμως αγαπητή μουουουουο!!! Πήρα ξαφνικά λίγο βάρος πέρυσι κ τσουπ ήρθαν!!! Ήταν κόκκινες σαν νυχιές!!! Τί βαζελίνες έβαλα, τί κάτι ειδικές κρέμες για εγκύους ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ!!!! Τώρα κάποιες έχουν ασπρίσει κ άλλες δεν είναι τόσο έντονα κόκκινες!!! Τί να κάνω βρε κορίτσια??? Λές να βάλω Βίκυ μου αυτή που σου είπε ο γιατρός σου???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Κι όμως αγαπητή μουουουουο!!! Πήρα ξαφνικά λίγο βάρος πέρυσι κ τσουπ ήρθαν!!! Ήταν κόκκινες σαν νυχιές!!! Τί βαζελίνες έβαλα, τί κάτι ειδικές κρέμες για εγκύους ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ!!!! Τώρα κάποιες έχουν ασπρίσει κ άλλες δεν είναι τόσο έντονα κόκκινες!!! Τί να κάνω βρε κορίτσια??? Λές να βάλω Βίκυ μου αυτή που σου είπε ο γιατρός σου???

ναι βαλτην δεν εχεις τπτ να χασεις;)
αν ασπρισαν ομως μη περιμενεις μεγαλη διαφορα...η δραση της κρεμας πιανει στις κοκκινες ραγαδες...εγω παντως ειδα μεγαλη βελτιωση μ αυτην την κρεμα. εχει και κρεμα προληψης των ραγαδων η ιδια εταιρεια για οσους ενδιαφερονται (δεν κανω διαφημιση καλε:P) η κρεμα προληψης ειναι η prevenstria της freezyderm. αν παιρνετε αγωγη που προμυνηει αυξηση βαρους να την παρετε. εγω δυστυχως δεν την ηξερα την κρεμα προληψης ...οταν τις εβγαλα την πηρα την κρεμα και ειδα οτι εχει και προληψης.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_33

Νεοφερμένος

Η anna_33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Από ότι ξέρω, μια καλή λύση για την απαλλαγή από τις ραγάδες είναι και το dermabrasion. Υπάρχουν πολλά ελληνικά sites που εξηγούν τι ακριβώς είναι αυτό. Διάβασέ το και πάρε καμία ιδέα και μετά ρώτα και κανένα γιατρό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

balant

Νεοφερμένος

Ο balant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
:/:Είμαι 15 χρονών και έχω βγάλει ραγάδες στη μασχάλη και δικέφαλους πάω και σε γυμναστήριο και τις έχω 3-4 μήνες (ειναι από τη μέσα μεριά του χεριού πάλι καλά).Μπορώ να τις προλάβω;Δεν έχω πάει δερματολόγο αλλά διάβασα από το ίντερνετ ότι δε φεύγουν παρά μόνο με λέιζερ.Αυτή η θεραπεία πόσο κοστίζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Metallou19

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Δεν με απασχόλεισαι ποτέ το θέμα, αν και έχω δεν με πειράζει. Στην αρχή μόνο που δεν είχα καταλάβει τι είναι. Απ'όσο ξέρω όταν είναι ακόμα κόκκινες μπορείς να τις προλάβεις αν πας σε κάποιο γιατρό να σου πεί τι θα κάνεις (εγώ τότε δεν το ήξερα) και τώρα έχουν γίνει άσπρες και λογικά μόνο με λέιζερ φεύγουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης

Νεοφερμένος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
εχω μια ερωτιση . εχω στην κοιλια ραγαδες πολλες τι μπορω να κανω?? εχω αρχησει υγειηνη διατροφη και διαδρομο. τι αλλο μπορω να κανο για να φυγουν. πολλες απο αυτες ειναι κοκκινες ακομα αλλες ( λιγες ειναι) ασπρες τι μπορω να κανω;;;;

Α! και οποιος ξερει σε ποια ταχητιτα ειναι καλο να βαζω τον διαδρομο και ποσοι ωρα να κανω ( Α! ο διαδρομος ειναι στο σπιτι:P οχι γιμναστιριο ) Στοιχεια: 1.70( περιπου) υψος και 88.00 βαρος. ( και ειμαι 17 χρονων οχι 16 που λεει) το Νοεμβρη τα κλεινω βρε παιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Οι άσπρες απ ότι έχω διαβάσει δεν φεύγουν. Τις κόκκινες από την άλλη μπορείς να τις αντιμετωπίσεις με ειδικές κρέμες όσο τουλάχιστον είναι κόκκινες (αργότερα θα γίνουν λευκές αν δεν κάνεις τπτ).

Εγώ πέρα από τις κάτι λίγες στη μέση, έβγαλα και μία τεράστια (και ξεκάρφωτη) ακριβώς πάνω στην κοιλιά και φαίνεται λες και έχω μία γιγαντιαία γρατσουνιά. :mad::mad::mad: :(



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

green

Νεοφερμένος

Ο green αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εχω μια ερωτιση . εχω στην κοιλια ραγαδες πολλες τι μπορω να κανω?? εχω αρχησει υγειηνη διατροφη και διαδρομο. τι αλλο μπορω να κανο για να φυγουν. πολλες απο αυτες ειναι κοκκινες ακομα αλλες ( λιγες ειναι) ασπρες τι μπορω να κανω;;;;

Α! και οποιος ξερει σε ποια ταχητιτα ειναι καλο να βαζω τον διαδρομο και ποσοι ωρα να κανω ( Α! ο διαδρομος ειναι στο σπιτι:P οχι γιμναστιριο ) Στοιχεια: 1.70( περιπου) υψος και 88.00 βαρος. ( και ειμαι 17 χρονων οχι 16 που λεει) το Νοεμβρη τα κλεινω βρε παιδια


γεια σου. λοιπον θα σου απαντησω σε αυτη την ερωτηση αλλα θα σου πω οτι ακριβως μου ειχε πει ο φυσικοθεραπευτης μου για τον διαδρομο( ειναι καθηγητης στο πανεπιστημιο). λοιπον μου ειχε πει οτι διαδρομο αρχιζεις με 20 λεπτα την ημερα και το κρατας για ολο τον μηνα. τον επομενο μηνα ανεβαζεις τον χρονο κατα 5 λεπτα και τον επομενο μηνα αλλα 5 λεπτα μεχρι να πας 60 λεπτα( δηλαδη καθε μηνα 5 λεπτα). αυτο γιατι ο ανθρωπινος οργανισμος αντεχει ταιτιες μεταβολες χωρις να παθει μελλοντικα προβληματα( δηλ. καταπονησεις το πιο συχνο λαθος οσων γυμναζοντε νομιζουν οτι ειναι ο κεντερης ή ο πυρρος και δεν καταλαβαινουν οτι το αργα και σταθερα ειναι το σωστο). οσο για την ταχητητα μου ειχε πει οτι μπορεις να πηγαινεις μεχρι εκει οπου ενω τρεχεις μπορεις να μηλησεις χωρις να κομπιαζεις. εγω θα μπορουσα να σου πω οτι μπορεις να αρχισης με 5 ταχυτητα και να ανεβαζεις καθε 2 βδομαδες 0.2 χιλ. ταχυτητα.( τον ειχα ρωτηση και μου ειχε πει οτι ειναι καλα). για την κληση στον διαδρομο χωρις να εχω ρωτηση κανεναν γι αυτο 1% καθε μηνα νομιζω οτι ειναι καλα αλλα δεν εχω ρωτηση τον φυσικοθεραπευτη γι αυτο μονο απο προσωπικη πειρα μπορω να σου το πω(αυτο εκανα εγω). δεν πρεπει να πας πανω απο 8 ταχυτηα και πανω απο 45 λεπτα την μερα με τετια ταχυτητα. να μην ξεχνας την προθερμανση(10 λεπτα με 5 ταχυτητα ειναι καλα ή με 5.5 αν θα τρεξεις και να μη μην ξεχασεις 5 λεπτα στο τελος να τρεχεις με 5 ή 5.5 ταχυτητα για να πεσουν οι παλμοι σου. ΠΡΟΣΟΧΗ πολυ σημαντικο ποτε δεν κατεβενουμε απο τον διαδρομο χωρις να εχουμε ριξη τους παλμους μας με 5 λεπτα χαμηλης ταχυτητας μου το τονιζαι συνεχως ο γιατρος.πρεπει να ξερεις οτι για να εχεις τα θετικα αποτελεσματα του διαδρομου θα περασει τουλαχιστον ενα εξαμηνο.να μην καταπονιζεις τον ευατο σου και οσο απλα και αν σου φαινοντε τα παραπανω να ξερεις οτι ειναι σημαντικα γιατι αλλιως μπορει στο μελλον να εχεις προβληματα ειδικα οταν εισαι παχυσαρκος ή αγυμναστος. επειδη ομως θα ακους διαφορες συμβουλες για το τη πρεπει να κανεις και ειδικα απο ανθρωπου πολυξερους που νομιζουν οτι τα ξερουν ολα θα σου πω ενα παραδειγμα οπου λογο αγνοιας οι περισσοτεροι τα κανουν και αποκτουν στο μελλον προβληματα. οταν σηκωνεις βαρη στο γυμναστηριο( στην μπαρα) μου ειχε πει ο φυσιοθεραπευτης οτι δεν πρεπει να ειναι πανω απο 40 κιλα γιατι τοτε καταπονουντε οι αρθρωσεις και οι μυς με αποτελεσμα στο μελλον να αποκτας προβληματα. πεσμου τωρα ποσοι δεν το ξερουν? πολλοι!!! συνοπσιζοντας σου λεω αργα και σταθερα μην βιαζεσαι. αξιζεις να βαλεις την υγεια σου σε περιπετειες για να κερδισεις μερικους μηνες? φυσικα ΟΧΙ!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top