Ποιο επάγγελμα δεν θα μπορούσες να κάνεις με τίποτα και γιατί;

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ε απλή ερώτηση. Δεν θέλει αναλύσεις.

Ξεκινάω.
Δεν θα μπορούσα να είμαι οδηγός μετρό και να μη βλέπω ουρανό τόσες ώρες.
Δεν θα μπορούσα να δουλεύω σε φωτοτυπάδικο - βαριέμαι μόνο που τους βλέπω, άσε που σε κάποια δικαστήρια είναι εντελώς χωμένοι σε κάποια σημεία που δεν τα βλέπει καν ο ήλιος.
Δεν θα μπορούσα να είμαι σκουπιδιάρης - σιχαίνομαι μέχρι αηδίας.

Θα επανέλθω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
  • Δεν θα μπορούσα να είμαι γιατρός- τα αναφέρω στο θέμα για τις κρίσεις πανικού :X
  • Δεν θα μπορούσα να είμαι δικηγόρος- αν βλέπω τον άλλο να λέει βλακείες μπροστά μου δεν μπορώ να συγκρατηθώ... Επίσης δεν μπορώ να πω η ίδια ψέματα, κάνω μπαμ :confused:
  • Δεν θα μπορούσα να γίνω νηπιαγωγός- δεν έχω πολλή υπομονή και από κάποια στιγμή και έπειτα θα κατέληγα να μην αντέχω ο,τιδήποτε έχει να κάνει με ζωγραφιές, τραγουδάκια, στρουμφάκια και δε συμμαζεύεται, που τώρα μου αρέσουν και τα βρίσκω χαριτωμένα... :angel:
  • Δεν θα μπορούσα να γίνω λογιστής, οικονομολόγος κλπ.- σιχαίνομαι ο,τιδήποτε έχει να κάνει με τα οικονομικά, τα βρίσκω πολύ βαρετά :redface:
  • Δεν θα μπορούσα να γίνω πιλότος, αεροσυνοδός κλπ.- δεν έχω τις καλύτερες των σχέσεων με τα αεροπλάνα :worry:
  • Δεν θα μπορούσα να γίνω πολιτικός- σειμ ρίζον με το δικηγόρος :P
  • Δεν θα μπορούσα να γίνω Θεολόγος, Φιλόλογος κλπ.- νιώθω ότι από το πολύ μπλα μπλα, κάπου χάνουν την ουσία :worry:

πς1. Δε σημαίνει ότι θα μπορούσα να γίνω όλα τα υπόλοιπα επαγγέλματα :P, απλά αυτά μου ήρθαν τώρα
πς2. Νο οφενς προς αυτούς που έγιναν όλα τα παραπάνω επαγγέλματα :kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. ..του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 323 μηνύματα.
"Καμία δουλειά δεν είναι ντροπή εκτός από το να δουλεύειςσ στην ΕΡΑ" (Χριστόφορος Ζαραλίκος)

Για μένα, στρατιωτικός, ο,τιδήποτε θα απαιτούσε να μιλάω περισσότερο από 5-10 λεπτά την ώρα ή να έχω συμπεριφορά νταβατζή, πολιτικός, δικηγόρος και ό,τι άλλο θα απαιτούσε να γελάω σα μ@λ@κ@ς όταν θα έχει καεί η μισή Ελλάδα προσπαθώντας να πείσω τον κόσμο ότι το κάναμε επίτηδες για να φτιάξουμε κάρβουνα.

Βιβλιοθηκάριος θα ήταν δε μπεστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stratos7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Ψυγολόγος - είμαι τόσο αρνητικός άνθρωπος :( που θα αυτοκτονούσαν όλοι οι ασθενείς μου..

Χειρούργος - στάνταρ δεν θα ζούσε κανείς :(

Εξυπηρέτηση πελατών - δεν έχω υπομονή ούτε για δείγμα :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Βασικά δεν θα έκανα, εκτός κι αν βρισκόμουν σε μεγάλη οικονομική στενότητα, δουλειά γραφείου. Δεν μου αρέσει να κάθομαι τόση ώρα, απεχθάνομαι το δύσκαμπτο ωράριο και μου φαίνεται πληκτικό εν γένει.

Επίσης, δεν θα γινόμουν


  • λογίστρια, μόνο που το σκέφτομαι τα μάτια μου κλείνουν λόγω πλήξης.
  • σερβιτόρα, επειδή είμαι ο θηλυκός γκαφατζής της ζούγκλας και θα ήμουν καταστροφική.
  • δικηγόρος, δεν έχω το θάρρος και την επιθετικότητα που νομίζω πως χρειάζεται.
  • θεολόγος, βασικά δεν θεωρώ την θεολογία επιστήμη και θεωρώ απαράδεκτο που υπάρχει σαν επάγγελμα. Μόνο φιλοσοφικά την δέχομαι.
  • γιατρός σε νοσοκομείο και νοσοκόμα, επειδή έχω παθολογική φοβία με καρκίνους και αρρώστιες.
  • καθαρίστρια, μόνο σε περίπτωση μεγάλης οικονομικής ανάγκης.
  • νοικοκυρά, δεν θα επέλεγα να μείνω σπίτι ''να μεγαλώσω τα παιδιά μου'' και να εξαρτώμαι οικονομικά από τον άντρα μου επουδενί και για τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeyondTheInvisible

Νεοφερμένος

Η fuku αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Δεν θα μπορούσα να είμαι εκπαιδευτικός... δεν έχω υπομονή και θα ήμουν πολύ σκύλα :P
Δεν θα μπορούσα να είμαι γιατρός... δεν μπορώ τα αίματα και γενικά τις αρρώστιες... (εκτος βέβαια από ψυχολόγος εκεί θα ήμουν super χιχιχιχι)
Δεν θα μπορούσα να είμαι χρηματιστής.... έχει πολύ άγχος...
Δεν θα μπορούσα να είμαι πολιτικός είμαι πολύ ειλικρινής για κάτι τέτοιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μμμμμ
δε θα μπορούσα με τίποτα να γίνω
γιατρός γιατί δεν αντέχω τα αίματα (σε μικρές πληγές και μου κόβονται τα γόνατα)
νοσοκόμα για τον ίδιο λόγο
πληρωμένη δολοφόνος για τον ίδιο λόγο :P
λογίστρια - οικονομολόγος κλπ γιατί δεν αντέχω με τίποτα τους αριθμούς αυτού του τύπου
τραγουδίστρια γιατί είμαι τρομερά φάλτσα :redface::P

αυτά μου έρχονται τώρα
αν μου έρθει και τπτ άλλο θα επανέλθω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
2 επαγγέλματα δεν θα μπορούσα με τίποτα να κάνω
1) Βοθρατζής(ενώ μπορώ σκουπιδιάρης η μυρωδιά του "υλικού" που έχουν οι βοθρατζήδες μου προκαλέι έμετο)
2) Ιερόδουλη( όχι ότι είναι ντροπή κάποιο λόγο είχαν να γίνουν, αλλα γιατί δεν θα ήθελα να με αγγίζει κανείς σεξουαλικά, το θεωρώ καθημερινό βιασμό)

Τα υπόλοιπα μπορώ όχι γιατί είμαι ο μάγκας που μπορώ αλλα γιατί κανείς δεν ξέρει τι μπορεί να έρθει στην ζωή μας, όπως κανείς δεν ξέρει αν υπάρχει ανάγκη μέχρι πιά δουλειά μπορείς να κάνεις, απλά οι παραπάνω είναι κάτι που δεν θα ήθελα να ο ζήσω στην ζωή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Διακρίνω μια .. αντιπάθεια προς τους δικηγόρους; :pfff: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Διακρίνω μια .. αντιπάθεια προς τους δικηγόρους; :pfff: :P

Δεν σας αντιπαθούμε Kajira μου, μας λείπουν όμως κάποιες σημαντικές qualities που χρειάζονται (εμένα τουλάχιστον).:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Εισοδηματιας: δεν εχω περιουσια



και σοβαρα, οτι σχετιζεται με αιμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Γηροκόμος, απλά δεν μπορώ
Οικιακή βοηθός, δεν είναι το φόρτε μου τα οικιακά.
Τα υπόλοιπα νομιζω πως αν είχα μεγάλη ανάγκη ή ταλέντο ανάλογα το επάγγελμα δεν θα είχα πρόβλημα να τα ακολουθήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Πιλότος-Αεροσυνοδός-Αστροναύτης (ζαλίζομαι με το παραμικρό)
Άρα ότι έχει να κάνει με συνοδηγό - ελεγκτή - ναύτης - καπετάνιος - μούτσος:D κ.τ.λ. πάλι δεν θα μπορούσα.
Επίσης κ εγώ δεν θα μπορούσα να ασχοληθώ με ότι έχει να κάνει με αίμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Συνεχίζω..

Δεν θα μπορούσα να είμαι επαγγελματίας οδηγός - εκνευρίζομαι γενικά εύκολα στον δρόμο.
Ούτε λογίστρια, οικονομολόγος και τα τοιούτα - απεχθάνομαι το ότι βασικά συνέχεια κάνουν τα ίδια δέκα πράγματα (μπορεί να είναι και είκοσι οκ :P), τα οποία μάλιστα σχετίζονται και με αριθμούς!
Ούτε αστροναύτης, πιλότος, καθαριστής τζαμιών σε ουρανοξύστες, οικοδόμος και ο,τι μπορεί να με έβγαζε σε ύψος, έχω υψοφοβία.
Ούτε τηλεφωνήτρια σε τηλεμάρκετινγκ (το έχω κάνει και ήμουν καλή), βαριέμαι να ενοχλώ τον κόζμο :P
Ούτε σεφ, με πιέζει να νιώθω πως πρέπει να μαγειρέψω, θέλω να μαγειρεύω όταν έχω κέφια και για δικούς μου ανθρώπους μόνο.

Πιθανά να επανέλθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Γιατρός και ειδικότερα χειρουργός no way!
Και μόνο στη μυρωδιά νοσοκομείου/ιατρείου, πολλές φορες νιώθω πως λιποθυμώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Λοιπόν μιας και εγώ ζαλίζομαι πολύ, δεν θα μπορούσα να γίνω οτιδηποτε σχετικό με θάλασσα. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο που δεν θα μπορούσα να κάνω, οπότε ας πω όσα δεν θα ήθελα να κάνω:


  • Οτιδήποτε έχει να κάνει με καθαριότητα ΑΛΛΩΝ (βλέπε σκουπιδιάρης)
  • Οτιδήποτε έχει μεγάλες πιθανότητες να επηρεάσει την σωματική υγεία μου (βλέπε εργάτης σε ορυχεία, πυρηνικό εργοστάσιο, πιλότος πειραματικών αεροπλάνων :P)
  • Οτιδήποτε έχει χαμηλές αποδοχές συγκριτικά με τον κόπο που καταβάλλεται (βλέπε εργάτης σε οικοδομή, σερβιτόρος)
Δεν μου έρχεται κάτι άλλο τώρα... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με Κλέφτρα για γηροκόμους. Την σέβομαι σαν δουλειά, αισθάνομαι τύψεις που με απωθεί και θαυμάζω αυτούς που την κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πολιτικος : θα με αυτοκτονουσαν γιατι θα χαλουσα την πιατσα
Δικηγορος : δε θα μπορουσα να δικαιωσω καποιον ενοχο, ουτε να μιλαω σκοπιμα με τροπο που να μπερδευει τον κοσμο.
Τραπεζικός : να συμβαλλω τοσο προθυμα και αμεσα στην παγκοσμιας κλιμακας συσσωρευση πλουτου απο φτωχους σε ηδη παμπλουτους ; προτιμω ορχεκτομη.

αυτα εινια τα 3 "χοντρα", θα επανελθω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Δεν θα μπορούσα να γίνω δημόσιος υπάλληλος. Θα βαριόμουν

Δεν θα μπορούσα να γίνω ιδιωτικός υπάλληλος. Πολύ πίεση

Δεν θα μπορούσα να γίνω ελεύθερος επαγγελματίας. Πολλές ώρες δουλειάς

Δεν θα μπορούσα να γίνω εισοδηματίας. Δεν έχω περιουσία ούτε εγώ όπως ειπώθηκε πιο πριν

Θα ήθελα να γίνω τενίστας αλλά ούτε αυτό θα μπορούσα να το κάνω γιατί δεν έχω ρακέτα

Τέλος, δεν θα μπορούσα να γίνω βασιλιάς. Δεν έχουμε βασιλεία γμτ αν και θα μου ταίριαζε πιστεύω πολύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Δεν θα μπορούσα με τίποτα όμως να γίνω ναυτικός...Και γενικά ότι έχει σχέση με καράβι....Όταν βρίσκομαι σε πλοίο περιμένω πως και πως να κατέβω και ειδικά όταν πλησιάζω στον Πειραιά αισθάνομαι έντονη την ανάγκη να βγω κολυμπώντας έξω αρκεί να φύγω από το πλοίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top