Αγορές μέσω internet

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Έχω αγοράσει πολλές φορές από το net αλλά μόνο με αντικαταβολή...δουλεύω σε τράπεζα και έχω δει πολλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
το e-shop πάντως έχει αντικαταβολή, όπως και παραλαβή από το κατάστημα (αυτό με έχει βολέψει, γιατί εδώ που μένω έχω το e-shop δυο λεπτά με το αυτοκίνητο!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τελικά βρήκα αυτό που έψαχνα σε ένα site όπου έχεις επιλογή κάρτα ή αντικαταβολή. Δεν ξέρω παιδιά, νιώθω πιο ασφαλής να παραλάβεις το δέμα και να το πληρώσεις εκείνη την στιγμή. Βέβαια είμαι επηρεασμένη από ατυχήματα που γίνανε σε μερικούς φίλους, που πληρώσανε και δεν παρέλαβαν τα δεματά.

Το δέμα δεν μπορείς να το ανοίξεις.

Αρά μπορούν να σου στείλουν ένα κουτί άδειο.
Αν κάποιος θέλει να το παίξει απατεώνας υπάρχουν πολλοί τρόποι και μάλιστα με τους παραδοσιακούς τρόπους ακόμη περισσότερους.

@Skoulikadera--- μιας και δουλεύεις σε τράπεζα, θα σου ήταν εύκολο να γράψεις 2-3 πραγματάκια για τα συστήματα ασφαλείας που προσφέρουν οι Τράπεζες για τις online αγορές ; Εγώ δυστυχώς γνωρίζω αυτό της CitiBank και αυτό της Τράπεζας Πειραιώς αλλά και του Paypal

Η Citibank έχει την Υπηρεσία Έγκαιρης Ειδοποίησης σε Περίπτωση Απάτης. Δηλαδήαν παρατηρήσει κάποια ασυνήθιστη συναλλαγή σε ειδοποιούν για το αν δέχεσαι την συναλλαγή. Προσωπικά δουλεύει. Όταν έκανα Crash Test με την πιστωτική του πατέρα μου το σύστημα, όντως μετά από 2-3 ώρες κάλεσαν. (Συγκεκριμένα, είχα κάνει κάποια συναλλαγή με το PayPal).

Η Τράπεζα Πειραιώς έχει το WEBUY και την άμεση ειδοποίηση. Δηλαδή μια εικονική κάρτα όπου σου ζητάς online έναν αριθμό πιστωτικής. Τον αριθμό αυτό τον "φορτίζεις" με χρήματα, έπειτα πραγματοποιείς την αγορά σου και στο τέλος ακυρώνεις το αριθμό. Η άμεση ειδοποίηση είναι ότι σε καλούν στο τηλέφωνο για κάθε συναλλαγή.

Το PayPal αν πέσεις θύμα απάτης και τους ενημερώσεις μέσα σε 45 μέρες, σου επιστρέφουν τα χρήματα. Προσωπικά το έχω χρειαστεί δύο φόρες, και όντως δούλεψε.

Ωστόσο αξίζει να διευκρινήσεις αν αυτά που έχεις δει ήταν σε περιπτώσεις κλοπής κάρτας. Όπως είναι ευθύνη του καθενός από εμάς να προσέχει το πορτοφόλι του, έτσι λοιπόν είναι ευθύνη και η προσοχή της κάρτας από περιπτώσεις απώλειας.

Σύμφωνα με την δικιά μου περιγραφή του σύμπαντος, είναι πιο ασφαλές το "πλαστικό" χρήμα. Συγκεκριμένα αποφεύγω να έχω μετρητά επειδή σε περίπτωση που πέσω θύμα κλοπής με ένα τηλεφώνημα, κλαίω τα χρήματα που αντιπροσωπεύουν την αξία του πορτοφολιού μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Ωστόσο αξίζει να διευκρινήσεις αν αυτά που έχεις δει ήταν σε περιπτώσεις κλοπής κάρτας. Όπως είναι ευθύνη του καθενός από εμάς να προσέχει το πορτοφόλι του, έτσι λοιπόν είναι ευθύνη και η προσοχή της κάρτας από περιπτώσεις απώλειας.
.

Κοίτα πάνω-κάτω ισχύουν τα ίδια με τις τράπεζες που προανέφερες αφού όλες οι ιδιωτικές τράπεζες αντιγράφουν η μία από την άλλη τα συστήματα και τις διαδικασίες τους.... έχω δεί διάφορες περιπτώσεις και κλοπής κάρτας (και εδώ ισχυεί αυτό που λες για την ευθύνη του πελάτη) αλλά και περιπτώσεις όπου έχουν γίνει αναλήψεις από το εξωτερικό από κάρτα που το πλαστικό της το είχε στα χέρια του πελάτης που αποδεδειγμένα ήταν Ελλάδα εκείνες τις ημέρες, και τελικά αποδείχθηκε ότι είχε δημιουργηθεί μια κάρτα "κλώνος" -άγνωστο πως- την οποια κάποιοι χρησιμοποιούσαν...Επίσης, οι περιτώσεις που υπάρχουν αγόρες μέσω net τις οποίες δεν αναγνωρίζει ο πελάτης είναι πολλές, και η τακτοποιήσει τους (εάν γίνει τελικά) παίρνει καμιά φορά μήνες! και διάφορα άλλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ο κλώνος είναι όντας μια περίπτωση που υπάρχει. Αλλά ποίο το νόημα να επιτρέψεις το υπάλληλο να πάει σε άλλο δωμάτιο να χρεώσει την κάρτα; Θα έδινες πότε κανείς το πορτοφόλι του σε κάποιον να πάει σε άλλο δωμάτιο, να αφαιρέσει τα χρήματα και να του το επιστρέψει; Φυσικά και όχι. Όμως γιατί κάποιος να το κάνει με την κάρτα;

Επίσης, το WEBUY αλλά και το σύστημα της citibank μόνο στις αντίστοιχες τράπεζες θα το βρεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Επίσης, το WEBUY αλλά και το σύστημα της citibank μόνο στις αντίστοιχες τράπεζες θα το βρεις. :)


Όντως η citi είναι ένα βήμα μπρόστα από τις υπόλοιπες... πάντως στις συναλλαγές από εξωτερικό υπάρχει και σε εμάς κάτι αντίστοιχο, καλούν για να επιβεβαιώσουν την συναλλαγή (fraud check)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Σκαλίζοντας να βρω πληροφορίες για την ασφάλεια αγορών μέσο ιντερνέτ βρήκα το εξής:
Τι είναι το Phishing και πώς λειτουργεί.

Όπως το ίδιο το όνομά του υπονοεί -παραλλαγή του αγγλικού «fishing» (ψάρεμα), το Phishing αναφέρεται στην προσπάθεια απόσπασης προσωπικών στοιχείων, οικονομικού συνήθως χαρακτήρα που αφορούν τραπεζικούς λογαριασμούς και πιστωτικές κάρτες, χρησιμοποιώντας ως δόλωμα κάποιο ψεύτικο πρόσχημα.

Το Phishing επιχειρείται συνήθως με τη αποστολή κάποιου spam email (*), το οποίο ισχυρίζεται –ψευδώς- ότι αποστέλλεται από κάποια υπαρκτή και νόμιμη εταιρεία (τράπεζα, ηλεκτρονικό κατάστημα, υπηρεσία ηλεκτρονικών πληρωμών κλπ.), σε μία προσπάθεια να παραπλανήσει τον παραλήπτη και να του αποσπάσει απόρρητα προσωπικά και οικονομικά δεδομένα. Στη συνέχεια, τα στοιχεία αυτά θα χρησιμοποιηθούν από τους εγκέφαλους της απάτης για την πραγματοποίηση μή εξουσιοδοτημένων/παράνομων οικονομικών συναλλαγών.

Τα email αυτά ισχυρίζονται ότι ο παραλήπτης απαιτείται να ενημερώσει ή να επαληθεύσει άμεσα κάποια προσωπικά στοιχεία του για λόγους ασφαλείας, και τον οδηγούν μέσω συνδέσμων σε πλαστά web sites, τα οποία μιμούνται πολύ πειστικά τους διαδικτυακούς τόπους υπαρκτών και αξιόπιστων οργανισμών. Σε κάποιες περιπτώσεις η αντιγραφή είναι τόσο καλή που και ο ίδιος ο internet browser «ξεγελιέται» και δείχνει στην γραμμή θέματος την αναμενόμενη διεύθυνση και όχι την πραγματική διεύθυνση της πλαστής διαδικτυακής τοποθεσίας.

Σε μία προσπάθεια να μειώσουν τον χρόνο αντίδρασης του ανυποψίαστου παραλήπτη, ορισμένα μηνύματα απειλούν ότι εάν δεν προβεί στις απαιτούμενες ενέργειες (ενημέρωση, επαλήθευση στοιχείων) εντός του υποδεικνυόμενου –σύντομου- χρονικού διαστήματος ο λογαριασμός του θα μπλοκαριστεί και δεν θα μπορεί να πραγματοποιήσει περαιτέρω συναλλαγές. Σκοπός τους είναι να εξαναγκάσουν τον παραλήπτη να αποκαλύψει τις πληροφορίες που του ζητείται χωρίς καν να προλάβει να εξετάσει την γνησιότητα του μηνύματος.

Χρειάζεται ιδιαίτερη προσοχή ώστε ο παραλήπτης ενός τέτοιου μηνύματος να αποφύγει την εξαπάτηση μέσω Phishing. Τα email που αποστέλλονται μοιάζουν αρκετά επίσημα και οι πλαστές σελίδες είναι τις περισσότερες φορές πανομοιότυπες με τις πραγματικές, αφού δημιουργούνται με αντιγραφή του HTML κώδικά τους.


(*) Οι απάτες ψαρέματος μπορεί επίσης να γίνουν και αυτοπροσώπως ή μέσω τηλεφώνου. Στην τελευταία περίπτωση, σε αντίθεση με τα κοινά phishing e-mails, δεν υπάρχει διεύθυνση ή URL για να απαντήσει κανείς, αλλά ένα τηλεφωνικό νούμερο, όπου πρέπει ο παραλήπτης να τηλεφωνήσει και να παράσχει τις ζητούμενες πληροφορίες. Καλώντας το νούμερο αυτό, τους χρήστες καλωσορίζει συνήθως ένα ηχογραφημένο μήνυμα, το οποίο τους καθοδηγεί στην συνέχεια στην παραχώρηση των προσωπικών τους στοιχείων.
πηγη forthnet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeyondTheInvisible

Νεοφερμένος

Η fuku αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Εγώ για κάποιες αγορές μέσω ίντερνετ έβγαλα προπληρωμένη prepaid της Κύπρου. Γιατί είμαι γενικότερα κατά των πιστωτικών καρτών... 6 ευρώ να την βγάλεις... στην βγάζουν επιτόπου σε ένα τέταρτο και μετά βαζεις μέσα ότι ποσό θέλεις απλά κάθε φορά που την φορτώνεις σου κρατάνε ένα ευρώ ασχέτως του ποσού που καταθέτεις... Ε μετά για να είμαι και πιο σίγουρη έκανα και λογαριασμό paypal για παν ενδεχόμενο... :P πάντως έμεινα αρκετά ευχαριστημένη και ούτε τους χρωστάω...ούτε μου χρωστάνε :P άσε που υπάρχει και ένα τηλέφωνο που παίρνεις και μαθαίνεις και τις κινήσεις σου....
Είχα λογαριασμό σε τράπεζα χρεωστικό αλλά δεν ήθελα να είναι πολλά χρήματα εκτεθιμμένα σε αγορές μέσω νετ. Ενώ με την prepaid είπα οτι βάζω 100 ευρώ ε και τι θα μου φάνε αν μου τα φάνε? αυτα τα 100 το πολύ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Κι εγώ έβγαλα μία προπληρωμένη από την τράπεζα Κύπρου και το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όποιον έχει ενδοιασμούς. Λογαριασμό στο paypal δεν άνοιξα, μου φαίνεται εξαιρετικά περίπλοκο για κάποιο λόγο και το σάιτ είναι κυριολεκτικά πνιγμένο στις πληροφορίες. Στο μεταξύ, ήθελα να αγοράσω ένα τεύχος περιοδικού (pdf) και ενώ η τιμή του ήταν σε δολλάρια και η κάρτα μου φορτωμένη με ευρώ, η συναλλαγή πραγματοποιήθηκε απροβλημάτιστα (αυτό δεν το ήξερα πριν δοκιμάσω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πολυπλοκο το paypal ? Ισως εχει "παχυνει" επειδη εχει νεες υπηρεσιες. Αλλα τα βασικα (κανεις λογαριασμο, και ξεκινας ψωνια) ειναι ευκολα, δοκιμασε το , θα σε βολεψει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

labomba

Νεοφερμένος

Ο labomba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
To paypal αξίζει ο,τι κόπο έχει, ιδίως για τους buyers. Για τους sellers είναι λίγο άδικο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

bini

Νεοφερμένος

Η bini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
καλησπερα σε ολους ηθελα να αγορασω ενα ψηφιακο θερμομετρο και ανακαλυψα οτι σε ξενα site οπως το amazon.co.uk το βρισκω σε λιγοτερο απο την μιση τιμη που το βρισκω σε site ελληνικα
το προβλημα μου ομως ειναι οτι απο το amazon δεν στελνουν ελλαδα ή εκανα εγω κατι λαθος και ηθελα αν ξερει καποιος να μου προτεινει καποια αλλα site για αγορες μεσω δικτυου ευχαριστωωωωωωω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Είμαι σίγουρη ότι έχω αγοράσει από amazon (βιβλία) και μου τα είχαν στείλει κανονικότατα. Νομίζω από το amazon.co.uk. Μήπως εσύ κοίταξες στο αμερικάνικο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Και απο το βρετανικο και απο το αμερικανο amazon εχω ψωνισει και στελνουν κανονικα. Και γρηγορα μαλιστα. Δλδ μουρχονται σε 3-4 εργασιμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairi789

Νεοφερμένος

Η mairi789 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα,
έχω μια ερώτηση: Υπάρχουν μαγαζιά, γραφεία που μπορούν να αναλάβουν την αγορά μέσω ίντερνετ για μένα; Δεν έχω κάρτα και δε θα ήθελα να αποκτήσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλησπέρα,
έχω μια ερώτηση: Υπάρχουν μαγαζιά, γραφεία που μπορούν να αναλάβουν την αγορά μέσω ίντερνετ για μένα; Δεν έχω κάρτα και δε θα ήθελα να αποκτήσω...
Πρώτον, υπάρχουν και οι χρεωστικές κάρτες με τις οποίες μπορείς να καταναλώσεις μόνο μέχρι όσα χρήματα έχεις βάλει εσύ σε αυτές (δηλαδή στο λογαριασμό με τον οποίο είναι συνδεδεμένες).
Δεύτερον, τα περισσότερα e-shops στην Ελλάδα υποστηρίζουν και αντικαταβολή.
Τρίτον, αν τίποτα από αυτά δεν σε βολέυει, σίγουρα κάποιος φίλος/φίλη σου θα έχει πιστωτική.
Πάντως τέτοια καταστήματα δεν υπάρχουν (ευτυχώς δηλαδή, διότι η ύπαρξη τους θα μου προκαλούσε βαθύτατη θλίψη για την τεχνοφοβία των Ελλήνων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Ποιές είναι αυτές οι κάρτες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ποιές είναι αυτές οι κάρτες;
Είναι οι κάρτες που σου δίνουν όταν ανοίγεις λογαριασμό για να σηκώνεις χρήματα μέσω ΑΤΜ.
Άλλες τράπεζες δίνουν Maestro, άλλες Visa Electron.
Θα σου πρότεινα να ψάξεις κάποια που δίνει Visa Electron, μιας και είναι πιο εύκολα αποδεκτή για αγορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Και μην ξεχνάμε τις προπληρωμένες κάρτες που για να εκδοθούν χρειάζεται μονάχα μία ταυτότητα, τις φορτώνεις όσο θέλεις και δεν είναι καν συνδεδεμένες με τραπεζικό λογαριασμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Κι εγώ θεωρώ πιο ασφαλή πληρωμή την προπληρωμένη κάρτα, κάθε συναλλαγή κοστίζει μόνο ένα (1) ευρώ και την φορτώνεις όσο θέλεις, χωρίς τραπεζικό λογαριασμό και έτσι δεν κινδυνεύεις να σου πάρουν περισσότερα από όσα έχει μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top