Ποιο επάγγελμα δεν θα μπορούσες να κάνεις με τίποτα και γιατί;

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
μμμμμ
δε θα μπορούσα με τίποτα να γίνω
γιατρός γιατί δεν αντέχω τα αίματα (σε μικρές πληγές και μου κόβονται τα γόνατα)
νοσοκόμα για τον ίδιο λόγο
πληρωμένη δολοφόνος για τον ίδιο λόγο

:eek::eek:

Λοιπόν μιας και εγώ ζαλίζομαι πολύ, δεν θα μπορούσα να γίνω οτιδηποτε σχετικό με θάλασσα.

Πιλότος-Αεροσυνοδός-Αστροναύτης (ζαλίζομαι με το παραμικρό)

Join the club :P

///

Η πρώτη μου σκέψη ήταν ότι δε θα άντεχα το στρατό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Συμφωνώ με πολλούς προλαλήσαντες, αλλά λέω και τα δικά μου:

  • Λογίστρια, μοιάζει μονότονο επάγγελμα...
  • ...ούτε Οικονομικά/Τραπεζικά γενικά, θα κλάταρα από τη διαρκή πίεση. Άσε που δεν τα καταλαβαίνω.
  • Δικηγόρος, δεν έχω τόσο στρατηγικό τρόπο σκέψης.
  • Νοικοκυρά, έχω ανάγκη για κάτι δημιουργικό και κυρίως να βγαίνω από το σπίτι και να είναι αλλού η καθημερινότητά μου. Θα μαράζωνα.
  • Νηπιαγωγός, θα γυρνούσα με πονοκέφαλο κάθε μέρα.
  • Αεροσυνοδός, γιατί δεν είναι οι συνθήκες, υπό τις οποίες θέλω να γνωρίσω τον κόσμο. Και δεν μπορώ το μαθηματικά υπολογισμένο μικρό χώρο.
  • Πολιτικός, γιατί παραείμαι ρομαντική.
  • Οδηγός ΜΜΜ, ειδικά όχι στην Ελλάδα. Οι συνθήκες είναι εξοργιστικές και η ρουτίνα ατελείωτη...

Ωστόσο, αν και δεν είναι η πρώτη μου επιλογή, αν χρειαστεί θα γινόμουν καθαρίστρια, σερβιτόρα, κλπ.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν θα μπορούσα να γίνω υπάλληλος, ακόμα και σε υψηλή θέση, πιστεύω ότι δεν θα απέδιδα σε αυτό το μοντέλο εργασίας (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το υποτιμώ ή τίποτα τέτοιο, απλά δεν ταιριάζει στο χαρακτήρα μου).
Επίσης δεν θα μπορούσα να είμαι νοικοκυρά, θα είχα κόψει τις φλέβες μου από την πίεση, τη βαρεμάρα, την απουσία δημιουργικότητας και την έλλειψη εκτίμησης από τους γύρω μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

s1ngle89

Νεοφερμένος

Η s1ngle89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
δασκαλα αμα ειμουν σε σχολειο θα του εβαζα βομβα να τιναξω τα μικρα τερατα στον αερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ίσως θα έπρεπε να διαχωρίσουμε τί δεν μπορούμε και τι δεν θέλουμε να κάνουμς (κάποιες φορές ταυτίζονται καποιες όχι. Μπορεί δηλαδή να σου αρέσει ένα επάγγελμα αλλά να μην μπορείς λόγω κάποιου ελαττώματος να το εξασκήσεις π.χ. Να θέλεις να γίνεις τραγουδιστής και να είσαι φάλτσος ή να θες να γίνεις χειρούργος και τα χέρια σου να τρέμουν λες και έχεις πάρκινσον)

Επαγγέλματα που δεν μπορώ να κάνω
1. Χειρούργος:P: Όπως είπα τα χέρια μου δε φημίζονται για τη σταθερότητά τους
2. Πιλότος: δεν είμαι αρκετά ψηλός
3. Πωλητής: Κομπλάρω απίστευτα όταν χρειάζεται να πείσω κάποιον να πάρει κάτι που πιθανόν δε το χρειάζεται. Μου φαίνεται λίγο σα ζητιανιά.
4. Δημόσιες σχέσεις: Φαίνεται αμέσως η άποψη που έχω για κάποιον άνθρωπο. Μου είναι πολύ δύσκολο να κρύψω τί πραγματικά πιστεύω.

Επαγγέλματα που δε θα ήθελα να κάνω:
1. Ό,τι έχει σχέση με βρωμιά (σκουπιδιάρης, βοθρατζής, βυρσοδέψης κλπ). Τί να κάνουμε, είμαι κακομαθημένος:P
2. Αστυνομικός, στρατιωτικός, κλπ: Μου είναι δύσκολο να χρειάζεται να δίνω ή να δέχομαι εντολές ενώ δεν τα πάω και πολύ καλά με τα όπλα.
3. Εργολάβος κηδειών: Ουδέν σχόλιον.
4. Λογιστής: Μου φαίνεται πολύ βαρετό.
5. Μάγειρας: Αν και μου αρέσει η μαγειρική, εκτός του ότι θα γινόμουν τετράπαχος (καθ' ότι και λιγούρης:D), δε θα μου άρεσε στις γιορτές που οι άλλοι θα περνούν οικογενειακά εγώ να είμαι κλεισμένος σε μια κουζίνα και να μαγειρεύω

Θα μου πείτε τί θα μπορούσα να κάνω; Λοιπόν μάλλον εκπαιδευτικός, μουσικός, ερευνητής και τέτοια σχετικά επαγγέλματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Νομίζω ότι όλα θα άντεχα να τα κάνω αν δεχόμουν αρκετή πίεση εκτός από ένα. Πραγματικά, δεν θα μπορούσα να είμαι στρατιωτικός. Μόνο και στην ιδέα μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι! Είμαι αρκετά αντιδραστικός άνθρωπος και δεν θα μπορούσα ποτέ να υπακούω σε διαταγές ειδικά από το είδος των ανθρώπων που κυκλοφορούν στα στρατόπεδα. Είναι για μένα το πιο απεχθές επάγγελμα. Και συγγνώμη αν προσβάλω κάποιον αλλά αυτή είναι η αλήθεια.

Από εκεί και πέρα με κάλυψαν και οι υπόλοιποι. Θα θελα κάτι που δεν βλάπτει την υγεία μου, δεν είναι βρώμικο κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PHLIORITHS_

Νεοφερμένος

Ο PHLIORITHS_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
δε θα μπορουσα δημοσιος υπαλληλος συνεχεια αραχτος με φραπε και ο κοσμος να με κοιταει με μισο ματι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Δεν θα μπορούσα να γίνω νηπιαγωγός και ότιδηποτε άλλο έχει να κάνει με μικρα παιδιά. Ούτε πωλήτρια, ούτε αστυνομικός. Όλα τ'άλλα θα τα πάλευα.

Και δεν θα μπορούσα να γίνω και λογιστής. (Ε αφού το είπατε όλοι...ας το πω κι εγώ! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αχαχαχχα Γιούκι. Καλό! :lol:

Και τώρα που το θυμήθηκα κι εγώ δεν θα μπορούσα να γίνω ποτέ δικηγόρος. Να φανταστείς όποιο μικρό παιδάκι συναντάω βγάζω από το πορτοφόλι μου την ταυτότητα δικηγόρου και του την δείχνω λέγοντας "να τι δεν πρέπει ποτέ να αποκτήσεις αν δεν θες να σε λένε λαμόγιο". :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δε μου αρεσουν καθολου τα οικονομικα, αλλα μαλλον θα προσπαθουσα καποιο επαγγελμα σχετικο με αυτα...
Δε θα εκανα σιγουρα με τιποτα οποιαδηποτε δουλεια εχει να κανει με "νοσοκομειο"...απο διοικητικος υπαλληλος μεχρι νοσοκομα και ιατρος...η ατμοσφαιρα και μονο του νοσοκομειου με αρρωσταινει..
Ξεχασα επισης...σε καμμια περιπτωση δε θα δουλευα "βραδυ"... δλδ σε μαγαζια ειτε ειναι καφε - μπαρ, ειτε μπουζουκια, ειτε κλαμπ και σε κανενα ποστο..


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Επίσης
Δεν θα μπορούσα να γίνω αθλητικογράφος- ενώ μου αρέσει να παρακολουθώ διάφορα αθλήματα δεν ξέρω απολύτως τίποτα γι αυτά :X
Δεν θα μπορούσα να γίνω Ιστορικός-μη με βάλεις να θυμηθώ χρονολογίες και ονόματα, δεν τα μπορώ :worry:
Δεν θα μπορούσα να γίνω στρατιωτικός, αστυνομικός και γενικώς τέτοιου είδους επαγγέλματα- δεν μου ταιριάζουν και δεν θα τα άντεχα...
Δεν θα μπορούσα να γίνω διαιτολόγος- θα τους παρέπεμπα σε ένα ψυχολόγο για να δουν τι είναι αυτό που τους κάνει να τρώνε τόσο και στο τέλος θα έχανα όλη την πελατεία :redface:
Δεν θα μπορούσα να γίνω δημόσιος υπάλληλος σε οποιαδήποτε θέση- θα πέθαινα εκεί πάνω στο γραφείο. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phalanx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Phalanx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
  • Ταχυδρόμος .... γιατί τους παραφυλάνε γιαγιάδες, τους κυνηγάνε κοπρόσκυλα , όποιος τους βλέπει λέει "ωχ πάλι λογαριασμοί" και τελος πάντων πως θυμούνται τόσες οδούς;
  • Μπακάλης - Χασάπης και τα συναφή .... γιατί θα ήμουν ο καλύτερος και πιστεύω θα έμπαινα για τα καλά στο ρόλο πράγμα που με κάνει και ανησυχώ για την ώς τώρα επαγγελματική μου πορεία.
  • Σούπερ ήρωας .... γιατί μου τη δίνουν οι ανυπεράσπιστοι που τα περιμένουν όλα απο τους άλλους.
  • Τεχνικός σε ιδιωτική εταιρία τηλεπικοινωνιών .... γιατί αν ακούν και απο τους άλλους όσα ακούν κάθε τόσο απο εμένα τότε κάνουν ένα πολύ ανθυγιεινό επάγγελμα.
  • Διαιτήτης .... γιατί κάποτε αυτό που τωρα κάνουν λεγότανε "χριστιανός στην αρένα". Απο τότε παραμένουν το ίδιο αναλώσιμοι.
  • Moderator σε γυναικείο forum ... :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ποδοσφαιριστής. Με τίποτααααα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
1.Πολιτικός : αν και με ενδιαφέρει να ασχολούμαι και να συζητάω θέματα του είδους, δεν είμαι καθόλου καλη στα ψέματα και στη διαχείρηση και θα κατέληγα κρεμασμένη σε καμιά πλατεία με πουμαρό στη μούρη.

2.Φιλόλογος : Αν και καλή στα φιλολογικά του σχολείου με είχαν μυήσει οι μαθηματικοι-φυσικοί στην υπεροχή των θετικών επιστημών και πάντα βαριόμουν να ασχοληθώ εν τω βάθει με οποιαδήποτε θεωρητική επιστήμη!

3.Γεωπόνος : είναι η κολλητή και το βρίσκω τελείως βαρετό.

4.Νηπειαγωγός : Θα ήμουν σαν τον Σβαρτζενέγκερ στην ομώνυμη ταινία.Ένα μαύρο χάλι, τα μικρά θα με μισούσαν, μιας και είμαι πολύ αυστηρή με τον μικρό μου αδερφό , ακόμα και με τον γάτο μου, χαχα

5.Δικηγόρος : έχω πολλούς φίλους στον κλάδο και πιστεύω θα ήμουν ο πιο άχρηστος δικηγόρος αν έμπαινα στη νομική.

6.Ψυχολόγος : δεν έχω καμία απολύτως πίστη σε αυτό τον κλάδο, που λανθασμένα αποκαλούν "επιστήμη", μιας και δεν ασχολείται με κάτι καθορισμένο και κυριολεκτικά "επιστητό", θέλει παρατήρηση και βασίζεται σε ενδεχόμενα, οπότε ως "θετικές επιστήμες junkie" θα γινόμουν τελείως άχρηστη και για ντομάτες!

7.Ιερόδουλη: ό,τι πιο βρώμικο και εξευτελιστικό.Έχουμε έλλειψη από καθαρίστριες και σερβιτόρες, γιατί ντε και καλά πάνε και γίνονται ιερόδουλες;

8.Καθηγήτρια : θα άρχιζα τα κουνγκ-φου και θα με πήγαιναν στα δικαστήρια, εδώ με είχαν βάλει οι γονείς μου να βοηθήσω τον αδερφό μου στα μαθηματικά -καθώς μαθηματικάρια και πορωμένη εγώ- και μόνο που δεν του έβαλα την κάλτσα μου στο στόμα!

9. Δημοσιογράφος : απλά δεν το βρίσκω ενδιαφέρον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Στριπτιζέρ, εκτός κι αν οι κοιλιές είναι πια της μόδας. :P

[σοβαρά μιλάω!!!]



Και γιατρός, κτλ κτλ γιατί δεν μπορώ τα αίματα. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.

και εγώ βρίσκω περίεργο να ζαλίζεται κάποιος με αίματα και με τη θέα ενός ανοιχτού μπαγιάτικου πτώματος:worry: έτσι και το περίεργο σε μένα είναι να βαριέμαι να τους βλέπω αλλά να θέλω να μου δίνουν ειδήσεις και ρεπορτάζ, χαχα, αλλά με τίποτα δεν θα ήθελα να είμαι στην θέση τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
βιζιτού:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. ..του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 323 μηνύματα.
Ιερόδουλη: ό,τι πιο βρώμικο και εξευτελιστικό.Έχουμε έλλειψη από καθαρίστριες και σερβιτόρες, γιατί ντε και καλά πάνε και γίνονται ιερόδουλες;
Τί λες τώρα; Η καλή η ιερόδουλη και σκουπίζει και σερβίρει:D

Για να συνεχίσω τις δικές μου απαντήσεις, δεν παίζει να ζητήσω γραφειοκρατική δουλειά σε χώρο όπου εργάζονται πάνω από 10 άτομα. Αυτά που κοροϊδεύω δεν θα τα κάνω...

Με άλλα λόγια:Τον προπονητή που δεν γουστάρουμε τον διώχνουμε από Αύγουστο και όχι Μάη με το όγδοο:confused::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΑΪΜΟΥ...!@!

Νεοφερμένος

Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Δε θα μπορούσα να γίνω:
1.Δικηγόρος [δεν είμαι καλή στα ψέματα]
2.Ιστορικός-Γεωγράφος κτλ. [δεν είμαι καλή ούτε στην αποστήθηση ούτε στην έκφραση]
3.Γηροκόμος [δεν θα αντεχα τις παραξενιές τους]
4.Τραγουδίστρια [δεν έχω και τόσο καλή φωνή αλλά ούτε αέρα]

Δε θα ήθελα να γίνω:
1.Μοντέλο [ντρέπομαι αλλά επίσης δε θα ήθελα να καβαλήσω το καλάμι]
2.Ότι έχει να κάνει με βρωμιά π.χ.σκουπιδιάρης,καθαρηστής βόθρων κτλ. [δε το θεωρώ ότι καλύτερο]
3.Π@@@@ [με τπτ δεν θα άφηνα κανέναν να με ακουμπήσει σεξουαλικά αν δεν νιωθω κατι γι'αυτον γιατί το θεωρώ ανήθικο,έχω περιφάνια και ότι και να γίνει αυτό δε θα το κάνω]

Όλα τα άλλα θα τα έκανα (αν δεν έχω ξεχάσει κάποιο) αλλά...

...Αυτό που θέλω να κάνω:
1.Ό,τι δουλειά έχει να κάνει με υπολογιστές
2.Μαθηματικοφυσικός

:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top