Πόσα λεφτά έχετε ξοδέψει για τον Η/Υ σας;

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Μπορείτε να θυμηθήτε συνολικά πόσα λεφτά έχεται ρίξει σε υπολογιστή, laptop, αναλώσιμα, παιχνίδια κτλ.
Γενικά έχεται ανα μήνα κάποιο στάνταρ budget για τον υπολογιστή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Απο το 1999 εως σήμερα, δυο μύρια στάνταρ (σε Hardware) και μάλιστα σε 2 διαφορετικά πισί! Για πιο πρίν δε θυμάμαι. (ασχολούμαι απο το 1992)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
ούτε και ξέρω!!!
Πάρα πολλά πάντως!
(παραπάνω από τον Βάλντερ σίγουρα...):)

Ήταν ένα φεγγάρι που έπερνα συνέχεια πράγματα για το PC...
Σχεδόν κάθε χρόνο έκανα πλήρη αναβάθμιση...(σχεδόν καινούριο PC...)
τώρα πια μόνο αντικαθιστώ ότι χαλάει, άντε και μια φορά το χρόνο να πάρω ένα δίσκο ακόμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν θυμαμε. Παντος στα 2 πισια μου μονο για την αγορα τους εχω ξοδεψει κατι παραπανω απο μυριο, απο εκει και περα ενας θεος ξερεις... παραπολλα παντος, και αμα μετριτε και το internet ακομα περισοτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εχω δώσει ΠΟΛΛΑ λέφτα για τους υπολογιστές... το 1995 μου πήραν πρώτη φόρα υπολογιστή... ειλικρινα δεν θέλω να μάθω πόσα έχω δώσει σύνολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Πήρα το pc στις 22/2/2003 και έδωσα 1.612 euro από τότε σας βάζω +20(modem)+30(webcamera)+15(ηχεία)+20(νέο κουτί και τροφοδοτικό)+60(nec dvd/rw)+35(νέο ποντίκι)+3(πληκτρολογιο)+50-80(αναλώσιμα) μας κανουν...χμ...ύστερα από πολύ δύσκολές πράξεις...1.800 και κάτι παραπάνω ευρώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
βρήκε με 20Ε νέο κουτί; :hmm: νομίζω ότι έπρεπε να δωσεις κατι παραπάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
βρήκε με 20Ε νέο κουτί; :hmm: νομίζω ότι έπρεπε να δωσεις κατι παραπάνω...

Είμαι μέγας τσάτσος!Ηξερα έναν τεχνικο που λούλευε σε καποιο internet cafe ο οποιος μου έκανε την χάρη να μου δώσει κοθτί με τροφοδοτικό 350w πεντε υποδοχές για ανεμιστιράκια και μαζί ένα πλαινό ανεμιστιράκι με μπλε νεον.Ολα αυτα 20ε ακούγετε κουφό αλλά τον εξοπλισμό αυτοί το παίρνουν από αποθηκη χονδρικής και επίσης το πήρε (δήθεν) ως ανταλακτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S1RHC

Νεοφερμένος

Ο S1RHC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Στην αρχή δεν θυμάμαι πόσο τον είχα πάρει αλλά μπορώ να πώ τι έχω χαλάσει τους τελευταίους 6 μήνες :)
Λοιπον... 70€ για ποντίκι, 30€ για πληκτρολόγιο, 650€ για οθόνη, 220€ για το WLAN μου, 50€ για gamepad, 40€ για case εξωτερικού HDD. Αυτά θυμάμαι τώρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
2985?...:redface: Τον αγορασα πριν 3+ χρονια 1700? και αρχισα να βαζω και να αλλαζω πραγματα. Προχθες εδωσα 284? για καρτα γραφικων και tv tuner...
Καθισα και υπολογισα οτι το πολυ να πιασει 1300? αν τον πουλησω (μιλαμε μεχρι και την τελευταια βιδα...). Σιγουρα θα δωσω αλλα 200? καποια στιγμη για δευτερο σκληρο και καλυτερο τροφοδοτικο... Αν καθομουν να σκεφτω τι pc θα ειχα παρει τωρα με αυτα τα λεφτα...Αλλα ετσι ειναι η τεχνολογια. Και το pcακι μου δεν ειναι και πολυ απ'εξω απο τα σημερινα δεδομενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι ενας που δεν παιζει παιχνιδια , ενα PCακι 3ετιες ειναι υπερβολικα καλο ;)

Π.χ. το δικο μου ειναι ενα :
thermaltake purepower butterfly 480w
althlon xp 1800+
DDR 1GB RAM @ 333mhz (1x 512 kingston 2x 256 noname )
Gigabyte GA-7vaxp ultra
Sapphire Ati radeon 9800se
Sound Blaster 5.1 live
Maxtor 200GB ATA 7200rpm
Maxtor 300GB SATA 7200rpm (16mb cache)
NEC 3500A (DVDRW )
NEC 9100 (CDRW)
Plextor PX-116A (DVD-ROM)
floppy sony
Logitech 5.1 x530

Και πραγματικα ποτε δεν ειχα προβλημα στις επειδοσεις ... ακομη και το need for speed 3 μου το παιζει πολυ καλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Εγω πιστευω οτι ενας που δεν παιζει παιχνιδια , ενα PCακι 3ετιες ειναι υπερβολικα καλο ;)

Π.χ. το δικο μου ειναι ενα :
thermaltake purepower butterfly 480w
althlon xp 1800+
DDR 1GB RAM @ 333mhz (1x 512 kingston 2x 256 noname )
Gigabyte GA-7vaxp ultra
Sapphire Ati radeon 9800se
Sound Blaster 5.1 live
Maxtor 200GB ATA 7200rpm
Maxtor 300GB SATA 7200rpm (16mb cache)
NEC 3500A (DVDRW )
NEC 9100 (CDRW)
Plextor PX-116A (DVD-ROM)
floppy sony
Logitech 5.1 x530

Και πραγματικα ποτε δεν ειχα προβλημα στις επειδοσεις ... ακομη και το need for speed 3 μου το παιζει πολυ καλα :)

3 ram δεν ειναι και τοσο καλό.Καλύτερες επιδόσεις θα έχεις με 2x512mb
Καλό το σύστημά σου αλλα..200GB AND 300GB HD...για πιο λόγο?(Είμαι off topic σκοτώστε με:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Οσο για αυτο που ειπες για τις ραμ συμφωνω , αλλα οταν αγορασα την 512 δεν ειχα λευτα για αλλη μια ... οσο για τους δισκους ... ειναι γεμματη για backups, mp3, dvds κτλ κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Εγω πάντως έχω έναν 60άρι και δεν λέει να γεμίσει.Ο ανώτερος χώρος που έχω χρησιμοποιήσει ποτέ μου είναι 42GB.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dt008

Νεοφερμένος

Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
3000€ και βάλε, στο πολύ χαλαρό.... :-(
****επάγγελμα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Με εναν μικρο υπολογισμο που εκανα πρεπει να εχω ξοδεψει περιπου 7 χιλιαδες ευρω στον τωρινο, στον παλιο δεν ξερω, αλλα ειναι και σαυτον πολλα. Και τελευτεα τον εχω παρατισει κιολας... ριχνω τα λευτα αλλου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil:
Εγω πάντως έχω έναν 60άρι και δεν λέει να γεμίσει.Ο ανώτερος χώρος που έχω χρησιμοποιήσει ποτέ μου είναι 42GB.

δεν έχεις dsl γι αυτό:teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[:
δεν έχεις dsl γι αυτό:teasing:
Να δω τι θα λες οταν θα βάλω!!!!!:devil::devil::devil:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Έχω τον ίδιο υπολογιστή από το 1999.Έχω πάρει καινούργια οθόνη,σκληρό και dvd-r.

Ψιλά πράγματα γενικώς.Προτιμώ να δίνω αλλού λεφτά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos_htmlportal

Νεοφερμένος

Ο Angelos_htmlportal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
εγω παιδια λεω να πούλησω τον υπολογιστη μου και να δωσω προκαταβολη τα λεφτα να παρω αυτοκινητο!!! χαχαχα
πλακα κανω...
παντως ακομα δινω τρελλα φραγγα και οπως το βλεπω θα συνεχισω για πολλα χρονια να δινω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top