Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δεν έχω αγγλικά windows, αλλά μπορείς να κάνεις μετάφραση. Αν κατάλαβα καλά τι θέλεις, κάνε δεξί κλικ πάνω στην ώρα > προσαρμογή ειδοποιήσεων και θα σου βγάλει μια λίστα με τα προγράμματα που μπορεί να εμφανιστούν εκεί χωρισμένα σε τρέχοντα στοιχεία και παρελθόντα στοιχεία. Για το κάθε στοιχείο που ΔΕΝ θες να φαίνεται πατάς "πάντα απόκρυψη"

ΥΓ: τώρα που ξαναδιάβασα (πρέπει να έχω φτάσει στις 7 αναγνώσεις :P) το post σου, μάλλον δεν θέλεις αυτό, αλλά θέλεις να μην υπάρχουν ούτε πίσω από το βελάκι. Αυτό φυσικά εξαρτάται από το κάθε πρόγραμμα και δεν γίνεται για όλα τα προγράμματα. Ουσιαστικά κάποια προγράμματα χωρίς αυτή την σήμανση δεν τρέχουν καν, ενώ άλλα έχουν έξτρα λειτουργίες όταν τρέχει το πρόγραμμα στο tray (όπως συνηθίζεται να λέγεται).

Τώρα αν αυτό που θέλεις να μας πεις είναι ότι υπάρχουν προγράμματα εκεί που δεν ξέρεις καν τι είναι και ΔΕΝ τα θέλεις να τρέχουν καν, τότε θα πρέπει να δεις τι προγράμματα ξεκινούν στην εκκίνηση και να τα βγάλεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koulee

Νεοφερμένος

Ο koulee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
φίλε μου για να γίνω πι συγκεγκριμένος το πρόγραμμα το οποίο θέλω να γίνεται απόκρυψη είναι το logmein το οποίο αφορά την απομακρυσμένη σύνδεση υπολογιστών..θα κοιτάξω στα option του μήπως έχει επιλογή για hide.. thanks anyway
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasw_1982

Νεοφερμένος

Η vasw_1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Έχω κάποια αρχεία, τα οποία προσπαθώντας να τα "μεταφέρω" βιαστικά (ή για κάποιον άλλο λόγο :xixi:) καταστράφηκαν. Το πρόβλημα μου είναι ότι δε μπορώ να τα διαγράψω.
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Αν γίνεις πιο σαφής ίσως βγάλουμε άκρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Από DOS γίνεται, όταν βρω χρόνο θα σου γράψω αναλυτικά πως αν δεν με προλάβει κάποιος άλλος :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasw_1982

Νεοφερμένος

Η vasw_1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ένα αρχείο που είχα στην επιφάνεια εργασίας τελικά το διέγραψα.
Για να γίνω πιο σαφής:
Τώρα έχω σε ένα στικ 2 αρχεία, τα οποία όταν πάω να τα διαγράψω μου βγαίνει παραθυράκι που λέει:
"Δεν είναι δυνατή η διαγραφή του αρχείο: Δεν είναι δυνατή η ανάγνωση από το αρχείο ή το δίσκο προέλευσης."
Με τον όρο "κατεστραμμένο" εννοώ ότι αν πάω να το ανοίξω μου βγάζει:
"Δεν είναι δυνατή η πρόσβαση στο G:\ονομα φακέλου. Το αρχείο ή ο κατάλογος έχει καταστραφεί και δεν είναι δυνατό να αναγνώσει."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Αν δεν κάνω λάθος μπορείς να μπεις από safe mode και να τα σβήσεις. Όταν είχα windows αυτό έκανα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
τραβα του ενα hdtune/tack και νανε check για bad sectors κτλπ αν σου βγαλει πως υπαρχει προβλημα με το στικακι πετα το!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
ε μη τα διαγραφεις!:P
πλακα κανω ετσι?βαλτο σε safe mode...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasw_1982

Νεοφερμένος

Η vasw_1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Παιδιά, δοκίμασα σε safe mode και πάλι δε μπορώ να τα διαγράψω.
djohn, τί είναι αυτό που λες να κατεβάσω; είναι εύκολο στη χρήση του; Μάλλον θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή...
Melkon, δεν κατάλαβα τί μου λες να κάνω... πώς το κάνω αυτό το hdtune/tack;
Ευχαριστώ για τις συμβουλές όλων σας ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Kαμιά ιδέα κανείς για το πως μπορώ να ανοίξω ΤΜΡ files;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Γιατί να θες να ανοίξεις έναν προσωρινό φάκελο; :P Τέσπα, δες εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Και τι ακριβώς πρέπει να κάνω από αυτό; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Τemporary (προσωρινούς) φακέλους, δημιουργούν διάφορα προγράμματα. Απ' ότι ξέρω δεν υπάρχει κάποιο ειδικό πρόγραμμα που τους ανοίγει, δοκίμασε να κάνεις άνοιγμα με το πρόγραμμα που χρησιμοποιεί το temporary file που σε ενδιαφέρει (δεν ξέρω αν γίνεται, δεν χρειάστηκε ποτέ να το κάνω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Για να καταλάβεις έχω κάποια pdf αρχεία, τα οποία θέλω να επεξεργαστώ σε word, αλλά δε γίνεται γιατί είναι tmp. Αν έχω καταλάβει καλά και δεν παίζει κάτι άλλο. Πως τα ξεκλειδώνω, μπορώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Έχεις pdf αρχεία που είναι και tmp; Και ποιά από τις δύο καταλήξεις έχουν; P Τι να σου πω, θα το έψαχνα λίγο τώρα αλλά σε μισή ώρα φεύγω. Ψάξε στο google με key "TMP files", όλο και κάτι που θα σε βοηθήσει θα βγάλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
To τριχρονο λαπ μου εχω την εντυπωση πως εχει αρχισει να τα φτυνει....:worry:
Κλεινει μονο του τις τελευταιες δυο μερες...και εχω την εντυπωση πως υπερθερμαινεται...Βεβαια επειδη ειμαι και ασχετη...αυτο το "υπεθερμαινεται" μην το παρετε και τοις μετρητοις...μπορει να λεω βλακειες...:redface:
Το οτι κλεινει μονο του δηλωνει οτι συμβαινει κατι συγκεκριμενο?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasw_1982

Νεοφερμένος

Η vasw_1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Δεν τα κατάφερα με το link του djohn.
Εξακολουθώ να μη μπορώ να τα διαγράψω. Κάποιος να μου εξηγήσει αυτό που γράφει ο Melkon;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

desolator_X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο desolator_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Είχα και και γω το ίδιο πρόβλημα κατέβασα αυτό εδώ και όλα οκ. Νομίζω θα βγάλεις άκρη, είναι εύκολο στη χρήση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top