Παίζετε κάποιο μουσικό όργανο;

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Kαλωσόρισες! :hello:

Tελικά τι έγινε με την τενοντίτιδα? Τώρα μπορείς να παίζεις κανονικά?

Θα δειξει. Σημερα θα το τεσταρω "σοβαρα" το χερι μου. Την τελευταια εβδομαδα εκανα μονο ζεσταμα. Αυριο θα παιξω δοκιμαστικα μια σουιτα του διπλωματος σε μια εκδηλωση. Ελπιζω να πανε ολα καλα.

ΥΓ Ωραιο το "σπιτακι" σας:D Δεν νομιζω να ειμαι μανιακος poster εδω (αλλου τρωμε ,αλλου πινουμε...) Μιας και πολλα topic τα εχω ξανασυνατησει... Αλλα θα το τιμω τακτικα. Ειδικα τα παιχνιδακια σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sunwing

Νεοφερμένος

Η sunwing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από songless_bird:
Ακολουθησα την υπoγραφη της Michelle στο myphone και τσουπ σας ηρθα και εγω:) 1 post.

Παιζω κλασσικη κιθαρα 10 χρονια. Ειμαι πτυχιουχος και εδω και 3,5 χρονια παιδευομαι με το διπλωμα... Τωρα που γυρισα απο φοιτητης ελπιζω το καλοκαιρακι να δωσω.

Η κιθαρα ειναι η ζωη μου. Οταν μου ειπαν οτι ειμαι στα προθυρα τενοντιτηδας τρελαθηκα:( Αν το ζοριζα λιγο ακομη το χερι, οχι κιθαρα δεν θα ξαναεπαιζα, αλλα θα εκανα θεραπειες για να μπορω να πιανω με το χερι μου...

Τεσπα. Οσοι αγαπατε την μουσικη, ασχοληθειτε. Σας κανει καλυτερους ανθρωπους. Και ποτε δεν ειναι αργα. Ο Ορφεας Περιδης στα 18 ξεκινησε;)

Καλως σας βρηκα

Χμ ... ενθαρρυντικός είσαι... χαίρομαι που αγαπάς την κιθάρα και που είσαι τόσο νέος ώστε προλαβαίνεις να μάθεις καλά και να τη χαρείς..Εγώ ξεκίνησα πολύ αργά αλλά δεν το βάζω κάτω.. Είναι δύσκολο όργανο αλλά πανέμορφο έστω και αν οι περισσότερο περνούν απο το κλασικό και καταλήγουν στη συνοδεία. σου εύχομαι τα καλύτερα φίλε και με το καλό το δίπλωμα..
Ο Ορφέας είναι ο Ορφέας της καρδιάς μου...
Χαίρε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από sunwing:
Χμ ... ενθαρρυντικός είσαι... χαίρομαι που αγαπάς την κιθάρα και που είσαι τόσο νέος ώστε προλαβαίνεις να μάθεις καλά και να τη χαρείς..Εγώ ξεκίνησα πολύ αργά αλλά δεν το βάζω κάτω.. Είναι δύσκολο όργανο αλλά πανέμορφο έστω και αν οι περισσότερο περνούν απο το κλασικό και καταλήγουν στη συνοδεία. σου εύχομαι τα καλύτερα φίλε και με το καλό το δίπλωμα..
Ο Ορφέας είναι ο Ορφέας της καρδιάς μου...
Χαίρε!:)
Κοιτα...Μετα απο καποια ηλικια υπαρχει το προβλημα να "σπασουν" τα δαχτυλα γιατι δεν εχου πλεον την ευλυγισια που ειχαν πχ στην εφηβεια. Αλλα με δουλεια ολα γινονται. Τωρα δεν ξερω την ηλικια σου και δεν χρειαζεται να την μαθω, αλλα για να σε ενθαρρυνω. Γνωστος αμερικανος κιθαριστης (μου διαφευγει το ονομα, αν το βρω θα το κανω edit) μετα της σπουδες του στα μαθηματικα, ακουσε ενα ρεσιταλ με κομματια του Bach (προσωπικα δεν μου αρεσει). Απο τοτε ξεκινησε την κιθαρα και εφτασε σημερα σε ηλικια ανω των 50 να ειναι διακεκριμενος, διευθυντης του τμηματος κλασσικης κιθαρας στο πανεπιστημιο της Βοστονης και ενα απο του καλυτερους αναλυτες και εκτελεστες των κομματιων του Bach και της μπαροκ εποχης.:) Το μονο που προδιδει οτι ξεκινησε μεγαλος ειναι η ελλειψη εμπειριας σε ζωντανες εκτελεσεις και δειχνει αγχωμενος...Εχω κανει δυο masterclasses μαζι του και μπορω να πω οτι σαν δασκαλος ειναι απο τους καλυτερους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sunwing

Νεοφερμένος

Η sunwing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ναι νομίζω πως βασικό πρόβλημα για τους μεγάλους είναι η επαφή με το κοινό αλλά και η υπομονή που απαιτεί το όργανο συν την εντύπωση πως όταν είσαι μεγάλος φυσιολογικά πρέπει να προχωράς πιο γρήγορα, ίσα ίσα που αυτό είναι το ανάποδο ... και έτσι συχνά απογοητεύεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αμα υπαρχει ορεξη και χρονος πιστευω ο καθενας μπορει να προχωρισει με ενα οργανο. Εγω πχ πως προχωρισα με την κιθαρα παρολο που εχω και ενα φροντιστιριο ενω ο φιλος μου που καναμε μαζι και δεν εχει τπτ αλλο και ειναι και εναν χρονο μικροτερος τα παρατισε; Αμα σου αρεσει πραγματικα θα το μαθεις, αρκει να εχεις την ορεξη και τον χρονο. Ηλικια δεν παιζει ρολο, εδω ο παπους μου εμαθε να δουλευει το κινιτο του και το GPS;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dim64

Νεοφερμένος

Ο dim64 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 59 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Affectuoso31:
Μόλις σημερα έκανα εγγραφή στην κοινότητα σας και απο τα λίγα που διάβασα νομίζω πως βρήκα ένα ακόμα διαμαντάκι του internet .
Άνθρωπος και μουσικός από όταν θυμάμαι τον ευατό μου -τότε που κάποιος έπρεπε να με σηκώσει για να φτάσω στο σκαμπό του πιάνου-και εύχομαι μέχρι και να κλείσω τα μάτια μου ελπίζοντας όχι και τα αυτία μου....

Ξεκίνησα κάπου στα 4 μου να μαθαίνω πιάνο, πήρα και πτυχίο πήρα και δίπλωμα, τους διάλεξα και μια ωραία κορνίζα και τα κρέμασα στο τοίχο. Αναγκαίο " κακό" ήταν και τα υποχρεωτικά θεωρητικά, αρμονίες και τα σχετικά. Τα έκανα και αυτά αφού άλλαξα πάνω από 15 καθηγητές μέχρι να βρω κάποιους που κατάφεραν να αγγίξουν την ψυχή μου καί όχι μόνο το πορτοφόλι μου....Κάπου στα 12 βγήκε στη επιφάνεια και το ψώνιο μου με το τραγούδι και εκεί που τραγουδούσα όπως μπορούσα σπίτι μου ή με τα πρώτα groupακια που λέγαμε πως παίζαμε πήγα και βρήκα και δυο καθηγητές που μου άνοιξαν τα μάτια ,το διάφραγμα, το στόμα και το "δρόμο" προς την τέχνη της φωνητικής μουσικής.

Τα τελευταία 18 χρόνια βγάζω λοιπόν το ψωμάκι μου καταλήγοντας να διδάσκω όπου έχω λόγο να το κάνω. Αυτό βέβαια έχει και το αντίτιμο του αφού επιλέγοντας τους μαθητές μου, (όχι βάση της οικονομικής ευμάρειας των γονιών του ή της εκπλήρωσης του ψώνιου των γονιών τους να μάθουν μουσική)δύσκολα το ψωμάκι μπορεί να γίνει "παντεσπάνι"...

Πριν από μερικά χρόνια επίσης συνειδητοποίησα πως χωρίς γνώσεις μουσικής τεχνολογίας έχει γίνει εξαιρετικά δύσκολο έως αδύνατο πολλές φορές να αναπαράγω και να παρουσιάσω ότι κατά καιρούς γεννιέται μέσα μου. Καταπιάστηκα και μ αυτό. Γράφω μουσική και κάνω μουσική επιμέλεια για θέατρο και κινηματογράφο.
Διαβάζοντας για την σχέση σου με την μουσική ένιωσα κι εγώ πόσο σπουδαία και καθοριστική υπήρξε η παρουσία της μουσικής στην ζωή μου. Αν και οι ιστορίες μας δεν έχουν πολλά κοινά, έχουμε και οι δύο το μικρόβιο της μουσικής δημιουργίας και αγαπάμε περισσότερο την εντός μας μουσική από τους ήχους των μουσικών παραγωγών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Έπαιζα 4 χρόνια κλασσική κιθάρα, αλλά την σταμάτησα εξαιτίας της έλλειψης χρόνου.Μόλις γίνω φοιτητής,θα ξεκινήσω το μεγάλο πάθος μου,τα drums.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john bon

Νεοφερμένος

Ο john bon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Έκανα παλιά 2 χρόνια πιάνο δλδ έμαθα αρκετή θεωρία αλλα μετά βαρέθηκα και τα παράτησα.. Πριν από 4 χρόνια αγόρασα μια ακουστική και αρχισα να μαθαίνω μονος μου.Τελικά αγόρασα και μια ηλεκτρική αλλα με πρόλαβαν οι πανελλήνιες:( :( Τώρα είμαι σε αναζήτηση δασκάλου και όπου να 'ναι αρχίζω μαθήματα!:alljumpy: :alljumpy:
Πιστεύω όμως ότι έχω ταλέντο αφού έχω ανακαλύψει πολλές και καλές τεχνικές(δεν το λέω εγώ οι άλλοι το λένε:whistle: ) οπότε σύντομα θα είμαι αστέρι(καθίστε ντε να με δείτε να παίζω και μετά μιλάτε:P :P)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Αν θες ντραμερ για μπαντα με επιρροες Nevermore παντως, εγω ειμαι μεσα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john bon

Νεοφερμένος

Ο john bon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από shaman:
Αν θες ντραμερ για μπαντα με επιρροες Nevermore παντως, εγω ειμαι μεσα :P
Nτάξει δε λέω γουστάρω Νεβερμορ αλλα αμα φιάξω μπαντα θα παω για πιο προγκρεσιβ(Dream Theater,pos,symphony x..)Oi Nevermore είναι για άλλες καταστάσεις επειδή χρησιμοποιούν πολλες ελλατωμένες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Εγώ μάθαινα καμια δεκαριά χρόνια αρμόνιο αλλά άλλαζα δασκάλους κατά καιρούς γιατί όλο σε κλασσικούς τύπους έπεφτα και μου την έδιναν με τις συμφωνίες του καθενός που έπρεπε εγώ να μάθαινα να παίζω...Ε τώρα που υποτίθεται ξέρω παίρνω μόνη μου παρτιτούτες από όποιο τραγουδάκι μ αρέσει κ το παίζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sunwing

Νεοφερμένος

Η sunwing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Affectuoso31:
Μόλις σημερα έκανα εγγραφή στην κοινότητα σας και απο τα λίγα που διάβασα νομίζω πως βρήκα ένα ακόμα διαμαντάκι του internet .
Άνθρωπος και μουσικός από όταν θυμάμαι τον ευατό μου -τότε που κάποιος έπρεπε να με σηκώσει για να φτάσω στο σκαμπό του πιάνου-και εύχομαι μέχρι και να κλείσω τα μάτια μου ελπίζοντας όχι και τα αυτία μου....

Ξεκίνησα κάπου στα 4 μου να μαθαίνω πιάνο, πήρα και πτυχίο πήρα και δίπλωμα, τους διάλεξα και μια ωραία κορνίζα και τα κρέμασα στο τοίχο. Αναγκαίο " κακό" ήταν και τα υποχρεωτικά θεωρητικά, αρμονίες και τα σχετικά. Τα έκανα και αυτά αφού άλλαξα πάνω από 15 καθηγητές μέχρι να βρω κάποιους που κατάφεραν να αγγίξουν την ψυχή μου καί όχι μόνο το πορτοφόλι μου....Κάπου στα 12 βγήκε στη επιφάνεια και το ψώνιο μου με το τραγούδι και εκεί που τραγουδούσα όπως μπορούσα σπίτι μου ή με τα πρώτα groupακια που λέγαμε πως παίζαμε πήγα και βρήκα και δυο καθηγητές που μου άνοιξαν τα μάτια ,το διάφραγμα, το στόμα και το "δρόμο" προς την τέχνη της φωνητικής μουσικής.

Τα τελευταία 18 χρόνια βγάζω λοιπόν το ψωμάκι μου καταλήγοντας να διδάσκω όπου έχω λόγο να το κάνω. Αυτό βέβαια έχει και το αντίτιμο του αφού επιλέγοντας τους μαθητές μου, (όχι βάση της οικονομικής ευμάρειας των γονιών του ή της εκπλήρωσης του ψώνιου των γονιών τους να μάθουν μουσική)δύσκολα το ψωμάκι μπορεί να γίνει "παντεσπάνι"...

Πριν από μερικά χρόνια επίσης συνειδητοποίησα πως χωρίς γνώσεις μουσικής τεχνολογίας έχει γίνει εξαιρετικά δύσκολο έως αδύνατο πολλές φορές να αναπαράγω και να παρουσιάσω ότι κατά καιρούς γεννιέται μέσα μου. Καταπιάστηκα και μ αυτό. Γράφω μουσική και κάνω μουσική επιμέλεια για θέατρο και κινηματογράφο.

Mπράβο σου ! Καλή συνέχεια , με κέφι και όρεξη ανεξάρτητα από τα λεφτά , όσο το αντέχεις , δεν λέω είναι και αυτά χρειαζούμενα αλλά να μην τα υπερεκτιμούμε ...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
LOL

porcelain "όλοι παίζουν λίγο κιθάρα"

https://www.e-steki.com/forum/member.php?u=215

porcelain we miss you!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxnikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Μουσικο οργανο?εδω υπαρχουν και home studio's
picture011.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Johnny gnr:
Λοιπόν το πρώτο μου post!!
εχω εδώ και δύο μήνες ηλεκτρική κιθάρα και μπορω να πω με μετριοφροσύνη οτι πάω πολύ καλά(έχω βγάλει πολλά riffakia και αρκετά σολο,ο ifrit με κσέρει)
Συμβουλή:
Αυτοδίδακτοι οπως εγώ προχωράνε πιο γρήγορα αλλά με λάθος μέθοδο:hmm:


ίσως είναι πολύ αργά... όποιος μαθαίνει κιθάρα μόνος του, γιατί και εγώ τη πάτησα, προσπαθήστε τουλάχιστον να βρείτε ένα δάσκαλο για τα πρώτα μαθήματα... για να σασ δίξει τις τεχνικές που χρειάζονται...

εγώ την πάτησα άσχημα... είχα μάθει μόνος μου (παίζω ένα σχεδόν χρόνο) μέρη απο κομμάτια (εντάξυ όχι ολόκληρα... είτε απο τη δυσκολιά είτε απο την βαρεμάρα τα παραταω στη μεση πολλά...) δύσκολα... asturias, μερικά του bach, κλασσικά ροκ .. stairway to heaven, shine on you crazy diamond, angie, private investigations, local hero - wild theme ... και άλλα τέτοια, αλλά όταν ένας φίλος μου κιθαρίστας άρχισε να μου κάνει μαθήματα έμαθα ότι έπαιζα ΕΝΤΕΛΩΣ λάθος...

μπορώ να σας πω ότι μερικά κομμάτια λόγω συνήθειας συνεχίζω να τα παίζω λάθος... είναι πιο δύσκολο να μάθεις κάτι διαφορετικά απο το να το μάθεις απο την αρχή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Παίζω πιάνο 10 χρόνια και ασχολούμαι τόσες πολλές ώρες για να ανταπεξέλθω στις απαιτήσεις που μου περνάει συχνά απ'το μυαλό να το κάνω επάγγελμα... Έχει τα καλά του, είναι εντυπωσιακό και παίρνεις (βαρύτατη θα έλεγα) μουσική παιδεία (αν ιδίως ακολουθήσεις και τα θεωρητικά μπλα μπλα μπλα) αλλά δυστυχώς δεν είναι και κάποιο όργανο που θα το πάρεις μαζί σου στο τραίνο για να φτιάξεις κέφι ή να κάτσεις κάτω από καμιά συκιά να τραγουδήσεις τον πόνο σου, θέλει πολύ κόπο, αλλά μ'αρέσει ως όργανο του Saloon (τα κομμάτια τέτοιου είδους είναι και γ...!), θυμίζει πολύ Άγρια Δύση!

Επίσης γρατζουνάω και ένα μπάσο για 2 χρονάκια τώρα, ευκολούτσικο μου φαίνεται, το συνιστώ και στους μη-υπομονετικούς. χD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Έχω μια ακουστική κιθάρα προσπαθώ να παίξω εδώ και 3 μήνες από ταμπλατούρες αλλά δεν τα καταφέρνω αλλά δεν θα σταματήσω γιατί στα χέρια μου είναι φονικό όπλο για τους γείτονες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Οταν ημουν μικρη ηθελα πολυ να μαθω να παιζω ντραμς.
Μπηκα απο μικρη στα βασανα ομως :P, δεν ασχοληθηκα και μου εχει μεινει απωθημενο. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Ποτέ δεν είναι αργά αν έχεις όρεξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiria

Νεοφερμένος

Η Sotiria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Έκανα 6 χρόνια πιάνο, αλλά μετά σταμάτησα λόγω πανελληνίων...
Από τότε μετανιώνω την ώρα και τη στιγμή....:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top