Η γνώμη σας για το τραμ

Ποια είναι η γνώμη σας για το τραμ;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 33)
  • Δε μου αρέσει αλλά το χρησιμοποιώ

    Ψήφοι: 0 0.0%

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Ποια είναι η γνώμη σας για το τραμ;

Εμένα μου αρέσει αν και δεν το χρησιμοποιώ συχνά.. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
για βολτίτσα είναι ωραίο :). δεν μπορώ να το κρίνω ως μμμ όμως... ας μιλήσει κάνα παλουκάρι που το χρησιμοποιεί συχνά ;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν έχει τύχει να το χρησιμοποιήσω μιας και συνήθως είτε με κάλυπτε το τρένο/μετρό είτε τίποτα. Πάντως έχω ακούσει τα χειρότερα για αυτό και ότι είναι υπερβολικά αργο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
για βολτούλα είναι πολύ ωραίο, νι :) αλλά αν βιάζεσαι, άστο καλύτερα... μέχρι να κατέβω να σπρώξω, είχε περάσει από το μυαλό μου μια φορά.
Από την άλλη, δεν μπορούν να πάνε και γρήγορα: οι περισσότεροι εκτός τραμ οδηγοί/πεζοί, δεν το προσέχουν, ούτε κοιτάζουν αν έρχεται.

μετρό ρουλζ :panwkatw:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Missing Option: Δε ζώ στην Aθήνα you insensitive clod.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Δεν έχει τύχει να το χρησιμοποιήσω μιας και συνήθως είτε με κάλυπτε το τρένο/μετρό είτε τίποτα. Πάντως έχω ακούσει τα χειρότερα για αυτό και ότι είναι υπερβολικά αργο...


κι εγώ έτσι ακριβώς;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Με το τραμ το μόνο μέσο που μπορεί να συγκριθεί είναι τα λεωφορεία και τα ταξί. Όταν πήζεις στην κίνηση, θα πήξεις σίγουρα και με το τραμ. Από κει και έπειτα, παίζουν ρόλο και οι υπόλοιπες αποστάσεις. Προσωπικά δεν το χρησιμοποιούσα ιδιαίτερα, καθότι δεν βρίσκεται κοντά στη στάση του λεωφορείου που παίρνω για το γραφείο. Διαφορετικά, την ίδια ακριβώς ώρα έκανα και με το λεωφορείο. Άσε που στο τραμ υπήρχαν περισσότερες πιθανότητες να βρω να καθίσω. Δυστυχώς δεν υπήρχε ανταπόκριση με τη γραμμή λεωφορείου που χρησιμοποιούσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Για μια βολτούλα δε θα ήταν άσχημο το τραμ...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
απο το τιποτα φανταζομαι οτι ειναι καλο ... σιγουρα καλύπτει καποιους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το τραμ... Πρώτη και μοναδική φορά που το πήρα ήταν στο meeting στη Γλυφάδα, στην επιστροφή. Από το να πάρω ταξί από Γλυφάδα για το σπίτι - aka ο κούκος αηδόνι - είπα καλύτερα απ' το κέντρο.

Και; Πιο αργό πράμα δεν έχω δει στη ζωή μου. Πιο αργό κι απ' τον επιτάφιο. Μέχρι κι ο ΗΣΑΠ πιο γρήγορος είναι. :P

Έκανα γύρω στη μία ώρα μέχρι το κέντρο. Καλά που δεν βιαζόμουν δηλαδή. Αυτό που το καθυστερεί αφάνταστα είναι ότι έχει πολλές στάσεις από κάποιο σημείο και μετά.

Είναι πολύ καλό για ροματζάδα. :D Αλλά αν βιάζεσαι καλύτερα ταξάκι.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Το τραμ... Πρώτη και μοναδική φορά που το πήρα ήταν στο meeting στη Γλυφάδα, στην επιστροφή. Από το να πάρω ταξί από Γλυφάδα για το σπίτι - aka ο κούκος αηδόνι - είπα καλύτερα απ' το κέντρο.

Και; Πιο αργό πράμα δεν έχω δει στη ζωή μου. Πιο αργό κι απ' τον επιτάφιο. Μέχρι κι ο ΗΣΑΠ πιο γρήγορος είναι. :P

Έκανα γύρω στη μία ώρα μέχρι το κέντρο. Καλά που δεν βιαζόμουν δηλαδή. Αυτό που το καθυστερεί αφάνταστα είναι ότι έχει πολλές στάσεις από κάποιο σημείο και μετά.

Είναι πολύ καλό για ροματζάδα. :D Αλλά αν βιάζεσαι καλύτερα ταξάκι.;)

Το έντονο κείμενο εγώ στο είχα πεί τότε. Μην αντιγράφεις εμένα για να φτιάξεις τη δική σου προσωπικότητα. Μια μισοκατεστραμμένη ρέπλικα θα βγείς!:P

Κι εγώ πρώτη φορά στο μήτινγκ το είχα πάρει (το τραμ), όταν γυρίζαμε το βράδυ με τον Τζώρτζη. Θυμάμαι πως επαναλάμβανε αυτό το παιδί συνέχεια μια φράση και σε κάποια στιγμή του επέβαλα το σκασμό!:clapup: 300 φορές την άκουσα τη ρημάδα τη φράση μέχρι να αράξει Σύνταγμα το κινούμενον πούρον! Δε μπορώ να μην αναφέρω δε, έναν μεσήλικα να παίζει με το κινητό του (Πιερίδη έβαζε για μουσικούλα νομίζω) και είχα απορροφηθεί τόσο πολύ που όταν το σταμάτησε, του λέω "Δώσε κι άλλο ρε φίλε να γουστάρουμε!":clapup:

Καλύτερα το τραμ πάντως απ' τα κερατιάτικα σε ταξί ως τη Γλυφάδα επειδή μερικοί βαριούνται να κουνηθούν ως το Θησείο του λαού.:hehe: Αμ δε θα κανονίσω meeting; Θα σας αναγκάσω να ρθείτε και να μικρύνετε τρία νούμερα στο παντελόνι από το περπάτημα ως εκεί. Καλοπερασάκηδες!:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το έντονο κείμενο εγώ στο είχα πεί τότε. Μην αντιγράφεις εμένα για να φτιάξεις τη δική σου προσωπικότητα. Μια μισοκατεστραμμένη ρέπλικα θα βγείς!:P
Κι έλεγα πού το 'χα ακούσει.. Καταραμένο αλτζχάιμερ. :P


Κάτι άλλο ήθελα να πετάξω. Το θάβαμε το τραμ με κάτι γνωστούς τις προάλλες και είπα κάτι πετυχημένο. :D



Τεσπα. "Μου αρέσει, αλλά δεν το πολυχρησιμοποιώ" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kazmir84

Δραστήριο μέλος

Ο kazmir84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Μένω Νέα Σμύρνη και με έχει βολέψει αρκετές φορές για κοντινές αποστάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Και; Πιο αργό πράμα δεν έχω δει στη ζωή μου. Πιο αργό κι απ' τον επιτάφιο. Μέχρι κι ο ΗΣΑΠ πιο γρήγορος είναι. :P

Μια φορά το πήρα από Γλυφάδα να πάω Νέα Σμύρνη και κόντεψα να πάθω έμφραγμα από τα νεύρα! Υπόψιν ήταν απόγευμα φοβερής ημέρας και είχα και θέα θάλασσα.. αλλά έκανα 1 ώρα και 1 τέταρτο να φτάσω! Με τα 3 λεωφορεία που χρειαζόμουν για να πάω (και γι αυτό προτίμησα και καλά το τραμ) πιο γρήγορα θα έφτανα.. μη σου πω θα έφτανα και θα γύριζα και Γλυφάδα στον ίδιο χρόνο! :P

Συνεπώς με δεδομένο αυτό ψήφισα πως και δεν μου αρέσει και δεν το χρησιμοποιώ (την θέλω την ψυχική μου υγεία). Ίσως κάποιους να εξυπηρετεί δεν λέω, αλλά τόσο αργά που πάει, αν σκεφτείς πως έκοψε και μια λωρίδα και βάλε στην παραλιακή, ε, μόνο για μόστρα είναι! Άχρηστο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μου αλλάξατε πασα αποψη για το τραμ.Τοσο καιρο ηθελα να παω να το δω,αλλα απο οτι φαινεται,ευτυχως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Δεν έχω γνώμη,δεν έχω μπεί ποτέ...για τον προαστειακό αν θέλετε να σας πω...πήγα τα πιτσιρίκια βόλτα (με είχανε φάει απ'όταν έγινε η στάση δίπλα μας)...ωραίο το μέσον λέμε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μου αλλάξατε πασα αποψη για το τραμ.Τοσο καιρο ηθελα να παω να το δω,αλλα απο οτι φαινεται,ευτυχως!

Να πας. Αλλά να μη βιάζεσαι, να είναι απόγευμα και να έχεις και το αίσθημα μαζί! Έτσι θα περάσεις μια χαρά! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δεν έχω γνώμη,δεν έχω μπεί ποτέ...για τον προαστειακό αν θέλετε να σας πω...πήγα τα πιτσιρίκια βόλτα (με είχανε φάει απ'όταν έγινε η στάση δίπλα μας)...ωραίο το μέσον λέμε!:)
Ο προαστειακός τ' αξίζει τα λεφτά του. Πολύ χρήσιμος και εξυπηρετικός, αλλά πολύ μικρά βαγόνια. :/:


Στάση δίπλα σου; Καλό. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Να πας. Αλλά να μη βιάζεσαι, να είναι απόγευμα και να έχεις και το αίσθημα μαζί! Έτσι θα περάσεις μια χαρά! :D

Ετσι που το περιγραφετε ολοι,για ταινία του Αγγελόπουλου μου κανει!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ετσι που το περιγραφετε ολοι,για ταινία του Αγγελόπουλου μου κανει!:P


Όχι καλέ.. τι είναι αυτά που λές;;






















































..ο πελαργός πήγαινε πιο γρήγορα, είμαι σίγουρη! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top