Κάστανα

androuts

Νεοφερμένος

Ο Andreas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Καλησπέρα.

Μιας που έρχετε χειμώνας και αρχίσαν να πωλούνται κάστανα είπα να ανοίξω το τοπικ αυτό..
εγώ τα θεωρώ τρομερή λιχουδιά.

Σύμφψνα με γιατρούς ναι μεν έχουν πολλές θερμίδες αλλά έχουν πάρα πολλές θρεπτικές ουσίες!!

Εσείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Έχουν 193 θερμίδες ανά 100 γραμμάρια... και ελάχιστα λιπαρά! Δηλαδή έχουν τρεις φορές παραπάνω θερμίδες από τις πατάτες, αν κάποιος τα "χειριστεί" σωστά, δε θα έχει πρόβλημα.
Δεν είναι κακά, κι εμένα μου αρέσουν. Είναι συχνά ιδανικότατο σνακ, όταν περιφέρεσαι στα παγωμένα σοκάκια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαιρούλα

Νεοφερμένος

Η Μαιρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Είναι πραγματικά τέλεια λιχουδιά!
Μπορεί να παχαίνουν κάμποσο, αλλά δεν είναι ανάγκη να φάμε ένα σακί ολόκληρο! Έτσι μπορούμε να τα συνδυάσουμε άψογα με τα χειμερινά μας βράδια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Τα τρώω σε όλες τους τις μορφές, ψητά, βραστά, πουρέ, σε γλυκό ... σε οτιδήποτε!!!!!!! :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Χθές πήρα μερικά κιλά κάστανα και θα τα τσακίσω σήμερα!!! :slourp: Μου αρέσουν και μένα σε όλες τους τις μορφές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Έχουν 193 θερμίδες ανά 100 γραμμάρια... και ελάχιστα λιπαρά! Δηλαδή έχουν τρεις φορές παραπάνω θερμίδες από τις πατάτες,


Ε μα....προσπαθω να μην τρωω τιγανητες πατατες λογω αυτων των κ@λοθερμιδων, φαντασου να παρει κανεις τριπλασιες με μια χουφτα απο καστανα! Και ειναι και γευστικοτατα που να παρει....:redface::mad:




Ε?! ΤΙ ειναι αυτο καλε?! ΑΠο ποτε τα καστανα γινονται πουρες?!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλά, άλλο οι τηγανητές καλε... Οι απλές έχουν περίπου 80 θερμίδες ανά 100 gr, οι τηγανητές έχουν 250-300. Και πολλά λιπαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Τα κάστανα μου αρέσουν και εμένα πολύ και τα τρώω όπως και αν έχουν μαγειρευτεί, αλλά πουρέ πρώτη φορά μαθαίνω οτι γίνονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Σοβαρά δεν το έχετε φάει? Δεν ξέρω τι εννοούν οι αποκάτω, αλλα εδώ έχουμε αυτό:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Σοβαρά δεν το έχετε φάει? Δεν ξέρω τι εννοούν οι αποκάτω, αλλα εδώ έχουμε αυτό:


Πως είναι αυτό; Είναι φαγητό ή γλυκό; Μου μοιάζει με μακαρόνια και από πάνω σαντιγύ! Ωραίο φαίνεται! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αυτό είναι γλυκό. Πολύ γλυκό. Αλλα δεν ξέρω αν υπάρχει κι άλλο είδος... A, και mousse καστανού ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
και καστανο γλυκο του κουταλιου ειναι τελειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teo21

Νεοφερμένος

Ο Teo21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδιά τα κάστανα συνδυάζονται με πάρα πολλά φαγητά ,είναι τρομερός μέζες από μόνα τους αλλά γίνονται και γλυκό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ntovas3

Νεοφερμένος

Ο ntovas3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 60 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά το κάστανο είναι η αδυναμία μου, άρχισα να καλιεργώ καστανιές εδώ και πέντε χρόνια. Τώρα έχω μια καλή και ποιοτική παραγωγή. Μπορώ να σας προμηθεύσω για τον Χειμώνα. Bill
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Μιας που έρχετε χειμώνας και αρχίσαν να πωλούνται κάστανα είπα να ανοίξω το τοπικ αυτό..
εγώ τα θεωρώ τρομερή λιχουδιά.

Σύμφψνα με γιατρούς ναι μεν έχουν πολλές θερμίδες αλλά έχουν πάρα πολλές θρεπτικές ουσίες!!

Εσείς;

Tρελαίνομαι για κάστανα! Αρκεί να είναι ζεστά και να μου τα έχει καθαρίσει κάποιος! Όσο για τις θερμίδες δεν έχω κανένα πρόβλημα μιας και δεν έχω κανένα πρόβλημα βάρους και δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

voice

Νεοφερμένος

Ο voice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Tρελαίνομαι για κάστανα! Αρκεί να είναι ζεστά και να μου τα έχει καθαρίσει κάποιος! Όσο για τις θερμίδες δεν έχω κανένα πρόβλημα μιας και δεν έχω κανένα πρόβλημα βάρους και δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.
alis αμα βρεις καποιον να σου καθαριζη τα καστανα στηλε τον και απο εδω να μου καθαρισει τα κοκαλα απο τα ψαρια εκει ειναι το μεγαλω προβλημα σε αρκετω ποσοστο ατομον. οσο για καρπους και φρουτα ειναι ευκολη και γρηγορη η τεχνικη καθαρισμου δαγκωνης το περικαρπιο και μετα το φτηνης κατι σαν το ξεματιασμα φτου φτου.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
alis αμα βρεις καποιον να σου καθαριζη τα καστανα στηλε τον και απο εδω να μου καθαρισει τα κοκαλα απο τα ψαρια εκει ειναι το μεγαλω προβλημα σε αρκετω ποσοστο ατομον. οσο για καρπους και φρουτα ειναι ευκολη και γρηγορη η τεχνικη καθαρισμου δαγκωνης το περικαρπιο και μετα το φτηνης κατι σαν το ξεματιασμα φτου φτου.:clapup:

Λέω ότι θέλω στα κάστανα κάποιον να μου τα καθαρίσει, γιατί καίνε πάρα πολύ όταν βγαίνουν από την κατσαρόλα, φούρνο (ανάλογα) και μου αρέσουν ζεστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

voice

Νεοφερμένος

Ο voice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Λέω ότι θέλω στα κάστανα κάποιον να μου τα καθαρίσει, γιατί καίνε πάρα πολύ όταν βγαίνουν από την κατσαρόλα, φούρνο (ανάλογα) και μου αρέσουν ζεστά.
Ναι,ναι εχεις δικιο που δεν εδωσα βαση στη λεξη ζεστα, απλος απο την βιασηνη μου να σε πηραξω=χουμορ(χιουμορ:hehe:) εκανα την πατατα μου:redface: σου ζητω ενα μεγαλω σηγνωμηηηηηη:sorry: .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Ναι,ναι εχεις δικιο που δεν εδωσα βαση στη λεξη ζεστα, απλος απο την βιασηνη μου να σε πηραξω=χουμορ(χιουμορ:hehe:) εκανα την πατατα μου:redface: σου ζητω ενα μεγαλω σηγνωμηηηηηη:sorry: .

Χαχαχα. Δεν πειράζει, βέβαια. Και μην ζητάς συγγνώμη, δεν χρειάζεται, έκανες ένα ανθρώπινο λάθος ή μάλλον παράβλεψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Και εμένα μ'αρέσουν τα κάστανα!:D
Σε φαγητό και γλυκό δεν έχω δοκιμάσει,αλλά ψημμένα στο τζάκι είναι τέλεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top