www.last.fm

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Έπεσα πάνω σε αυτό το πραγματικά εξαιρετικό και θα έλεγα καινοτόμο site. Ένα από τα καλύτερα που έχω βρει σχετικά με την μουσική!

Καλύτερα όμως να σας δώσω και μερικές πληροφορίες σχετικά με αυτό και το πως μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε!

Η βασική του λειτουργία είναι να καταγράφει ότι τραγούδια αναπαράγουμε από τον media player που έχουμε επιλέξει (πχ. WindowsMediaPlayer, Winamp κτλ), αφού όμως πρώτα έχουμε εγκαταστήσει το σχετικό plug-in. Στην συνέχεια και αφού πρώτα έχουμε κάνει εγγραφή στο site, στο προφίλ μας, δημιουργείται το καθημερινό, εβδομαδιαίο και μηνιαίο chart μας... Ότι δηλαδή ακούσαμε μέσω του υπολογιστή!

Μια άλλη δυνατότητα του
last.mf είναι αυτή που σου δίνει να ακούς on-line radio σε όποιο είδος μουσικής εσύ προτιμάς! (και βέβαια καταγράφονται και αυτά τα κομμάτια στα chart σου!!!) ή αν θες μπορείς να ξεκινήσεις έναν δικό σου on-line ραδιοφωνικό σταθμό!

Επόμενο...
Δημιουργεί και τα charts ενός group από τα μέλη του. Έχω ήδη φτιάξει ένα
group e-steki.com” στο οποίο μπορούν να πάρουν μέρος μόνο μέλη του e-steki.com βέβαια και μέσα απο αυτό το group, να βγάζουμε τα charts του e-steki !!! Δεν την βρίσκεται πραγματικά καλή ιδέα?

Στο
on-line radio, έχεις την δυνατότητα να βρείς το tag που θέλεις και να ακούσεις τραγουδάκια γρήγορα και τσάμπα και μάλιστα σε πάρα πολύ καλή ποιότητα (128kbps). Με αυτό μπορείς να έχεις άποψη για ορισμένα κομμάτια πριν τα αγοράσεις! Αφού έχει και samples για πολλά albums και μάλιστα μπορείς να γράψεις και preview για το κομμάτι ή να αγοράσεις το album από το amazon!!! Καλό ε???

http://www.last.fm
Για να εγγραφεί στο
site όποιος ενδιαφέρετε!

https://www.last.fm/postsignup.php
Για να κατεβάσετε το
plug-in για τον player που χρησιμοποιείτε ή για να κατεβάσετε τον player του last.fm έτσι ώστε να ακούτε το εξαιρετικό on-line radio.

https://www.last.fm/group/e-steki.com
To group του e-steki.com που έχω φτιάξει. Δέχεται μέλη μόνο κατόπιν έγκρισης, για αυτό όποιος θέλει να μπεί στο group, ας δίνει σε αυτό το topic το user name που έχει στο last.fm

Απαραίτητη προϋπόθεση για να μπεί κάποιος στο
group, να είναι βέβαια μέλος του e-steki και να μην ακούει metal!!! (χιχχιχ καλά ντε... μια πλακίτσα κάναμε...) Μέλος στο e-steki, απλά!!!

Ps. Ελπίζω οι αγαπητοί admins να μην έχουν κάποιο prob με την πρωτοβουλία που πήρα για την δημιουργία του group και γενικά για την όλη πρόταση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes:

Απαραίτητη προϋπόθεση για να μπεί κάποιος στο
group, να είναι βέβαια μέλος του e-steki και να μην ακούει metal!!!
Μεχεχεχεχεχεχ τότε δεν θα βρείς και πολλούς :devil: :P


Ps. Ελπίζω οι αγαπητοί admins να μην έχουν κάποιο prob με την πρωτοβουλία που πήρα για την δημιουργία του group και γενικά για την όλη πρόταση....
Οι καλέ, γιατί να έχουμε προβλημα? Καλά έκανες! ;)

ps. Εμένα πάντως δεν με σέλει. Μια κενή σελίδα μου βγάζει :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Απαραίτητη προϋπόθεση για να μπεί κάποιος στο group, να είναι βέβαια μέλος του e-steki και να μην ακούει metal!!!
Αδικία. Οι περισσότεροι ακούνε Metal... αρκεί ένας μεταλλάς στη γειτονιά και.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αμα δεν μπουμε εμεις που ακουμε μεταλ η εστω ροκ και μεταλ, σορυ αλλα 2-3 θα εισαστε ολοι και ολοι:P
Μια ερωτηση, γιατι παρακαλω τετιος ρατσισμος; Θα μπορω και εγω στο γρουπ για να στην χαλασω:PΑλλα μετα, τωρα βαριεμε....χασμουριεμε κιολας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes:

Απαραίτητη προϋπόθεση για να μπεί κάποιος στο
group, να είναι βέβαια μέλος του e-steki και να μην ακούει metal!!! (χιχχιχ καλά ντε... μια πλακίτσα κάναμε...) Μέλος στο e-steki, απλά!!!
ρε παιδάκια μια πλακίτσα καναμε!!!

@Michelle δεν είναι μονο δικό σου το προβλημα....

Offline
Αρχική Δημοσίευση από last.mf:
Sorry, but we're experiencing some database troubles at the moment - please try again later.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ειχες κανει ενα λαθος στο πρωτο link και στο κειμενο "https://www.last.fm" ειχε σαν url "https://www.last.mf"

edit:
εκανα "αιτηση" για μελος της ομαδα του e-steki
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εκανα sing-up αλλα δεν ξερω αν πρεπει να κατευασω τα προγραματα για linux η για windows...

Edit: Το κατευασα για windows και μα ειναι το ξανα κατευαζω μετα :P
Επισης εκανα ετηση για το group
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MoDeViL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MoDeViL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Έκανα κι εγώ αίτηση Founes!
Έχω να πω πάντως ότι το πρόγραμμα είναι από τα καλύτερα προγράμματα streaming που έχω συναντήσει, και από πλευράς σταθερότητας αλλά και ποιότητας!Συγχαρητήρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ευχομαι οταν θα το μαθουν πολυ να ειναι τοσο καλο απο θεμα σταθεροτητας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Ήμουν ήδη μέλος και έκανα αίτηση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Έκανα κι εγώ αίτηση.
Κρόνε μήπως έχεις καμιά σχέση με ένα group που λέγεται greek kiss army?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
OK μάγκες... μόλις επέστρεψα σπίτι και όλες οι αιτήσεις είναι εντάξη!

Το γκρούπ αυτή τη στιγμή αποτελείτε απο τους...
Founes, Exposed_Bone, Ifrit, Dark_Kronos, Dodevil, faithplus1

Πρέπει να έχουμε 15 μέλη για να αρχίσουν να μετράνε τα charts!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
eυχομαι να μαζευτουμε καποτε 15 ατομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Κολλητέεεεεεεεεεεεεεε κάνε σκηνικό για μένα και την dooo.. Κάνε και ένα post εδώ μετά ;p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Κολλητέεεεεεεεεεεεεεε κάνε σκηνικό για μένα και την dooo..

κεριά..σαμπάνιες....βιολιτζήδες:P:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
:D :D :D

Για πιο φτηνά ένα click στο approve :PPPPPPPP
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
μέσα και εσείς...!;)

Founes
Dark_Kronos
MoDeViL
ifritakos
emufear
exposed_bone
dooo
plus1faith
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πωπω κορυφαίο design το site! Θα γραφτώ κι εγώ!

edit: Γράφτηκα με το νικ Loukrhtia (το Michelle ήταν πιασμένο). Kάντε με approve!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
θα γραφτώ κι εγώ σαν γυρίσω από τη σκουλή (άμα νιώθω :P). ε δε νομίζω να είναι πχιασμένο το παλτό, του φούστη :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top