Μα τι γίνεται με τα torrents?

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
τρελή απάντηση?:hehe::hehe::P

Ήρθε η ώρα για το αγαπημένο μου smile :beating: :beating: :beating: :beating: :beating: :beating:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
έλα τζόνι. το bittorrent αν θυμάμαι καλά είναι σκέτο τελείως, οπότε δεν το συζητάμε καν :P. bitcomet να βάλεις για αρχή λέω :). τσεκάρω κι ένα μTorrent για το οποίο ακούγονται καλά λογάκια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
σε νιώθω :hehe:
:bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
έλα τζόνι. το bittorrent αν θυμάμαι καλά είναι σκέτο τελείως, οπότε δεν το συζητάμε καν :P. bitcomet να βάλεις για αρχή λέω :). τσεκάρω κι ένα μTorrent για το οποίο ακούγονται καλά λογάκια...

Thanks! παλτουδάκι, θα ακολουθήσω τις συμβουλές σου! Επιτέλους και μια νορμάλ απάντηση! Θα βάλω το bticomet σήμερα κιόλας thanks! :flowers:

Ντουζάκι το 3 λαλούν το ξέρεις?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
μTorrent παιδιά ΑΠΛΑ. 110 kb και 7mb μνήμη και ούτε JVM ούτε τίποτα.

Στη σχολή το λιώνουμε. Εγγυημένα. (by emu)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
μTorrent παιδιά ΑΠΛΑ. 110 kb και 7mb μνήμη και ούτε JVM ούτε τίποτα.

Στη σχολή το λιώνουμε. Εγγυημένα. (by emu)

Τι είναι τα jvm?
Τι θέλει να πει ο ποιήτής με τα 110kb και 7mb μνήμη?
Εμένα πάντος με έπεισες θα βάλω το mtorrent τελικά, έτσι γράφετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
uTorrent ψάχτο. 110 kB είναι το μέγεθος του αρχείου που κατεβάζεις (ψίχουλα δλδ :P) και 7 ΜΒ η μνήμη που σου τρώει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
uTorrent ψάχτο. 110 kB είναι το μέγεθος του αρχείου που κατεβάζεις (ψίχουλα δλδ :P) και 7 ΜΒ η μνήμη που σου τρώει.

Μπορεί να την πώ τώρα αλλα δεν κατάλαβα δεν μπορείς να κατεβάσεις κάτι μεγαλύτερο απο 110 kb?
Κάποιον θα τον πιάσουν τα γέλια με αυτά που λέω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Γιατί? Είναι καλύτερο? Είναι γρηγορότερο? Κάνει crash? Κατεβάζει πιο γρήγορα? Θα μου αρέσει? Θα το αγαπήσω? Θα μπορέσω να κάνω αυτά που θέλω?
Ναι ειναι καλυτερο απο το σκετο bittorrent. Το "σκετο" δεν εχει καθολου εξτρα επιλογες, δεν διευκρινιζει πολλα απο αυτα που χρειαζεσαι να ξερεις για ενα download σου, ενω προσωπικα εμενα μετα απο πολλες ωρες χρησεις αναγκαζε το pc μου να κανει restart. :mad:

Ολοι οι clients το ιδιο γρηγορα κατεβαζουν, αρκει να ειναι ρυθμισμενοι σωστα. ;)

Ναι, θα μπορεσεις να κανεις αυτα που θελεις. Εχει τις πιο πολλες επιλογες απο οποιονδηποτε αλλον client, εκτος του Azoureus ισως, το οποιο ομως οπως ειπαν τα παιδια ειναι πολυ βαρυ ως προγραμμα (τρωει πολυ μνημη και ετσι καθυστερει στην αποκριση ο υπολογιστης)

Ο mTorrent, ο οποιος εχει ως επισημο site το www.utorrent.com (:warn: ) ειναι ιδιαιτερα ελαφρυς, δεν χρειαζεται εγκατασταση, και ειναι αξιοπρεπης στις επιλογες του. Εγω τον χρησιμοποιω παραλληλα με το Bitcomet, αν και προτιμω το δευτερο.

Τα torrents θεωρητικα δεν ειναι παρανομο υλικο, αφου δεν περιεχουν τιποτα αλλο παρα "δεικτοδοτησεις" χρηστων που εχουν καποια αρχεια και οχι τα ιδια τα αρχεια. Τα sites απο τα οποια φιλοξενουν τα αρχεια torrent λεγονται trackers και χωριζονται σε δυο κατηγοριες:

Εxposed Bone:
[Αφαιρέθηκαν τα ονόματα που υπήρχαν εδώ απο πήγες με παράνομο υλικό]



Η διαφορα των πρωτων με τα δευτερα, ειναι οτι μεν τα πρωτα ειναι πολυ πιο γρηγορα σε ταχυτητες downloading (λογω υπαρξης πολυ περισσοτερων seeders) αλλα και σε ανεβασμα νεων αρχειων, αλλα απαιτουν απο τον χρηστη να διατηρει ενα ratio (μια αναλογια δηλαδη) μεταξυ των δεδομενων που κατεβαζει και ανεβαζει. Το ποσοστο αυτο θεωρητικα ειναι περιπου ενα, αλλα στην πραξη και με καπως λιγοτερο δεν σε διωχνουν για καποιο καιρο. :)

Οπως και να εχει παντως, ακομα και σε Public trackers, καλο θα ηταν να μην κοβουμε το upload speed μας, μιας και η ταχυτητα του download στα torrents εξαρταται και απο το ποσο κανεις upload (απο την ιδια τη φυση του πρωτοκολλου)! Εξισου καλο θα ηταν επισης, να συνεχιζουμε το seeding (δηλαδη να κανουμε upload το αρχειο μας αφοτου το εχουμε ηδη ολοκληρο) γιατι αν ολοι εφευγαν αμεσα...you know! ;)

Για οποιεσδηποτε αποριες...εδω ειμαστε! :D
Υ.Γ: JVM = Java Virtual
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ναι βρε :). 110 kB είναι ο client μTorrent, ενώ το bitcomet είναι 2-3 ΜΒ. προφανώς κατεβάζεις όσο μεγάλα αρχεία θες, δεν έχει σχέση :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Μα τους 12 θεούς ρε Γιάννη! ΗΜΑΡΤΟΝ!:knife: :knife: :knife: 110kb είναι το μέγεθος του ίδιου του μTorrent!!!:)

μTorrent λέγεται και έτσι θα το ψάξεις (ναι με ελληνικό μ το γράφουν οι ξένοι γιατί συμβολίζει την υποδιαίρεση "μίκρο").

Εγω εχω Bitcomet και σπέρνει! Γραμμένο σε C++ (όχι σα το Azureus που είναι σε Java και σου τρώει τον Δια από μνήμη), πανάλαφρο και πάει κομμάτια από ταχύτητες!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
καλά ντε μην βαράτε!
Μαιστα thanks σε όλους για τις πληροφορίες ειδικά ο weak και ο Insomniac βοήθησαν πάρα πολύ! thanks πάιδες! Όπου κολήσω θα σας ενημερώσω. Τελικά προς το Bitcomet με βλέπω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Τι είναι τα jvm?
JVM-Java Virtual Machine και ειναι η μηχανή της java που πρέπει να κατεβάσεις για να τρέχεις προγράμματα που τρέχουν σε java.
o Azureus (η χαιδευτικά "ο Βατραχος" κατα το "μουλάρι" που είναι το e-Mule) παλιά έτρωγε τα κέρατα του σε μνήμη. Τώρα αν έχεις καινούρια έκδοσή του και καινούριο JVM έχει φτιάξει πολύ και απο μνήμη και απο CPU. Και πάλι έχει το overhead της java βεβαια, οποτε δε φτάνει οτιδήποτε native windows client (ακομα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Μαιστα thanks σε όλους για τις πληροφορίες ειδικά ο weak και ο Insomniac βοήθησαν πάρα πολύ!
εγώ? :'( ολόκληρο κόπι πέιστ από το επίσημο φακ....
καλαθου :'(
Αρχική Δημοσίευση από tzoni:
Τελικά προς το Bitcomet με βλέπω.

εγώ στο είπα αυτό πρώτη. ΝΙ.

Καλαθου και πάλι :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
@Insomniac

Χρειάστηκε να σβησω ενα μερος του ποστ επειδη ειχε ονοματα απο παρανομες πηγες. Με αποτελεσμα αν καποιος τα εκανε paste στο google να εβρησκε αμεσως το λινκ, δλδ του διναμε το link στο πιατο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ναι, αλλά δε μας λες από ποιόν τα έμαθες :P. κλαψιάρα :D.

πέρα από την πλάκα, βγήκε νέος bitcomet o οποίος ισχυρίζεται ότι υποστηρίζει previewing while downloading.
θα τον τσεκάρω όταν κατέβουν οι πιγκουίνοι :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
@Insomniac

Χρειάστηκε να σβησω ενα μερος του ποστ επειδη ειχε ονοματα απο παρανομες πηγες. Με αποτελεσμα αν καποιος τα εκανε paste στο google να εβρησκε αμεσως το λινκ, δλδ του διναμε το link στο πιατο ...

Βασικα, κατα την προσωπικη μου αποψη, κακως τα εσβησες. :redface: Ειλικρινα δεν με πειραζει, και εφοσον θεωρεις οτι δεν πρεπει να υπαρχουν, δεν εχω προβλημα να το κανεις, αλλα για "ρητορικους" σκοπους ας αναφερω τα εξης:

1ον: Δεν ανεφερα links, οποτε το ολο σκεπτικο σου ("αν καποιος τα εκανε paste στο google να εβρησκε αμεσως το λινκ" αρα και παρανομο υλικο) ειναι του τυπου: "Δεν αφηνω μαχαιρι στην κουζινα μου, γιατι μπορει να βρεθει καποιος που να παει να σφαξει καποιον με αυτο" ;)

2ον: Ακομα και καποιος να παει σε καποιο απο αυτα τα sites, δεν σημαινει οτι θα κατεβασει κατι παρανομο. Υπαρχουν πολλα πραγματα σε αυτα που δεν εχουν πνευματικα δικαιωματα ή αυτα εχουν ληξει οποτε μπορεις ανετα να τα κατεβασεις νομιμα.

3ον: Τα ιδια τα sites, οπως εξηγησα δεν ειναι παρανομα, για το λογο που εξηγησα και παραπανω. Εκτος αυτου, αν ηταν παρανομα θα τα ειχαν κλεισει ή θα τα ειχαν μηνυσει μεχρι τωρα :)

4ον: Εγω θα δεχτω το συλλογισμο σου, οτι οντως τα sites που μπορει να βρει καποιος ειναι παρανομα και θα κατεβασει και παρανομο υλικο απο αυτα...Το σικο σου site τι ευθυνη μπορει να εχει για αυτο; :hmm: Εσυ απλα φιλοξενεις ενα Post δικο μου, στο οποιο αναφερω καποιες λεξεις. Αν καποιος τις ψαξει απο μονος του και συμπερανει οτι υπαρχουν καποια sites με παρομοια ονομασια (που πουθενα δεν αναφερονται στο post - ως site), αυτος δεν εχει διαπραξει την παρανομια. Εσυ με κανεναν τροπο δεν τον υποβοηθησες! ;)

EDIT: 5ον: Με το σκεπτικο σου θα πρεπει επισης να αφαιρεθουν και ολα τασχολια για τον καλυτερο client! Γιατι αν δεν κατεβασει ο client καποιο torrent απο καποιον δημοσιο ή ιδιωτικο tracker, απο που θα κατεβασει;;; Αρα ειναι και αυτος παρανομος!

Α και για το αν ειναι οντως παρανομα ή οχι, διαβαστε τους συγκλονιστικους διαλογους των ιδιοκτητων του "κολπου του πειρατη" (δεν πιστευω και η μεταφραση να ειναι παρανομη! :P ) Πραγματικα αξιζει για να δειτε το ποσο γελοια επιχειρηματα εχουν καποιες εταιριες ως προς το θεμα! :D

Υ.Γ: Επαναλαμβανω οτι δεν εχω κανενα προβλημα με την αφαιρεση καποιων γραπτων μου. Ετσι θεωρησες σωστο, ετσι επραξες. Ουτε επιθυμω να ξαναμπουν. Απλα επεξηγουμαι! :flowers: :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Αχαχαχαχαχα για τον "κόλπο" αμα πας και δεις κάτω κάτω στο legal τους έχουν στείλει από μια εταιρία ένα pdf και δες τι τους απαντάει σε εικόνα .png. Επίσης αν δεις εκείνο με τον Rabbitt, έχει φάει τόσο δούλεμα το άτομο όταν έστειλε το 1ο μήνυμα και δεν καταλαβαίνει από την απάντηση του "κόλπου" και ξαναστέλνει ενα εντελώς άκυρο 2ο μήνυμα του στυλ "θα ρωτήσω τους γονείς μου και θα σας πω".

Ότι να 'ναι ρε φίλε, αυτός ο Ανάκατα προσφέρει άπειρο γέλιο!:clapup: :clapup: :clapup: Εν τω μεταξύ τους τη χώνεται στα ίσα "δεν περνάνε οι νόμοι σας εδω, εδω είμαστε Σουηδία και απ' όσο ξέρω δεν είμαστε πολιτεία των ΗΠΑ" κι έτσι...:clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Kαλά έκανες και εξηγήθηκες Insomniac και μέχρι ενός σημείου συμφωνώ μαζί σου. Αλλά έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα σήμερα είναι "φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά". Εδώ απαγόρευσαν την κυκλοφορία προγράμματος αντιγραφής DVD που είναι πολύ πιο πιθανό να το χρησιμοποιεί κάποιος νόμιμα. Ποιός μου λέει οτι στο επόμενο αμόκ που θα πάθουν δεν θα αρχίσουν να μυνύουν και sites? Ποιός μου λέει οτι σε μερικά χρόνια αν το e-steki μεγαλώσει δεν θα βρεθεί κάποιος που δεν του αρέσει και πολύ αυτή η ανάπτυξη και θα μας μηνύσει? Απίθανο, δε λέω αλλά μπορεί κάποιος να μου εγγυηθεί οτι δεν θα βρεθώ ξαφνικά (εγώ, γιατι ο Πάνος είναι προς το παρόν ανήλικος) να πρέπει να πληρώσω δικηγόρους? Λίγες τέτοιες περιπτώσεις έχουμε ακούσει?
Εντάξει, ίσως να είναι όντως παρατραβηγμένο, αλλά δεν νομίζω οτι εξυπηρετούσαν και πολύ το θέμα τα συγκεκριμένα ονόματα (δεν έχω διαβάσει το μήνυμα, μια ματιά μόνο του έριξα, οπότε αν κάνω λάθος διόρθωσε με) οπότε είναι η χρυσή τομή για το καλύτερο όλων αυτό που έγινε.
Και στην τελική, ωραίο είναι μωρε αυτό που γίνεται με την τόση πειρατεία? Εντάξει ένα πανάκριβο πρόγραμμα που δεν μπορείς να το αγοράσεις με τίποτα πάει στο καλό. Αλλά ένα των 10 ευρώ είναι αμαρτία και για τους developers... Ε μην το κάνουμε ακόμα πιο εύκολο να βρεθούν τέτοια sites.
Α και κάτι τελευταίο! Ας μην ξεχνάμε οτι με εξαίρεση το Σχολιασμό και το Έρωτας και Σέξ που δεν είναι προσβάσιμα στους επισκέπτες και κατ'επεκταση στα bots, όλες οι υπόλοιπες σελίδες του e-steki επισκέπτονται καθημερινά απο κάμποσα botάκια. Ε δεν θα ήθελα να γράψει κάποιος στο Google το όνομα ενός απο αυτά τα sites και να του εμφανίσει το e-steki!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
@Insomniac συμφωνω με την λογικη σου. Καταρχας θα διαφωνήσω το ότι με την ιδια την λογικη θα επρεπε να σβήσω και τα clients ... Διαφωνω γιατι πολλες φορες διαφόρα προγράμματα σου προτείνουν να τα κατεβάσεις απο torrents ... (π.χ. gnome) οποτε για εμενα ειναι νομίμα...

Οσο για της πηγες , πες με νομοφοβούμενο , αλλα θελω να προστατέψω την σελίδα μου σε ακραίες περιπτώσεις. Ναι μεν μπορει η σελίδες μπορει να μην ειναι παράνομες απο μόνες του αλλά το 90% του υλικού της είναι παράνομο όποτε εύκολα κάποιος μπορει να με κατηγόρισει οτι προωθώ στα site αυτά ακόμη και αν δεν έγραψα εγω το κειμένο και αυτό γιατί θα μου πουν ότι κατω απο κάθε μήνυμα υπάρχει και ενα edit :)

Το θεμα ειναι παρά πολυπλοκό... δύσκολα θα βρέθει η απολύτη λύση ... Αλλά εγώ έχω την υποχρέωση να προστατέψω και τον ευατό μου και το site.

Ωστόσο σήμερα θα προσπαθήσω να έρθω σε επαφή με τον δικηγόρο που συμβουλεύομαι για διάφορα θέματα που αφορούν το e-steki να δω τι απάντηση θα πάρω ...

Πάντως ευχαρίστω που διαφώνησες γιατι μου έδωσες το κίνητρο να ψάξω καλλίτερα το θέμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top