[Αρχείο] Tι κινητό να πάρω;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Μπα δεν μου πολυαρέσει και δεν θέλω να δώσω και τόσα λεφτά
θα καταλήξω κατα 90% στο Έριξον γιατί πολύ το κούρασα το θέμα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Ρώτα τι περιορισμους έχει το bluetooth σε σχεση με την κανονικη εκδωση ο,τι και να πάρεις. Η voda καμια φορά (αμα την αφήσει η εταιρία που το φτιάχνει) "κουτσουρέυει" τελειως τα τηλέφωνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
εννοείς την εμβέλεια του μπλου τουθ???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Όχι μόνο..Μια φίλη μου που πήρε με Voda live δεν είχε καν bluetooth και το έστειλε κάτω αθήνα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
1 δεν μπορώ να αποφύγω το βονταφον
2 ρε απιδιά το μπλου τουθ πως εξαρτάται απο την βόνταφον??? απο τον κατασκευαστή δεν εξαρτάται??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι παίζει..Πάντως έχει τύχει σε δυο φίλους μοτ αυτό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Πάντως μπορείς να το βγάλεις το λάιβ αν δεν σου άρεσει (προσωπικά ξερνάω :P) και να βάλεις το κανονικό λειτουργικό της σε. Με το μπλου τουθ νομίζω είναι κλειδωμένο για σύνδεση με πι σι αλλά δεν είμαι σίγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Γενικά εξαρτάται από τον κατασκευαστή.
Η Vodafone μπορεί να αλλάξει το λειτουργικό έτσι ώστε κάποια πράγματα που κανονικά μπορούν να γίνουν με το bluetooth, στα δικά της κινητά να μην γίνονται!
πχ. πριν μερικά χρόνια πήρε η ξαδέρφη μου VodafoneLive κινητό και δεν μπορούσε να στείλει εικόνες μέσω των υπερύθρων! (ενώ σε ίδιο μοντέλο αλλά όχι VodafoneLive γινόταν....)


Το να το βγάλουν τέλειώς που λέει η Νικίτα δεν το έχω δει, αλλά δεν το αποκλείω κιόλας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
πριν μερικά χρόνια πήρε η ξαδέρφη μου VodafoneLive κινητό και δεν μπορούσε να στείλει εικόνες μέσω των υπερύθρων! (ενώ σε ίδιο μοντέλο αλλά όχι VodafoneLive γινόταν....)
Α και αυτό το έχω δει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Η Vodafone μπορεί να αλλάξει το λειτουργικό έτσι ώστε κάποια πράγματα που κανονικά μπορούν να γίνουν με το bluetooth, στα δικά της κινητά να μην γίνονται!
πχ. πριν μερικά χρόνια πήρε η ξαδέρφη μου VodafoneLive κινητό και δεν μπορούσε να στείλει εικόνες μέσω των υπερύθρων! (ενώ σε ίδιο μοντέλο αλλά όχι VodafoneLive γινόταν....)


Το να το βγάλουν τέλειώς που λέει η Νικίτα δεν το έχω δει, αλλά δεν το αποκλείω κιόλας...
Bασικάα κοιτάνε να βγάλουνε τις υπηρεσίες bluetooth που κοβουν πελατες απο τις υπηρεσίες τους. Αμα το bluetooth σου δεν δεχεται/στελνει ringtones/εικονες/java apps αναγκάζεσαι να τα στειλεις με MMS απο το οποιο βγάζουν λευτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
ρε παιδιά αυτό πρώτη φορά το ακούω
το αγόρι μου έχει κινητό με Vodafone live και μαι χαρά του δουλευουν όλα
μετά τα λινκ που σας έδωσα είναι της Vodafone αν έβγαζε τα μπλου τουθ και υπέρυθρες δεν θα έλεγε πως έχει το κινητό διοτι σκεφτείτε όλοι όσοι πάρουν το κινητό να μην έχει αυτα΄που λεει τί θα γίενι μετά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
τι θα γίνει μετά?

θα κάνουν πορεία στο κέντρο γιατί το μπλουτουθ τους είναι περιορισμένο?:P

καλά λέει το φριτφριτ. Αλλάζεις το λειτουργικο (sic!) και τελιώνει η υπόθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πλεων στα κινητα δεν κοβουν την αποστολη αρχειων μεσω bluetooth ή irda ... μετα απο το gx15 δεν εχω δει καποιο αλλο που το εκαναν αυτο ... βεβαια μπορει να κανω λαθος ...

Παντως παντα μα παντα κατι κοβουν ... για παραδειγμα στο k700vf δεν σου επιτρεπει να βαλεις ενα mp3 σαν ηχο κλησεις :)

Παντως να βγαλουν τελειως το bluetooth δεν το νομιζω ... εξαλλου ειναι αδυνατον ασε που κοστιζει ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
ρε παιδιά αυτό πως θα το ξέρω πριν το αγοράσω??
και πώς θα βάλω το δικό του λειτουργικό???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
όταν θα πας στο μαγαζί με τα κινητά κι ακίνητα, θα πεις του πωλητή να κάνετε ένα φουλ ντέμο χρήσης όλων των υπηρεσιών. Ετς. Και επειδή θα βαριέται ο τύπος (και με το δίκιο του), θα το παρεις και θα φύγεις, και σιγά σιγά, θα το χρησιμοποιείς για το μόνο λόγο που επινοήθηκε.






Για τηλέφωνο.




σωστά? σωστά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Βunny η vodafone μπορει να κλειδωσει το bleuetooth.
Οχι να του περιορισει την εμβελεια κτλ κτλ.
Η εμβελεια του ιδια θα ειναι.Στα 10 μετρα.
Απλως μεχρι προσφατως η vodafone στα vodafone live κινητα της κλειδωνε τις IrDA και τα ΒΤ για τον απλουστατο λογο, να "αναγκαζει" τους χρηστες να κατεβαζουν οτι θελουν απο τις VodafoneLive υπηρεσιες η να στελνουν ΜΜS.
Μπορουσαν να χρησιμοποιηθουν μονο για επικοινωνια με τα PC.
Οποτε το BT και το IrDA υπαρχουν, απλως ειναι κλειδωμενα.
Πλεον ομως σε ολες -νομιζω- τις V.L. συσκευες ΒΤ και IrDA ειναι ξεκλειδωτα.
Εαν δεν κανω λαθος και στο S.E. ετσι ειναι.


P.S.Λειτουργικο σε κινητο ΔΕΝ μπορεις να αλλαξεις!
Αναβαθμιση του ηδη υπαρχοντς λετουργικου μπορεις να κανεις, ωστε να λυθουν ορισμενα προβληματακι,bugs κτλ κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
P.S.Λειτουργικο σε κινητο ΔΕΝ μπορεις να αλλαξεις!
Αναβαθμιση του ηδη υπαρχοντς λετουργικου μπορεις να κανεις, ωστε να λυθουν ορισμενα προβληματακι,bugs κτλ κτλ.
Μπορείς να κανεις αναβάθμηση του vodafon live με το ξε-vodaphone firmware image σε ορισμενα κινητά. Το 9βολτο κάνει κάτι τέτοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
ρε παιδιά αυτό πως θα το ξέρω πριν το αγοράσω??
και πώς θα βάλω το δικό του λειτουργικό???
Αν βαλεις δικο σου λειτουργικο χανεις την εγγυηση... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Μπορείς να κανεις αναβάθμηση του vodafon live με το ξε-vodaphone firmware image σε ορισμενα κινητά. Το 9βολτο κάνει κάτι τέτοια.
Νομιζω οτι μπορεις και μονος... αλλα χρειαζεσαι ειδικο καλοδιο το οποιο κοστιζει 40Ε οποτε δεν λεει :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top