Γείτονες: Πόσο καλά τα πάτε;

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
χαχα...καλά μην το κοροϊδεύεις!

Επόμενη στάση σε αυτήν την Αγ. Άννας με βλέπω να κάνω!! Προτιμώ να ακούω καμπάνα εκκλησίας ανά μία ώρα παρά αυτό το πράγμα!!! :P



edit: εννοείται ότι η ώρα έχει πάει 1.30, αυτή προφανώς δεν πήγε να του τα πάρει τα Nike, φωνάζουν από τότε μέχρι τώρα ... χωρίς σταματημό και πλέον αυτός άρχισε για τα δεδομένα του να φωνάζει [δλδ δεν σώζεται η κατάσταση ούτε με κλειστή την μπαλκονόπορτα] και στην παρούσα φάση έχει...εχμμμ "κανονίσει" όλους τους αγίους και λοιπά πρόσωπα της εκκλησίας :/: την ώρα που σφάζονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Και κάτι για να ευθυμίσουμε...

Πέρισυ, στο διπλανό διαμέρισμα της κολλητής μου έμεναν 2 φοιτητές. Δεν είχαν ώρες κοινής ησυχίας αυτοί... Ακούγαμε μονίμως γκαρίδες τύπου : "
ΠΟΟΟΟΡΝΕΕΕΣ!!!" "ΓΚΟΟΟΛ!! Μ@Λ@Κ@ ΔΕΣ ΓΚΟΛΑΡΑ! Α ΡΕ ΜΑΝΑ! ΤΑΑΑΚΗ ΜΠΥΡΕΕΕΣ!!" και μετά τις 02.00 (!!) τύπου : "ΕΙΠΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΑΡΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ; ΠΟΥ ΣΚ@Τ@ ΕΒΑΛΑ ΤΙΣ Κ@Π..ΕΣ??"
Κάθε απόγευμα δε μεράκλωναν και έβαζαν τσιφτετέλια και μπουζουκέρλια στη διαπασών...

Ε, είπαμε και εμείς απ το να χάσουμε τον ύπνο μας... να κερδίσουμε χαβαλέ.Μας είχαν που μας είχαν κάνει τις ωοθήκες ζέπελιν..
1.Ανά διαστήματα -έτσι από βαρεμάρα- βγαίναμε παγανιά με πυτζάμες και άρβυλα στην πολυκατοικία και τους κολλούσαμε προειδοποιητικά/κοροϊδευτικά χαρτάκια στην πόρτα.Γελούσαμε πριν καν τα κολλήσουμε, μιλάμε για καλλιτεχνικό οίστρο..!
2.Βάζαμε Overkill
στη διαπασών (σε ώρες ΜΗ κοινής ησυχίας) και τραγουδούσαμε ενώ μαγειρεύαμε , και όταν γκάριζαν τα ξημερώματα βγαίναμε στο μπαλκόνι και κάναμε ένα συρτό "ΑΑΑΑΑ! ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΘΑ ΦΕΡΩ ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΟΙ"

Ε , μετά από 4 μήνες ψυχολογικού πολέμου με τις παραπάνω μεθόδους και καλό παλιό thrash metal ησύχασαν πολύ.

Στην δική μου πολυκατοικία πάλι εγώ είμαι πλέον η μόνη φασαριόζα, μιας και οι από πάνω σνομπαρίες συμφοιτήτριες ξεκουμπήστηκαν.Μόνο η μουσική και η ηλεκτρική μου σκούπα ίσως να ενοχλούν αλλά είμαι και καθαρή ένοικος και στις ώρες κοινής ησυχίας το ράβω.-
Οι από πάνω μου πέρισυ σήκωναν την πολυκατοικία στο πόδι με μουσική και γκαρίδες, και πήγα και τους χτύπησα την πόρτα με πυτζάμες και κάλτσες μόνο σε περίοδο εξεταστικής...

Και κάτι απ το παρελθόν...

Τρίτη λυκείου τώρα εγώ, με την πίεση και την κατάντια μιας μαθήτριας που παλεύει για Ιατρική... Μονοκατοικίες.. Οι από πίσω είχαν σοβαρά οικογενειακά προβλήματα. Ο μικρός γιος (12-13) έβριζε μάνα και αδερφή μεσημεριάτικα " ΑΣΙ ΜΙ ΡΙ ΠΟΡΝ! ΘΑ ΠΑΡΟΥ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΚΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥ Κ*ΛΟΠΑΝΑ ΝΑ Χ#$Ω ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ!" , η μάνα (μητριά) έσπαγε στο ξύλο την κόρη (18-19) η οποία σπάραζε στο κλάμα κάθε 02.00-03.00 το πρωί, έφευγε κλαίγοντας και τσιρίζοντας απ το σπίτι με το αυτοκίνητο του αγοριού της. Όταν έλειπαν οι γονείς απ το σπίτι, ο μικρός κοιμόταν στο μπαλκόνι (!!) και 2/3 φορές έβγαινε από μέσα η κοπελιά κλαίγοντας και με τον άλλον από πίσω να της πετάει αντικείμενα φωνάζοντας "ΑΣΕ ΜΕ ΡΕ Μ@Λ@Κ@, ΠΟΣΑ ΧΑΠΙΑ ΠΗΡΕΣ ΣΗΜΕΡΑ Ε? ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΘΑ ΦΩΝΑΞΩ". Και η διπλανή τους τύγχανε να είναι γνωστή της μάνας μου και είπε ότι άλλαξε δωμάτιο στα μικρά για να μην ακούνε τα όργια και τα κλάματα της μικρής μουρλής...

Ο κόμπος όμως έφτασε στο χτένι όταν σε περίοδο εξετάσεων (την επομένη θα έδινα μαθ.κατ.) είχαν βάλει τόσο δυνατά τη μουσική που έτριζαν τα τζάμια του δωματίου μου... Μην έχοντας το κουράγιο να κάνω νταϊλίκια, είπα στη μάνα μου να ρίξει ένα φωνήεν μπας και την χαμηλώσουν, αναφέροντας και το λόγο βέβαια, που δεν ήταν αμελητέος... Απάντηση στη μάνα μου απ την μικρή τσουτσούρδω.. "ΔΕ ΜΑΣ Χ#ΖΕΙΣ ΜΩΡΗ ΚΙ ΕΣΥ; Ο,ΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΘΑ ΚΑΝΩ". Επειδή ως οικογένεια είχαν και ιστορικό ναρκωτικών είπε η μάνα μου να το αφήσει το θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Λυσανδρος

Νεοφερμένος

Ο Λυσανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Αγαπητη συμπασχω στο προβλημα με τη κακιασμενη χωρις ζωη(γι αυτο μαλλον ασχολειται με τη ζωη των αλλων)ηλικιωμενη γειτονισσα.....
η πορτα και το παραθυρο μισανοιχτα...και αυτο..οχι για να αεριζεται το σπιτι αλλα για να ακουει και να βλεπει.....-μια απο τα ιδια και εγω στη προηγουμενη μου κατοικια!!!!!

φετος τα πραγματα ειναι τελειως διαφορετικα για εμενα.....
Οι νεοι μου γειτονες ακουνε ολη μερα βισση χριστοφορου και χατζηγιαννη στο τερμα....(εμαθα ολους τους στοιχους απ εξω χωρις να ειμαι φαν αυτου του ακουσματος!!!)

πλεον εχω συνταγες με βασικο συστατικο το χαλουμι...........


Γενικα φετος(τουλαχιστον σε σχεση με περσυ)
τα πραγματαν πλεον ειναιν πολυν καλυτεραν !!!!!!!
δεν εχων κανεναν παραπονων
Αρεσκειν μουν φετος(και ας μην ειμαι κυπριος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Εγώ δεν σ'αγαπάω? Εγώ που πήγα και σου πήρα ψωμί? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
καλησπέρα!!εγώ έχω κακές σχέσεις με τους γείτονες.. καταρχάς έχω κατοικίδια και επειδή μερικές φορές γαυγίζουν , απέναντι μου έχω το καπη, όλο γκρινιάζουν . και από την άλλη μεριά έχω νηπιαγωγείο . μπορείται να φανταστείτε τι γίνεται άμα καμιά καθημερινή βρίσκομαι το πρωί στο σπίτι ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empyrium

Νεοφερμένος

Ο Empyrium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Εμεις τα παμε καλα με του γειτονες μας. Δεν εχω παραπονο.
Μονο που μερικες φορες ο τυπας του απεναντι σπιτιου τον πιανει κατι σαν τρέλα και κανει πραγματα απιστευτα. Πεταει πραγματα απο το παραθυρο, ουρλιαζει και αλλες φορες παιζει μπουζουκι απο το πρωι μεχρι το βραδυ ασταματητα......
Αλλα κατά τα άλλα ειμαστε μια χαρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
καταρχάς έχω κατοικίδια και επειδή μερικές φορές γαυγίζουν , απέναντι μου έχω το καπη, όλο γκρινιάζουν.
Έχει σημασία... Μερικές φορές γαβγίζουν στις 3 το μεσημέρι, 2 μετά τα μεσάνυχτα; Γαβγίζουν συνεχόμενα για 10 λεπτά ή 2-3 γαβγίσματα; Καλά και άγια τα σκυλιά, αλλά το γάβγισμα τους σε αποσπά πολύ εύκολα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metallou19

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Όχι καλά θα έλεγα, γιατί δεν καταλαβαίνουν από ώρες κοινής ησυχίας και βάζουν την μουσική τέρμα και χοροπηδάνε σαν βουβάλια + ότι δεν υπάρχει καλή ηχομόνωση και ακούγεται σαν να είναι μέσα στο σπίτι μας. Παρ'όλο τις παρατηρήσεις ακόμα συνεχίζουν. .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

electric

Νεοφερμένος

Ο electric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ένα για από μακριά
δεν μας πλησιάζουν όταν φάνηκε στον γιο ότι είναι διαφορετικός καθώς μεγάλωνε <α.μ.ε.α>
λες και είναι μεταδοτικό
σκατά γειτονίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Εδώ και πολλά χρόνια με κάποιον καθόλου καλά. Αλλά δεν είναι τυχαίο ότι δεν έχουν σχέσεις με κανέναν στη γειτονιά. Μόνο όταν κάνει σεισμό βγαίνουν έξω και μιλάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Butterfly2312

Νεοφερμένος

Η Butterfly2312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
1 μηνα αφου μετακομισαμε σε αυτο το υπεροχο σπιτι, άνοιξε απο κατω μας καφετερια-μπαρ. Από τοτε εχουμε χασει τον υπνο μας. Τους εχουν φερει αστυνομία αλλα οταν εφευγαν αυτοι ξανα αρχιζαν τα ιδια. Σαν να μην εφταναν ολα αυτα έχουν κανει την εισοδο του σπιτιου (δεν ειναι πολυκατοικια,ειναι σαν μονοκατοικια με ενα διαμερισμα που μενουμε εμεις , και διπλα μια γκαρσονιερα που μενει ενας φοιτητης, ο οποιος δε μας εχει ενοχλισει ποτε) αποθηκη. Ο σπιτονοικοκυρης τους εχει δωσει κλειδια για την εισοδο επειδη εκει ειναι τα ρολογια της ΔΕΗ. Μενουμε κοντα δυο χρονια εδω και πλεον σκεφτομαστε σοβαρα να μετακομισουμε οταν βρουμε σπιτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina1994

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Οι γειτονες μου χωριζονται σε 2 κατηγοριες.Οι κουτσομποληδες και οι ''ενταξει''.Για τους ''ενταξει '' καταλαβαινετε οτι ολα ειναι μια χαρα .Απο την αλλη οι κουτσομποληδες δεν πιανονται πουθενα.Στην γειτονια μου καθονται ολο το βραδυ στα μπαλκονια τους χειμωνα καλοκαιρι για να δουν τι ωρα θα γυρισουν οι ενοικοι ,ποιοι θα ειναι μαζι τους ,αν εχουν πιει και το βασικοτερο πως ειναι ντυμενοι !Δεν υποφερονται κυριολεχτικα .Ιδιαιτερα στις 2 πολυκατοικιες που ειναι απεναντι απο το σπιτι μου το τι γινεται δεν παιζεται !!Την αλλη φορα μια ενοικος ειχε βγαλει τα απλωσει τα εσωρουχα της στο μπαλκονι και επειδη υπηρχαν και μερικα string ,αρχισαν οι απο πανω καρακαξες να τις φωναζουν να τα μαζεψει και οτι αυτα δεν ειναι ηθικα !!Μεχρι και την αστυνομια εφεραν οπου φυσικα οι αστυνομικοι δεν μπορουσα να κανουν τιποτα .Ο χαμος γινεται με τους ''καλους '' γειτονες μου !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Καινούριος γείτονας. Από πάνω.

Χθες λοιπόν μετά από ξεσκαρτάρισμα ύλης Βιοχημείας 2, ξέροντας ότι το πρωί έχω να ξυπνήσω να φέρω βόλτες σε ανακοινώσεις και λοιπές μπερδεγουέη καταστάσεις της σχολής, πέφτω για ύπνο σχετικά νωρίς για δεδομένα εξεταστικής (02.30). Εκεί λοιπόν που αγκαλιάζω την πολύχρωμη μαξιλαρούμπα μου και ετοιμάζομαι να επιδοθώ στο αγαπημένο μου άθλημα (sleeping) ακούω από πάνω (η κρεβατοκάμαρα του τύπου) χαζογελάκια και φωνές τύπου : "όχι μη μωράκι μου!" . Ε λέω, δεν πάει στο διάτανο, όλοι έχουν δικαίωμα στον έρωτα, θα το βουλώσουν σε λίγο.

Είχα την ατυχία να έχω χαλασμένο mp3 player μέχρι και χθες (πήρα νέο σήμερα) κι έτσι δεν κατάφερα να βουλώσω δημιουργικά τα αυτιά μου γι αυτά που ακολούθησαν.Αχ βαχ, μαχ, μπουχ , "τελειώνωωωω", *φιιικ φιιιικ φιιιικ φιιιικ* *γκντουπ, γκντουπ* (ήχοι απ το ξεχαρβαλωμένο κρεβάτι).

Τέλος πάντων λέω και βουλώνω τα αυτιά μου με το άλλο μαξιλάρι, τί στο καλό, θα σταματήσουν.Αυτό συνεχίστηκε για 1 ώρα με ενδιάμεσο διάλειμμα για τσίσα τους (ναι, η ηχομόνωση είναι τόσο καλή που άκουγα και τα καζανάκια). Πεπεισμένη ότι θα ξεραθούν για ύπνο, μετά άκουγα να σέρνουν έπιπλα, να φωνάζουν "μωρουλινοαγαπακιτσίκι" μου και άλλα γλυκανάλατα. Προσοχή : φώναζαν, σαν να ήταν στο σαλόνι μου.
Νταξ με το σεχ τους, και εγώ παίζει να έχω ακουστεί (ουφ. ξεφτίλεν), αλλά μετά την "μετακόμιση" τί την ήθελαν στις 03.00 το ξημέρωμα; Έψαχναν τα βρακιά τους;

Θα κάνω thrash metal party στο σπίτι μου αν ξαναμετακινήσουν έπιπλα στις 03.00 το πρωί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φωτηs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φωτηs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Εχω εχω το προνομιο η οχι να μην μενω σε πολυκατοικια ουτε να εχω γειτονεs απλα γιατι εκει που ειναι το σπιτοκαλυβακι μου ειναι απομερο το μεροs ψηλα σε πλαγια. Οι μονοι μου γειτονεs ουσιαστικα ειναι τρια συμπαθητικα αδεσποτα σκυλακια ο Ροκι ο Φριξοs και η κελι και δυο σχετικα καινουργοι γειτονεs η μπονι και ο κλαιντ δυο πανεμορφα γατακια με τα τρια μωρακια τουs που τα εχω στην αυλη του σπιτι μου. Και τα παω πολυ καλα μαλιστα, καθε φορα που ακουν το αυτοκινητο μου τρεχουν ολο χαρα να με προυπαντησουν πρωτα ο ροκι ο φριξοs και η κελι και μετα οταν μπαινω στην αυλη η μπονι και ο κλαιντ με τα τρια τουs γατακια.Οι γειτονεs μου ειναι λατρεμενοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flim-flom-flok

Νεοφερμένος

Ο flim-flom-flok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εδω και δυο χρονια στο ακριβως επανω διαμερισμα απο το δικο μου η καταταλα αξιαγαπητη και ησηχη ετων 70 και κατι γειτονισα μου κουβαλησε εσοκλειστο εναν σαρανταρη ρεμαλι (μαλλον) ο οποιος κατοικοεδρευει ακριβως πανω απο την κρεββατοκαμαρα μου.
Απο εκεινον τον σεπτεμβριο, λοιπον, εως και τωρα, το προγραμμα εχει ως εξης .....Εγερση στις 1 το βραδυ
...........αφοδευτηριο ( η μονωση στην πολυκατοικια ανυπαρκτη )
και στα καπακια ραφιοφωνο με αθλητικα (μπιρι μπιρι μες το κεφαλι μου λες και ειμαι σε κανα καφενειο) τηλεοραση συρσιμο επιπλων και τελος παντων για να μην τα πολυλογω καθε ειδους δραστηριοτητα που κανει καθε ανθρωπος (εκτος απο τους νυχτοφυλακες) τις πρωινας και απογευματινας ωρας.
ΣΤΗΝ αρχη λεω θα του περασει βρε παιδακι μου, θα περναει καποια φαση ο ανθρωπος, αλλα μπαααααααααα
ΕΚΑΝΑ ΛΟΙΠΟΝ τρεις παρατηρησεις στη γλυκυτατη γριουλα ( ο τυπος δεν εμφανιζεται καν ....κοοοοοοοτα) για λιγες μερες σχετικη συγκρατηση στις πρωινομεσημβρινοβραδυνες δραστηριοτητες του και μετα Οπως ανοιγεις to volume σιγα σιγα, επανερχεται στο αρχικο επιπεδου θορυβου (του).
προβλημα ε ?
Τι ζητάω . Να φυγει για παντα πανω απο το κεφαλι μου...ζηταω τιποτα περιεργο ?
Δεν συζηταω καν για αστυνομια...
Τωρα τελευταια λοιπον τις ωρες που κοιμαται ο κανακαρης (απο τις 7 το απογευμα περιπου)εφαρμοζω το συστημα noize industrial black.
ανοιγω τον υπολογιστακο μου, φτιαχνω ενα προγραματακι (αναλογα τις ορεξεις) παταω το repeat the list, τσιτωνω την ενταση κλεινω τις πορτες,κλεινω και την μπαλκονοπορτα, παω στο σαλονι η βγαίνω, και ακριβως στις 11 ωρα ελλαδος το κλεινω
ΑΛΛΑ δεν αντεχεται συνεχεια αυτο το πραγμα
Λαβεται υποψιν οτι ειμαι μουσικος (που σημαινει ευερεθιστος στα φαλτσα ΚΑΙ ευαισθητος στα ανυποψιαστα χτυπηματα πατωματων, ντουλαπιων ,πεσιματα τηλέκοντρολ, "ΔΙΑΔΡΟΜΟ" στο ξυλινο πατωμα κατεπαναλειψην την ωρα που προσπαθω να ΚΟΙΜΗΘΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε)
Το ξερω οτι μια λυση που την διαβασα εδω μεσα ειναι να ξενιτευτω σε κανα χωραφι με τα γαιδουρια (οχι τους ανθρωπους) παρεα, αλλα δεν γινεται γιατι το αγορασα αυτο το κωλοσπιτο.
ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΠΟΥ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΚΟΥΦΑΘΩ ΑΠΟ ΤΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΦΟΡΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΩ ......
ΝΤΡοπΗ
κΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΜΟΥ ΛΕς ΠΟΣΟ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΕΙΤΟΝΕΣ:wall::ropalo::yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Αγαπητη συμπασχω στο προβλημα με τη κακιασμενη χωρις ζωη(γι αυτο μαλλον ασχολειται με τη ζωη των αλλων)ηλικιωμενη γειτονισσα.....
η πορτα και το παραθυρο μισανοιχτα...και αυτο..οχι για να αεριζεται το σπιτι αλλα για να ακουει και να βλεπει.....-μια απο τα ιδια και εγω στη προηγουμενη μου κατοικια!!!!!

φετος τα πραγματα ειναι τελειως διαφορετικα για εμενα.....
Οι νεοι μου γειτονες ακουνε ολη μερα βισση χριστοφορου και χατζηγιαννη στο τερμα....(εμαθα ολους τους στοιχους απ εξω χωρις να ειμαι φαν αυτου του ακουσματος!!!)

πλεον εχω συνταγες με βασικο συστατικο το χαλουμι...........


Γενικα φετος(τουλαχιστον σε σχεση με περσυ)
τα πραγματαν πλεον ειναιν πολυν καλυτεραν !!!!!!!
δεν εχων κανεναν παραπονων
Αρεσκειν μουν φετος(και ας μην ειμαι κυπριος)



δεν μπορωωωωωωωωωωω πεθανα στο γελιοοοοοοοοοοοοοοο:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::rofl::rofl::rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Χαλια τα παω με τους γειτονες....Μακαρι να μην με χαιρεταγαν....Λεω ενα σφιγμενο ''γεια'' που ουτε ακουγεται και σε οποιον αρεσει..Το κακο ειναι οτι επειδη ειμαι μικρη ακομα(εφηβη) απαιτουν να τους χαιρεταω πρωτη και θυμωνουν οταν δεν το κανω...Σκασιλα μου βεβαια,αλλα θα προτειμουσα να με αγνοουσαν..

Εδω και δυο χρονια στο ακριβως επανω διαμερισμα απο το δικο μου η καταταλα αξιαγαπητη και ησηχη ετων 70 και κατι γειτονισα μου κουβαλησε εσοκλειστο εναν σαρανταρη ρεμαλι (μαλλον) ο οποιος κατοικοεδρευει ακριβως πανω απο την κρεββατοκαμαρα μου.
Απο εκεινον τον σεπτεμβριο, λοιπον, εως και τωρα, το προγραμμα εχει ως εξης .....Εγερση στις 1 το βραδυ
...........αφοδευτηριο ( η μονωση στην πολυκατοικια ανυπαρκτη )
και στα καπακια ραφιοφωνο με αθλητικα (μπιρι μπιρι μες το κεφαλι μου λες και ειμαι σε κανα καφενειο) τηλεοραση συρσιμο επιπλων και τελος παντων για να μην τα πολυλογω καθε ειδους δραστηριοτητα που κανει καθε ανθρωπος (εκτος απο τους νυχτοφυλακες) τις πρωινας και απογευματινας ωρας.
ΣΤΗΝ αρχη λεω θα του περασει βρε παιδακι μου, θα περναει καποια φαση ο ανθρωπος, αλλα μπαααααααααα
ΕΚΑΝΑ ΛΟΙΠΟΝ τρεις παρατηρησεις στη γλυκυτατη γριουλα ( ο τυπος δεν εμφανιζεται καν ....κοοοοοοοτα) για λιγες μερες σχετικη συγκρατηση στις πρωινομεσημβρινοβραδυνες δραστηριοτητες του και μετα Οπως ανοιγεις to volume σιγα σιγα, επανερχεται στο αρχικο επιπεδου θορυβου (του).
προβλημα ε ?
Τι ζητάω . Να φυγει για παντα πανω απο το κεφαλι μου...ζηταω τιποτα περιεργο ?
Δεν συζηταω καν για αστυνομια...
Τωρα τελευταια λοιπον τις ωρες που κοιμαται ο κανακαρης (απο τις 7 το απογευμα περιπου)εφαρμοζω το συστημα noize industrial black.
ανοιγω τον υπολογιστακο μου, φτιαχνω ενα προγραματακι (αναλογα τις ορεξεις) παταω το repeat the list, τσιτωνω την ενταση κλεινω τις πορτες,κλεινω και την μπαλκονοπορτα, παω στο σαλονι η βγαίνω, και ακριβως στις 11 ωρα ελλαδος το κλεινω
ΑΛΛΑ δεν αντεχεται συνεχεια αυτο το πραγμα
Λαβεται υποψιν οτι ειμαι μουσικος (που σημαινει ευερεθιστος στα φαλτσα ΚΑΙ ευαισθητος στα ανυποψιαστα χτυπηματα πατωματων, ντουλαπιων ,πεσιματα τηλέκοντρολ, "ΔΙΑΔΡΟΜΟ" στο ξυλινο πατωμα κατεπαναλειψην την ωρα που προσπαθω να ΚΟΙΜΗΘΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε)
Το ξερω οτι μια λυση που την διαβασα εδω μεσα ειναι να ξενιτευτω σε κανα χωραφι με τα γαιδουρια (οχι τους ανθρωπους) παρεα, αλλα δεν γινεται γιατι το αγορασα αυτο το κωλοσπιτο.
ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΠΟΥ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΚΟΥΦΑΘΩ ΑΠΟ ΤΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΦΟΡΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΩ ......
ΝΤΡοπΗ
κΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΜΟΥ ΛΕς ΠΟΣΟ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΕΙΤΟΝΕΣ:wall::ropalo::yahoo:


Πω πω...Και εμας οι αποπανω ολο κανουν θορυβο και εκνευριζομαστε,αλλα μεχρι εκει..Τετοια αναισθησια παντως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
.

αγκαλιάζω την πολύχρωμη μαξιλαρούμπα μου και ετοιμάζομαι να επιδοθώ στο αγαπημένο μου άθλημα (sleeping)


Αχ,η ιστορια της ζωης μου......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Χωρίς γείτονες...χωριό δεν κάνουμε!

Υγ: Ειδικά,όταν οι γειτόνισσες είναι προσχαρες κι ωραίες( σαν τις δικές μου),:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Χωρίς γείτονες...χωριό δεν κάνουμε!

Υγ: Ειδικά,όταν οι γειτόνισσες είναι προσχαρες κι ωραίες( σαν τις δικές μου),:P


να τα μας να τα μας:eek: νωευς δεν το περιμενα απο σενα αυτο :hehe::hehe::hehe:
αυτα κανεις ριχνεις στην γειτονισσα καμια ακαταλαβιστικη φιλοσοφια και ιδου:D:D:whistle:

πς. για τους απανταχου μικρους του φορουμ οσοι εχετε θεματακια προσεγγισης του αντιθετου φυλου σας παραχωρουμε τον νωευς:P δε μαστερ οφ καμακι:hehe::hehe: ε ρε γειτονισσες που πεφτεται στα δικτυα του νωευς:whistle::P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top