[Αρχείο] Tι κινητό να πάρω;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Βunny η vodafone μπορει να κλειδωσει το bleuetooth.
Οχι να του περιορισει την εμβελεια κτλ κτλ.
Η εμβελεια του ιδια θα ειναι.Στα 10 μετρα.
Απλως μεχρι προσφατως η vodafone στα vodafone live κινητα της κλειδωνε τις IrDA και τα ΒΤ για τον απλουστατο λογο, να "αναγκαζει" τους χρηστες να κατεβαζουν οτι θελουν απο τις VodafoneLive υπηρεσιες η να στελνουν ΜΜS.
Μπορουσαν να χρησιμοποιηθουν μονο για επικοινωνια με τα PC.
Οποτε το BT και το IrDA υπαρχουν, απλως ειναι κλειδωμενα.
Πλεον ομως σε ολες -νομιζω- τις V.L. συσκευες ΒΤ και IrDA ειναι ξεκλειδωτα.
Εαν δεν κανω λαθος και στο S.E. ετσι ειναι.


P.S.Λειτουργικο σε κινητο ΔΕΝ μπορεις να αλλαξεις!
Αναβαθμιση του ηδη υπαρχοντς λετουργικου μπορεις να κανεις, ωστε να λυθουν ορισμενα προβληματακι,bugs κτλ κτλ.


λοιπόν λοιπόν έχεις δίκιο απόλυτο
πριν λίγο ρώτησα το my baby και είπε οτι η αδερφή του που έχει και αυτή vodafone live είναι κλειδωμένες οι υπέρυθρες
το είχε πάρει πριν 2-3 χρόνια δεν θυμάμαι
το δικό του είναι ξεκλείδωτο και υπέρυθρες και μπλου τουθ και σκεφτείτε οτι και τις υπηρεσίες της κοσμοτε έχει μέσα:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Eτσι.Πλεον τα VL κινητα ειναι ξεκλειδωτα.
Η κολλητη μου εχει ενα καινουργιο sagem και της εκαναν δωρο και ενα sharp και ειναι και τα δυο ξεκλειδωτα και οκ!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Eτσι.Πλεον τα VL κινητα ειναι ξεκλειδωτα.
Η κολλητη μου εχει ενα καινουργιο sagem και της εκαναν δωρο και ενα sharp και ειναι και τα δυο ξεκλειδωτα και οκ!;)

ωραία γιατί θα ήταν βλακεία να έπαιρνα κινητό και να είχε κλειδωμένα κάποια πράγματα, και το κακό είναι πως δεν μπορώ να αποφύγω το βόνταφον:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
ωραία γιατί θα ήταν βλακεία να έπαιρνα κινητό και να είχε κλειδωμένα κάποια πράγματα, και το κακό είναι πως δεν μπορώ να αποφύγω το βόνταφον:(


Το vodafone live λαγουδακι μπορεις να το αποφυγεις εαν στειλεις το κινητο μολις το παρεις στην S.E. για να το βγαλουν.;)
Και οχι ΔΕΝ χανεις την εγγυηση!
Μου το εχει πει γνωστος μου που δουλυει σε Vodafone μαγαζι.
Αλλα εσυ φυσικα μπορεις να ρωτησεις.(Αν και το τι θα σου απαντησουν δεν ξερω γιατι ειναι λαμογια)
Παντως κανονικα την εγγυηση ΔΕΝ την χανεις.
Απο εκει και περα να σου πω οτι το κινητο εχει πολυ καλο ηχο για τις κλησεις-δυνατο και καθαρο- και πραγματικα τα πληκτρα θα σου αφησουν υπεροχη αισθηση-.
Το θυμαμαι χαρακτηριστικα οταν ειχα παιξει λιγο μαζι του.;)


Ενα αλλο κινητο το οποιο ειναι πολυ καλο, με τρομερα χαρακτηριστικα,
2.1 Stereo Surround Sound (2 tweeters + 1 bassloudspeaker),
SD καρτα,
TFT οθονη,
MP3 player mε πληκτρα χρησης του,
radio,1.3 MP camera,
IrDA, Bluetooth 2.0 κτλ κτλ
ειναι το
Alcatel OT-S853 το οποιο ηρθε στο pixmania.com με 298 ευρω ομως...:/:
Τωρα εαν το φερουν τα Vadafone και ποσο δεν ξερω...
σαν χαρακτηριστικα παντως πεταει!




https://img.gsmarena.com/i/pics/alcatel/alcatel-s853-01.jpg

https://img.gsmarena.com/i/pics/alcatel/alcatel-s853-02.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Όντως πολυ καλο το alcatel ...
Οσο για το αν μπορεις να το στειλεις στην SE για να σου βγαλει το VF πρωτη φορα το ακουω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
καλό το αλακτελ αλλα ακούστε κόλλημα και ρίξτε μου ντομάτες θέλω κινητό με πορτάκι γιατί ποτέ δεν είχα και μου έχιε κάτσει να πάρω:redface:
και εκτός αυτό το αλκατέλ πρέπει να είναι ακριβό κι εγώ δνε θέλω να δώσω πολλά.
κατέληξα θα πάρω το Έριξον:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ευχομαι αν δεν σου αρεσει να μην με τρεχεις στα δικαστηρια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Λοιπόν πήγα σήμερα ρώτησα και μου είπε οτι το μόνο που περιορίζει είναι οτι δεν μπορώνα βάλω mp3 για ήχο κλήσης δεν με πειράζει αυτό, οπότε όλα καλά και μαζί με αυτό έχει δώρο μια μπλε ελεκτρικ πρόσοψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Τα vodafone live έχουν μειονεκτήματα στην αποστολή και λήψη αρχζείων.Κάποιους τύπους αρχείων οι vodafone τους ''κλειδώνει''
Όπως είπε και ο ifrit μπορε΄θς να πας στο service της s.e και να σου βάλουν το κανονικό λογισμικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil:
Τα vodafone live έχουν μειονεκτήματα στην αποστολή και λήψη αρχζείων.Κάποιους τύπους αρχείων οι vodafone τους ''κλειδώνει''
Όπως είπε και ο ifrit μπορε΄θς να πας στο service της s.e και να σου βάλουν το κανονικό λογισμικό.

πήγα και ρώτησα και είναι και γνωστός μου οτι και να το στείλω για σερβις στην έριξον δεν θα το κάνουν αυτό μόνο παράνομα.
Εκτός αυτό το αγόρι μου δέχεται όλα τα αρχεία, δεν έχει πρόβλημα:hmm:
σήμερα πρέπει να έρθει η δωροεπιταγή και θα ξαναπάω και βλέπουμε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
πήγα και ρώτησα και είναι και γνωστός μου οτι και να το στείλω για σερβις στην έριξον δεν θα το κάνουν αυτό μόνο παράνομα.
Εκτός αυτό το αγόρι μου δέχεται όλα τα αρχεία, δεν έχει πρόβλημα:hmm:
σήμερα πρέπει να έρθει η δωροεπιταγή και θα ξαναπάω και βλέπουμε :D


Πλεον ειναι λιγες οι "ασυμβατοτητες" στο παρε δωσε αρχειων λογο vodafone...
Στα "βασικα" οπως ηχους,εικονες κτλ κτλ, δεν θα αντιμετωπισεις καποιο κολλημα λογικα.
το βασικο που πρεπει να προσεχεις οσο και αν δεν το λενε ειναι το κουμπι αμεσης προσβασης στο vf live που εχει καθε τετοια συσκευη.
Μπορει καλιστα να πατηθει κατα λαθος πανω στην βιασυνη με τις αναλογες συνεπειες.
Γι αυτο και σε αυτες τις συσκευες δεν μπορεις να αλλαξεις το συγκεκριμενο πληκτρο και να βαλεις καποιο αλλο στην θεση του.(να μπαινεις κατευθειαν στα παιχνιδια π.χ.)
Οπως και να εχει πηγαινε ξαναδεστο και αν σου αρεσει παρτο και μετα πες μας και εντυπωσεις!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
θα πάω μάλλον σήμερανα το ξαναδω και αν είναι να το παραγγείλω
θα σας πω νεα άυριο ή την Δευτέρα πάλι:D


εσύ πως ξέρεις τόσα γαι κινητά??
δουλεύεις πανω σε αυτά??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
εσύ πως ξέρεις τόσα γαι κινητά??
δουλεύεις πανω σε αυτά??:hmm:
Ναι περίπου.καλέ συναδελφάκι είναι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
Ναι περίπου.καλέ συναδελφάκι είναι:D

γιατί ασχολείσαι εσύ με κινητα???:worry:

καλέ πού ζω??:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Να σου δωσω το δικο μου να τελιωνουμε;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
γιατί ασχολείσαι εσύ με κινητα???:worry:

καλέ πού ζω??:D
Όχι ακριβώς ο Μάριος σπουδάζει τηλεπικοινωνίες..
Και γω στο Ημμυ σε αυτό το εξάμηνο μπαίνω τομέα..Και θα επιλέξω τηλεπικοινωνίες και δίκτυα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
Όχι ακριβώς ο Μάριος σπουδάζει τηλεπικοινωνίες..
Και γω στο Ημμυ σε αυτό το εξάμηνο μπαίνω τομέα..Και θα επιλέξω τηλεπικοινωνίες και δίκτυα;)


ΑΑΑΑΑ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τελικα τι αποφάσισες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
:redface: Μάλλον το Έριξον θα πάρω να τελειώνουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Τελικά πήρα προχθές το Έριξον, καλό μου φαίνεται αν και δεν το έχω ψάξει πολύ ακόμα:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top