Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Εργαλεία>επιλογές
View attachment 3816
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ, το διόρθωσα.
Θα σου απαντούσα εδώ και 20 λεπτά αλλά σήμερα η ΟΤΕΝΕΤ σπάει ρεκόρ ταχύτητας !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Oταν παταω στην περιγραφη δεν μου εμφανιζει τπτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Καλούλης είναι για τα λεφτά του, η οθόνη δεν ξέρω τι λέει. Δεν ξέρω επίσης πως είναι τα μουλτιράμα απο άποψης εγγύησης και service, είναι αρκετά σημαντικό θέμα για μένα όταν κάνω τέτοιου είδους αγορές.
Για τη χρήση τον προορίζεις;

Άλλαξα τον τίτλο του θέματος λίγο για να είναι πιο σαφής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Δεν ξέρω επίσης πως είναι τα μουλτιράμα απο άποψη εγγύησης και service, είναι αρκετά σημαντικό θέμα για μένα όταν κάνω τέτοιου είδους αγορές.

Να σου πω εγώ που έχω πάρει Noteboοk Multirama (Compal).Εγγύηση 3 χρόνια (όπως τόσο είναι και αυτό που θέλει το παιδί). Η οπτική μονάδα είχε ένα πρόβλημα, το πήγα, το τσεκάρανε επιτόπου, λένε δεν έχει κάτι (ενώ είχε) αλλά παρόλα αυτά μου το αλλάξανε. Το μόνο κακό ότι με είχανε όρθιο να περιμένω αρκετή ώρα μέχρι να εξυπηρετηθώ. Δύο χρόνια που το έχω, δεν έχει βγάλει κάποιο άλλο σοβαρό πρόβλημα (μόνο κάτι κουλά στην εκκίνηση πού και πού αλλά από τότε που έβαλα linux είναι μια χαρά) και γενικά είμαι ικανοποιημένος.

Όσον αφορά το μηχάνημα, καλά κομμάτια έχει επάνω, αν το θες πολύ, αγόρασέ το, αν και γενικά είμαι κατά των έτοιμων και προτιμώ να τα διαλέξω εγώ ένα ένα τα κομμάτια.

Οθόνη Viewsonic, καλός χρόνος απόκρισης, μεγάλη και φθηνή, αυτό ήταν το μόνο review που βρήκα πρόχειρα:
I have returned this monitor to viewsonic not once but three times. The first monitor lasted about 6 months before it decided that everything should be yellow. The second one only survived 3 weeks before doing the same thing. The third one refused to display anything at all and I am STILL waiting for the fourth.
Εντάξει, την θάβει, αλλά να σου πω κι εγώ επειδή έχω Viewsonic.
Στον ενάμιση χρόνο πάνω, τρελάθηκε και πχ όταν άνοιγα το pc ή όταν άνοιγα ένα game και έτρεχε fullscreen έχανε το σήμα και δεν έδειχνε. Εν πάσει περιπτώση, παίρνω τηλ και οι άνθρωποι σε 3 εργάσιμες ήρθαν και μου την αντικατέστησαν με καινούργια χωρίς καν την ελέγξουν. Βέβαια και με την καινούργια κάτι παίζει με ένα pixel πού και πού, αλλά δε βαριέσαι...
Σαν ποιότητα είναι καλή η Viewsonic αλλά αν ξαναγόραζα οθόνη, μάλλον θα έπαιρνα άλλη μάρκα...

Εσύ αυτό που θα κάνεις είναι να ζητήσεις να δεις το μηχάνημα επιτόπου πριν έρθει σπίτι πώς δουλεύει και οπωσδήποτε να τσεκάρεις την οθόνη πώς δείχνει για να κρίνεις αν σου αρέσουν τα χρώματα, η φωτεινότητα κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John Ras

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Με αυτό το σύστημα ξεχνάς τα βαριά games (Radeon 4650 γαρ:P)

Κατα τα άλλα για εφαρμογές γραφείου είναι υπεραρκετός.:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Με αυτό το σύστημα ξεχνάς τα βαριά games (Radeon 4650 γαρ:P)

Κατα τα άλλα για εφαρμογές γραφείου είναι υπεραρκετός.:iagree:
οταν λες βαρια ποσο βαρια?
θελω να παιζει καπποοια
καινουργια...καλα...εχει τετραπυρηνο επε3εργαστη,κουαντ ,
4 γκιγκα ραμ, 1 τερα σκληρο(ΑΣχετο)και μου το προτειναν για παιχνιδια.τι να πω, για παιχνιδια το θελω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Μακρια απο καρτα γραφικων ATI RADEON... ξεχνα COD4, PES 9 κτλ...


GeForce αν εισαι παιχνιδάς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Μακρια απο καρτα γραφικων ATI RADEON... ξεχνα COD4, PES 9 κτλ...


GeForce αν εισαι παιχνιδάς...
να το παρω και να βαλω μετα NVIDIA 9600GT?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
να το παρω και να βαλω μετα NVIDIA 9600GT?


Πεταμενα εξτρα γυρω στα 200€... αν ησουνα σχετικος θα μπορουσες να φτιαξεις το πισι σου μονος σου απο ηλεκτρονικο καταστημα και να διαλεξεις εσυ τα εξαρτηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μακρια απο καρτα γραφικων ATI RADEON... ξεχνα COD4, PES 9 κτλ...


GeForce αν εισαι παιχνιδάς...
Η 4870 είναι το θωρηκτό Ποτέμκιν. Ειδικά για τα λεφτά της, πολύ καλή επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Η 4870 είναι το θωρηκτό Ποτέμκιν. Ειδικά για τα λεφτά της, πολύ καλή επιλογή.

Ναι. Παιζει γαματα οσα καινουρια επαιξα (πχ Crysis) και την αγαπαω. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μικρή γοργόνα

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους σας, έστω και καθυστερημένα :redface:. η αλήθεια είναι πως δεν φταίω εγώ αλλά η HOL που έκανε 75 ημέρες για να μας κάνει τη σύνδεση. όταν μπορούσα έμπαινα σε κάποιο dlink αλλά ήταν πολύ εκνευριστικό γιατί το σήμα του χανόταν συνέχεια. anyway, τώρα είμαι πάλι εδώ :clapup:, και ζητώ τη βοήθειά σας. κάτι έχει πάθει ο ήχος από το laptop και τα τραγούδια τα ακούω.....χμ πως να το πω :hmm: σαν να παίζει πιο γρήγορα. οι φωνές ακούγονται πιο λεπτές. υπάρχει φάρμακο για το λαιμό? σας ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
xp έχεις ή vista;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μικρή γοργόνα

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
vista
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Εγκατέστησε ξανά τους drivers που σχετίζονται με τον ήχο του laptop σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μικρή γοργόνα

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση αλλά μπορείς να με κατατοπίσεις σχετικά με το "drivers" ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τι laptop έχεις;

Μάρκα και μοντέλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μικρή γοργόνα

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
acer aspire 5920G
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top