Park Pilot ή κάμερα οπισθοπορείας; (Opel Zafira)

zafira

Νεοφερμένος

Ο zafira αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Δεν ξέρω τι να αγοράσω για το OPEL ZAFIRA .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Θες να εξηγήσεις τι ακριβώς είναι το καθένα; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Τίποτα από αυτά! Μή χαλάς λεφτά, υπάρχει και η "ακουστική" μέθοδος παρκαρίσματος και είναι...free :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Kόλπα σαν τις κάμερες και του αισθητήρες είναι για εμένα πεταμένα λεφτά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως εμένα οι αισθητήρες πάρκινγκ ενώ στην αρχή με εκνεύριζαν, τώρα βασικά με σώζουν.. μπορώ να παρκάρω χωρίς να κοιτάζω καν, να μη μιλήσω καν για το πόσο σωτήριοι έχουν αποδειχτεί στην, καθόλου σπάνια για Ελλάδα περίπτωση, που κάποιος πεζός πετιέται πίσω μου ενώ εγώ έχω ήδη ξεκινήσει με όπισθεν..

ΥΓ: Βέβαια μου τους κάνανε δώρο, αν έπρεπε να τους πληρώσω, δεν ξέρω αν θα τους έβαζα, μια χαρά ήμουν και χωρίς αυτούς. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Προσωπικα δεν τα θεωρω και τοσο "πεταμενα λεφτα".
Το παρκαρισμα κακα τα ψεματα ειναι ενα απο τα πιο "περιεργοδυσκολα" σημεια της οδηγησης και γινεται ακομα πιο μπαχαλο οταν εισαι σε μεγαλουπολη και οπου οι καλοθελητες που περιμενουν να παρκαρεις ειναι με την κορνα ανα χειρας.
Οποιοδηποτε τεχνολογικο μεσο που ερχεται σαν extra βοηθεια εγω το βρισκω καλο.
Και μην ξεχναμε οτι πολλα ατομα δεν ειναι τοσο καλοι στο να μπορουν να διαχειριστουν και να αφομοιωσουν τις διαστασεις του αυτοκινητου τους. (ασχετα μεγεθους)
Η πολυ απλα θελουν να εξαντλησουν τις πιθανοτητες του να κανουν καμια λακουβα/γδαρσιμο/ζημια απο δικο τους εστω λαθος.
Σωστο και αυτο που ειπε η kajira πιο πανω για τους πεζους.
Ναι στην Ελλαδα οντως οι οδηγοι κανουν οτι θελουν αλλα και οι πεζοι ειναι αλλα ντ'αλλα τα μεγαλα.
Αλλα αυτο ειναι αλλη κουβεντα.
Προσωπικα και τα δυο τα βρισκω καλα.
Το πρωτο ειναι πιο φτηνο ενω το δευτερο ειναι το λεγομενο "εβαλες ματια και στον κ... σου" και εχεις πληρη ορατοτητα για το τι συμβαινει πισω σου.
Εαν το αυτοκινητο ερχεται ηδη με καλη οθονη και λειπει απλως η καμερα τοτε καποιος βαζει αυτην και τελειωσε.
Το ιδιο και αν δεν εχει προβλημα cash τοτε παλι βαζει αυτην αλλα κοιτάζει να ειναι οσο γινεται καλυτερης ποιοτητας.
Παντως να ξες οτι και με τους αισθητηρες κανεις μια χαρα την δουλεια σου, πιο οικονομικα και συνηθιζονται ευκολα.
Εγω στην θεση σου επειδη το zafira εχει πολυ καλο πισω τζαμι και ο σχεδιασμος του δεν σου κρυβει πολυ μακρος απο τον κ@λο του αυτοκινητου, θα εβαζα απλως τους αισθητηρες.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top