Τι μας έλκει στο άλλο φύλο;

escaflowne

Νεοφερμένος

Ο escaflowne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Τον "αέρα" της...Να περπατάει και γονατιζω βρε παιδι μου πως το λένε!
Θέλω η αυτοπεπήθηση της σαν γυναίκα να φένεται στο βλέμα της!
Πιστέυω πως αυτό είναι τουλάχιστον το 50% για την πρώτη καλή εντύπωση αλλα και για την συνέχεια φυσικά!
Το υπόλοιπο 50% είναι αυτονόητο πιστευω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina1994

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εμενα αυτο που με ελκυει σε ενα αρσενικο ειναι τα ματια του .Το βλεμμα του:D !!Το αγαπημενο μου χρωμα ειναι το πρασινο το βλεπω και τρελαινομαι ,αντιθετα με τα καστανα που τα βαριεμαι τους λειπει κατι :/:. Το αλλο σημειο που κοιταω παντα ειναι τα μπουτια ,θελω να εχουν περιεχομενο οχι χοντρα αλλα να πιανεις οι κοκαλιαρηδες δεν ειναι το γουστο μου.Το τελευταιο χειλη !:)
Οσο αφορα στον χαρακτηρα με γοητευουν οι μυστηριοι αυτοι που δεν ξερεις τι κρυβουν .Σιγουρα χιουμορ αλλα και αποφασιστικοτητα!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lost_Prophet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lost_Prophet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Πρώτα κοιτάω τα ψυχικά χαρίσματα μετά το πρόσωπο και μετά το σώμα...
Έτσι πιστεύω σκέφτονται και οι περισσότεροι αν δεν κάνω λάθος! :):whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
η σωματικη ελξη ερχεται απο το σωμα..αλλα ο ερωτας και βαθυτερα συναισθηματα απο το προσωπο..
δεν μπορεις να ερωτευτεις εναν πισινο ουτε δυο στηθια(απο μονα τους.. εννοω)..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Πρώτα κοιτάω τα ψυχικά χαρίσματα μετά το πρόσωπο και μετά το σώμα...
Έτσι πιστεύω σκέφτονται και οι περισσότεροι αν δεν κάνω λάθος! :):whistle:


Πώς γίνεται να "δεις" με την πρώτη ματιά τα ψυχικά χαρίσματα?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
'

Όμορφο πρόσωπο,
αδύνατο σώμα.




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ο τροπος που σκεφτεται και αντιλαμβανεται τα γεγονοτα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ειναι πιο έξυπνος απο μενα... (γινεται εύκολα...;))
έχει και...
Χιούμορ..:) (Πόσο γέλιο ακόμα? Θα σκάσω!:inlove: )

Του αρέσει να γυρίζει τον κόσμο... και οι αντιδράσεις του δε με τρομάζουν...
Είναι..
Κοινωνικός και εξωστρεφής...
Με εκπλήσσει και διεκδικεί.. πάντα αυτό που θέλει...
Εχει έναν...
Αέρα αισίοδοξο και δυναμικό.. ταπεινό και φιλόδοξο..
Με επιβεβαιώνει, με στηρίζει, με ενθαρρύνει, με αγκαλιάζει πολύ βαθιά μες στην ψυχή μου..
Είναι και..
Λιτός στη ζωή του...
Ψυχραιμος και με υπομονή...
Πιστεύει.
Αγαπαει με πράξεις.
Εχει ένα..
Βλέμμα δυνατό και σίγουρο, ήρεμο πως εχει απεναντι του γυναικα κι... ερωμενη..
Χείλη παθιάρικα και για ρόυφηγμα..
Χέρια δυνατά να με κρατήσουν όταν πάω να λυγίσω..

Πλάτες μεγάλες, μου θυμίζουν πουλί που πετά..είναι τόσο ελευθερος.. και με παίρνει μαζί του..

Μου αρεσει ο άντρας που είναι ''ροκ'', ροκ θα πει... οχι με τα προτυπα της εποχης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
και ρωτω εγω τωρα...

ποσο επιφανειακο ειναι να μας ελκυει καποιος μονο και μονο για την εμφανιση του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
και ρωτω εγω τωρα...

ποσο επιφανειακο ειναι να μας ελκυει καποιος μονο και μονο για την εμφανιση του?


Ακους πολλους ανθρωπους να κοιτουν την εμφανιση.
Υποσυνειδητα, καθετι απο την εμφανιση παραπεμπει σε ενα ψυχικο χάρισμα που ελκύει.
Σωμα και νους ειναι αλληλένδετα.
όσους ακούω να μου λενε πως θελουν τον αντρα η την γυναικα ψηλη, κοντη, κοντο, χοντρο, με πρασινα ματια η με μαυρα ματια κλπ, πριν αντιδρασω η εκνευριστώ ή ακομα απογοητευτώ, τους ζητω να μου τον/την περιγραψουν αναλυτικότερα. Ολο και πιο αναλυτικά.
Αν ρωτησεις έναν αντρα αν του αρεσουν οι ξανθες η οι μελαχροινες ίσως σου πει- οι μελαχροινες.
Και μετα απο καιρο τον συναντησεις καψουρεμενο και πεθαμενο για τα ματια μιας... ξανθιας.
Και το αντιστροφο.

Μεσα απο την περιγραφη διαφαίνεται και η προσωπικότητα που τους ελκύει.
Ενα μεγαλο στήθος για τους ανδρες παραπέμπει σε δυναμικό χαρακτήρα, άλλους τους παραπέμπει στο πρόστυχο, άλλους στο τρυφερό και μαξιλαρένιο. όμως θα σου πουν πως θελουν τη γυναικα με πλουσιο στηθος. Δε θα ξερουν γιατι, ομως το ασυνειδητο τους θα δουλευει.

Σωμα και νους δεν έχουν απόκλιση.
Στην πραγματικότητα όλοι μας γοητευόμαστε και κολλάμε απο τον χαρακτήρα.
Καπως ετσι το αντιλαμβάνομαι χωρις να το εχω επεξεργαστει ετσι ωστε να το εκφρασω καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
Λιτός στη ζωή του...
Μου αρεσει ο άντρας που είναι ''ροκ'',

ροκ και λιτότητα δν πάνε μαζί:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Γιατι?
Οι ροκ ειναι πολύπλοκοι?

για να καταλαβεις τι θελω να πω...
ροκ... ας πουμε σε εναν δικο του κοσμο, φτιαγμενο για κεινον και για τους ανθρωπους του.
Δυο σύννεφα, ενα ροζ κι ενα γαλαζιο..

Παραμυθαντζου μαιντ!!Κατεβα ! :P
(ουπς, τωρα μιλαω και σε μενα.. ειναι βαρια η περιπτωση!):worry::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
Γιατι?
Οι ροκ ειναι πολύπλοκοι?

για να καταλαβεις τι θελω να πω...
ροκ... ας πουμε σε εναν δικο του κοσμο, φτιαγμενο για κεινον και για τους ανθρωπους του.
Δυο σύννεφα, ενα ροζ κι ενα γαλαζιο..

Παραμυθαντζου μαιντ!!Κατεβα ! :P
(ουπς, τωρα μιλαω και σε μενα.. ειναι βαρια η περιπτωση!):worry::D

τότε αντιλαμβανόμαστε αλλιώς τις έννοιες ροκ:P
so be it
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
η σωματικη ελξη ερχεται απο το σωμα..αλλα ο ερωτας και βαθυτερα συναισθηματα απο το προσωπο..
δεν μπορεις να ερωτευτεις εναν πισινο ουτε δυο στηθια(απο μονα τους.. εννοω)..:P

αχ:inlove: , δεν την είδες ποτέ εσύ , είναι σίγουρο


και ρωτω εγω τωρα...

ποσο επιφανειακο ειναι να μας ελκυει καποιος μονο και μονο για την εμφανιση του?

τόσο επιφανειακό που καταντάει ουσιώδες

ροκ και λιτότητα δν πάνε μαζί:P

the beatles

Παραμυθαντζου μαιντ!!Κατεβα ! :P
(ουπς, τωρα μιλαω και σε μενα.. ειναι βαρια η περιπτωση!):worry::D

ιδέα σου . Ας το αναλύσουμε :


Ειναι πιο έξυπνος απο μενα... (γινεται εύκολα...;))
μην υποτιμάς τον ευατό σου , μπορεί έτσι να υπερεκτιμήσεις τον άλλο

έχει και...
Χιούμορ..:) (Πόσο γέλιο ακόμα? Θα σκάσω!:inlove: )
πάντα χρειάζεται το χιούμορ σε έναν κόσμο κατσούφη


Του αρέσει να γυρίζει τον κόσμο...
με τραίνο ; με την φαντασία του ; Τέλοσπάντων , άμα δεν γυρίσεις τον κόσμο σε 80 μέρες με το αμόρε με ποιον θα το κάνεις ; με την γιαγιά σου ;

και οι αντιδράσεις του δε με τρομάζουν...

Είναι..
Κοινωνικός και εξωστρεφής...

Με εκπλήσσει και διεκδικεί.. πάντα αυτό που θέλει...
...αρκεί να το θέλω και εγώ

Εχει έναν...
Αέρα αισίοδοξο και δυναμικό.. ταπεινό και φιλόδοξο..
ταπεινή φιλοδοξία ; ντάξει δεν είναι τόσο παράδοξο , π.χ. ο Βγενόπουλος (<<είμαι ένας φτωχός που διαχειρίζομαι πολλά λεφτά>>)

Με επιβεβαιώνει, με στηρίζει, με ενθαρρύνει, με αγκαλιάζει πολύ βαθιά μες στην ψυχή μου..
:redface:

Είναι και..
Λιτός στη ζωή του...
:confused:μας διαβάζει και η εφορία ;


Ψυχραιμος και με υπομονή...
έχει πολλά ακόμα ;


σε τι ; ντάξει όλοι κάπου πιστεύουμε , ακόμα και αυτός που δεν πιστεύει πουθενά , τουλάχιστον πιστεύει ότι όλοι οι άλλοι είναι ηλίθιοι

Αγαπαει με πράξεις.
πάω στοίχημα ότι στέρεψες από ιδέες και άνοιξες προς το τέλος βιβλίο θρησκευτικών:mad:

Εχει ένα..
Βλέμμα δυνατό και σίγουρο, ήρεμο πως εχει απεναντι του γυναικα κι... ερωμενη..
;)(=το αγέρωχο βλέμμα κάποιου που σκέφτηκε όλα αυτά μαζί)


Χείλη παθιάρικα και για ρόυφηγμα..
:redface:


Χέρια δυνατά να με κρατήσουν όταν πάω να λυγίσω..
:redface::redface:

Πλάτες μεγάλες, μου θυμίζουν πουλί που πετά..είναι τόσο ελευθερος.. και με παίρνει μαζί του..
ντάξει εκεί που έσταζες μέλι:mad: δηλαδή άμα αρχίζει να χτυπάει πάνω κάτω τα χέρια του σαν τον Κωνσταντίνου στην ταινία με τον ποιητή φανφάρα , εσύ θα ερεθιστείς ;

Μου αρεσει ο άντρας που είναι ''ροκ'', ροκ θα πει... οχι με τα προτυπα της εποχης..
γυναίκες ... εκεί που πάνε να αποκαλύψουνε κάτι , βάζουνε αποσιωπιτικά:P


τέκνον μου , κρίθηκες λογική και σεμνή (εκτός από το σημείο με το ρούφηχμα) . Θα πετούσα τα ράσα μου και θα σε ακολουθούσα να ταξιδέψουμε τον κόσμο με αγέρωχο βλέμμα ανοίγοντας τις φτερούγες μου με λιτότητα και σεμνή φιλοδοξία , αλλά είμαι αφιερωμένος στον θεό .

Πριν γελάσεις υπεροπτικά , εγώ μπορεί να αφιερώθηκα σε αυτόν αλλά δεν περνάω και άσχημα καθισμένος στο στασίδι . Εσύ πάλι έβαλες σκοπό να βρεις τον Θεό . Θα σε πεθάνουνε οι κάλοι από τον πολύ ποδαρόδρομο μου χα χα .

Μην απελπίζεσαι : η πίστη σου είναι το παν

(ρε διάκο , πού τα βρίσκεις αυτά τα μούτρα που στέλνεις μέσα ; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
η εξυπνάδα και η ειλικρίνεια....όχι απαραίτητα με αυτή τη σειρά

και κυρίως τι "λένε" τα μάτια και το στόμα του άλλου.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lost_Prophet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lost_Prophet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Το βλέμμα, η εξυπνάδα και το καλό κρεβάτι. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Το χιούμορ και η ποιότητα έκφρασης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
εγώ πειράζει που δεν έχω κάτι συγκεκριμένο..? είναι αυτό το "κάτι" που θα μου κάνει και θα θέλω να ανακαλύψω και τον ίδιο και αυτο που με έκανε να τον προσέξω..:redface:
πάντως δεν μου αρέσει ο τύπος του μπρουτάλ και του ξερόλα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
εξυπνος ειλικρινης και με χιουμορ..και απο εμφανιση ωραια μακρια δαχτυλα..οτα τα αλλα τα βρισκουμε..φτανει πια με τους ηλιθιους:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Θέλω να έχει κάτι το ιδιαίτερο, δηλ., να εκπέμπει ειλικρίνεια, αγνά αισθήματα, ελεύθερη προσωπικότητα, έξυπνη λογική και να μπορεί να «στέκεται» σαν άνθρωπος και πέρα από το σεξ (δηλ., να έχει κοινωνικές, καλλιτεχνικές,...κτλ ανησυχίες, γνώσεις και άποψη). Η ομορφιά είναι υποκειμενική και από τα τελευταία πράγματα που θα εξέταζα (αν και κακά τα ψέματα, ένα όμορφο σώμα με ένα ωραίο πρόσωπο (ιδίως τα εκφραστικά μάτια) θα με έλκυε :clapup::clapup:)...Τέλος να είναι ο εαυτός της και να μην εκφράζεται ακολουθούμενη τυφλά τα πρότυπα της «μάζας» χωρίς βέβαια να είναι εκτός εποχής. Έχω ιδιαίτερη αντιπάθεια σε γυναίκες καπνίστριες, ενώ ξενερώνω σε μεγάλα στήθη...:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top