Κηδεμονία παιδιού σε άγαμο ζευγάρι

maria...8052

Νεοφερμένος

Η maria...8052 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Χρειάζομαι βοήθεια για κάτι που δεν γνωρίζω. Το λοιπόν, έχω ένα παιδί μόλις 2 μηνών και δεν έχουμε παντρευτεί ακόμη.. Θα παντρευόμασταν το Σεπτέμβρη αλλά μετά που προσπάθησε να με βγάλει έξω από το πατρικό μου σπίτι και να με δείρει δε θέλω καν να φανταστώ τα υπόλοιπα χρόνια της ζωής μου μαζί του. Με απείλησε ότι θα μου πάρει το παιδί. Μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο; Παρακαλώ αν υπάρχει κάποιος που ξέρει να με βοηθήσει :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν και δεν είμαι νομικός, λίγο απίθανο μου φαίνεται.
Τα δικαστήρια συνήθως δίνουν προβάδισμα στη μητέρα, πόσο μάλλον αν αποδείξεις ότι προσπάθησε να σε δείρει.
Να φοβάσαι μόνο αν αυτός είναι ΠΟΛΥ πιο πλούσιος, μορφωμένος κτλ από σένα και εσύ δεν έχεις να φας, παίρνεις ναρκωτικά ή υπάρχουν γενικά ισχυρές ενδείξεις ότι δεν είσαι καλή μάνα. Κυρίως σε τέτοιες περιπτώσεις δίνουν τα παιδιά στον πατέρα τα ελληνικά δικαστήρια νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Ο πατέρας του παιδιού το έχει αναγνωρίσει (νομίζω με συμβολαιογραφική πράξη γίνεται αυτό αφού δεν είστε παντρεμένοι) ή είναι ας πούμε γραμμένο μόνο στο όνομα σου από το μαιευτήριο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitral

Δραστήριο μέλος

Η dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 413 μηνύματα.
μαλιστα............την κηδεμονια του παιδιου δυσκολα θα σου την παρει διοτι στην ελλαδα δυσκολα παιρνουν κηδεμονια απο μητερα και ειδικα οταν μιλαμε για βρεφος.θα πρεπει να αποδειχτει οτι εισαι εντελως αχρηστη μητερα ,που σημαινει να εισαι αρρωστη και εξαρτημενη απο ουσιες.αν λοιπον αυτος ειναι ο μονος σου φοβος τοτε μην φοβασαι.επανω σου δεν εχει κανενα νομικο δικαιωμα.αν το παιδι ειναι αναγνωρισμενο.....εχει δικαιωματα απεναντι στο παιδι κι αν θελει να σε εκδικηθει υπαρχουν τροποι.οπως και να εχει ,εσυ προφυλαξε το παιδακι,κριμα ειναι.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top