Ανήθικη πρόταση: Θα το κάνατε;

Ανήθικη πρόταση: Θα το κάνατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 17)
  • Ναί, γιατί όχι;

    Ψήφοι: 7 41.2%
  • Όχι και πάλι όχι!

    Ψήφοι: 5 29.4%
  • Θα το σκεφτόμουν αν υπήρχαν συγκεκριμένοι λόγοι/προϋποθέσεις...

    Ψήφοι: 5 29.4%
  • ΔΞ/ΔΑ/ΕΑΣΚΜ (έχω άλλα στο κεφάλι μου)

    Ψήφοι: 0 0.0%

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Δεν ειναι θεμα ηθικης, αλλα λογικης.
Για μένα αυτό τα λέει όλα! :thumbup:
Η λογική θα "ζυγίσει" τα δεδομένα:

1.
Πέρα απ' τα μαστίγια, τις χειροπέδες, τα fisting κτλ... θα ήμαστε πραγματικά έτοιμοι ακόμα και να μας μαμήσουν;; :worry:

2. (και ναι, πιο σημαντικό απ' το 1)
Θα το ξέρουμε "εμείς" μονάχα, ή θα το μάθουν κι άλλοι;; :P
(ακόμα και για τον πιο απελευθερωμένο άνθρωπο έχει κάποια διαφορά το ένα με τ' αλλο...) Κι αν το μάθουν κι άλλοι, πόσοι και ποιοι θα είναι αυτοί;;
Αν είναι πάντως να μας κράξει και το cnn, να λείπει το βύσσινο! :P

3.
Εάν, μετά από πολλή σκέψη, αρνηθείς το ποσό 30.000.000.000 ευρώ(!!)... θα είσαι πραγματικά έτοιμος να αντέξεις τους δαίμονες στον ύπνο σου να σου φωνάζουν με μια απόκοσμη φωνή:

έχασες....τριάααααντααααα... δισσεκατομύυυυυυυυυυριααααα :devil:

:fool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

necropethamenos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
2. (και ναι, πιο σημαντικό απ' το 1)
Θα το ξέρουμε "εμείς" μονάχα, ή θα το μάθουν κι άλλοι;; :P
(ακόμα και για τον πιο απελευθερωμένο άνθρωπο έχει κάποια διαφορά το ένα με τ' αλλο...) Κι αν το μάθουν κι άλλοι, πόσοι και ποιοι θα είναι αυτοί;;
Αν είναι πάντως να μας κράξει και το cnn, να λείπει το βύσσινο! :P

πραγματικα δε με νοιάζει !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Ας υποθέσουμε πως κάποιος σας δίνει ένα μεγάλο χρηματικό ποσό με το οποίο δε θα χρειαστεί να ξαναδουλεψετε στη ζωή σας εσείς και τα παιδιά σας με την προϋπόθεση να κάνετε σεξ μια βραδιά μαζί του, κάνοντας αυτά που θέλει εκείνος (τα αντίστοιχα και για τους άντρες).

Θα το κάνατε;

χμ ενα συμβολαιο κατα το οποιο παρεχεις σεξ για οικονομικη και υλικη σταθεροτητα.

γαμος δεν λεγετε αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Η ψυχική μου υγεία δέχεται πολλαπλώς περισσότερα χτυπήματα απο την καθημερινή τριβή μου με την μιζέρια και την μικροπρέπεια και την γενική αηδία διευθυντών, managers, ότι έχετε ευχαρίστηση παρά απ οτι θα δεχόταν απο μια νύχτα με κάποια ή κάποιον.

Aφου το ειπες αυτο, δεν μπορω παρα να σου πω τι σκεφτoμαι: "ο μηχανισμος και η λογικη ειναι της ιεροδουλης. (πολυτελειας μεν) αλλα ιεροδουλη, my friend."
σημασια εχει το ποσό για το οποιο πουλας το σωμα σου? επειδη ειναι μεγαλο το ποσο θεωριται οτι κανεις την τυχη σου, ενω αν ειναι για 50 ευρα ειναι κατακριτεα ανηθηκη πραξη ?
...θα ηταν ενδιαφερον να απαντησετε οι οπαδοι του "ναι, θα το εκανα":
Θα συμφωνουσατε με τον /την συντοφο σας αν αποφασιζε να κανει μια τετοια κινηση?
Κατι μου λεει οτι τοτε θα ησασταν οι προδομενοι, δεν ειναι? "πηγε η πατσαβουρα με τον πλουσιο..."

Για μένα αυτό τα λέει όλα! :thumbup:
Η λογική θα "ζυγίσει" τα δεδομένα:
1.
Πέρα απ' τα μαστίγια, τις χειροπέδες, τα fisting κτλ... θα ήμαστε πραγματικά έτοιμοι ακόμα και να μας μαμήσουν;; :worry:
η λογικη σου λεει οτι οταν σε πληρωνουν, θα κανουν τα δικα σου χατιρια?

2. (και ναι, πιο σημαντικό απ' το 1)
Θα το ξέρουμε "εμείς" μονάχα, ή θα το μάθουν κι άλλοι;; :P
(ακόμα και για τον πιο απελευθερωμένο άνθρωπο έχει κάποια διαφορά το ένα με τ' αλλο...) Κι αν το μάθουν κι άλλοι, πόσοι και ποιοι θα είναι αυτοί;;
Αν είναι πάντως να μας κράξει και το cnn, να λείπει το βύσσινο! :P
ελα τωρα, και που θα το ξερουν οι αλλοι τι πειραζει? εδω μιλαμε για ονειρεμενη ζωη ζαμλπουτος και ευτυχησμενος...



θα μπορυσα να γραψω δεκα ωρες ή καθολου.
απανταω γιατι με νοιαζει, γιατι "μας διαβαζουν και μικρα παιδια"(remember?)


... δεν μπορω να μην παρατηρω διασημες απουσιες απο το θεμα. τελικα, το να μην εκτεθουμε ειναι πολυ σημαντικο... δεν ειναι?

μετα απο το ονειρο να μπουν στο δημοσιο, αλλο ενα ονειρο πρεπει να παρει σειρα :"αχ, να μην εχω τετοια τυχη να βρω εναν πλουσιο να του κατσω για ενα μεγαλο ποσο"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

wagneriandandy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Aφου το ειπες αυτο, δεν μπορω παρα να σου πω τι σκεφτoμαι: "ο μηχανισμος και η λογικη ειναι της ιεροδουλης. (πολυτελειας μεν) αλλα ιεροδουλη, my friend."
σημασια εχει το ποσό για το οποιο πουλας το σωμα σου? επειδη ειναι μεγαλο το ποσο θεωριται οτι κανεις την τυχη σου, ενω αν ειναι για 50 ευρα ειναι κατακριτεα ανηθηκη πραξη ?
...θα ηταν ενδιαφερον να απαντησετε οι οπαδοι του "ναι, θα το εκανα"... Θα συμφωνουσατε με τον /την συντοφο σας αν αποφασιζε να κανει μια τετοια κινηση?
κατι μου λεει οτι τοτε θα ησασταν οι προδομενοι, δεν ειναι? "πηγε η πατσαβουρα με τον πλουσιο..."

Δεν θεωρω την λογικη της ιεροδουλης πολυτελειας στο παραδειγμα σου κατακριτεα γιατι πρωτα απ' ολα ποιος ειμαι εγω που θα κατακρινω την ηθικη που ενα ατομο εχει επιλεξει. Γιατι να μη ξεχναμε δεν υπαρχει αντικειμενικη ηθικη, ασχετως αν μας επιβαλλει μια η κοινωνια. Το γεγονος οτι δεν εχουμε επιλεξει αυτην την ηθικη ειναι ειτε εχουμε βρει εναλλακτικες, ειτε δεν βρεθηκαμε στην υστατη αναγκη, ειτε γιατι δεν το επιλεξαμε επειδη αυτη η ηθικη δεν μας ταιριαζει. Ομως ας μην ξεχναμε στο παρον ερωτημα δεν εχουμε να κανουμε με την υιοθετηση μιας ολοκληρης ηθικης που μπορει να μας βρισκει εσωτερικα απομακρους αλλα ενα κομματι της για ενα πολυ μικρο χρονικο διαστημα.

Το ερωτημα ηταν για μια βραδια και για ενα υπερογκο ποσο. Δεν σχετιζεται επομενως απολυτα με το επιχειρημα σου. Πραγματι πουλας το σωμα σου, εχοντας καποιο απωτατο σκοπο, για να εκπληρωσεις επιθυμιες και στοχους που σε διαφορετικη περιπτωση θα ηταν απροσιτοι. Επισης αυτη η πραξη ειναι βραχυβια και δεν επαναλαμβανεται οποτε δε βλεπω κατι αρνητικο σε αυτην που θα μπορουσε να σου κοστισει. Βεβαια αυτο εξαρταται και απο τον ανθρωπο. Προσωπικα δε θα με πειραζε...

Μα δεν μιλαμε για το συντροφο αλλα για δικη μας επιλογη. Ετσι κι αλλιως μια θεωρητικη ερωτηση ειναι οποτε μπορουμε να θεωρησουμε πως δεν βρισκομαστε σε σχεση σε εκεινη την περιοδο που γινεται η προταση :P

Τοσο το καλυτερο που μας βλεπουν και μικρα παιδια για να μαθουν να σκεφτονται οχι συμφωνα με τις ηθικες επιταγες της κοινωνιας αλλα με την εσωτερικη ηθικη που πρεπει αυτα να διαμορφωσουν ετσι ωστε να αντιμετωπιζουν τετοια ερωτηματα ειτε θετικα ειτε αρνητικα. Το σημαντικο ειναι οτι θα εχουν κανει τη σωστη επιλογη η οποια δεν θα αφησει περιθωρια σε τυψεις κι εσωτερικες διαμαχες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

necropethamenos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Aφου το ειπες αυτο, δεν μπορω παρα να σου πω τι σκεφτoμαι: "ο μηχανισμος και η λογικη ειναι της ιεροδουλης. (πολυτελειας μεν) αλλα ιεροδουλη, my friend."

υπερβολικά πολυτελείας, υποθέτω, γιατί μιλάμε για ΜΙΑ φορά.

σημασια εχει το ποσό για το οποιο πουλας το σωμα σου? επειδη ειναι μεγαλο το ποσο θεωριται οτι κανεις την τυχη σου, ενω αν ειναι για 50 ευρα ειναι κατακριτεα ανηθηκη πραξη ?
Δεν είπα ποτέ πως το θεωρώ ανήθικο. Είναι απλά κάτι που -προφανώς- δεν θα μ'άρεσε να κάνω και αν το έκανα για 50 θα θεωρούσα πως είναι τουλάχιστον ταπεινωτικό να κάνω κατι που τόσο πολύ θα απεχθανόμουν για τόσο μικρό όφελος. Για. 5.000.000 απο την άλλη, κανένα πρόβλημα.

...θα ηταν ενδιαφερον να απαντησετε οι οπαδοι του "ναι, θα το εκανα":
Θα συμφωνουσατε με τον /την συντοφο σας αν αποφασιζε να κανει μια τετοια κινηση?
Κατι μου λεει οτι τοτε θα ησασταν οι προδομενοι, δεν ειναι? "πηγε η πατσαβουρα με τον πλουσιο..."
Nαι αλλά που κολλάει αυτό; Βάλαμε κάπου στην εξίσωση πως θα κερατώσεις για να το κάνεις και δεν το πρόσεξα;

Εντελώς άκυρο επιχείρημα, δεν έχει σχέση με την υπόθεση που κάνουμε! Όπως τέθηκε εξ αρχής το ερώτημα ο μόνος που θα πάθει κάτι είσαι εσύ.

Το αν σε νοιάζει το κέρατο ή όχι είναι διαφορετικό θέμα για τον καθένα και κυρίως ΑΛΛΟ θέμα απο αυτο που συζηταμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Aφου το ειπες αυτο, δεν μπορω παρα να σου πω τι σκεφτoμαι: "ο μηχανισμος και η λογικη ειναι της ιεροδουλης. (πολυτελειας μεν) αλλα ιεροδουλη, my friend."
σημασια εχει το ποσό για το οποιο πουλας το σωμα σου? επειδη ειναι μεγαλο το ποσο θεωριται οτι κανεις την τυχη σου, ενω αν ειναι για 50 ευρα ειναι κατακριτεα ανηθηκη πραξη ?
...θα ηταν ενδιαφερον να απαντησετε οι οπαδοι του "ναι, θα το εκανα":
Θα συμφωνουσατε με τον /την συντοφο σας αν αποφασιζε να κανει μια τετοια κινηση?
Κατι μου λεει οτι τοτε θα ησασταν οι προδομενοι, δεν ειναι? "πηγε η πατσαβουρα με τον πλουσιο..."

Προφανως και εχει σημασια το ποσο. Το αν θα υποβαλλω το σωμα σου σε μια διαρκη πραξη για ενα αυτελες ποσο, ή θα κανω κατι μια φορα και ολη την υπολοιπη ζωη μου θα ειμαι κατα το δυνατον ευτυχισμενος δεν ειναι διαφορετικα γεγονοτα;

Ναι προφανως και θα συμφωνουσα. Και οχι μονο θα συμφωνουσα, αλλα θα την ενθαρρυνα και να το κανει. Αυτο ελειπε, να της στερησω την ευκαιρια να μην σκεφτει ποτε ξανα τα χρηματα, απλα και μονο γιατι θα κανει σεξ για εναν βραδυ με καποιον για τον οποιον δεν εχει καθολου αισθηματα. Σε καλυψα;

η λογικη σου λεει οτι οταν σε πληρωνουν, θα κανουν τα δικα σου χατιρια?

Οχι, αλλα αμα τραβαμε το σεναριο απο τα...(λογοκρισια) λεει οτι μαλλον δεν ειναι και το πιο λογικο σεναριο. Η ολη ερωτηση προφανως εξαρχης ειχε νοημα εφοσον αναφερονταν σε μια διαθεση και νοοτροπια που εχει ο καθενας μας. Αν παμε και συμπεριλαβουμε ιδιαιτερα συγκεκριμενα και extreme πραγματα, ειναι εξισου προφανες οτι ο καθενας μπορει να εχει ενστασεις. Η αρχικη νοοτροπια ειναι που μετραει ωστοσο.

ελα τωρα, και που θα το ξερουν οι αλλοι τι πειραζει? εδω μιλαμε για ονειρεμενη ζωη ζαμλπουτος και ευτυχησμενος...

Παροτι εσυ το λες ειρωνικα, ακριβως αυτο ειναι. Ελεος δηλαδη. Σεξ θα κανω κι θ ειμαι για μια ζωη εγω και τα παιδια μου ευτυχισμενος. Αυτες τις ηθικολογιες να μην ακουγα και τι στον κοσμο. Λες και καποιος που κανει για μια ζωη ενα επαγγελμα που δεν του αρεσει και δεν του αποφερει αρκετα χρηματα ειναι πιο ευτυχισμενος γιατι ειναι ...τιμιος. Ή οτι ολες οι δουλειες στον κοσμο ειναι απολυτα ηθικες, αξιοπρεπεις, κτλ, και το να κοιμηθει καποιος για ενα βραδυ με καποιον αλλο και να ειναι για παντα ξεγνοιαστος ειναι τοσο κατακριτεο. Τελος παντων...

θα μπορυσα να γραψω δεκα ωρες ή καθολου.
απανταω γιατι με νοιαζει, γιατι "μας διαβαζουν και μικρα παιδια"(remember?)


... δεν μπορω να μην παρατηρω διασημες απουσιες απο το θεμα. τελικα, το να μην εκτεθουμε ειναι πολυ σημαντικο... δεν ειναι?

μετα απο το ονειρο να μπουν στο δημοσιο, αλλο ενα ονειρο πρεπει να παρει σειρα :"αχ, να μην εχω τετοια τυχη να βρω εναν πλουσιο να του κατσω για ενα μεγαλο ποσο"!

Μας διαβαζουν και μικρα παιδια...οποτε πρεπει να εκφραζουμε μονο συγκεκριμενες αποψεις; Και δη τις δικες σου; :hmm::confused: Και επισης στο συγκεκριμενο υπο-φορουμ νομιζω επιτρεπονται μονο εγεγγραμενα μελη.

Επισης, οσοι εκφερουμε αποψεις (και παλι, τις διαφορετικες απο τις δικες σου) θεωρεις οτι εκτιθομαστε; (Ασε που το γεγονος οτι πολλοι εχουν εκφερει αναλογες αποψεις, αναιρει το επιχειρημα σου)

Τελος, δεν ειπε κανενας οτι ειναι το ονειρο του. Τεθηκε εν ερωτημα και απανταμε.

EDIT:

Nαι αλλά που κολλάει αυτό; Βάλαμε κάπου στην εξίσωση πως θα κερατώσεις για να το κάνεις και δεν το πρόσεξα;

Οχι αλλα για καποιο λογο εχουμε φτασει στο σημειο οπου για να δικαιολογησουμε το παραλογο του πραγματος, πρεπει η πραξη να ειναι ιδιαιτερα απεχθης, ειτε με το να σου ζητηθει να κανεις κατι εξαιρετικα extreme, ειτε να εχεις συντροφο, ή να μαθει η οικογενεια σου και ολος ο κοσμος, κτλ. Κοινως οτιδηποτε προκειμενου να γινει πιο "ανηθικη" η πραξη.

Βεβαια, απο την αλλη πλευρα θα μπορουσε να ερωτηθει καποιος τι θα εκανε ενας υπερμαχος της αντιθετης αποψης σε περιπτωση που δεν θα το μαθαινε κανενας, δεν ειχε οικογενεια και παιδια, και η πραξη ηταν μονο πχ handjob (ή ακομα καλυτερα μονο ενα φιλι). Αλλα προφανως επειδη το σεναριο αυτο ειναι εξαιρετικα γελοιο και υπερβολικο (οπως και το αντιθετο βεβαια) δεν τιθεται η ερωτηση. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
η λογικη σου λεει οτι οταν σε πληρωνουν, θα κανουν τα δικα σου χατιρια?

Είπα ότι η λογική είναι αυτή που ζυγίζει τα δεδομένα. Δεν είπα ότι η λογική οδηγεί σε κάθε περίπτωση να πούμε "ναι".

ελα τωρα, και που θα το ξερουν οι αλλοι τι πειραζει? εδω μιλαμε για ονειρεμενη ζωη ζαμλπουτος και ευτυχησμενος...

θα μπορυσα να γραψω δεκα ωρες ή καθολου.
απανταω γιατι με νοιαζει, γιατι "μας διαβαζουν και μικρα παιδια"(remember?)

... δεν μπορω να μην παρατηρω διασημες απουσιες απο το θεμα. τελικα, το να μην εκτεθουμε ειναι πολυ σημαντικο... δεν ειναι?

μετα απο το ονειρο να μπουν στο δημοσιο, αλλο ενα ονειρο πρεπει να παρει σειρα :"αχ, να μην εχω τετοια τυχη να βρω εναν πλουσιο να του κατσω για ενα μεγαλο ποσο"!

Μπορεί κάποιος να δεχτεί μια τέτοια πρόταση και να είναι εντάξει με τον εαυτό του σε ό, τι του έχει ζητηθεί να κάνει.
Δεν έχουν όλοι το ίδιο αξιακό σύστημα με σένα όπως και οι "λογικές" μπορεί να είναι κομμένες και ραμμένες στα μέτρα του καθενός μας. Κάποιος, π.χ., ενδέχεται να θεωρήσει ότι ο τρόπος που θα διαθέσει τα χρήμματα "αγιάζει" το "μέσον" που χρησιμοποίησε. Ο "σκοπός αγιάζει τα μέσα" δηλαδή, και το πώς θα κριθεί αν ο σκοπός αξίζει πραγματικά υπάγεται στην προσωπική του ηθική.
Αν κάποιος αισθάνεται πραγματικά ότι, αν αρνηθεί την πρόταση, είναι αναγκασμένος να ζήσει μια ζωή πολύ περισσότερο ψυχοφθόρα, τότε ποιος είναι αυτός που θα κρίνει τι να κάνει και τι να μην κάνει;; Όπως είπαμε οι παράμετροι του θέματος είναι πολλές (το αξιακό σύστημα του καθενός, τι θα του ζητηθεί να κάνει, πόσο επηρεάζεται από τη γνώμη των άλλων για τις επιλογές του, ποια η αντίληψή του για το χρήμα, για το σεξ ....) Υπάρχει κάποια αντικειμενική ηθική ή λογική που λαμβάνει υπ' όψιν όλες αυτές τις παραμέτρους και σύμφωνα με την οποία αν ενεργήσουν όλοι, θα τους κάνει καλό;;

Δεν είπε κανένας "όποτε βρείτε έναν πλούσιο, να του κάτσετε, να κάνετε την τύχη σας"! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Πόσες φορές θα ήθελα να σκοτώσω το αφεντικό μου...

Μ' έχει προσβάλει περισσότερο και από να με μαμούσε.

Καλή μου Ρουμάνα, ο παππούς μου έλεγε: "Ό,τι κι αν γίνεις, μη γίνεις φθηνός. Και κλέφτης να γίνεις, κλέψε πολλά, για να σε λένε κύριο. Αν κλέψεις λίγα θα σε πηδάνε στη φυλακή. Και πόρνη να γίνεις ακριβή. Τη φθηνή τη φωνάζουν πουπάνα, την ακριβή κυρία".

Η υποκρισία την κοινωνίας, όχι δική μας...

Όσο για το κέρατο...εδώ δεν μας πειράζει να μας κάνουν άλλα κι άλλα, το κέρατο μας μάρανε; Ίσα ίσα, που θ' απολαύσω τη χλιδή, με τον "ιδρώτα" της συντρόφου μου. Άσε που δεν θα φέρω και το ηθικό βάρος της πράξης, άρα σε οποιαδήποτε στιγμή θα μπορούσα να λακίσω και να της φορτώσω το ανάθεμα, χαρακτηρίζοντάς την ως "Πόρνη". Κορόιδο είμαι;

ΥΓ: Διάσημες απουσίες ε; Ενδιαφέρον!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Η υποκρισία την κοινωνίας, όχι δική μας...

Η υποκρισία μπορεί να είναι της κοινωνίας αλλά ο κομφορμισμός είναι δικός μας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
ναι

Μας διαβαζουν και μικρα παιδια...οποτε πρεπει να εκφραζουμε μονο συγκεκριμενες αποψεις; Και δη τις δικες σου; :hmm::confused:...
...Επισης, οσοι εκφερουμε αποψεις (και παλι, τις διαφορετικες απο τις δικες σου) θεωρεις οτι εκτιθομαστε;
με καταταξες στους ανθρωπους που θελουν να ακουστουν μονο οι δικες τους αποψεις; αν ναι, αληθεια σου λεω, κανεις λαθος.

αυτο που ερμηνευεις εσυ οπως το ερμηνευεις, ειναι ενα παραπονο σε καποια μελη που τυχαινει να ξερω την αποψη τους, και ειναι ιδια με την δικια μου. Για να τους πεισω να γραφουν ανεφερα "τα παιδια που μας διαβαζουν" που αν μη τι αλλο, καλο ειναι να διαβαζουν και την αλλη αποψη, της μειονοτητας στην προκειμενη.

ΥΓ: Διάσημες απουσίες ε; Ενδιαφέρον!!
:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dimitral

Δραστήριο μέλος

Η dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 413 μηνύματα.
αν σκεφτεις τι θα ειναι αυτος ο τυπος που για μια βραδια σεξ θα εδινε τοσα πολλα χρηματα ,που σημαινει οτι δεν θα ειχε αλλον τροπο να πεισει μια γυναικα να περασει μαζι του μερικες ωρες ερωτισμου,οχι δεν θα το εκανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Νομίζω οτι είναι μια πράξη που είτε την κάνεις είτε όχι, θα μετανιώνεις για την υπόλοιπη ζωή σου... Εγώ προσωπικά θα το έκανα, όχι ελαφρά τη καρδία, αλλά θα το έκανα. Δεν μπορώ όμως να μην εξετάσω τις παρακάτω παραμέτρους:

1. Τι θα έλεγα στον άντρα που θα αγαπούσα και θα παντρευόμουν και στα παιδιά μου; "Πού βρήκες μαμά αυτά τα λεφτά;".

2. Οτιδήποτε θα πήγαινα να αγοράσω (ένα αμάξι, μια βίλα, ένα κότερο) θα ήξερα οτι αυτά τα χρήματα που δίνω τώρα τα έβγαλα πουλώντας το κορμί μου.
Σε τι με διαφοροποιεί αυτό από μια πόρνη;...

3. Τι θα νιώθαμε αν αυτή τη στιγμή μαθαίναμε οτι τα χρήματα που έχουν οι γονείς μας τα έβγαλαν με αυτόν τον τρόπο;
Κι απαντώ: αηδία. Γιατί θα ξέραμε οτι τα ρούχα που φορούσαμε, οι διακοπές που κάναμε, τα παιχνίδια που παίξαμε, οι σπουδές που κάναμε, προέρχονταν όλα από "βρώμικα" λεφτά.

Ρώτησα το φίλο μου τι θα έκανε αν του γινόταν αυτή η πρόταση, μου είπε οτι θα το έκανε. Αν μάθαινε οτι το έκανα εγώ; Θα με καταλάβαινε, θα τον πείραζε, αλλά θα το ξεχνούσε κάποια στιγμή. Αν μάθαινα οτι το έκανε; Θα με πείραζε, θα σιχαινόμουν αυτά τα λεφτά, αλλά εφόσον θα έλειπαν τα καθημερινά προβλήματα επιβίωσης, υποθέτω πως θα το αποδεχόμουν κάποια στιγμή.

Αχ δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Καλή μου Ρουμάνα, ο παππούς μου έλεγε: "Ό,τι κι αν γίνεις, μη γίνεις φθηνός. Και κλέφτης να γίνεις, κλέψε πολλά, για να σε λένε κύριο. Αν κλέψεις λίγα θα σε πηδάνε στη φυλακή. Και πόρνη να γίνεις ακριβή. Τη φθηνή τη φωνάζουν πουπάνα, την ακριβή κυρία".
Πολύ σωστός ο παππούς σου, αν και η πουπάνα όσα και να παίρνει πουπάνα θα είναι, άντε να την πεις "συνοδό". Για το κλέφτης συμφωνώ και επαυξάνω ;)
Όσο για το κέρατο...εδώ δεν μας πειράζει να μας κάνουν άλλα κι άλλα, το κέρατο μας μάρανε; Ίσα ίσα, που θ' απολαύσω τη χλιδή, με τον "ιδρώτα" της συντρόφου μου. Άσε που δεν θα φέρω και το ηθικό βάρος της πράξης, άρα σε οποιαδήποτε στιγμή θα μπορούσα να λακίσω και να της φορτώσω το ανάθεμα, χαρακτηρίζοντάς την ως "Πόρνη". Κορόιδο είμαι;
Συγνώμη αλλά αυτό το απολαμβάνω χλιδή από τον "ιδρώτα" της συντρόφους μου, μου έβγαλε κάτι σε νταβατζή και ομολογώ ότι από άλλα θέματα (βλ. ανιδιοτελή αγάπη) δεν είχα διαμορφώσει τέτοιο προφίλ για σένα :P

Για να πω και τη δική μου άποψη:

Αν δεν ήμουν σε σχέση ή ήμουν σε μία σχέση που δεν με ενδιαφέρει τόσο, φυσικά και θα το έκανα στον εαυτό μου. Δεν θα μπορούσα φυσικά να το ζητήσω από τη σύντροφό μου, αλλά και να το ζητούσα, σε μία αδιάφορη σχέση το πιο πιθανό ότι θα με παρατούσε αμέσως μόλις θα έπαιρνε τα χρήματα, άρα κανένα όφελος :P

Αν πάλι ήμουν σε μία σχέση την οποία νοιάζομαι, έχω όνειρα για αυτήν, την βλέπω σοβαρά και θα ήθελα να είμαι μαζί της το υπόλοιπο της ζωής μου, ΔΕΝ θα το έκανα, ΟΥΤΕ θα δεχόμουν να το κάνει η σύντροφος μου. Απλά δεν θα μπορούσα να ζήσω με την ιδέα στο μυαλό μου αν το έκανε αυτή, ούτε θα το έκανα εγώ αφού δεν θα ήθελα να το κάνει η ίδια. Άλλωστε σε μία τέτοια σχέση εφόσον θα τα καταφέρναμε και χωρίς ένα τέτοιο ποσό και θα είμασταν αγαπημένοι, δε νομίζω ότι τα περισσότερα χρήματα θα μας έκαναν περισσότερο αγαπημένους. Ίσως μάλιστα να δημιουργούσαν και προστριβές.

Σε οποιαδήποτε περίπτωση, αδιαφορώ για την άποψη της κοινωνίας, εκτός από την περίπτωση όπου έχω παιδιά τα οποία θα γίνουν στόχος σχολίων. Ακόμα και τότε όμως, με τόσα λεφτά μια αλλαγή περιβάλλοντος θα έλυνε τα πάντα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Ας υποθέσουμε πως κάποιος σας δίνει ένα μεγάλο χρηματικό ποσό με το οποίο δε θα χρειαστεί να ξαναδουλεψετε στη ζωή σας εσείς και τα παιδιά σας με την προϋπόθεση να κάνετε σεξ μια βραδιά μαζί του, κάνοντας αυτά που θέλει εκείνος (τα αντίστοιχα και για τους άντρες). Θα το κάνατε;
Δεν θα απαντήσω με γενικότητες όπως άλλοι. Ναι, θα το έκανα, αν μπορουσα. (εννοώ αν αυτή με την οποία θα το έκανα ήταν αρκουντως ερεθιστική ώστε να μπορώ να την ικανοποιήσω). Για τις κυρίες είναι πολύ πιο δυσκολη η επιλογή, αφού έτσι κι αλλιώς μπορούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

necropethamenos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
1. Τι θα έλεγα στον άντρα που θα αγαπούσα και θα παντρευόμουν και στα παιδιά μου; "Πού βρήκες μαμά αυτά τα λεφτά;".

2. Οτιδήποτε θα πήγαινα να αγοράσω (ένα αμάξι, μια βίλα, ένα κότερο) θα ήξερα οτι αυτά τα χρήματα που δίνω τώρα τα έβγαλα πουλώντας το κορμί μου.
Σε τι με διαφοροποιεί αυτό από μια πόρνη;...

Στο οτι την πόρνη την δέρνει ο νταβατζης 3 φορές τη μέρα για προθέρμανση, δεν έχει φράγκο και την πηδάνε μια 10ρια άτομα ημερησίως και αυτό είναι η ζωή της.
Το να ζεις έτσι σημαίνει πως είσαι θύμα (δεν το λεω υποτιμητικά, το λέω με την πραγματική έννοια του όρου - θύμα άλλων ανθρώπων που εκμεταλλεύονται κάποια αδυναμία σου).

Εσύ θα πας με κάποιον μια φορά και θα είσαι για πάντα ελεύθερη απο τα δεσμά ημών των υπολοίπων. Θα είσαι το άκρως αντίθετο του θύματος.

Γενικότερα δεν καταλαβαίνω γιατί το βλέπεις ως κάτι βρώμικο ή ηθικά επιλήψιμο. Οι πράξεις μάς έχουν την αξία που εμείς τους δίνουμε ανα πάσα στιγμή. Εκείνη την φορά που θα το κάνεις για τα φράγκα δεν πρόκειται να δώσεις κάτι πολύτιμο. Θα νοικιάσεις το σώμα σου για μερικές ώρες. Και όταν αυτό το σκηνικό τελειώσει, τελέιωσε ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.

Αυτό που θες να έχεις για να το δώσεις στον άντρα σου δεν στο κλέβει κανείς, γιατί δεν εξ άλλου κάτι χειροπιαστό.

Όταν νοικιάζεις τον εαυτό σου ολόκληρο για 8 ώρες τη μέρα στον κάθε βλάκα για να βγάλεις έναν μισθό να ζήσεις είναι πολύ διαφορετικά; Και αυτός σαν ένα κομμάτι κρέας σε βλέπει, απλά σαν πολυ φτηνότερο κρέας.

Αν μάθαινα οτι το έκανε; Θα με πείραζε, θα σιχαινόμουν αυτά τα λεφτά, αλλά εφόσον θα έλειπαν τα καθημερινά προβλήματα επιβίωσης, υποθέτω πως θα το αποδεχόμουν κάποια στιγμή .
Nαι και γω την καρδιά μου πέτρα θα έκανα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Στο οτι την πόρνη την δέρνει ο νταβατζης 3 φορές τη μέρα για προθέρμανση, δεν έχει φράγκο και την πηδάνε μια 10ρια άτομα ημερησίως και αυτό είναι η ζωή της.
Το να ζεις έτσι σημαίνει πως είσαι θύμα (δεν το λεω υποτιμητικά, το λέω με την πραγματική έννοια του όρου - θύμα άλλων ανθρώπων που εκμεταλλεύονται κάποια αδυναμία σου).

Εσύ θα πας με κάποιον μια φορά και θα είσαι για πάντα ελεύθερη απο τα δεσμά ημών των υπολοίπων. Θα είσαι το άκρως αντίθετο του θύματος.

Μα έχει σημασία το πώς βλέπει ο καθένας τον εαυτό του για να καθορίσουμε τις πράξεις του; Δηλαδή αν εγώ κλέβω, και παρ' όλα αυτά μέσα μου δε νιώθω κλέφτρα αλλά δικαιολογώ την πράξη μου, αυτό με κάνει λιγότερο κλέφτρα; Θέλω να πω οτι κρίνεσαι από τις πράξεις σου. Καταλαβαίνω τη διαφορά που λες ανάμεσα στην πόρνη (που είναι η ζωή της) και σε μένα που θα το κάνω για μια φορά. Και σίγουρα αυτή είναι θύμα κι εγώ η τυχερή που μου χαμογέλασε η ζωή. Όμως η πράξη παραμένει ίδια.

Γενικότερα δεν καταλαβαίνω γιατί το βλέπεις ως κάτι βρώμικο ή ηθικά επιλήψιμο. Οι πράξεις μάς έχουν την αξία που εμείς τους δίνουμε ανα πάσα στιγμή. Εκείνη την φορά που θα το κάνεις για τα φράγκα δεν πρόκειται να δώσεις κάτι πολύτιμο. Θα νοικιάσεις το σώμα σου για μερικές ώρες. Και όταν αυτό το σκηνικό τελειώσει, τελέιωσε ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.

Για τη δεύτερη πρόταση σου απάντησα πιο πάνω. Το οτι εγώ τρώω ψωμί και το βαφτίζω πάστα, δεν το κάνει λιγότερο ψωμί...
"Θα νοικιάσεις το σώμα σου για μερικές ώρες". Το λες λες κι είναι κάτι απλό. Κάτι συνηθισμένο. Αυτό το σκηνικό θα τελειώσει, αλλά τα χρήματα θα μείνουν να μου το θυμίζουν. Θα κάνω ένα δώρο στο παιδί μου και θα θυμάμαι οτι πούλησα το σώμα μου για να το αγοράσω. Είναι λίγο αυτό;

Όταν νοικιάζεις τον εαυτό σου ολόκληρο για 8 ώρες τη μέρα στον κάθε βλάκα για να βγάλεις έναν μισθό να ζήσεις είναι πολύ διαφορετικά; Και αυτός σαν ένα κομμάτι κρέας σε βλέπει, απλά σαν πολυ φτηνότερο κρέας.

Ναι καλέ μου, συμφωνώ, κι εγώ έτσι το βλέπω. Αλλά όταν κάνω μια εργασία εννοείται πως είναι κάτι ηθικό. Διαφωνείς οτι το να πουλήσεις το κορμί σου δεν είναι ηθικό;

Επαναλαμβάνω: θα το έκανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Φαντάζομαι οι περισσότεροι θα έχουν διαβάσει σε κάποια φάση το γνωστό ανεκδοτάκι για τους προγραμματιστές:

-Δουλεύεις περίεργες ώρες.
- Σαν τις πουτ@νες.

- Πληρώνεσαι για να κάνεις τον πελάτη ευτυχισμένο.
- Σαν τις πουτ@νες.

- Ο πελάτης πληρώνει πολλά, αλλά το αφεντικό τα παίρνει.
- Σαν τις πουτ@νες.

- Πληρώνεσαι με την ώρα, αλλά το ωράριό σου είναι μέχρι να τελειώσει η δουλειά.
- Σαν τις πουτ@νες.

- Ακόμα και εάν είναι καλό, δεν είσαι ποτέ περήφανος γι'αυτό που κάνεις.
- Σαν τις πουτ@νες.

- Αμείβεσαι για να ικανοποιείς τις επιθυμίες των πελατών σου.
- Σαν τις πουτ@νες.

- Είναι δύσκολο να έχεις και να συντηρείς οικογένεια.
- Σαν τις πουτ@νες.

- Όταν σε ρωτάνε ποια είναι ακριβώς η δουλειά σου δεν μπορείς να απαντήσεις.
- Σαν τις πουτ@νες.

- Οι φίλοι σου απομακρύνονται από εσένα και μένεις μόνο με τύπους σαν κι εσένα.
- Σαν τις πουτ@νες.

- Ο πελάτης συνήθως πληρώνει με τις (εργατο)ώρες που δούλεψες.
- Σαν τις πουτ@νες.

- Το αφεντικό σου έχει πολύ ωραίο αυτοκίνητα.
- Σαν τις πουτ@νες.

- Όταν κάνει μία 'αποστολή' στον πελάτη, χαμογελάς.
- Σαν τις πουτ@νες.

- Όταν τελειώσεις κάνεις μούτρα.
- Σαν τις πουτ@νες.

- Για να αποδείξεις τις ικανότητές σου πρέπει να περάσεις περίεργα τεστ.
- Σαν τις πουτ@νες.

- Ο πελάτης θέλει πάντα να πληρώσει λιγότερα και εσύ πρέπει να κάνεις θαύματα.
- Σαν τις πουτ@νες.

- Όταν σηκώνεσαι το πρωί λες 'Δε θέλω να κάνω αυτή τη δουλειά για όλη μου τη ζωή'.
- Σαν τις πουτ@νες.

- Εάν κάτι δεν πάει καλά, είναι πάντα δικό σου λάθος.
- Σαν τις πουτ@νες.

- Πρέπει να προσφέρεις δωρεάν τις υπηρεσίες σου στο αφεντικό σου και τους φίλους σου.
- Σαν τις πουτ@νες.

Είσαι σίγουρος ότι δεν δουλεύεις σε Μπουρδέλο;..


(όταν λύσω αυτό το υπαρξιακό ερώτημα θα σας πω, ανάθεμα το πολυτεχνείο μου!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

necropethamenos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Μα έχει σημασία το πώς βλέπει ο καθένας τον εαυτό του για να καθορίσουμε τις πράξεις του; Δηλαδή αν εγώ κλέβω, και παρ' όλα αυτά μέσα μου δε νιώθω κλέφτρα αλλά δικαιολογώ την πράξη μου, αυτό με κάνει λιγότερο κλέφτρα; Θέλω να πω οτι κρίνεσαι από τις πράξεις σου. Καταλαβαίνω τη διαφορά που λες ανάμεσα στην πόρνη (που είναι η ζωή της) και σε μένα που θα το κάνω για μια φορά. Και σίγουρα αυτή είναι θύμα κι εγώ η τυχερή που μου χαμογέλασε η ζωή. Όμως η πράξη παραμένει ίδια.

Mα εδώ αναφέρεσαι σε πράξεις συμφέροντος που πλήττουν τα συμφέροντα άλλων! Φυσικά αν κλέβεις είσαι ανήθικος γιατί στερείς κάτι απο κάποιον! Το να νοικιάσεις ΕΣΕΝΑ δεν προκαλεί πρόβλημα σε κανέναν πέραν του εαυτού σου - ή ούτε καν αυτού!

Θα κάνω ένα δώρο στο παιδί μου και θα θυμάμαι οτι πούλησα το σώμα μου για να το αγοράσω. Είναι λίγο αυτό;

Ανάλογα με την αξία που εσύ έδωσες σε αυτήν την πράξη. Απο την στίγμή που η πράξη αυτή αφορά ΜΟΝΟ εσένα - δεν γίνεται εις βάρος κάποιου άλλου, η πράξη αποκτά την βαρύτητα που της αποδίδεις.

Είναι σαν αυτό που συζητούσαμε για το σεξ σκέτο και το σεξ μετ έρωτος. Η πράξη είναι ίδια, αυτό που αλλάζει είναι το νόημα που της αποδίδεται.

Διαφωνείς οτι το να πουλήσεις το κορμί σου δεν είναι ηθικό;
Ναι.
Θεωρώ πως αυτό που ζεί μια πόρνη είναι ασύμφορο, απο μέρους της δεν είναι ανήθικο! Αυτό που συζητάμε όμως δεν είναι καν ασύμφορο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
- Αμείβεσαι για να ικανοποιείς τις επιθυμίες των πελατών σου.
- Σαν τις πουτ@νες.
H βάση της οικονομίας είναι πάντοτε η ανταλλαγή και καθώς η θυληκότητα έχει καταντήσει πια φαινόμενο...κοινωνιολογικό, ώστε η βιολογική της πλευρά να μη παίζει παρά ένα ασήμαντο ρόλο
ο συνεταίρος με τις αδύνατες σεξουαλικές ορέξεις, εκμεταλεύεται εκείνον με τις πιό....λαίμαργες!
Άγρια εκμετάλευση, χειρότερη και από την πιό στυγνή του πιό στυγνού καπιταλιστικού συστήματος! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top