• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Δερματολογικά προβλήματα

Sotokan

Νεοφερμένος

Ο Sotokan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπερα..

Λοιπον. Πριν 3 χρονια ειχα βγαλει ενα σπυρι στο ποδι το οποιο με ετρωγε.. για να μου φευγει η φαγουρα του εριχνα καυτο νερο οποτε εκανα μπανιο τελικα αυτο κατεληξε να ανοιξει και να βγαζει πυον να κανει πληγη και να μην κλεινει.. η φαγουρα σταθερα.. τελικα πηγα σε δερματολογο μουθ εδωσε μια αλοιφη την εβαλα εκλεισε αλλα μετα απο ενα χρονικο διαστημα περιπου 5 μηνων ξαναβγηκε. πηγα σε αλλον δερματολογο.. ο τελευταιος μου εδωσε μια αλοιφη στην ουσια κορτιζονη ηταν το οποιο το μονο που εκανε ειναι να κρυβει το προβλημα και κατα καιρουσ να ξανα εμφανιζεται... μετα απο 3 χρονια μου βγηκε ακριβως στο ιδιο σημειο στο καλαμι στο αλλο ποδι.. τα ιδια φαγουρα πληγη και με το ζεστο νερο ερεθιζεται κιολας.. ξερει κανεισ τι μπορει να ειναι αυτο ... παω σε ομοιοπαθητικο το πρωτο μηνα ανοιξε τον δευτερο τωρα ειναι σε σταθερη κατασταση πληγης δεν βγαζει πυον οπωσ πριν μονο..

οποια βοηθεια αποψη γνωμη δεκτη....
Σημείωση:
Τα μηνύματα 1 έως 20 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα
ερματολογικό πρόβλημα που επιμένει".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Σε ψυχιατρο πηγες? Αν οχι για τραβα μια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitral

Δραστήριο μέλος

Η dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 413 μηνύματα.
εχεις παει σε τρεις γιατρους και δεν εχεις βγαλει ακρη με ενα σπυρι στο ποδι;μηπως δεν ειναι σπυρι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
έχεις παρατηρήσει μήπως εκεί πέφτει το λάστιχο της κάλτσας παράδειγμα? μήπως φοράς μπότες μηχανής ή κανονικές? μήπως είναι τρίχα που γυρίζει προς τα μέσα? μήπως είναι κάτι αλλεργικό σε κάποια τροφή, ύφασμα ή εποχή? έχεις εξετάσει το θέμα του ορμονικού?

μπορεί να είναι πραγματικά πολλοί λόγοι... δε μας λες καλύτερα τι έχεις ήδη αποκλείσει?


ΥΓ ο ψυχίατρος που ανέφερε ο epote, φαντάζομαι ότι εννοεί ότι είναι πιθανό να είναι ψυχολογικός ο παράγοντας κι όχι ορμονικός ή κάτι άλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ΥΓ ο ψυχίατρος που ανέφερε ο epote, φαντάζομαι ότι εννοεί ότι είναι πιθανό να είναι ψυχολογικός ο παράγοντας κι όχι ορμονικός ή κάτι άλλο


Μπα,
μάλλον εννοεί πως ένας ψυχίατρος γνωρίζει περισσότερα για τη δερματολογία από έναν ομοιοπαθητικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ο ψυχολογικός παράγοντας παίζει όντως ρόλο.
Γνωστός μου λόγω στρες γέμισε με περίεργα σπυριά στο πρόσωπο και φούντωσαν τόσο πολύ που χρειάστηκε να νοσηλευτεί.

Αφού όπως λες εμφανίζονται και φεύγουν πρόσεξε αν έχει να κάνει με τη διατροφή, την εποχή αλλά και την ψυχολογική κατάσταση στην οποία βρίσκεσαι κάθε φορά που σκάει μύτη.
Θα βοηθήσεις με αυτόν τον τρόπο το γιατρό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitral

Δραστήριο μέλος

Η dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 413 μηνύματα.
νομιζω αλλο ψυχολογικος παραγοντας κι αλλο ψυχιατρικος.....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
είναι εντελώς άλλο θέμα βέβαια και βγαίνουμε εκτός, αλλά... είναι εντελώς λάθος να έχουμε τον ψυχίατρο συνυφασμένο με τον "τρελογιατρό"
Μπορεί επίσης να εκτελέσει χρέη ψυχολόγου αν έχει την ανάλογη ειδίκευση αλλά ταυτόχρονα να συνταγογραφήσει (πχ αγχολυτικά), κάτι που ο ψυχολόγος δεν έχει την δυνατότητα
Ο ψυχίατρος έχει σπουδάσει και ιατρική και ψυχολογία, ενώ ο ψυχολόγος κυρίως ψυχολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
οχι το λεω γιατι ο μικρος μου ξαδελφος που γενικος ειναι αλεργικος σε διαφορα πραγματα, αλλα ειναι και εξαιρετικα αγχωδης οποτε του εμφανιζεται καποια δερματικη αλεργιουλα ασυναισθητα την πειραζει και την πειραζει μεχρι που γινεται πληγη.

δεν ειπα οτι ειναι τρελος ο ανθρωπος αλλα η τοπικοτητα σε συνδιασμο με το οτι βγηκε και στο αλλο ποδι και το οτι περναει και εμφανιζεται κατι τετοιο μου φερνει. Οι περισοτεροι παθολογικοι λογοι δενειναι σε τοσο "ανοδυνες" παθολογικα περιοχες και δεν υποχωρουν απο μονοι τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotokan

Νεοφερμένος

Ο Sotokan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
λοιπον εχω κανει καλλιεργεια δυο φορες και δεν βρηκαν τιποτα..
επισης γενικοτερα τα ποδια μου σε εκεινη την περιοχη ειναι λιγο ξερα δεν ξερω γιατι .. το δερμα ειναι ετσι μαλλον.. αυτο μου πρωτοεμφανιστηκε οταν αρχισα να μενω με μια κοπελα στο σπιτι της το 2006 .. εμφανιστηκε το σπυρι και τα σιναφι... οσο για το ψυχολογικο ενταξει λιγακι αγχος με την εξεταστικη τα γνωστα αυτα... παντως χωρισα για να εχω το κεφαλι μου ησυχο(στο χαβαλε αυτο)..

αλλεργικος δεν ειμαι εκτος και αν εμφανιστηκε ξαφνικα καμια αλλεργεια..
ορμονικο τι εννοεις? και τριχα τελος δεν ειναι γιατι αποκλειεται να εγινε και στα δυο ποδια στο ιδιο σημειο.. εμφανιζεται συνηθως χειμωνα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
μπορει να ειαι και κακο κυκλοφορικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotokan

Νεοφερμένος

Ο Sotokan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
σε περιπτωση που ειναι αυτο τι προκαλει το κακο κυκλοφορικο ? ή τι το προκαλει (το κακο κυκλοφορικο)? αισθανομαι τα ποδια μου κρυα παρεπιπτοντως.. με αθληση μπορει να φτιαξει αμα δουλεβει η καρδια με μεγαλυτερους ρυθμους? το αστειο ειναι οτι ολο το καλοκαιρι που ειμουνα στο ποδι δεν εμφανιστηκε τιποτα αλλα μπορει να επειζε ρολο και η κορτιζονη σε αυτο
(εχω την αισθηση οτι δεν πινω πολυ νερο μεσα στη μερα θα μπορουσε να παιζει ρολο αυτο?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Εξετάσεις αίματος έχεις κάνει;
Έχεις δοκιμάσει να ελλατώσεις τα ζωικά προιόντα η να τα αντικαταστήσεις με βιολογικής καλιέργειας;
Από κιλά πως πας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
αν επαιρνες κοριτζονη αυτο ηταν, η κορτιζονη ειναι ισχυρο αντιφλεγμονοδες...

αλλα ναι φυσικα η γυμναστικη μπορει να βοηθησει, δοκιμασε το.

οπως επισις ειναι πολυ σημαντικο να μην το πειραζεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotokan

Νεοφερμένος

Ο Sotokan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
θα παω για εξετασεις αυριο αιματος να δω.. και για αλλεργεια αν υπαρχει τετοια εξεταση θα ρωτησω... ειναι απ΄τα αγραφα αυτο που συμβαινει δεν μπορει να το εξηγησει κανεις... απο κει ειμαι 10 κιλα πανω απο το κανονικο πειπου ειμαι 92(το κανονικο ειναι 85)... ευχαριστω για την βοηθεια παντως να σται καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariankh

Νεοφερμένος

Η mariankh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
φιλε βρήκες καμια λύση για το πρόβλημα s? παθούσα k εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Το έχεις ψάξει για το αν έχεις ψωρίαση;
Γιατί, ο ερεθισμός, η ξηρότητα, η φαγούρα, οι υφέσεις και οι εξάρσεις των συμπτωμάτων, είναι τα χαρακτηριστικά της...

Εύχομαι και ελπίζω πάντως να μην έχεις κάτι τέτοιο!
Περαστικά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotokan

Νεοφερμένος

Ο Sotokan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
φιλε βρήκες καμια λύση για το πρόβλημα s? παθούσα k εγώ.

λοιπόν κοπελια :P πήγαινε σε φαρμακείο και πες να σου δώσουν την κρέμα TAKZEMA από εταιρία CHARAK
εμενα με βοηθησε ελπίζω να κάνει κάτι και για σένα....
έχω πάει σε γιατρούς και μου έχουν πει ότι αερολογία μπορείς να φανταστείς μέχρι και ότι ξύνομαι μονος μου στον ύπνο μου και δεν το καταλαβαίνω... άμα θες και δεν εχεις πρόβλημα περιέγραψε τι σου συναινεί από περιέργεια μονο.. να 'σαι καλά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

evelinaki

Νεοφερμένος

Η evelinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
λοιπόν κάνω χρήση ισοτρετινοινης παίρνω τα χάπια accuran εδώ και 3 μήνες θα ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος αν απαγορεύεται το κάπνισμα?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotokan

Νεοφερμένος

Ο Sotokan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
λοιπόν κάνω χρήση ισοτρετινοινης παίρνω τα χάπια accuran εδώ και 3 μήνες θα ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος αν απαγορεύεται το κάπνισμα?????

σε περιπτωση που εχεισ αυτο που αναφερεται στην αρχη του τοπικ ακολουθησε την προηγουμενη συμβουλη μου...
προσωπικα το εκανα παραλληλα και με ομοιοπαθητικη εγω... σου ευχομαι περαστικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top