[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Βρε συ Βικυ, απο το να ψαχνεις κατι που δε θα σου προσφερει κατι παραπανω απο μια πρεσα, δε βρισκεις μια κοπελα κομμωτρια να ερχεται σπιτι σου?! Παιρνουν απο 7-10 ευρω μαξιμουμ και ισιο μαλλακι θα εχεις και χωρις κοπο και χωρις πολλα εξοδα...:)

Σημειωση...επειδη και εγω σγουρα μαλλια εχω, οπως επισης και ανεπιδεκτη μαθησεως αναφορικα με το ισιωμα ημουν, μετα απο 2-3 ουσιαστικες προσπαθειες, τολμω να ομολογησω οτι πλεον κατι καταφερνω και απο μονη μου μεσα σε ενα μισαωρο, κανοντας και τσι παραλληλα, ε!! :P
Δοκιμασε το παντως...εγω αναγκαστηκα μια μερα που η κομμωτρια μου δεν ειχε κενο καθολου και ηθελα οπως-και-δηποτε ισιωμα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
εμένα πάντως το κάνανε πολλές φίλες μου με σιδερο κανονικο

μια χαρα βγαινει το μαλλι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δεν εχετε μεγαλωσει για τετοια?!:P
Εγω θυμαμαι οτι χρησιμοποιουσαν το σιδερο αρχες της δεκαετιας του '90:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μωρέ έχω κομμώτρια και μια χαρά τιμή μου παίρνει αλλά ας πούμε είναι ότι αν μου έρθει πρέπει να κλείσω ραντεβού...και δεν μπορώ όποτε θέλω...
Ας πούμε για Παρασκευή που το κάνω τις περισσότερες φορές πρέπει να κλείσω από Δευτέρα γιατί πνίγετε...

Από την άλλη δεν μπορώ να κρατήσω το μαλλί μου ίσιο όσο θέλω μιας και πάω γυμναστήριο καθημερινά οπότε πραγματικά λυπάμαι να ισιώσω το μαλλί και την άλλη μέρα να είναι χάλια από τον ιδρώτα...ή να χάσω το γυμναστήριο....

Όσες φορές πάντως το έκανα...πονούσε το χέρι μου απίστευτα :P
Και μια χαρά τα κάνω τα κάτω κάτω τουφίτσα τουφίτσα αλλά όταν φτάνω στο τέλος πραγματικά δεν μπορώ να γυρίσω άλλο την βούρτσα...
Και πετάνε....

βασικά δεν είναι μόνο ότι είναι σγουρά... είναι ότι είναι πάρα πολλά!
Πως ήταν της Ντάλιας στο παρά πέντε....
Αυτό το πράγμα....
Μόνο που εγώ τα έχω από γεννησιμιού μου και δεν χρειάζομαι extensions και περούκες... αμέ..αμέ...αμέ :pfff: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Δεν εχετε μεγαλωσει για τετοια?!:P
Εγω θυμαμαι οτι χρησιμοποιουσαν το σιδερο αρχες της δεκαετιας του '90:P


δεν ειπα ποτε το εκανα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Ζητείται υδραυλική πρέσα και κλίβανος για ίσιωμα ελατηρίων σταθεράς k=17N/cm.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Άμα χρησιμοποιήσεις κανονικό σίδερο σιδερώματος, απλώς πρέπει μετά να το πλακώσεις στις μάσκες για να επανέλθει η υγρασία που χάθηκε.. αλλά γίνονται τρομερά λεία τα μαλλιά σε μηδέν χρόνο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Στο γραφείο όλες είπαν ότι μου πάνε ίσια....
Ε τότε μάλλον πως σου πάνε καλύτερα κατσαρά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Καλησπέρα κορίτσια είπα κι εγώ να κάνω μια βόλτα από το γυναικείο σαλόνι :D
Ήθελα να σας ρωτήσω δεν ξέρω βέβαια , μπορεί να το έχετε ξανασυζητήσει το θέμα δεν έψαξα σε πιο παλιά ποστ , τι πληρώνετε στο κομμωτήριο που πηγαίνετε ? Για παράδειγμα η δική μου κομμώτρια θέλει 65 ευρώ για βαφή και χτένισμα και τη βαφή την αγοράζω εγώ γιατί έχω αλλεργία και χρησιμοποιώ μόνο μια συγκεκριμένη από το φαρμακείο ! Δλδ το σύνολο 75 ευρώ !!! Σα πολλά δεν είναι να τα δίνω αυτά κάθε μήνα ?:mad: Είναι συνοικιακό κομμωτήριο δεν είναι καμιά φίρμα . Οπότε τους τελευταίους 3-4 μήνες τα βάφω μόνη μου στο σπίτι . Για πείτε γνώμες και τιμές . Ευχαριστώ εκ των προτέρων :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Sorry, αλλα το χτενισμα (με λουσιμο) στο εν λογω κομμωτηριο ποσο κοστιζει?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Sorry, αλλα το χτενισμα (με λουσιμο) στο εν λογω κομμωτηριο ποσο κοστιζει?!
Δυστυχώς δεν θυμάμαι :( Νεράιδα μου ,έχω το κακό συνήθειο και δεν συγκρατώ τιμές , απλά αυτό μου έκανε εντύπωση επειδή μου έκοψε αποδείξεις τον τελευταίο καιρό το πρόσεξα παραπάνω και σκέφτηκα τι στο καλό :hmm:?? Και για να συμπληρώσω δεν κάνω ανταύγιες ή κάτι ιδιαίτερο μια απλή ανανέωση του χρώματος κάνω . Σου φαίνεται οκ σαν τιμή ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν θυμάμαι :( Νεράιδα μου ,έχω το κακό συνήθειο και δεν συγκρατώ τιμές , απλά αυτό μου έκανε εντύπωση επειδή μου έκοψε αποδείξεις τον τελευταίο καιρό το πρόσεξα παραπάνω και σκέφτηκα τι στο καλό :hmm:?? Και για να συμπληρώσω δεν κάνω ανταύγιες ή κάτι ιδιαίτερο μια απλή ανανέωση του χρώματος κάνω . Σου φαίνεται οκ σαν τιμή ?

Χμμ..μονο ριζα? Ή σε ολα τα μαλλια?
Να σε πω την αληθεια, εγω εχω κοπελα που ερχεται σπιτι και οι τιμες δεν εχουν καμμια σχεση με αυτες...Αλλα 75 για ενα χτενισμα και ενα βαψιμο, σορρυ αλλα δε θα τα εδινα...Δλδ και 20 να εχει το χτενισμα....εχει 45 το βαψιμο(+10 οι βαφες)?! Υπερβολικο μου φαινεται...εν προκειμενω, μονη μου θα τα εβαφα και εγω στη θεση σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Χμμ..μονο ριζα? Ή σε ολα τα μαλλια?
Να σε πω την αληθεια, εγω εχω κοπελα που ερχεται σπιτι και οι τιμες δεν εχουν καμμια σχεση με αυτες...Αλλα 75 για ενα χτενισμα και ενα βαψιμο, σορρυ αλλα δε θα τα εδινα...Δλδ και 20 να εχει το χτενισμα....εχει 45 το βαψιμο(+10 οι βαφες)?! Υπερβολικο μου φαινεται...εν προκειμενω, μονη μου θα τα εβαφα και εγω στη θεση σου.
Αι , γειά σου βρε κορίτσι , κι εγώ αυτό σκέφτηκα , αλλά ρε γμτ το κομμωτήριο είναι και λίγο διασκέδαση ας πούμε , σε περιποιούνται , σε κανακεύουν , όσο να'ναι το χρειαζόμαστε αλλά ... είναι πολλά τα λεφτά ... γιέ μου !! Ουσιαστικά ρίζα μου κάνει , αλλά κι ένα φρεσκάρισμα σε όλο το μαλλί γιατί τα βάφω μαύρο έντονο και το περνάει λίγο για να γυαλίζει . Το σκέφτηκα κι εγώ για κομμώτρια στο σπίτι , ίδωμεν , αν βρω καμιά καλή . Σε ευχαριστώ πολύ πολύ !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πληρώνω γυρώ στα 90-100 βαφή, κούρεμα και στέγνωμα (χωρίς χτένισμα) αλλά είναι αρκετά γνωστό κομμωτήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ πληρώνω καμιά 40άρα για κούρεμα (περιλαμβάνει λούσιμο-στέγνωμα of course). Και θυμάμαι όταν μου είχε κάνει θεραπεία ήταν τσιμπημένο. Αλλά είναι βιολογικό κομμωτήριο, χρησιμοποιεί προϊόντα που δεν μου καταστρέφουν την τρίχα και πιάνει πολύ το χέρι της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Λεπόν...μιας κι έχω αλλάξει 53750956 κομμωτήρια κλασσικά :P

Στο πρώτο που έκανα ανταύγιες όλο το μαλλί..συν κούρεμα...και χτένισμα...120 ευρώ...μιλάμε πριν 2 χρόνια (χμμ....πολύ γνωστό όνομα στο Βόλο) Την δεύτερη φορά πλήρωσα μόνο 90 ευρώ μόνο για ανταύγιες...δεν ξαναπάτησα :P

Αλλαγή κομμωτηρίου...φυσιολογικές τιμές...γύρω στο 70άρι αναταύγιες..χτένισμα...κούρεμα...μέχρι που την τελευταία φορά έδωσα 75 μόνο για αναταύγιες....Δεν ξαναπάτησα....:P

Τρίτο κομμωτήριο 80άρι με διπλές ανταύγες με κούρεμα και χτένισμα... Τελευταία φορά...μονές αναταύγες και κούρεμα 70 ευρώ.... Δεν ξαναπάτησα :P

Η κοπέλα που έρχεται σπίτι μου παίρνει 60 ευρώ για διπλές ανταύγες...κούρεμα...χτένισμα... την έχω εδώ και 2 χρόνια... Θα την αλλάξω μόνο αν του χρόνου δεν είμαι Θήβα....

Σε άλλο κομμωτήριο που πήγα για χτένισμα στο Βόλο 14 ευρώ με λούσιμο... Φυσιολογική τιμή νομιζω...

Αυτάαααααααααααααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Θα πρότεινα να αποφεύγεις την τελευταία φορά, είναι πολύ ακριβή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
To θέμα είναι ότι ποτέ δεν ξέρω πότε θα είναι η τελευταία φορά :P
Έρχεται από εκεί που δεν το περιμένεις :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ενταξει υπαρχουν και χειροτερα με τα οποια και απορω και γελαω..Ο φιλος της αδερφης μου δινει 80 για κουρεμα ...Φανταστειτε ποσο εχει εκει ενα χτενισμα ή ενα κουρεμα γυναικειο. Σορρυ, αλλα αυτα ειναι γελοια πραγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
:O

Εμενα η μονη φορα που με ετσουξε ηταν μια που δωσα γυρω στα 80, για κοψιμο μαλλιων, βαφη, ανταυγειες απο πανω, ισιωμα, και καθομουν 80000 ωρες για να ανακαλυψω οτι οτιδηποτε ανοιχτοχρωμο δεν θα μου κατσει ποτε καλα :P

Τελευταια τα κουρευω απλως και δινω γυρω στα 20, η στο τσακιρ κεφι αν κανω και ισιωμα 35?..καπου εκει. (η σιστα που βαραει και βαφες, δινει γυρω στα 40 για κουρεμα-βαφη παντως)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top