KDE 4: Mερικά screenshots

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Επεσε στα χερια μου το παρακατω Link ...
https://www.planetdiaz.com/forums/index.php?showtopic=127

Δεν συμφωνειτε οτι ειναι τελειο; :worry::confused: μαλλον θα ειναι η αιτια που θα προσπαθησω να ξαναβαλω linux
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Πραγματικά είναι πολύ όμορφο.:)
Να σε ρωτήσω κάτι exp.Αυτά τα screenshots είναι για theme που έχει εφαρμογή σε όλες τις διανομές του linux?Ή το KDE 4 είναι ξεχωριστή διανομή?
Δεν ξέρω αν ακούγεται χαζή η ερώτηση :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cuto

Νεοφερμένος

Ο cuto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
αν κ ρωτησες τον exp,θα σου απαντησω εγω!!:P
το KDE ειναι γραφικο περιβαλλον για linux.Αναπτυσεται ξεχωριστα απο το linux κ μπορεις να το βαλεις σε οποια διανομη θελεις.Μαζι με το gnome ειναι τα δημοφηλεστερα για linux.Βεβαια υπαρχουν κ αλλα.Οταν εγκαταστησεις μια διανομη,μπορεις να βαλεις οποιο θελεις,οταν βαρεθεις να το αλλαξεις,η να μην βαλεις καθολου κ να εχεις μονο γραμμη εντολων.:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Ακόμα μια φορά προσπαθούν να αντιγράψουν την apple στο look and feel.
Αυτό ειναι πολύ καλο βεβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγω βλεπω οτι εχει κοινα και απο xp και απο mac ... ευχομαι να πηραν τα "καλα" στοιχεια απο το καθε λειτουργικο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dt008

Νεοφερμένος

Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
πολύ καλό, ελπίζω να είναι και τόσο γρήγορο όσο το 3....
Exposed, use VmWare to have Linux, εγώ αυτό κάνω πάντως ;-)

[off topic]
εγώ περιμένω βασικά να δω το Windows Presentation Foundation....

από screenshots και το beta που έχω δει μέχρι στιγμής, τα σπάει

και στον εμφανισιακό τομέα αλλά και στον προγραμματιστικό :)
[/off topic]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τι ακριβως ειναι το "Windows Presentation Foundation." ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dt008

Νεοφερμένος

Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
πάω να ανοίξω thread γιατί θα φύγουμε off topic :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boxy

Νεοφερμένος

Ο Boxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Πραγματικά πολύ καλό. Μαζί με XGL πιστεύω είναι το καλύτερο desktop. Τα Vista απλά δεν μπορούν να συκγριθούν μαζί του!!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αυτο θα το δουμε στην πραξη ... η κοινοτητα linux συνεχεια ανακοινωνει εντυπωσιακα desktop αλλα είτε δεν βρισκουν το φως την δημοσιοτητας ειτε ... δεν ειναι τοσο εντυπωσιακα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boxy

Νεοφερμένος

Ο Boxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Αυτο θα το δουμε στην πραξη ... η κοινοτητα linux συνεχεια ανακοινωνει εντυπωσιακα desktop αλλα είτε δεν βρισκουν το φως την δημοσιοτητας ειτε ... δεν ειναι τοσο εντυπωσιακα :)

Αναφέρομαι στη τωρινή έκδοση του KDE μαζί με XGL. Για δείτε αυτά τα video. Μη μου πεις ότι δεν είναι εντυπωσιακά? Και το σημαντικότερο ότι τρέχει σε pentium 3 με 128mb RAM ενώ ξέρουμε τι απαιτήσεις θα έχουν τα Vista.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το εχω δει και απο κοντα το ολο σκηνικο του XGL. Βασικα ειναι ενα Gnome με καποιες προσθεσεις.
Το σκηνικο με το XGL ειναι οτι ειναι ΜΟΝΟ εφε ... ενω τα vista προσφερουν μια απλοτητα μια γαληνη ... Το λινουξ εχει πολυ δρομο για κατι τετοιο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boxy

Νεοφερμένος

Ο Boxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Το εχω δει και απο κοντα το ολο σκηνικο του XGL. Βασικα ειναι ενα Gnome με καποιες προσθεσεις.
Το σκηνικο με το XGL ειναι οτι ειναι ΜΟΝΟ εφε ... ενω τα vista προσφερουν μια απλοτητα μια γαληνη ... Το λινουξ εχει πολυ δρομο για κατι τετοιο :)

Μα το XGL αφορά μονο το κομματι με τα εφε, απο 'κει και περα ειναι το τι desktop manager χρησιμοποιεις π.χ. gnome ή kde. Το χρησιμοποιω εδω και καιρο και πραγματικα μου 'ρχεται να μη ξαναχρησιμοποιησω XP. Παντως το εφε οταν μετακινεις ενα παρα θυρο ειναι ολα τα λεφτα. Πιστευω οτι ειναι πιο εντυπωσιακο απο τα vista. Αλλά συμφωνω μαζι σου οτι το desktop του linux από θεμα ευχρηστειας θελει δρομο ακομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Boxy:
Πιστευω οτι ειναι πιο εντυπωσιακο απο τα vista. Αλλά συμφωνω μαζι σου οτι το desktop του linux από θεμα ευχρηστειας θελει δρομο ακομα.
Εδω θελω να καταληξω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Βγήκε η δεύτερη BETA από τις 4 συνολικά.

Περισσότερα screenshots εδώ -> https://www.kde.org/announcements/announce-4.0-beta2.php

Πάντως πολύ καλοσχεδιασμένα και καμία πρωτότυπη ιδέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ωραίο είναι αλλά έχω παιδευτεί πάρα πολύ με το Linux οπότε, ευχαριστώ αλλά δε θα πάρω μάλλον.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Και απο σήμερα διαθέσιμο σε stable version.
January 11, 2008 (The INTERNET).
The KDE Community is thrilled to announce the immediate availability of KDE 4.0. This significant release marks both the end of the long and intensive development cycle leading up to KDE 4.0 and the beginning of the KDE 4 era. ...

περισσότερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flamelab

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Bρε παιδιά , το taskbar του KDE4 γιατί δεν είναι ακόμη παραμετροποιήσιμη ??:hmm:

Φταίω εγώ που δεν έχω βρει κατι στο νεο DE (όντας χρήστης Gnome ) ή ακόμη δεν επιτρέπεται να το πειραξει κανείς για εχει bugs ...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Bρε παιδιά , το taskbar του KDE4 γιατί δεν είναι ακόμη παραμετροποιήσιμη ??:hmm:

Φταίω εγώ που δεν έχω βρει κατι στο νεο DE (όντας χρήστης Gnome ) ή ακόμη δεν επιτρέπεται να το πειραξει κανείς για εχει bugs ...?

Είδομεν.Στα σουσι(το εβαλα αλλα δεν ασχοληθηκα πολύ.Πάνε για αντικατάσταση:P)
Εις τα Ubuntu με gnome.

Παντως ετοιμαζονται καθε ενα 6μηνο ανανεωμενες εκδοσεις του kde4.(kde4.1 τον ιούλιο και και kde4.2 τον ιανουαριο2009)
Το πορτ στα windows παντως θα προκαλεσει λιγο παντως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flamelab

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Είδομεν.Στα σουσι(το εβαλα αλλα δεν ασχοληθηκα πολύ.Πάνε για αντικατάσταση:P)
Εις τα Ubuntu με gnome.

Παντως ετοιμαζονται καθε ενα 6μηνο ανανεωμενες εκδοσεις του kde4.(kde4.1 τον ιούλιο και και kde4.2 τον ιανουαριο2009)
Το πορτ στα windows παντως θα προκαλεσει λιγο παντως :P


Παντως πολύ καλό φαίνεται , ίσως κανω το βήμα προς τα 'κει .

Οσο για το τελευταίο .... :whistle: ήδη έχω τρεξει καποια από τα μινι games του KDE στα Vista μου :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top