Ιδέες για ονομασία, σλόγκαν εταιρείας/επιχείρησης

strategy

Νεοφερμένος

Ο strategy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Στα πλαίσια μιας εργασίας θα ήθελα να ψηφίσεται ποιο σλογκαν από τα παρακάτω σας αρέσει περισσότερο.
1)Enter in a new world in the PCworld.
2) One click, thousands dreams.
3) Enter the PC dream.
4)A PC world, a new world of shopping.
5) It's quick to buy with price fantastic
6) One click and your dreams come true.


Σας ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Νομιζω καλο ειναι να μας γραψεις περισσοτερα για το τι αφορα η εργασια σου.. προκειται για καταστημα υπολογιστων; και το σλογκαν του που παει; σε τηλεοπτικη διαφημιση, τιτλο σε εντυπο, σε ο,τι διαφημιστικο κυκλοφορησει σχετικα; γουατ;

Εκ πρωτης οψεως μου φαινονται λιγο ανεμπνευστα.. Δοκιμασε να παιξεις με τις λεξεις, να βρεις ενα λογοπαιγνιο, να χει μια τσαχπινια γενικως.

Αυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

strategy

Νεοφερμένος

Ο strategy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ναι συγνώμη παράλειψή μου να αναφέρω το θέμα που αφορά η εργασία. Η εργασία αφορά την δημιουργία μιας ηλεκτρονικής επιχείρησης που πουλάει υπολογιστές και γενικά ότι έχει να κάνει με νέες τεχνολογίες. Η εταιρία έχει την ονομασία pcworld.
Το σλόγκαν γενικά για όλους τους χώρους είτε είναι τηλεοπτική διαφήμιση είτε εφημερίδα κ.α.
Οποιαδήποτε άλλη πρόταση δεκτή για σλόγκαν.


Ευχαριστώ για την βοήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Απλα μου φαινονται ολα λιγο φλατ του τυπου "PC world, your world" (δεν το γραψες, αλλα ειναι της ιδιας λογικης.. δεν εχει κατι για να καρφωθει στον αλλο, ειτε ως εξυπνο, ειτε ως βαρυγδουπο..)

Νομιζω οτι πρεπει να το δεις και λιγο καλυτερα κειμενικα, αυτο το "It's quick to buy with price fantastic" μου χτυπαει ασχημα στο αυτι.

Γιατι αληθεια το σλογκαν στα αγγλικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

strategy

Νεοφερμένος

Ο strategy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Για να συνδυαστεί με το όνομα της εταιρίας χρησιμοποιούνται τα αγγλικά. Κάτι για ελληνικό δεν ξέρω τι να σου πω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
One click, thousands dreams.

κανει μπαμ,ετσι απλα..τα άλλα είναι πολυ κλασσικα και κοιμιζουν...βαρεταάααααααααα
κατα τη γνωμη μου βεβαια..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πρεπει να πω πως το "c l i c k" , μοιαζει με dick και εχει πλακα :P

Εγω θα αλλαζα και το ονομα της εταιρειας. Pc world ειναι τραγικα κοινοτυπο. Και ειναι και το περιοδικο.

Αφου θα εχετε πωλησεις υπολογιστων και gadjets θα μπορουσε να μπει κατι σεεεεε...."Pc world. A world of choices" πχ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

strategy

Νεοφερμένος

Ο strategy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλημέρα Άγγελε και Lorien. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Lorien ευχαριστώ και για τις προτάσεις που έκανες! Το ότι ίσως είναι χρησιμοποιημένο ένα τέτοιο όνομα για εταιρία ναι μπορεί να είναι κοινότυπο αλλά αν το σκεφτείς και όμως από άλλη οπτική μπορεί και κάποιος να το θυμάται και πιο εύκολα επειδή θα του θυμίζει κάτι. Το καινοτόμο και το διαφοροποιημένο κάποιες φορές δεν είναι και σίγουρα εύστοχο ή θα συμβάλλει στην επιτυχία.Τι λες;
Μήπως σου άρεσε κάποιο σλόγκαν από αυτά που αναφέρω στην αρχή, έστω και λίγο:) ;

Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Προσωπικά μάλλον το δεύτερο μου άρεσε περισσότερο, αν και συμφωνώ ότι είναι κοινότυπα. Επιπλέον τα 1,2,5 είναι και συντακτικά/γραμματικά λάθος.
Και όχι, το κοινότυπο δεν το θυμάσαι πιο εύκολα, απεναντίας, το μπερδεύεις με όλα τα υπόλοιπα που σου θυμίζει.
Ναι, υπαρχουν επιτυχημένες εταιρείες με κοινότυπα ονόματα/taglines αλλά στην πλειονότητα τους είναι αυτές που τα έκαναν κοινότυπα!

Προσπάθησε να μην πέφτεις στη λούμπα που πέφτουμε ΟΛΟΙ όταν μας κάνουν κριτική στη δουλειά μας. Πολλές φορές μου έχει τύχει να απορρίψω μια αρνητική κριτική και να απαντήσω με χίλιες δύο ενστάσεις, και μετά από χρόνια, όταν πλέον είχα προχωρήσει, οπότε δεν με "έτσουζε" τόσο να έχω κάνει λάθος στο συγκεκριμένο project, να διαπιστώσω ότι αυτός που την έκανε είχε δίκιο.

Αλήθεια, τι σπουδάζεις αν επιτρέπεται; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Διαφήμιση .
Ας προσφέρω λοιπόν κι εγώ τον όβολον μου . Παλιά μας τέχνη κόσκινο ή μάθε τέχνη κι άς την , κι άμα πεινάσεις .. μη τυχόν και τη πιάσεις θα πεινάσεις πιο πολύ !!

Στο θέμα σου λοιπόν , πρώτον όχι αγγλόφωνο κείμενο εκτός κι αν σας ζητήθηκε.
Καμιά επιχείρηση στην Ελλάδα δεν χρησιμοποιεί αγγλόφωνο κείμενο εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις . Στόχος της διαφήμισης είναι να αγγίξει όσο το δυνατόν μεγαλύτερο κοινό οπότε αυτό που θες είναι κείμενο που θα μείνει στο μυαλό του άλλου . Δες το : με μια βόλτα στον …. Ή το τσάμπα πήγα Τόκιο . Κοκοψίνια , ψιψιψίνια … άκρως πετυχημένες καμπάνιες.
Δεν θες ποιητικές αναφορές σε τέτοιο καταναλωτικό προιόν . Δεν είναι κολώνια , υπολογιστές πουλάει ο άνθρωπος . Πρέπει το κείμενο να είναι άμεσο ούτε dreams ,fantastic , true , και δεν συμμαζεύεται . Απλό . Πιασάρικο. Εύκολο στο να εντυπωθεί στο κοινό.

Ας σου προτείνω μερικά .
Αν φτιάχναμε βέβαια και το στόρι του διαφημηστικού θα ήταν πιο εύκολο . Θα το τολμήσω .
Αλήθεια πως θα το παρουσιάσεις , μόνο γραπτώς ? Δε θα κάνεις σκίστο , προσχέδιο , πάουερ πόιντ κάτι βρε αδελφέ ?
Αν σας έχει αφήσει ελεύθερους στην επιλογή ο καθηγητής , θα σου πρότεινα να το γυρίσεις σε βίντεο , θα εντυπωσιάσεις , και θα φανείς πιο οργανωτικός τουλάχιστον .

Κοίτα ένα παράδειγμα

1 ) Αγχωμένη γιαγιά εισέρχεται σε ζαχαροπλαστείο και απευθύνεται στον υπάλληλο
- Αχ , βοηθείστε με σας παρακαλώ , ξεσκόνιζα χτες τον υπολογιστή του εγγονού μου και δεν ξέρω τι έκανα αλλά όλο το βράδυ τσίριζε πως του έσβησα όλα τα κούκις . Μήπως έχετε φρέσκα να του πάρω ???

Δυνατή μουσική , και βλέπουμε έναν νεαρό ή νεαρά όχι μοντέλα αλλά φάτσες της διπλανής πόρτας ώστε να μπορεί να ταυτιστεί ο καταναλωτής να λέει :

<< Κάνε κλικ … στους υπολογιστές ή στο πισι γουρλντ ( αν επιμένεις για τον τίτλο )
Μπλα – μπλα μπλα ( δλδ εδώ λες διάφορα περί προιόντων , τιμών κλπ ) >>


Άντε να σου δώκω άλλη μία

Νεαρός μπαίνει μέσα στο δωμάτιο του και βλέπει τη μαμά του να κλαίει
- Τι έπαθες ρε μάνα τη ρωτάει ?
- Μου είπε ο θείος σου ο Τάκης ότι ο πατέρας σου μιλάει στο μου-σου-ξου με μια ζωντοχήρα αντιπρόσωπο στη δουλειά του . Κι όταν τον ρώτησα τι είναι αυτό το μου – σου- ξου
- Μσν το λένε ρε μάνα
- Δε θέλω να μου πεις πως το λένε παιδάκι μου , αλλά πως θα κάνω κλικ, γιατί με είπε « κάνε κι εσύ καημένη κλικ , να δεις τι γίνεται » ( μυξόκλαμα ) 2 ώρες τώρα είμαι εδώ κοπανάω τον υπολογιστή , τον σκουντάω κλικ δεν ακούω . Τι θα κάνω μου λες ??

Πάλι νεαρός , νεαρά κλπ, κλπ,
Κάνε κλικ ( βάζεις και τον τύπο να κλείνει το μάτι ώστε να συνδυαστεί το κλείσιμο του ματιού με το κλικ και να εντυπωθεί καλύτερα ) κλπ, κλπ.

Αυτά .
Δεν έχω άλλη έμπνευση .
Δεν μεταδίδω άλλο .



ΥΓ : Στη θέση του κλικ , μπορείς να παίξεις με τις έννοιες « ποντίκι » κλπ, και να φτιάξεις έξυπνα και πρωτότυπα κείμενα .
ΥΓ2 : Καλή επιτυχία στην εργασία σου και στις σπουδές σου .:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Στα πλαίσια μιας εργασίας θα ήθελα να ψηφίσεται ποιο σλογκαν από τα παρακάτω σας αρέσει περισσότερο.
1)Enter in a new world in the PCworld.
2) One click, thousands dreams.
3) Enter the PC dream.
4)A PC world, a new world of shopping.
5) It's quick to buy with price fantastic
6) One click and your dreams come true.


Η λύση βρίσκεται πάντοτε στην σύνθεση...


"Α pc world. One click, enter
to buy a new world of thousand dreams"


Δεν ξέρω πως σας φαίνεται σαν σλόγκαν,
δεδομένου πως είναι ειρωνία να μπαίνει το "αγοράζω"
μαζί με το "όνειρο" στην ίδια πρόταση.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

92natalia92

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Νίκαια (Λάρισα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
γεια σας..
θέλω να ανοίξω ένα παραδοσιακό καφενείο σε ένα χωριό...
θα μπορούσατε να μου προτείνετε ονόματα??


ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Με δεδομένα ότι η ηλικία των πελατών θα είναι μεταξύ 35-65 και θα σερβίρονται ελληνικοί καφέδες και μπύρες

1. Καφενείον "Του κυρ Κώστα" (τέτοιο όνομα έχουν συνήθως οι καφεντζήδες)
2. Καφενείον "Στου παράδεισου την πόρτα"
3. Καφενείον "Ο Σταύρος" (πάντα μου άρεσε αυτό το όνομα και κάνει για καφενείο)
5. Καφενείον "Η ωραία Σπάρτη" (μπορείς να βάλεις ότι πόλη θες το ίδιο κάνει. Βέβαια αν είσαι στα Χανιά μην βάλεις "Το ωραίο Ηράκλειο", τζιζ)
6. Καφενείον ""Τι 30 τι 40 τι 50"
7. Καφενείον "Σουρωμένοι και αλάνια"
8. Καφενείον "Το σπίτι του τρελού" (μπορείς να βάλεις και επιγραφή από κάτω "το αφεντικό τρελάθηκε και δίνει στις 2 μπύρες άλλη 1 δώρο, τρεχάτεεε")
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ποιο ειναι το χωριο; Που βρισκεται;
Θα εχει καποιο ιδιαιτερο προϊον, κατι που θελετε να τονισετε;
Διακοσμηση κλπ σε τι υφος;

*Ψηφιζω "Σταυρο" και "Ωραια Σπαρτη" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Σε ποιο γεωγραφικό διαμέρισμα ανήκει;
Το ρωτάω γιατί θα ήταν ωραίο να χρησιμοποιούσες την τοπική διάλεκτο.

Για παράδειγμα αν άνοιγα ένα καφενείο στην Πρέβεζα θα το ΄λεγα : "Το Πρεβεζάν΄κο"
Είναι μια προφορά που κοροϊδεύουμε αλλά σε όλους βγαίνει αυθόρμητα:P
Θα συνέχιζα το ίδιο μοτίβο και στους καταλόγους:P


εδιτ: Μου ρθε!
"Ο Μπάρμπα Μπίλιος" (είχε ένα γάλο ποοόλυ μεγάαααλο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
γεια σας..
θέλω να ανοίξω ένα παραδοσιακό καφενείο σε ένα χωριό...
θα μπορούσατε να μου προτείνετε ονόματα??


ευχαριστώ εκ των προτέρων.



1.η αβάσταχτη ελαφρότητα του (ξ)είναι
2.καφέ όλων των χρωμάτων
3.η αμαρτία του παπά
4.ένα καφέ κυρα Βαγγελιώ
5.η πρωτεύουσα της επαρχίας
6.καφές από τον τόπο σου και ας είναι και εσπρέσσο
7.ότι φας ότι πιεις με 1 ευρώ - μπουρμπουάρ
8.η προβιά του λύκου
9.κυριακή πρωί εκκλησία-σάββατο βράδυ εδώ
10.το λημέρι του τσοπάνη
11.τύφλα να έχει ο στάρμπακς
12.ελληνικός , ο καλύτερος παγκοσμίως
13.για μετά τον τρύγο
14.καλαμάκι ή χωρίς ;
15.το ανήσυχο πρόβατο
16.το σπίτι της κουτσομπόλας
17.το μέρος (και όχι η τουαλέτα)
18.το λόμπυ του αγρότη
19.το καφέ της παρηγοριάς για το άδικο της γιαγιάς
20.γραφείο χαρούμενων τελετών
21.ότι σπείρεις θα θερίσεις - ότι ζητήσεις το χουμε
22.αγρανάπαυση χειμώνα - καλοκαίρι
23.ελληνικός εισαγωγής
24.της παπαδιάς το κάγκελο
25.καφεδοκοπτείον το ανάγνωσμα
26.χορεύοντας με τον νίκο
27.η αντιπολίτευση του κακοσερβιρίσματος
28.το δίκιο του αγρότη
29.χώρος λατρείας φραπέ
30.το ευλύγιστο καλαμάκι
31.το στέκι των νομάδων
32.ανόητες αγάπες
33.ζικ ζακ στις νερατζιές
34.η έξοδος του Μεσολογγίου (ή όπως λέγεται το χωριό σου)
35.όχι άλλη ζαχαρίνη
36.τύφλα να έχει το κωλονάκι
37.χίλιες και μία γεύσεις
38.ούτε νηστεύουμε ούτε ληστεύουμε
39.ολ ντέι απογευματινό στέκι
40.η κηδεία της ακρίβειας
41.η σφιγγοφωλιά
42.η αγία νύχτα
43.τοίχοι χωρίς αυτιά
44.οικονομική κρίση , δηλαδή ;
45.ο σταρ του περιθωρίου
46.κάθε μέρα πανηγύρι
47.της παπαδιάς το κάγκελο
48.50+1 κατασκευαστές φλιτσανιών συνιστούν εμάς
49.το άτιτλο καφέ
50.το θάξιμο του αιώνα
51.το καφέ που είδατε στο chocolat
52.το καφέ της ναταλίας (αντε και καλά στέφανα με τον πουριτανό δήμαρχο-Ρώμα)
53.εδώ μπήκες ;
54.μια γουλιά και τέζα
55.ένας θησαυρός που δεν κρύβεται
56.χαλασμένο τηλέφωνο
57.σόδομα , γόμορα και λοιπές καταστάσεις
58.η αδυναμία του τσολιά
59.ένας πίνει , δύο μεθούν
60.πάρτυ με ούζα
61.το λυκόφως
62.νοικοκυρές σε απόγνωση : οι άντρες σας είναι εδώ
63.δύο λαλούν και πληρώνουν για έναν
64.τάβλι ινσάιντ
65.jukebox με άποψη
66. -κουράστηκα....









...... - ε μπες εδώ μέσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cyber

Νεοφερμένος

Η Cyber αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα!

Είμαι στην διαδικασία έναρξης εταιρίας η οποία θα ασχολείται με τα εξής:
δημιουργία ιστοσελίδων, φιλοξενία ιστοσελίδων, ψηφιοποιήσεις και ίσως και συντήρηση υπολογιστών (αντίστοιχα στα αγγλικά webdesign-development, digitalization, hosting and pc support).

Δυστυχώς δεν έχω βρει κάποια ονομασία η οποία να μου αρέσει, να είναι καινοτόμα, να μπορεί να το συγκρατεί κάποιος εύκολα κλπ κλπ.
Το μόνο που έχω σκεφτεί μέχρι στιγμής είναι Digi-Web και κάτι παρόμοιες ονομασίες οι οποίες είναι πολύ κοινότυπες.

Το όνομα μπορεί να είναι αγγλικό ή και ελληνικό.
Έχει κανείς καμία πρόταση?

Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haris80cr

Νεοφερμένος

Ο haris80cr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γειά χαρά σε όλους σας,
είμαι νέος στο site αλλά οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι πάρα πολύ θετικές. Μπράβο!

Στο θέμα μου τώρα.
Ξεκινάω μαζί με τρείς συνεργάτες μία νέα επιχείρηση με σκοπό την παροχή συμβουλευτικών υπηρεσιών σε επιχειρήσεις αλλά κυρίως την σύνταξη μελετών για ευρωπαϊκά επιχορηγούμενα προγράμματα (ΕΣΠΑ, αναπτυξιακό νόμο, νεανική-γυναικία επιχειρηματικότητα, νέοι αγρότες κτλ).

Ονόματα έχω βρεί μερικά αλλά μου φαίνονται κάτω του μετρίου και εδώ θα ήθελα την κριτική σας και τις προτάσεις σας.
έως τώρα το καλύτερο φαίνεται να είναι το
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΡΗΤΗΣ αν και παραθέτει αμέσως στο θέμα είναι κάπως κοινότυπο.
Αυτό που σκεφτόμουν είναι συνδιασμός μίας αρχαίας ελληνικής λέξης ή και αγγλικής (με ελληνικές ρίζες) με την λέξη ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ. "___________ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ"

Όλες οι προτάσεις είναι καλοδεχούμενες. Λατρέυω το brainstorming! δεν υπάρχουν χαζές ιδέες. Από τα μικρά και τα απλά ξεκινάνε όλα.

Σας ευχαριστώ πολύ όλους.


"σκέψου σαν σοφός και επικοινωνησε σας απλός ανθρώπος"
Χάρης από Ηράκλειο Κρήτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haris80cr

Νεοφερμένος

Ο haris80cr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Υπάρχει μια ιδέα για "ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΡΗΤΗΣ"...

Τι πιστεύετε για αυτό το όνομα?

Συμβουλοι Επιχειρήσεων Κρήτης Vs Αναπτυξιακό Κέντρο Κρήτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Γιατί στο όνομα θες ντε και καλά το Κρήτης;
Υ.γ.: Το "Αναπτυξιακό κέντρο" το θεωρώ πιο πρωτότυπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top