Αγορά laptop: ποια εταιρεία να προτιμήσω;

Ποια εταιρεία στον τομέα κατασκευής laptop πιστεύετε ότι είναι αξιόπιστη;
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 66)

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Ποια εταιρεια θα μου προτεινατε?Ποια εταιρεια εχει τις καλυτερες ποιοτικες κεντρικες μονάδες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Acer για μένα η καλύτερη εταιρία απόδοσης/τιμής, έχει και καλό service και ποιοτικά μηχανήματα, έχω δουλέψει με αρκετά.

Acer is the way to go και μάλιστα με Turion 64 ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Acer για μένα η καλύτερη εταιρία απόδοσης/τιμής, έχει και καλό service και ποιοτικά μηχανήματα, έχω δουλέψει με αρκετά.

Acer is the way to go και μάλιστα με Turion 64 ;)

Οι Turion 64 ειναι στα 64 bit?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Ω yes, της AMD :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Και για μένα Acer!

Έχω ένα εδώ και 2 χρόνια και ενώ του έχω πετάξει τα μάτια έξω δεν έχει καταλλάβει τίποτα!!(φτου! μη το ματιάσω!):)

Όπως είπε και ο εμιού, έχουν την καλύτερη σχέση απόδοσης/τιμής!


Για το service δε ξέρω καθώς δεν το έχω χρειαστεί!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Για εμενα acer αν θελεις κατι φτηνο αλλα συγχρόνος αξιολογο. (Οσα acer εχω δει εχουν απεσιες οθονες :( )
Siemens αν σε ενδιαφερει η ποιοτητα αλλα ισως να μην ειναι και τοσο φτηνο
και τελος προτεινω ... sony αν σε ενδιαφερει η ποιοτητα, αξιολογα χαρακτηριστικα και design (τα μονα αξιολογα απο θεμα design για εμενα ειναι apple και sony) αλλα μην ξεχνας οτι τα sony ειναι πανακριβα ...

Ποσα λεφτα δινεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Τι έχουν οι οθόνες των Acer? Ίσα ίσα οι περισσότερες καινούριες είναι και γυαλιστερές :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
μου φαινονται πολυ ζεστα τα χρωματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Acer κι εγώ:clapup:
εμένα μια χαρά μου φαίνεται η οθόνη πάντως, ούτε κουράζει, ωραία ανάλυση και τα χρώματα της μια χαρά, βέβαια για να πω την αλήθεια οθόνη λαπτο siemens δεν έχω δει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Κι εγώ Acer προτιμώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Missing option: Dell
Κακο: Μονο intel.
Αλλα killer feature: Customization και killer feature: Next day Guarantee
Και αρκετά αξιόπιστο και σαν μηχάνημα, αλλα δε σε νοιάζει πολύ γιατι δες killer feature #2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το κακο ειναι οτι στην ελλαδα δεν ειναι και τοοσο γνωστα τα dell ... πχ εγω ποτε μου δεν εχω βρει dell σε μαγαζι αρα η μονη λυση να βρεις dell ειναι απο την dell hellas
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οι acer και οι fujitsu ειναι οι καλυτερη κατ εμε, αλλα εχω ακουσει καλα λογια και για τους Toshiba
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Fujitsu-Siemens έχω κι εγώ και μάλιστα τρώει και πολύ ξύλο (καθημερινή μετακίνηση σχολείο-σπίτι, πέφτουν πάνω του κιμωλίες :D κτλ)...Μου φαίνεται πολύ καλή επιλογή ειδικά με καμιά widescreen οθόνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil:
Ποια εταιρεια θα μου προτεινατε?Ποια εταιρεια εχει τις καλυτερες ποιοτικες κεντρικες μονάδες?

Σου προτεινω ανεπιφυλακτα Apple. Νομιζω σε σχεση με αυτα ολα τα αλλα μοιαζουν "κονσερβοκουτια" ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
μπορει να μην θελει mac :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
κακώς λείπει το dell, indeed. Εγώ dellaki laptop έχω, μια χαρά οθόνη, μια χαρά γενικότερα, και το σέρβις της dell hellas αξίζει (αν εισαι αθήνα δατ ιζ, δεν ξέρω τι παίζει σε άλλες πόλεις).

το μόνο "κακό" του είναι η τιμή. Αν σκεφτούμε όμως το γεγονός ότι είναι αρκετά καλά σε περφορμανς ( το δικό μου το πήγα μια φορά για σέρβις γιατί ο μπρο μου το έριξε στην άλλη άκρη του δωματίου, και δεν επαθε τίποτα, παρα μόνο η τροφοδοσία από το ρεύμα χάλασε), νομίζω αξίζει τον κόπο...

*το δικό μου το έχω από το 2001.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Το κακο ειναι οτι στην ελλαδα δεν ειναι και τοοσο γνωστα τα dell ... πχ εγω ποτε μου δεν εχω βρει dell σε μαγαζι αρα η μονη λυση να βρεις dell ειναι απο την dell hellas
Αυτό ειναι επίτηδες. Σε πολλές χώρες του κόσμου γινεται αυτο γιατι η Dell δεν εχει στοκ. Κάθε παραγγελεία που κανεις συναρμολογείται στην αγγλία ειδικά για εσένα (γι αυτο σε αφήνουν να τα κανεις και customized) και φτάνει (μεσα σε 2-3 μέρες, μη φανταστεις).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το ηξερα αυτο ... αλλα πχ pda εχω δει stock :)

(το δικο μου απο stock το πηρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την συμμετοχή σας στο θέμα.Να προτιμησω dual core?Δεν θέλω να μου την σπαει με κολληματα οταν θα δουλευω 2 εφαρμογες ταυτοχρονα ας πουμε.Η να παρω στα 64 bit?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top