Κακό sex... τι κάνεις τελικά;

Κακό sex ... τι κάνεις;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 200)
  • Χωρίζω και του λέω την αλήθεια

  • Χωρίζω και του λέω ψέματα

  • Περιμένω, μήπως και αλλάξει κάτι

  • Δεν χωρίζω αν υπάρχουν σοβαρά και έντονα συναισθήματα

  • Δεν χωρίζω γιατί το sex δεν παίζει ρόλο

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Αν θα απέφευγε το σεξ γενικώς, αυτό θα σήμαινε ότι... άλλος δεν είναι αρκετά καλός! :devil:

Διαβολάκι Nessa!
Εν μέρει συμφωνώ μαζί σου, διότι το σεξ είναι χημεία. Δεν είναι δυνατόν με όλους να κάνουμε το ίδιο ακριβώς σεξ, γιατί τα σώματα δεν ταιριάζουν όλα μεταξύ τους. Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι ο tserno δεν είναι καλός στο κρεβάτι, αλλά ούτε και ότι η κοπέλα του ήταν ανοργασμική! Ίσως απλά να μην ταίριαζαν σε αυτόν τον τομέα.
Συμφωνώ επίσης και με τους προλαλήσαντες στεκίτες, ότι το καλό σεξ είναι το Α και το Ω σε μία σχέση, γιατί αποτελεί μορφή επικοινωνίας, και όσο καλύτερο σεξ κάνεις, τόσο καλύτερα επικοινωνείς με τον σύντροφό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Αν θα απέφευγε το σεξ γενικώς, αυτό θα σήμαινε ότι... άλλος δεν είναι αρκετά καλός! :devil:

Γιατί το μπαλάκι πέφτει συνήθως στον άλλο? Αν δηλαδή όπως πάρα πολύ σωστά λέει και το λενιό κάθεται σαν πτώμα ο άλλος φταίει που δεν ανάβει και δεν της αρέσει? Το σεξ είναι 50-50 μόνο αν θέλουν και έχουν όρεξη και οι 2 γίνεται ωραίο υπάρχει η περίπτωση ο 'αλλος να είναι άσχετος αλλα είναι και στο χέρι (και όχι μόνο;) ) της συντρόφου να αλλάξει τα πράγματα. Αν ό άλλος είναι ανχωμένος και η σύντροφος απλά περιμένει φυσικό είναι να μην της αρέσει αντί λοιπόν να περιμένει το τι θα κάνει ο άλλος και μετά να πεί ότι απλά δεν είναι αρκετά καλός υπάρχουν πολλά που μπορεί να κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
...αντί λοιπόν να περιμένει το τι θα κάνει ο άλλος και μετά να πεί ότι απλά δεν είναι αρκετά καλός υπάρχουν πολλά που μπορεί να κάνει.

να δούνε μαζί στο ντιβιντι πλέιερ ντόλμπυ σαράουντ μια υπερπαραγωγή εγχώριου κινηματογράφου όπου όλοι οι πρωταγωνιστές χάνουν τα ρούχα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna

Νεοφερμένος

Η ioanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
τώρα τι να πω??? πόσο ιδανική μπορεί να είναι μια σχέση χωρίς καλό σεξ? :hmm: από την άλλη βέβαια δεν είναι και το μοναδικό πράγμα που μετράει σε μια σχέση.....αλλά και πάλι χωρίς αυτό [γιατί αν είναι κακό σεξ ποιός θα θέλει να κάνει? εγώ ή αυτός? εγώ πάντως δεν θέλω...προτιμώ να μην κάνω].....:hmm: μάλλον θα είμαστε αδελφάκια παρά ζευγάρι......:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Αν το ΘΕΛΕΙΣ τον άλλον, αν είσαι ερωτευμένη/ος μαζί του/της, τότε όλα σου φαίνονται τέλεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxr

Νεοφερμένος

Ο zxr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Όπως είπε κι ο σοφός... Το κακό σεξ δεν σώζει μια καλή σχέση. Το καλό σεξ μπορεί να διατηρήσει μια κακή σχέση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unicorn

Νεοφερμένος

Η Unicorn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από adespoto:
Αν το ΘΕΛΕΙΣ τον άλλον, αν είσαι ερωτευμένη/ος μαζί του/της, τότε όλα σου φαίνονται τέλεια...
Διαφωνώ γιατί πριν 5 χρόνια ήμουν πολύ ερωτευμένη με τον τότε φίλο μου (3.5 χρόνια σχέση είχαμε), αλλά το σεξ ποτέ δε μου φάνηκε καλό!! Τόσο που πολλές φορές γινόταν αγγαρεία..:worry:

Πάντως θεωρώ πως το σεξ είναι πολύ σημαντικό κομμάτι. Πάρα πολύ σημαντικό.. Όχι μόνο για την σωματική απόλαυση που προσφέρει, αλλά ψυχολογικά επηρεάζει, γιατί καταλαβαίνεις έτσι ότι θέλει ο ένας τον άλλο και σε λαχταράει ρε παιδί μου (μιλάω για κανονικές σχέσεις και όχι one night stand που είναι κάτι τελείως σωματικό.).. Προσωπικά αν είχα σχέση που μου έλεγε ο άλλος ότι "ξέρεις, δε με νοιάζει να κάνω τίποτα μαζί σου, απλά να σε έχω αγκαλίτσα" , και όντως συνέβαινε έτσι, θα ανησυχούσα.. ! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
τότε ήσουν 20 χρονών...τώρα που είσαι 25, ή σε 2-3 χρόνια ακόμα, θα έκανες αυτή την αγγαρεία παρόλο που θα ήσουν ερωτευμένη?

Θέλω να πω ότι, οι αντιλήψεις μας γύρω από τέτοια θέματα διαφοροποιούνται όσο περνάει ο καιρός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unicorn

Νεοφερμένος

Η Unicorn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Μα για αυτό διαφώνησα. Πλέον είμαι της άποψης ότι το σεξ είναι πολύ σημαντικό. Δε θα το έκανα ποτέ από αγγαρεία, ή αν έφτανα σε αυτό το σημείο, πραγματικά θα χώριζα. Δεν έχει να κάνει με το πόσο ερωτευμένος είσαι με τον άλλο, γιατί θεωρώ πως και αυτό είναι ένα σοβαρό σημείο το οποίο σε κάνει να ερωτευτείς: το πόσο δένεσαι μαζί του σωματικά. Έτσι κι αλλιώς πλέον στις σχέσεις μας, το κομμάτι του σεξ έρχεται αρκετά γρήγορα σε σχέση με παλιά που περιμέναμε 1 χρόνο ξέρω γω (έτσι αν είχε υπομονή ο άλλος έδειχνε ότι μας αγαπούσε, είχε κατανόηση κλπ κλπ), και για αυτό το λόγο συμβάλλει στο να καταλάβεις πόσο τον θελεις τον άλλο και πόσο ταιριάζεις μαζί του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από adespoto:
Αν το ΘΕΛΕΙΣ τον άλλον, αν είσαι ερωτευμένη/ος μαζί του/της, τότε όλα σου φαίνονται τέλεια...

Διαφωνώ! κάποια πράγματα δεν γίνετε να ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ τέλεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Skoulikadera---:

Διαφωνώ! κάποια πράγματα δεν γίνετε να ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ τέλεια...

Συμφωνω κι εγω με αυτη την αποψη...
Οσο ερωτευμενος κι αν ειμαι, ορισμενα πραγματα δεν μπορουν να ειναι τελεια μονο και μονο γι' αυτο.
φαντασου ας πουμε να ειναι καποια φουλ ερωτευμενη και το αγορι της οχι μονο να μην ξερει απο προκαταρκτικα,απο "παιχνιδια" και να εχει φαντασια, αλλα φαντασου και να κραταει κανα 10λεπτο...'
Ε..παει στο καλο,πως να σου φανει τελειο αυτο μετα...;:redface:
'Η κοπελα να ξαπλωνει και να μενει "κουτσουρο"...λιγο ξενερα ετσι;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unicorn

Νεοφερμένος

Η Unicorn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Καλά το 10λεπτο δεν είναι τόσο τραγικό. Μου έχει τύχει περίπτωση που ο άλλος κρατούσε 1 λεπτό , 2 με το ζόρι.. Τότε τι κάνεις; :hmm::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Unicorn:
Καλά το 10λεπτο δεν είναι τόσο τραγικό. Μου έχει τύχει περίπτωση που ο άλλος κρατούσε 1 λεπτό , 2 με το ζόρι.. Τότε τι κάνεις; :hmm::P

Τραγικοτατο ειναι κατα την γνωμη μου, αλλα σιγουρα οσον αφορα κατι 2λεπτα και τριλεπτα...:| :P
Ειναι σιγουρα μια...αναβαθμιση!:P
Εκει τι κανεις ομως ε;;
εαν δεν θες να τον απατησεις εχεις παντα μαζι σου τον B.O.B!(Μπομπ!)
Κι οχι δεν ειναι ουτε ο Μπομπ ο μαστορας ουτε ο μακρινος συγγενης απο το Αμερικα!
Ειναι ο Βattery Operated Boyfriend.(Δεν μιλαει κιολας αλλα κανει ζαν χοντροκουνουπο...ζζζζζζζζζμπζζζζζμπζζζζ:P :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αυτούς με τα 1,2,3 λεπτά, τους ξαναξεκινάς στο καπάκι. Ε, άμα και τη δεύτερη παίρνει μπρός αμέσως και σβήνει, αστα να πάνε, άστα. Πάμε για πιο πολλά άλογα:P

πάμε και στο απέναντι άκρο.....και παίρνει μπρος...και πάει.....και πάει.......και πάει..............ξεπερνάει τα αρκουδάκια της ντούρασελ...και πάει...και πάει....αλλά δεν! εκεί είναι τα δύσκολα...:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tserno

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Ειναι και θέμα εξασκησης ρε παιδια.....αμα αφηνεις τον αλλον 1 μηνα αντε μετα να σου δώσει επιδοσεις.;)....Βεβαια αν με την 2,3 φορα οπως λεει και i doo δεν παρει μπροστα τότε θελει γενικευμενο service....:P

Το θέμα ειναι το εξής οτι ακομα και τα "αλογα" τα καθαροαιμα αντιμετοπίζουν προβλήματα αναλογα με την ψυχολογια......

Συνεπώς το ζητημα ειναι πολυσυνθετο στο θέμα των επιδόσεων (χωρίς βέβαια να ξεχναμε τα ακρα,του 1λεπτου αλλα και το 4ωρου και βάλε) .......:hmm:
Οπότε ας περιοριστούμε μου φαίνεται στο θέμα "ορεξης" λαμβάνοντας ενδεικτικά ενα μέσο ορο:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Skoulikadera---:

Διαφωνώ! κάποια πράγματα δεν γίνετε να ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ τέλεια...

Θα συμφωνήσω αλλά αν δεν έχεις δοκιμάσει κάτι καλύτερο πως θα καταλάβεις πως αυτό δεν είναι καλό???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Eαν σε ικανοποιει ειναι "καλο".;)
δεν χρειαζεται να εχεις δοκιμασει κι αλλα για να δεις αν ειναι "καλο".
Απλως εχοντας "εμπειριες" βλεπεις αν ειναι "καλλιτερο".
δεν ξερω αν καταλαβες την διαφορα που εννοω μεταξυ "καλου" και "καλλιτερου".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Ναι κατάλαβα ήθελα να πω το πως θα καταλάβεις πως είναι τέλειο αν δεν έχεις δοκιμάσει και κάτι άλλο.΄΄Οχι απλά καλό αλλά τέλειο, την διαφορά την γνωρίζω απλά έρχομαι σε αντιπαράθεση με την σκουλικαντέρα γιατί υποστηρίζω εν μέρη με το αδέσποτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

actaestfaboula

Νεοφερμένος

Η actaestfaboula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
εγώ αυτό που θέλω να πω είναι ότι το σεξ έχει ζωτική σημασία μέσα σε μια σχέση και πόσο μάλλον όταν είμαστε ακόμη πολύ νέοι και βράζει το αίμα μας,θεωρώ ότι΄το κακο σεξ μπορει να δημιουργήσει άλλα προβλήματα στη σχεση, που μπορει να μην αντιλαμβανομαστε ότι απορρεουν απο την κακη επικοινωνια στο σεξ με το συντροφό μας,χωρις βέβαια να πιστεύω ότι το σεξ ειναι το παν...
αλλα πως να το κανουμε...είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αδιεξοδος.Κανεις οπισθεν.Εκτος αν το ζευγαρι δεν εξαρταται απο το σεξ τοσο πολυ με αποτελεσμα να μπορει να συμβιωσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top