• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πρωτεϊνούχα Ροφήματα

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Τι ξέρετε για αυτά? τι έχετε ακούσει? τι πιστεύετε?

Μου σύστησαν να αντικαταστήσω ένα ή δύο γεύματα με τέτοια ροφήματα, κι ότι μπορεί να με βοηθήσει δραστικά στην αντιμετώπιση του βάρους

Σας ακούω τι ξέρετε :P
(epote δικό σου το θέμα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Εγώ για να είμαι ειλικρινής τα φοβάμαι λίγο αυτά. Καταρχάς είμαι γενικώς υποστηρικτής της φυσικής οδού, οπότε προτιμώ να παίρνω αυτά τα απαραίτητα συστατικά για τον οργανισμό μέσω της τροφής. Εκτός αυτού, έχω δει τύπους που έπαιρναν πρωτεϊνουχα ροφήματα, και, αν το αποτέλεσμα ήταν αποκλειστικά από αυτά, δεν ήταν ωραίο.

Υ.Γ. Σημειώνω ότι δεν είμαι γιατρός, οπότε παίζει να λέω απλώς μακακίες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λόλα

Νεοφερμένος

Η Λόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αναστασία καλημέρα. θέλω να σε βοηθήσω όσον αφορά τις απορίες σου για τα πρωτεινούχα ροφήματα. Μετά την γέννηση του δεύτερου παιδιού μου πήρα 35 επιπλέον κιλά θέλησα να βρώ έναν τρόπο να χάσω τα περιττά κιλά μου (τα οποία είχαν φτάσει την αυτοπεποίθηση μου στον πάτο). Τότε γνώρισα μία εταιρεία εσωτερικής υγιεινής διατροφής με πραγματικά 100% φυτικά προιόντα και φυσικά ξεκίνησα την διατροφή αυτή με τα πρωτεινούχα ροφήματα το πρωί και βράδυ. Σε πολύ γρήγορο χρονικό διάστημα έχασα τα πρώτα μου κιλά (γύρω στα 3 σε μία βδομάδα, αν φυσικά ακολουθείς σωστά το πρόγραμμα!) Αυτήν την στιγμή είμαι 48 κιλά και έχω ένα πολύ ωραίο σώμα και φυσικά
είμαι πολύ ευτυχισμένη. Δεν ξέρω ποια εταιρεία σου έχουν προτείνει και ποιά προιόντα σου έχουν πει, πάντως αυτά που πήρα εγώ είναι τα καλύτερα γιατί έχω την προσωπική μου εμπειρία και θα το λέω σε όλο τον κόσμο. Αν θέλεις να με ρωτήσεις κάτι ή να σε βοηθήσω στο ποιά προιόντα πρέπει να πάρεις, ακόμα και πώς πρέπει να τα πάρεις είμαι στην διάθεση σου να σε βοηθήσω(γιατί μπορεί να αγοράσεις τα προιόντα αυτά,αλλά αν το άτομο που σου τα δώσει δεν ξέρει να σου δώσει το σωστό πρόγραμμα τότε τσάμπα θα τα πάρεις) Οπότε αν θέλεις επικοινώνισε μαζί μου να σου πω ποιά προιόντα πήρα εγώ και θα σου πω εγώ πως ακριβώς θα τα παίρνεις (έχω γίνει ειδική πλέον) [..] Οτι χρειαστείς μην διστάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Εγώ για να είμαι ειλικρινής τα φοβάμαι λίγο αυτά.

Η πρωτεινη σε σκονη ειναι ΓΑΛΑ αφυδατομενο χωρις λακτοζη. Ειναι για τον οργανισμο ΑΠΟΛΥΤΟΣ ισοδυναμο με το να φας ενα κεσεδακι τονο.

Μου σύστησαν να αντικαταστήσω ένα ή δύο γεύματα με τέτοια ροφήματα, κι ότι μπορεί να με βοηθήσει δραστικά στην αντιμετώπιση του βάρους

αν μπορεις να αντεξεις τη πεινα κανε το, αλλα πρακτικα να τα βλεπεις ΑΠΛΑ σαν ενα βολικο τροπο να φας ενα κανονικο γευμα. Δεν ειναι τιποτα λιγοτερο η περισοτερο.

Αν εχεις την επιλογη αντι για ενα γευμα πρωτεινης αν φας ενα μηλο, ενα γιαουρτι και αμυγδαλα πρωφανος να προτιμας το δευτερο. Αν πιεζεσαι λογο χρονου η θεωρεις οτι η "κβαντισμενη" παροχη τροφης σε εξυπηρετει συναισθηματικα (δηλαδη νοιωθεις οτι ετσι εφαγες οσο πρεπει και δεν κανεις ατασθαλιες) προτιμισε το πρωτο.

ΜΗΝ παρεις για κανενα λογο οτιδηποτε της muscleteck ειναι λιστες.

Προσωπικα θεωρω οτι τα πρωιοντα της nature's best ειναι τα καλυτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Νομίζω (δεν παίρνω κι όρκο) ότι βάση όσων είπε ο epote, (και τον εμπιστεύομαι σχετικά με αυτό) ότι μάλλον μου ταιριάζουν αυτά τα ροφήματα.

Το θέμα μου είναι
α) έλλειψη χρόνου και δυσκολία να τρώω γεύματα στη δουλειά
β) καθαρά συναισθηματικό, δεν μπορώ να μπω στη διαδικασία της "δίαιτας" όμως μια χαρά αντέχω όλη μέρα στη δουλειά με ένα καφέ! (πράγμα προφανώς λάθος)

Ας μη βγούμε όμως εκτός θέματος γιατί εδώ είναι το πως λειτουργούν τα πρωτεϊνούχα ροφήματα κι όχι το πως θα χάσει βάρος η ΚουΕ :P

όποιος άλλος ξέρει, έχει εμπειρία από δικό του άτομο ή τον εαυτό του... ας το μοιραστεί μαζί μας Pls


epote, κάποια συνάδελφος μου είπε ότι όλα καλά με τα ροφήματα αυτά αλλά απαιτείται άσκηση για να δεις αποτέλεσμα πραγματικά. Ισχύει?
Και δεν ρωτάω αν ισχύει στον βαθμό του ότι, τελικά, ότι κι αν τρως, αν κάνεις και άσκηση, σαφώς κι έχεις καλύτερα αποτελέσματα.
Ρωτάω αν ισχύει το ότι θα πρέπει "σώνει και ντε" να υπάρχει άσκηση?
Γιατί στην περίπτωση που δεν μετριέται ως άσκηση το ότι τρέχω πίσω απ τον Ωρίων, τότε δεν παίζει αυτή την περίοδο άλλη άσκηση. Δεν έχω τα ψυχικά αποθέματα για κάτι περισσότερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λόλα

Νεοφερμένος

Η Λόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι με αυτόν τον τρόπο έχασα τα 35 περιττά κιλά μου, που μου είχαν διαλύσει την ψυχολογία. Χωρίς να μου προκαλέσουν τίποτα το αρνητικό. Οσο για την πρωτείνη ξέρω ότι καταναλώνοντας την σωστή ποσότητα πρωτείνης βοηθάει πολύ στο να πετύχετε τους στόχους σας για τον έλεγχο του βάρους σας. Η πρωτείνη σόγιας και ορού γάλακτος (που έπινα εγώ) βοηθούν να ελέγξετε την όρεξη σας, ενώ παράλληλα θα σας εφοδιάσουν με τα απαραίτητα αμινοξέα. Με απλά λόγια, σας βοηθάει στο να αισθάνεστε χορτάτοι για περισσότερο χρονικό διάστημα αποφεύγοντας τα 'τσιμπολογήματα' και διαμορφώνει και διατηρεί δυνατούς τους μύες. Το φας ένα κεσεδάκι τόνο δεν πρόκειται να σε κρατήσει 5 ώρες χωρίς θελήσεις να φας κάτι άλλο, ενώ ένα πρωτεινούχο ρόφημα με 1 κουταλιά πρωτεινης με κρατούσε χορτάτη για πάνω από 5 ώρες χωρίς να αναζητάω καθόλου το τσιμπολόγημα. Δεν ξέρω παιδιά, εγώ σας λέω την προσωπική μου εμπειρία η οποία μόνο καλό μου έκανε...! Κάποιος που έχει περιττά κιλά αξίζει να το δοκιμάσει (μιλάω πάντα για τα προιόντα που έπινα εγώ έτσι? για τα υπόλοιπα δεν ξέρω τίποτα. Ούτε αν έχουν αποτέλεσμα, ούτε αν μπορούν να σας βοηθήσουν όπως θέλετε εσείς. Φυσικά μπορεί να είναι και καλύτερα.. δεν ξέρω. Ξέρω μόνο για αυτά που πήρα εγώ και τα αποτελέσματα που είδα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Οπότε αυτό μπορεί να το δοκιμάσει μόνο όποιος θέλει να χάσει πολλά κιλά; Δεν υπάρχουν αρνητικά; Χρειάζεται κάποια συνταγή για κάτι τέτοιο; Αν πίνεις τέτοια ροφήματα, δεν νιώθεις ότι θες να χτυπήσεις 2 σουβλάκια; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
E τοτε ναι θα σε βοηθησουν. Επισις αυτο που "βολευει" ειναι και τα protein bars που υπαρχουν, εχουν καλες αναλογιες, ωραια γευση...αντικαθιστουν ανετα ενα γρηγορο γευμα

ωριον = παιδι , σκυλος η απλα αστερισμος?

αν ειναι σκυλος δυο τρεις συμβουλες

1) μην τρεχεις αο πισω του, αυτος πρεπει αν τρεχει πισω απο εσενα
2) αν τον μαθεις να περπαταει μαζι σου μπορεις να κανεις τζοκινγκ
3) βρες μια αλανα που θα μπορεις να τον αφηνεις και λιωνε τον στο παιχνιδι, θα κανει καλο στο σκυλο και σε εσενα

αν ειναι παιδι, μαλλον και τα τρια ισχυουν υποθετω?:P

οχι δεν "χρειαζεται" να κανεις γυμναστικη οχι λιγοτερο η περισοτερο απο οτι με μια τυπικη διαιτα.

ειναι απλα ενα γευμα ακομα σε διαφορετικη μορφη.

θα μπορουσες να το προσεγγισεις αν εβαζες δυο μηλα, ενα cottage cheese μια κουταλια ταχινι σε ενα μπλεντερ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ωρίων = ο 15 μηνών γιος μου :D
(εμπνευσμένο απ το νεφέλωμα φυσικά :D)

Νομίζω ότι έχω ήδη πεισθεί και θα μπω στη διαδικασία
Δεν ξέρω ούτε πως θα τα πάω ούτε αν όντως κάνουν δουλειά

Θα σας ενημερώσω ελπίζω σύντομα για τη δική μου πορεία και για το κατά πόσο αυτό το πράγμα θα με βοηθήσει

Μακάρι αυτό το θέμα για μένα να είναι όπως τότε που άνοιξα το "θέλω να κόψω το κάπνισμα"
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Οπότε αυτό μπορεί να το δοκιμάσει μόνο όποιος θέλει να χάσει πολλά κιλά; Δεν υπάρχουν αρνητικά; Χρειάζεται κάποια συνταγή για κάτι τέτοιο; Αν πίνεις τέτοια ροφήματα, δεν νιώθεις ότι θες να χτυπήσεις 2 σουβλάκια; :P


δεν νομίζω... μπορεί να το δοκιμάσει σίγουρα ο οποιοσδήποτε θέλει να χάσει βάρος
Φαντάζομαι ότι ανάλογα με τα κιλά που θέλει κάποιος να χάσει, κάνει και την ανάλογη χρήση των ροφημάτων
Εγώ που ξεκινάω έχοντας στο μυαλό μου ένα -20 για αρχή (γιατί βασικά το ιδανικό είναι -30), σκέφτομαι να αντικαταστήσω 2 γεύματα με ροφήματα.
Το πρωινό (που δεν τρώω :redface:) και το βραδυνό
Ελπίζω λοιπόν να φτάσω αυτόν τον στόχο σε 4-5 μήνες (το -20)
Κάποιος που θα ήθελε να χάσει 5 κιλά, προφανώς και δεν θα έκανε την ίδια χρήση που σκέφτομαι να κάνω εγώ... θα το έκανε αλλιώς, και θα είχε ξεμπερδέψει και πολύ πιο σύντομα.

Αρνητικά δεν νομίζω να υπάρχουν... επεξεργασμένες πρωτεΐνες είναι
Δεν παθαίνεις χοληστερόλη και όχι δεν χρειάζεσαι συνταγή γιατί είναι φυσικά προϊόντα (είναι από σόγια και από γάλα)

Τα σουβλάκια θα θες να τα χτυπήσεις πάντα, γιατί τα σουβλάκια σημαίνουν ηδονή
Δεν είναι όμως ότι θα είσαι νηστικός κι ότι θα γουργουρίζει η κοιλίτσα σου
Άλλο η λαιμαργία όμως κι άλλο η μαύρη πείνα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
ε ωραια, ακομα καλυτερα, βγαλτου το αχτι παναθεμα τον:P

Παιζε μαζι του οσο περισοτερο μπορεις, ειναι μια καινουρια "μοδα" την οποια θεωρω αποτις καλυτερες μοδες που εχουν υπαρξει ποτε, η γυμναστικη με μωρο.

Δεν κανω πλακα, χρησημοποιεις το μωρο σαν βαρακι και κανεις ασκησεις παιζοντας μαζι του.

Πχ κανεις πους απς με το κτηνος σου ξαπλωμενο και καθε φορα που φτανεις κατω του σκας ενα φιλακι, τον πιανεις απο τις μασχαλες ψηλα και κανεις καθισματα, και αυτου θα του αρεσει γιατι ειναι σαν αεροπλανακι και εσυ θα κανεις τετρακεφαλους και θα περνατε ποιοτικο χρονο μαζι.

Εχει πολλες ασκησουλες το ειχα παρακολουθησει σαν σεμιναριο, αν θες περισοτες πληροφοριες πες μου, αλλα κατα βαση απλα γινε δημιουργηκη και πες οτι μια ωρα τη μερα (συνολικα, μπορεις να τη σπασεις σε οσα μικροτερα διαστηματα θελεις) θα πιλατευεις το τερατακιον σου με διαφορουν ευφανταστους, δημιουργικους και κουραστικους τροπους:P

Περα απο αυτο ομως, θα πρεπει οποσδηποτε να υπολογισεις σωστα τις ενεργειακες σου απαιτησεις, ειτε τρως υποκαταστατα γευματων ειτε κανονικα γευματα για να αδυνατισεις πρεπει να τρως λιγοτερο απο οτι ξοδευεις.

Δεν ξερω τα βιομετρικα χαρακτηριστικα σου ουτε τι δουλεια και τη ζωη σου αλλα μια καλη προσεγκιση θα ηταν οτι για να συντηρηθεις θες καπου 2200 θερμιδες τη μερα. Οποτε κοψε 500 και τρωγε τοσες. Γυρω στις 1600-1700 και θα χανεις καπου μισο κιλο τη βδομαδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Προσωπικά είναι πολύ δύσπιστη με κάτι τέτοιο. Όχι με τα ροφήματα καθεαυτά, γιατί εξαρτάται από το τι είδους ροφήματα μιλάμε... αλλά με την αντικατάσταση γευμάτων με κάτι τέτοιο.
Είμαι κι εγώ της φυσικής οδού, όταν κάποιος ΔΕ χάνει κιλά και δεν έχει κάποιο παθολογικό πρόβλημα, κάνει κάτι λάθος. Και πρέπει να ξεκινήσει από εκεί.

Αναστασία, αν είναι να κάνεις γυμναστική, δοκίμασέ το έτσι κι αλλιώς. Πριν ξεκινήσεις τα ροφήματα.
Μια-δυο απλές αλλαγές, πχ το να τρως πρωινό, να κινείσαι περισσότερο και να κόψεις εκείνη την τυρόπιτα, θα σε βοηθήσουν πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Προσωπικά είναι πολύ δύσπιστη με κάτι τέτοιο. Όχι με τα ροφήματα καθεαυτά, γιατί εξαρτάται από το τι είδους ροφήματα μιλάμε... αλλά με την αντικατάσταση γευμάτων με κάτι τέτοιο.

ειναι τρομερα δυσκολο να τρως 6 πληρη γευματα τη μερα

και ορισμενα απο αυτα τα υποκαταστατα γευματος ειναι εξαιρετικα.

αλλωστε να σε ρωτησω κατι? τα μωρα ειναι οκ να τρωνε υγρη τροφη αλλα οχι εμεις?

θα μπορουσε να κανει το ιδιο πραγμα βαζοντας στο μπλεντερ γιαουρτι, λαχανικα, φρουτα, ταχινι και να το κουβαλαει μαζι της ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο πραγμα.

μην τρελενεστε, τροφες ειναι ολα το σωμα δεν μπορει να καταλαβει αν το αμινοξι που παιρνει ειναι απο κοτοπουλο, ορο γαλακτος, δεξτροζη η φρουτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μα γι' αυτό λέω ότι εξαρτάται για τι είδους ροφήματα μιλάμε. :)
Δεν ξέρω αν είδες στο "εδώ κάνουμε δίαιτα" τι τρώει κανονικά η Κουέ, προσωπικά βρήκα ότι το μόνο σημαντικό λάθος είναι η απουσία γυμναστικής από τη ζωή της. Θα ήταν ενδιαφέρον να πεις κι εσύ μια γνώμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λόλα

Νεοφερμένος

Η Λόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά σίγουρα είναι πολύ σημαντικό να βάλουμε την γυμναστική στην ζωή μας αλλά δεν ξέρω πόσο εύκολο μας είναι. Εγώ πάνως με 2 παιδιά και δουλειά από το πρωί μέχρι το βράδυ δεν προλαβαίνω ούτε να το σκεφτώ όχι να το κάνω και πράξη. Ευτυχώς που πίνω αυτά τα ροφήματα και μπορώ και διατηρούμαι στα κιλά που θέλω γιατί χωρίς αυτά, όλη μέρα θα τσιμπολογούσα από δώ κι από κει. Να φανταστείτε ότι πίνω ένα ρόφημα το πρωί και μέχρι τις 3 που τρώω κανονικό φαγητό δεν νοιώθω καθόλου το αίσθημα της πείνας. Νομίζω ότι αυτό είναι ότι καλύτερο..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
λολα:

Τα δοντια σου τα πλενεις...Τρως, κανεις μπανιο, προσεχεις την υγειηνη σου.

Πας στο κωμοτηριο και κανεις πεντικιουρ και μανικιουρ.

η γυμναστικη ειναι επενδυση και ισως η ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΗ επενδυση που μπορει να κανει καποιος ανθρωπος.

Νομιζω ΟΛΟΙ μπορουν να βρουν τρεις ωρες την εβδομαδα να κανουν γυμναστικη σκεψου μονο τα λεφτα, τον πονο και την ταλαιπορια που θα γλιτωσεις απο το γεγονος οτι δεν θα εχεις οστεοποροση και διαβητη οταν μεγαλωσεις.

Ειναι υγεια, το ανθρωπινο σωμα ειναι φτιαγμενο για να γυμναζεται, αν το παρατησεις σε παραταει.

Πονοι στη μεση και τον αυχενα, κακη ποιοτητα υπνου, κακη διαθεση, ολα αυτα φτιαχνουν με τη γυμναστικη.

Τρεις ωρες τη βδομαδα, δεν ειναι τοσο τραγικο, στη τελικη παιζε με τα παιδια σου λιγο πιο εντονα παιχνιδια. Παλευε τα, κυνηγα τα, πηγαινετε σε παρκα με μπαλες, φρισμπι, νεροπιστολα η οτι αλλο σου κατεβει και καντα να σε παρακαλανε να πατε σπιτι να ξεκουραστουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
(offtopic) Αλλά όταν πάω γυμναστήριο μετά απο καιρόοοοοοοοοο π.χ. Χριστούγεννα και πιάνομαι ολόκληρη και πονάω το μόνο που σκέφτομαι είναι πόσο μαζόχα είμαι να πληρώνω για να πονάω :P

Σοζ δεν κρατήθηκα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ήρθα για ένα μικρό feed back
Είμαι στην ευχάριστη θέση να δηλώσω ότι αυτό το πράγμα ΣΕ ΜΕΝΑ δουλεύει!
Ο τρόπος λειτουργίας τους μου κάνει πάρα πολύ
Με εξυπηρετεί από θέμα πρακτικότητας λόγω δουλειάς κι επιπλέον, δεν νιώθω ότι κάνω δίαιτα γιατί το μεσημεριανό μου είναι ένα κανονικό (προς μικρό) πιάτο φαΐ απ ότι έχω ετοιμάσει
Ο,ΤΙ έχω ετοιμάσει! Πολύ πολύ σημαντικό! Τρώω τα πάντα!

Σε αυτήν την πρώτη εβδομάδα λοιπόν, γιατί ξεκίνησα την περασμένη παρασκευή, είμαι στην ευχάριστη θέση να δω την ζυγαριά μου μείον 2,5 κιλά
Δεν έχω πεινάσει, δεν έχω στερηθεί κάτι, δεν είμαι νηστική
Σήμερα έφαγα μπριζόλα χοιρινή με πατάτες φούρνου και σαλάτα
Χτες... κινέζικο :redface:
Προχτές κοτόσουπα!
Κοινώς... μια χαρά! :D


Ελπίζω σε μερικούς μήνες να σας πω ότι είμαι στην ευχάριστη θέση να δηλώνω μείον είκοσι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Βλέπω ότι το σκάνδαλο με την μελαμίνη δεν πτόησε κανέναν.:whistle:
https://www.skai.gr/master_story.php?id=106642
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δε βλέπω τη σχέση ανάμεσα στο κινεζικό γάλα και τα πρωτεϊνούχα ροφήματα. Την απαραίτηση σχέση, δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top