Άντρες-γυναίκες: ποιος είναι τώρα ο κυνηγός, ε;

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
πολλες φορες γω δει/ ακουσει κλπ. οτι το αγορι θελει, λεει, να κανει το πρωτο βημα προς μια σχεση η '"κατακτηση" (οχι προσεξτε ορο). αλλα απο την αλλη βλεπω επισης ολα τα κοριτσι να εχουν ξεπεταχτει αποτομα και να την πεφτουν παντα μα παντα στα αγορια, κι αυτα σουλτανοι στο χαρεμι τους!!!!

μα δεν ηταν τοσους αιωνες ο αντρας ο "κυνηγος";;;
αλλα μη βγει και η σταχτοπουτα, ετσι που παμε, με το εναπομειναν γοβακι στο ενα χερι και στο αλλο ενα ροπαλο, να εντοπισει τον πριγκιπα!!

κι εκνευριζομαι,γμτ. θελω ισοτιμια, ποσα ζηταω.
οποτε, πειτε μου εσεις με την απαραμιλλη σοφια σας (:P :P ) τι προτιματε και πως αντιδρατε σε τετοιες περιπτωσεις;;
φυσικα και γενικη συζητηση στο θεμα, με εννοειτε. απλα να ακουστουν αποψεις και αλλες στασεις που δεν εχω σκεφτει.....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αυτό το έχεις δει; Ίσως βρεις εκεί μερικές απόψεις προς συζήτηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Θα ειμαι πληρης και σαφεστατος...Εξαρταται! :P

Τουλαχιστον οταν εγω πηγαινα στο σχολειο (Αχ...γερασαμε! :redface: ) κυριως τα αγορια εκαναν τις "κινησεις", εκτος και αν τα κοριτσια "ηθελαν" ιδιαιτερως καποιον και αυτος αδιαφορουσε περα για περα. (εναλλακτικη περιπτωση: Ο "καποιος" ειναι ο μαμαω και δερνω του σχολειου, που τον γουσταρουν ολες οι κοπελες της ταξης του συν αυτες δυο με τεσσερα χρονια πιο μικρες! Εκει οντως κυνηγουσαν οι κοπελες)

Φυσικα αν καποιος αντρας ειναι εκ φυσεως ντροπαλος ή φοβαται την απορριψη, δεν θα κανει ευκολα κινηση ποτε, αλλα οσοι ημαστε πιο "ανοιχτοι" οντως καναμε και συχνα πυκνα "κινησεις"

Αν ισχυει αυτο που περιγραφεις παντως (και δεν εχω λογο να το αμφισβητησω) δυο τινα υποθετω;

1) Πλεον οι κοπελες με τη συμπεριφορα τους (που οπως συζητειται και στο θεμα που υπεδειξε ο O'Zorgnax ειναι πιο μεγαλιστικη, για να μην πω π...ικη ;) )φοβιζουν πιο πολλοι τα αγορια οποτε αυτοι δεν κανουν κινηση. Ή/Και

2) Αν καποιου του ριχνονται στα ποδια κοπελες απο μονες τους, γιατι να παρει το ρισκο και να κανει αυτος κινηση με καποια; ;) Απλα, καθεται στα αβγα του και ολο και κατι θα γινει. Επομενως για μενα η "λυση" θα ηταν να το παιζουν οι κοπελες και λιγο δυσκολες. Αλλωστε ειναι γνωστο οτι οι αντρες ειναι σαν τα γραμματοσημα (οποιος δεν γνωριζει τη ρηση, ας σφυριξει να του πω! :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
(Αχ...γερασαμε! :redface: )

:hehe::hehe:

συγκεντρώσου :bleh:

Αρχική Δημοσίευση από inso:
Αλλωστε ειναι γνωστο οτι οι αντρες ειναι σαν τα γραμματοσημα

η ρήση αυτή είναι για τις γυναίκες πιζίμ. Οι άντρες είναι τα ΕΛΤΑ:P :P



Πιστεύω ότι δεν υπάρχει πια κυνήγι...Ο ρομαντισμός έχασε το δρόμο (μπλέχτηκε στη Κηφισίας :P ) και συν τις άλλοις, δεν υπάρχει και χρόνος. Αν βρεθεί κάτι στο δρόμο μας, και μας ικανοποιεί απ του ε πόιντ, ντατς. Προχωράμε και όπου βγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Insomniac:
(Αχ...γερασαμε! :redface: )

αγαπητε εαν γερασες εσυ , εγω τι να πω;; :hmm:

εγω γερασα, δεν ειμαι για τετοια πια, εαν μια με θελει ας ερθει να κανει αυτη το παιχνιδι της, εγω επαψα να κυνηγαω γυναικες



ΥΓ κατα προτιμηση να ειναι πιτσιρικα ε :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unicorn

Νεοφερμένος

Η Unicorn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
"Τα παλιά τα χρόνια ήταν ο άντρας κηνυγός
Τώρα πια φοβάται τις γυναίκες δυστυχώωωως! :whistle: ...

.....
Θέλω έναν άντρα 100% Που πήγανε οι άντρες 100%! :music: ... "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Unicorn:
"Τα παλιά τα χρόνια ήταν ο άντρας κηνυγός
Τώρα πια φοβάται τις γυναίκες δυστυχώωωως! :whistle: ...

.....
Θέλω έναν άντρα 100% Που πήγανε οι άντρες 100%! :music: ... "

οταν λες φοβαται ο αντρας τι ακριβως θες να πεις; οτι δεν το παιζει μαγκας; η οτι απλα δεν τον ενδιαφερει να κυνηγυσει μια γυναικα οπως εκαναν πχ ο Ψαλτης κ.ο.κ; αυτοι υπαρχουν ακομα, αλλα δεν τους βρισκεις ευκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
νομίζω ότι στις μέρες μας η γυναίκα είναι μεγαλύτερος κυνηγός απ τον άντρα (δυστυχώς κατ εμέ)
και λέω δυστυχώς γιατί κατά την ταπεινή μου πάντα άποψη, από καταβολής του ανθρώπου είναι η φύση του άντρα να είναι ο κυνηγός και όχι η γυναίκα.
Επίσης πολύ φοβάμαι ότι για αυτή την κατάσταση φταίει αποκλειστικά και μόνο η γυναίκα που παραέγινε "εύκολη" ....
Προσωπικά όσο παλιομοδίτικο κι αν ακούγεται δεν θέλω να κυνηγάω έναν άντρα, θέλω να με κυνηγάει.
Και φυσικά δεν εννοώ να με κυνηγάει μόνο και μόνο για την χαρά του παιχνιδιού και μετά να καβαλάω το καλάμι δίνοντας του τα πατούμενα στο χέρι (όπως κάνουν πααααααρα πολλά κοριτσάκια σήμερα)
Πολλές φορές οι άντρες μπερδεύονται και χάνουν τον ρόλο τους και για αυτό φταίνε οι γυναίκες :(
Ξέρω, μπορεί και να με κράξετε αλλά αυτό νομίζω....
Κάποτε πίστευα και γω ότι οι άντρες "φοβούνται" τις γυναίκες....
Μέχρι που κατάλαβα ότι δεν είναι οι γυναίκες αυτό που φοβούνται αλλά η κοροϊδία και το άσχημο παιχνίδι που τους κάνουν πολλές.
Πίσω από κάθε μεγάλο άντρα λένε κρύβεται και μια μεγάλη γυναίκα...
το πραφράζω λιγουλάκι και λέω ότι πίσω από κάθε "φοβισμένο" άντρα κρύβεται και μια "γυναίκα αφέντης"....
Η μαμά του? η αδερφή του? η πρώην του?.... δεν ξέρω... αλλά σίγουρα κάποια άλλη γυναίκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Κάποτε πίστευα και γω ότι οι άντρες "φοβούνται" τις γυναίκες....
Μέχρι που κατάλαβα ότι δεν είναι οι γυναίκες αυτό που φοβούνται αλλά η κοροϊδία και το άσχημο παιχνίδι που τους κάνουν πολλές.
αυτό ακριβώς :(. i am sick and tired...

ψ. νταξ, είμαι και λίιιγο κότα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Unicorn

Νεοφερμένος

Η Unicorn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Hunter:
οταν λες φοβαται ο αντρας τι ακριβως θες να πεις; οτι δεν το παιζει μαγκας; η οτι απλα δεν τον ενδιαφερει να κυνηγυσει μια γυναικα οπως εκαναν πχ ο Ψαλτης κ.ο.κ; αυτοι υπαρχουν ακομα, αλλα δεν τους βρισκεις ευκολα

Καταρχήν το παραπάνω που παρέθεσα ήταν απλώς τραγουδι της Χρύσπας.:whistle: Ωστόσο, θεωρώ ότι οι άντρες επειδή οι γυναίκες έχουν γίνει πολύ εύκολες ως επι το πλείστον --δυστυχώς!!-- έχουν δέσει τον γάιδαρό τους και δε τους νοιάζει να κάνουν καμια κίνηση! :mad: Απλά κάααθονται και περιμέενουν, σου λέει όλο και κάποια θα με κοιτάξει, και θα μου δείξει κάτι. Σε αυτό βέβαια φταίνε και τα δυο φύλα.
Πάντως ΝΑΙ (:clapping: ) υπάρχουν ακόμη άντρες που κηνυγάνε μια γυναίκα -η οποία δεν καβαλάει το καλάμι σαν κλασική ψωνάρα- και σε αυτές τις περιπτώσεις αξίζει ένα μπράβο όποιο κι αν είναι τελικά το αποτέλεσμα! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Unicorn:
...........η οποία δεν καβαλάει το καλάμι σαν κλασική ψωνάρα- ............:


το θεμα ειναι που να της βρουμε αυτες....γιατι κακα τα ψεματα το 99% εχουν οχι μονο καβαλησει το καλαμι αλλα κατι χειροτερο που δεν μπορω να περιγραψω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Παντου εξακολουθει να ειναι ο κυνηγος.
Απλως στην Ελλαδα για τον "α","χ","ψ" λογο (ειπε η Κ.Ε. πιο πριν για κοροιδια, αλλα δεν ειναι μονο αυτο.Ειναι λιγο και το οτι εχει σηκωθει πολυ ψηλα ο αμανες απο πλλες κοπελες στην Ελλαδα), οι αντρες ισως να ειναι πιο επιφυλακτικοι στο να κανουν την πρωτη κινηση για τον απλουστατο λογο οτι "φοβουνται" οχι απλως την χυλοπιτα, αλλα το στυλ με το οποιο μπορει να την φανε.
Στην Ιαλια π.χ. τα πραγματα ειναι απιστευτα διαφορετικα.
Ο αντρας ειναι ο κυνηγος για τον απλουστατο λογο οτι δεν εχει κατι να φοβηθει.
Κι εδω θα ερθει το γνωστο "μηπως οι Ιταλοι προσεγγιζουν αλλιως τις κοπελες;"
Ειναι αληθεια οτι εχουν ενα καλο στυλ στην προσεγγιση τους.απλως προσωπικα εχω διαπιστωσει οτι στην Ελλαδα οι κοπελες γινονται πολλες φορες "απλησιαστες"...:(
Ολα αυτα τα λεω, χωρις εμπαθεια προς τις Ελληνιδες (το γραφω για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις) και φυσικα οχι για να γινει VS αντρων και γυναικων...
Προσωπικα σαν παρατηρητης (μιας και προσωπικα προβληματα ειδικα απο τοτε που τελειωσα το λυκειο) δεν ειχα*ουτε στην μια ουτε στην αλλη χωρα*, βλεπω μονο οτι οι στην Ελλαδα οι κοπελες δειχνουν δυσπροστες...
Ισως-πιθανο να φταιει και οτι σαν ελληνες δεν τις προσεγγιζουμε σωστα...
το αποτελεσμα παντως που βλεπω ειναι οταν βγαινω εξω για καφε ή ποτο (Επαρχια ή Αθηνα κτλ κτλ) ειναι καποιος να κοιταει καποια....να κοιτιουνται....να κοιτιουνται...να ματιαζονται στο τελος αλλα κανεις να μην κανει την πρωτη κινηση.
Anyway,για να κλεισω ναι μεν να ειναι κυνηγος ο αντρας κι ετσι κανω κι εγω π.χ. αλλα....ΑΛΛΑ!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
δεν θα το πάω σε επίπεδο φύλου, αλλά σε επίπεδο ατόμου:

για μένα, τρεις είναι οι παράγοντες που καθορίζουν το αν ένα άτομο θα γίνει κυνηγός ή όχι:
α) η αυτοπεποίθησή του.
β) η αυτοεκτίμησή του.
γ) τα "στανταρτς" στο άμεσο κοινωνικό του περιβάλλον.

Σκεφτείτε το λίγο, και θα δείτε ότι ένα από αυτά να συγκεντρώνει κάποιος/α, μπορεί άνετα να το παίξει και κυνηγός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Παντου εξακολουθει να ειναι ο κυνηγος.

Στην Ιταλια π.χ. τα πραγματα ειναι απιστευτα διαφορετικα.
Ο αντρας ειναι ο κυνηγος για τον απλουστατο λογο οτι δεν εχει κατι να φοβηθει.
Κι εδω θα ερθει το γνωστο "μηπως οι Ιταλοι προσεγγιζουν αλλιως τις κοπελες;"
;)
παντου;; που παντου, και γιατι δεν εχει φτασει εδω,γμτ;;:mad: :D :mad:

για μένα, τρεις είναι οι παράγοντες που καθορίζουν το αν ένα άτομο θα γίνει κυνηγός ή όχι:
α) η αυτοπεποίθησή του.
β) η αυτοεκτίμησή του.
γ) τα "στανταρτς" στο άμεσο κοινωνικό του περιβάλλον.

που και ποιος ξερει ομως πως θα αντιδρασει ο αλλος; θα νιωσει ισως μειονεκτικα; η θα ηθελε να ηταν αυτος/η σε αυτη τη θεση;;
γενικα παιζουν και αλλα πραγματα, κατα τη γνωμη μου, οπως το αν το αλλο ατομο σου επιτρεπει να του την πεσεις, κτλ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Έχεις δίκιο ines, για να υπάρξει κυνηγός πρέπει να υπάρξει και υποψήφιο θήραμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
φανταζεσαι να κυνηγας τον κοσμο ετσι στο ακυρο;;;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγω θα μιλησω κυριως για το γινεται με ατομα της ηλικιας μου...εκτος το οτι εγω παιζω σε διαφορετικη αρενα αλλα δεν νομιζω να αρκουν οι εμπιριες μου να μιλησω γενικα.

Στα αγορια εχουμε 3 κατηγοριες...
  1. καφροι - κανουν απεσιες προσεγγίσεις (πιστευω οτι σε αυτην την κατηγορια ανοικουν το 70% των αγοριων)
  2. ξενέρωτοι - κοιμουντε τον υπνο του δικαιου (28% των αγοριων πιστευω οτι ανοικουν σε αυτη την κατηορια )
  3. και οι ρομαντικοι. (2% ανοικει σε αυτη την κατηγορια)
Οι κοπελες χωριζονται και αυτες σε 3 κατηοριες...
  1. Αυτες που δεν ξερουν τι ζητανε απο μια σχεση και πολλες φορες νομιζουν οτι τα παντα ειναι τελεια. (70%)
  2. Επισης υπαρχει η ρομαντικη κατηγορια ... (10%)
  3. Και αυτες που δεν ενδιαφερονται για που δεν ενδιαφερονται για σχεση επειδη νομιζουν οτι αυτα ειναι μετα το γαμο. (20%)
Οι καφροι συνηθως(ειναι και θεμα πιθανοτητων :P) την πεφτουν σε κοπελες τις πρωτη κατηγορια Και σε αυτην περιπτωση εχω παρατηρισει μεχρι στιγμη 2 διαφορετικες εκδοχες
  1. Τρωνε χυλοπιτα.
  2. Κανουν σχεσεις μονο και μονο επειδη η κοπελα λεει ας δοκιμασω μπας και ειναι διαφορετικο ... αλλα χωριζουν συντομα επειδη βλεπουν οτι δεν ειναι κατι διαφορετικο.
Αυτο για εμενα εχει το αποτελεσμα τα φοβιζει τα αγορια (1) ή να θεωρουν οτι ολες ειναι Π (οχι το 3.14 :P) (2)

Οι κοπελες της πρωτης κατηγοριας συνηθως απογοητευοντα απο τους καφρους και νομιζουν οτι ολα τα αγορια της θελουν μονο για το σεξ. Επισης υποθετω αφου βλεπουν οτι υπαρχουν πολλα αγορια-σκυλακια που τρεχουν πισω τους λενε ας παιξουμε.

Η ρομαντικη κατηγορια και των δυο φυλων "τρομαζουν" απο αυτη την κατασταση και αποσύρωνται απο αυτη την αρενα και κανουν "ανασκαφες" μπας και πετυχουν τιποτα αλλα ακομη και αν βρουν κατι που τους αρεσει φοβουνται να κανουν καποια κινηση επειδη εχουν παψει να πιστευουν στα ονειρα.

Πιστευω οτι για αυτη την κατασταση οφειλετε η παιδια αλλα και η κουλτουρα που τους δινει το περιβαλλον οπου ζουν. Και μαλλον η ελλαδα δεν ειναι ειναι ο καλλιτερος τοπος για ρομαντικους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
προφανως μιλάμε για την περίπτωση που υπάρχει θήραμα βρε παιδιά, τι λέμε τώρα...
όπου θήραμα = κάποιος/α που άρεσε στον wannabe κυνηγό.




κανείς δε με καταλαβαίνει, πάω τραμπολίνι :panwkatw:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
@EMUFEAR:
καλα, αριστουργημα το ποστ σου. σε πειραζει να το στειλω στην καθημερινη, την ελευθεροτυπια, το βημα και το "νουμερο ενα φαν περιοδικο του donald duck" για να το μαθουν ολοι;;;
οντως ειναι ετσι....ανηκω στο 2%. σταθερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
η ρήση αυτή είναι για τις γυναίκες πιζίμ. Οι άντρες είναι τα ΕΛΤΑ:P :P

Εγω για τους αντρες την ξερω...τουλαχιστον, ετσι με συμφερει να την ξερω, γιατι εγω δεν ειμαι ετσι, οποτε αποκτω πλεονεκτημα! :P

Αρχική Δημοσίευση από Hunter:
αγαπητε εαν γερασες εσυ , εγω τι να πω;; :hmm:

Εγω γερναω, εσυ μεστωνεις αγαπητε! (δεν ειμαι καλος; :clapup: )

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
νομίζω ότι στις μέρες μας η γυναίκα είναι μεγαλύτερος κυνηγός απ τον άντρα (δυστυχώς κατ εμέ)
και λέω δυστυχώς γιατί κατά την ταπεινή μου πάντα άποψη, από καταβολής του ανθρώπου είναι η φύση του άντρα να είναι ο κυνηγός και όχι η γυναίκα.
Επίσης πολύ φοβάμαι ότι για αυτή την κατάσταση φταίει αποκλειστικά και μόνο η γυναίκα που παραέγινε "εύκολη" ....
Προσωπικά όσο παλιομοδίτικο κι αν ακούγεται δεν θέλω να κυνηγάω έναν άντρα, θέλω να με κυνηγάει.
------------------------
Και φυσικά δεν εννοώ να με κυνηγάει μόνο και μόνο για την χαρά του παιχνιδιού και μετά να καβαλάω το καλάμι δίνοντας του τα πατούμενα στο χέρι (όπως κάνουν πααααααρα πολλά κοριτσάκια σήμερα)

Πολλές φορές οι άντρες μπερδεύονται και χάνουν τον ρόλο τους και για αυτό φταίνε οι γυναίκες :(
Ξέρω, μπορεί και να με κράξετε αλλά αυτό νομίζω....
Κάποτε πίστευα και γω ότι οι άντρες "φοβούνται" τις γυναίκες....
Μέχρι που κατάλαβα ότι δεν είναι οι γυναίκες αυτό που φοβούνται αλλά η κοροϊδία και το άσχημο παιχνίδι που τους κάνουν πολλές.
Πίσω από κάθε μεγάλο άντρα λένε κρύβεται και μια μεγάλη γυναίκα...
το πραφράζω λιγουλάκι και λέω ότι πίσω από κάθε "φοβισμένο" άντρα κρύβεται και μια "γυναίκα αφέντης"....
Η μαμά του? η αδερφή του? η πρώην του?.... δεν ξέρω... αλλά σίγουρα κάποια άλλη γυναίκα!

Μεχρι τη διακεκομμενη γραμμη διαφωνω. Απο εκει και περα συμφωνω! :D
Οι διαφωνιες μου: Γιατι απο καταβολης του ανθρωπου ο αντρας ειναι ο κυνηγος; :confused: Ο αντρας αρχισε να φλερταρει ο ιδιος, και μονο αυτος, γυναικες λογω του οτι παλαιοτερα θα ηταν απρεπες για μια γυναικα, αρα και "κατωτερη" (οπως θεωρουνταν τοτε), να κανει κινηση, ενω ο πουριτανισμος που επικρατουσε επεβαλλε και διαφορετικα ηθη. Εφοσον πλεον τα κοινωνικα ταμπου εχουν μειωθει κατα πολυ, και σε μια γυναικα αρεσει ενας αντρας γιατι να μην κανει η ιδια κινηση; Δεν υπαρχει η πιθανοτητα να ειναι ο αντρας πιο ντροπαλος ή με χαμηλοτερη αυτοπεποιθηση απο αυτην, ή πολυ απλα να μην τον ενδιαφερει τοσο η κοπελα οσο αυτος εκεινην; ;) :)

Αρχική Δημοσίευση από dooo:
δεν θα το πάω σε επίπεδο φύλου, αλλά σε επίπεδο ατόμου:

για μένα, τρεις είναι οι παράγοντες που καθορίζουν το αν ένα άτομο θα γίνει κυνηγός ή όχι:
α) η αυτοπεποίθησή του.
β) η αυτοεκτίμησή του.
γ) τα "στανταρτς" στο άμεσο κοινωνικό του περιβάλλον.

Σκεφτείτε το λίγο, και θα δείτε ότι ένα από αυτά να συγκεντρώνει κάποιος/α, μπορεί άνετα να το παίξει και κυνηγός.

:clapup: Yes! Τα κυρια κινητρα για να κανει καποιος κατι τετοιο ειναι οντως αυτα. Υπαρχουν βεβαια και αλλα, λιγοτερο σημαντικα, οπως πχ το να εχεις την ικανοτητα να πεις κατι ενδιαφερον για να ξεκινησεις μια γνωριμια, ή η παροτρυνση απο τους φιλους (εκτος και αν αυτο εννοεις με το 3), αλλα βασικα...[music]Εχεις πιασει το νοημα! [/music] :P

Αρχική Δημοσίευση από ines:
που και ποιος ξερει ομως πως θα αντιδρασει ο αλλος; θα νιωσει ισως μειονεκτικα; η θα ηθελε να ηταν αυτος/η σε αυτη τη θεση;;
γενικα παιζουν και αλλα πραγματα, κατα τη γνωμη μου, οπως το αν το αλλο ατομο σου επιτρεπει να του την πεσεις, κτλ..

Προφανως, αν εχεις σκοπο να κανεις κινηση προς μια κοπελα, δεν θα πας βουρ στον πατσα. ;) Αν δεις οτι δεν δειχνει ενδιαφερον, οτι μπορει να εχει ενα μπλαζε στιλακι, ή δειχνει οτι δεν ενδιαφερεται για τετοια κατασταση, λογικο ειναι να μην κανεις τιποτα. Αλλιως παμε στην κατηγορια "πεφτουλα" AKA Σταθης Ψαλτης (Ελα να αγαπηθουμε νταρλιν! :bounce:

Ενα γενικο σχολιο: Εκτος απο το να μπορεις και να θες να κανεις κινησεις προς γυναικες, γενικοτερα, θα πρεπει να αξιζει και η κοπελα ετσι; (Και δεν εννοω μονο εμφανισιακα!) Επομενως, ετσι περιοριζονται αισθητα οι "ευκαιριες" σου! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top