Προτάσεις για αποχυμωτή

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Βρήκα κάμποσους αλλά παρατηρώ διακυμάνσεις στις τιμές. Μπορεί να με κατατοπίσει κανείς; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Να στίβεις πορτοκάλια δε θες; Στην Ελλάδα έχουμε έναν απλό, πλαστικό, δύο κατευθύνσεων στην περιστροφή.

Η τιμή υποθέτω ανεβαίνει αν:
1. Είναι μεταλλικός.
2. Έχει πιο ισχυρό μοτέρ
3. ...και μάλιστα δύο ταχυτήτων.
4. "σωλήνα τροφοδοσίας που χωράει ακόμα και ολόκληρα φρούτα"... Εγώ δε θέλω μπλέντερ. ;)
5. Το μέγεθος του δοχείου
6. ...και το αν έχει κάποιο ιδιαίτερο σύστημα για να ξεχωρίζει τα "κομματάκια".

:)
Θα ρωτήσω τη μαμά μου τι είναι ο δικός μας και θα σου πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Να στίβεις πορτοκάλια δε θες; Στην Ελλάδα έχουμε έναν απλό, πλαστικό, δύο κατευθύνσεων στην περιστροφή.

Η τιμή υποθέτω ανεβαίνει αν:
1. Είναι μεταλλικός.
2. Έχει πιο ισχυρό μοτέρ
3. ...και μάλιστα δύο ταχυτήτων.
4. "σωλήνα τροφοδοσίας που χωράει ακόμα και ολόκληρα φρούτα"... Εγώ δε θέλω μπλέντερ. ;)
5. Το μέγεθος του δοχείου
6. ...και το αν έχει κάποιο ιδιαίτερο σύστημα για να ξεχωρίζει τα "κομματάκια".

:)
Θα ρωτήσω τη μαμά μου τι είναι ο δικός μας και θα σου πω.

Μάλιστα, τα bold ακούγονται ιδιαιτέρως ελκυστικά! Σ' ευχαριστώ πολύ πολύ, είναι για τη μαμά μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν αξίζει ο μεταλλικός. Είναι design και cool, αλλά ανεβάζει την τιμή. (ο συγκεκριμένος μάλιστα είναι από τους φτηνούς).
Ίσως ένας τέτοιος να σου κάνει.
Εμείς έχουμε αυτόν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
~~~
λεμον ο στυφτάκος
~~~
:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Είχαμε παλιά αποχυμωτή και ήταν μια βλακεία και μισή. Εκανες πόση ώρα να τον πλύνεις και για να κάνεις χυμό χάλαγες πολλά φρούτα (κράταγε τα "κομματάκια"). Γιατί δεν παίρνεις ένα μπλέντερ να κάνεις ανάμεικτο όπως τον κάνουν στα μαγαζιά, που κρατάει όλο το φρούτο και γίνεται γρήγορα? Με το μπλέντερ μπορείς να κάνεις ένα σωρό άλλα πράγματα (cocktail, σοκολάτα, smoothies, γρανίτες) και έχεις μόνο ένα δοχείο να πλύνεις. Η τιμή είναι πολύ φτηνότερη από τον αποχυμωτή, που πιάνει χώρο και κάνει μόνο ένα πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top