[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Οοοοοοχι κοκκιναα α α α α.
Αν το μετανιωσεις θα κανουν 80 χρονια να φυγουν απο πανω σου (οταν φτασει η ριζα στην ακρη δηλαδη :X).
:pfff:
Φάτα!

Χαχαχα, εισαι ΧΑΖΗ :pfff: Μιλαμε για μια τοση δα τουφιτσα, δε μιλαμε για 10 κιλα μαλλι. Στο κατω κατω, μισο μηνα θελει για να φτασει η ριζα στην ακρη. Πως σου φανηκε αυτο τωρα, μ; :P

το ξες ότι θες ντεκαπαζ έτσι?
και εγώ τώρα που τα έβαψα από πάνω, να φύγει η τούφα, ξερνάει φυσικά από κάτω το κόκκινο κι έχω μια καστανή τούφα μέσα στα μαύρα :P δε με ενοχλεί όμως

εγώ πάντως θα έκανα μωβ! για μωβ πήγαινα κι εγώ αλλά δεν βγήκε γμτ
απλά να είσαι σίγουρη ότι θα πηγαίνει με την επιδερμίδα σου
αν κι εμένα μου αρέσουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ τα extreme ψεύτικα μαλλιά... δλδ όλο το μαλλί μωβ ή το έντονο κόκκινο που δεν έκανε απ τη φωτο που έβαλε η Ηρώ :P
Γενικά όμως δεν έχω πρόβλημα να κάνω extreme φάση στο μαλλί μου
Οι τρίχες ήταν πάντα το σημείο που ξέσπαγα χωρίς φόβο :P

Koυεδινωμ, γενικα εχω κανει απειρες βλακειες με χρωματα και κουρεματα και τετοια.. το θεμα ειναι οτι για καποιον λογο μ'εχει πιασει ενα κατι, μηπως ηρθε η ωρα μου να εχω ενα χρωμα κι ενα μηκος σ'ολο το μαλλι :P

Η κομμωτρια -που μ'εχει πρηξει να βαψουμε τη φραντζα- (εχει βαρεθει να μου κοβει μονο ψαλιδα τελευταια:P), μου πε οτι δε θα χρειαστει ντεκαπαζ για να μη γινει πολυ κραχτο το αποτελεσμα -ετσι κι αλλιως δε θελω να γινω φρικουλο ντιπ, για αρχη τουλαχιστον, απλα ας δοκιμασω αν δω πως βγαινει :p-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Χαχαχα, εισαι ΧΑΖΗ :pfff: Μιλαμε για μια τοση δα τουφιτσα, δε μιλαμε για 10 κιλα μαλλι. Στο κατω κατω, μισο μηνα θελει για να φτασει η ριζα στην ακρη. Πως σου φανηκε αυτο τωρα, μ; :P
Άμα μιλάμε για μια τόση δα τουφίτσα, τι μας σκοτίζεις, αφού μπορείς να τη βάψεις κι αν δε σ αρέσει να την ξυρίσεις. :P
Δε μιλάμε και για 10 κιλά μαλλί. χα - χα - χα και χου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Γελαω; :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Και δε γελάς; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
..καποια χαρηκε που πετυχε το μαλλι (μεχρι να πορτοκαλισει:devil:), κι εχει ξεσαλωσει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
(μεχρι να πορτοκαλισει:devil:)
Κακίστρωωωω!
Που να σε κάψει το κρεμμύδι και να μην έχεις χαρτομάντηλο.

Ναι ναι έχω ορεξούλες, τι σου κάνει λίγο.. χρώμα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ακυρο: Η φραντζα-αλλο χρωμα απ'το μαλλι πως σας φαινεται; :X

Εμένα μου άρεσε πολύ.


Στο Γυμνάσιο (συγγνώμη Corpse).
Θυμήθηκα που αγοράζαμε τις ''μάσκαρα μαλλιών'' που είχαν λανσάρει τότε, και κάναμε αυτό. Το κλασσικό μαλλί και μωβ, ροζ, κόκκινες φράτζες. Ελεεινό.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Εμένα στο κομμωτήριο που πηγαίνω μου παίρνουν αν θυμάμαι καλά 45 ευρώ για ανταύγειες και 15 για κούρεμα. Θυμάμαι πριν κανένα χρόνο είχα κάνει βαφή, ανταύγειες και χτένισμα και είχα δώσει 80 ευρώ (στο ίδιο κομμωτήριο). Γύρω στα 35 έχει η βαφή εκεί μαζί με χτένισμα νομίζω. Έχω κάνει κι εγώ την έρευνά μου βέβαια αλλά κατέληξα εκεί (προς το παρόν δηλαδή) γιατί είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένη.

Πάντως και μένα μου φαίνονται πολλά τα 65 ευρώ μόνο για βαφή. Δε θέλει και ιδιαίτερο κόπο να σου βάψει το μαλλί, δεν είναι σαν τις ανταύγειες που παίρνει μία μία τούφα. Καλύτερα να τα βάφεις μόνη σου αν μπορείς, από τη στιγμή που παίρνεις εσύ τη βαφή και ξέρεις τι χρώμα θέλεις ακριβώς.

Όσο για τη φράντζα σε διαφορετικό χρώμα από το μαλλί, σε άλλες μου αρέσει σε άλλες όχι. Σίγουρα εξαρτάται από το χρώμα (και της φράντζας και του υπόλοιπου μαλλιού) και από το πώς θα το έχεις κάνει ακριβώς. Σε γενικές γραμμές δεν είναι άσχημο αλλά είναι πολύ εύκολο - κατά τη γνώμη μου - να βγει τελείως διαφορετικό από αυτό που θέλεις και να μην μπορείς να το αλλάξεις για κάποιο καιρό. Αν εμπιστεύεσαι την κομμώτρια δοκίμασέ το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Εγώ θα πεταχτώ και θα το πω το οφφ(-ον)τόπικ μου περί κομμωτηρίων. Πηγαίνω μία φορά το χρόνο να μου "καθαρίσουν" το μαλλί από ασύμμετρες άκρες και ψαλίδα που δεν έχω δει. Και ταλαιπορούνται, και μου παίρνουν πολλά λεφτά, και τεντώνονται, και ξεφυσάνε και με εκνευρίζουν. Κόβω μόνη μου την ψαλίδα με ειδικό ψαλιδάκι όπως μου είχε δείξει η κομμώτρια της μαμάς, μόνη μου κόβω τις άκρες και μόνη μου επίσης παίρνω και την ψαλίδα από την κολλητή. Είναι πανάκριβα τα κομμωτήρια ή είναι η ιδέα μου;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Κι εγώ έχω κουρέψει άπειρες φορές φίλες/φίλους μου, που ήθελαν περίεργα κουρέματα με μύτες και δεν έβρισκαν κομμωτήριο που να τους τα πετυχαίνει και τα είχαν χρυσοπληρώσει.
Το γυναικείο κούρεμα είναι πολύ εύκολο, το αντρικό θέλει μεγαλύτερη προσοχή, αλλά δε χρειάζεται και κάποια φοβερή τέχνη.
Λίγο αν έχεις παρατηρήσει πως το κάνουν, πολλή όρεξη να έχεις και άτομα που σε εμπιστεύονται :P και μια χαρά βγαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εμένα μου άρεσε πολύ.


Στο Γυμνάσιο (συγγνώμη Corpse).
Θυμήθηκα που αγοράζαμε τις ''μάσκαρα μαλλιών'' που είχαν λανσάρει τότε, και κάναμε αυτό. Το κλασσικό μαλλί και μωβ, ροζ, κόκκινες φράτζες. Ελεεινό.:P

Lol, εγω δεν τα εκανα τοτε και μου χει βγει ολη η σαχλαμαρα τωρα.
Εχεις δικιο, αλλα τωρα νομιζω οτι μου καρφωθηκε και θα το κανω :P
Στη χειροτερη μου τα ξαναβαφει επι τοπου απο πανω, η κυκλοφορω με σκουφι για λιγες μερες :angel:
fielda η κομμωτρια ροκερνει γι'αυτο με εχει ψησει τοσο.. εχουμε πειραματιστει απειρως στο μαλλι μου, και μονο οταν τα κανα καρφακια εκλαιγα με μαυρο δακρυ, αλλα εκεινη εκανε καθε ανθρωπινως δυνατη προσπαθεια να με μεταπεισει οποτε απαλλασσεται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Δεν παω για αμερικας νεξτ τοπ μονδελ, οποτε προς το παρον δε μ'ενδιαφερει η αποψη τους :pfff::P

Μωβ σκουρο η κοκκινο λεω. Το υπολοιπο μαλλι ειναι μαυρο.

Μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ μωβ.- :D:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εχετε ξεφυγει ολες μου φαινεται:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
ναι ναι μωβ!!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Βοήθεια, ψάχνω ξεβαφτικό ματιών. Προτείνετε και αιτιολογήστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Συνήθως κυκλοφορούν ξεβαφτικά ματιών με οινόπνευμα και περιττά χημικά που ερεθίζουν την επιδερμίδα και κοκκινίζουν τα μάτια. Εγώ χρησιμοποιώ ενυδατικό γαλάκτωμα προσώπου για να ξεβάψω τα μάτια, το βάζω πάνω σε δίσκους ντεμακιγιάζ (μικρές ποσότητες) και κάνω τη δουλειά μου μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ποιο έχεις; Δε θέλω κάτι λιπαρό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Έχω ένα της Nivea γιδάτσι αλλά είμαι εκτός σπιτιού. Θα σε πω όταν γυρίσω σπίτ (το βράδυ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ ξεβάφω τα μάτια με το προϊόν που χρησιμοποιώ για όλο το πρόσωπο. Τα περισσότερα δεν είναι και για μάτια? Και τα υγρά μαντηλάκια ντεμακιγιάζ κάνουν καλή δουλειά, αν κι έχω καιρό να πάρω. Είχα αγάπη στα Johnson's.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όχι, τα περισσότερα δεν είναι και για τα μάτια. :(
Έχω ένα της La Roche-Posay (physiological gel) για όλο το πρόσωπο, πολύ καλό btw, αλλά επειδή βάφω μόνο τα μάτια και για το υπόλοιπο πρόσωπο έχω άλλο, από τη δερματολόγο, ήθελα μόνο για τα μάτια κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top