[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Γιδάτσι !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αυτό είναι κρέμα προσώπου. Ή έχει παρόμοια συσκευασία το δικό σου; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Παρόμοια συσκευασία, τη βάζω για ενυδατική (όχι για λόγους θεραπείας, απλά γιατί με το κάπνισμα αφυδατώνεται η επιδρεμίδα μου) και αν βάλεις λίγο σε ένα βαμβακάκι καθαρίζει απαλά τις σκιές/μολύβι των ματιών ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vintage

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Γεια σας δεν ηξερα που να το γραψω αυτο το θεμα γ αυτο και το εγραψα εδω!!ειμαι 19 χρονων και μεχρι πριν μερικες μερες δεν χρησιμοποιουσα καμια κρεμα τιποτα!!μεχρι που το ειπα σε μια φιλη μου αισθητικο και εμεινε με ανοιχτο το στομα που δεν χρησιμοποιουσα μια ενυδατικη...!πηρα μια ενυδατικη αλλα δεν ξερω ποια ειναι η καλητερη!εχετε να μου προτινετε καμια?επισης και μια αλλη ερωτηση στην ηλικεια μου βαζουμε μασκες προσωπου ή ειναι για μεγαλυτερες ηλικειες?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Γειά σου Vintage! Ούτε εγώ έβαζα τίποτα από κρέμες- παρότι και βάφομαι και χρησιμοποιώ προϊόντα ντεμακιγιαζ και γενικά δεν είναι ότι αφήνω το πρόσωπό μου στην ησυχία του. :redface: Αποφάσισα σε κάποια φάση να πάρω μία κρέμα, έτσι για να τη δοκιμάσω να δω πώς θα είναι- και πλέον τη βάζω σχεδόν ανελλιπώς... O κύριος λόγος που το θυμάμαι να τη βάλω (!!) είναι επειδή μου αρέσει η αίσθηση που έχει το δέρμα μου μετά την εφαρμογή της, καθώς και το άρωμά της. Είναι η ενυδατική του Κορρέ, το Ρόδι. Στην ουσία είναι ρυθμιστικό τζελ για την λιπαρότητα της επιδερμίδας και μου έχει κάνει μεγάλη διαφορά στην υφή. Δοκίμασέ τη αν θες, εγώ τη λατρεύω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vintage

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Γειά σου Vintage! Ούτε εγώ έβαζα τίποτα από κρέμες- παρότι και βάφομαι και χρησιμοποιώ προϊόντα ντεμακιγιαζ και γενικά δεν είναι ότι αφήνω το πρόσωπό μου στην ησυχία του. :redface: Αποφάσισα σε κάποια φάση να πάρω μία κρέμα, έτσι για να τη δοκιμάσω να δω πώς θα είναι- και πλέον τη βάζω σχεδόν ανελλιπώς... O κύριος λόγος που το θυμάμαι να τη βάλω (!!) είναι επειδή μου αρέσει η αίσθηση που έχει το δέρμα μου μετά την εφαρμογή της, καθώς και το άρωμά της. Είναι η ενυδατική του Κορρέ, το Ρόδι. Στην ουσία είναι ρυθμιστικό τζελ για την λιπαρότητα της επιδερμίδας και μου έχει κάνει μεγάλη διαφορά στην υφή. Δοκίμασέ τη αν θες, εγώ τη λατρεύω!

σε ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση που μου εδωσες!μου την ειπε και η αισθητικος του κορρε σαν πρωτη ενυδατικη!!εσυ εχεις χρησιμοποιησει ποτε μασκα προσωπου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
σε ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση που μου εδωσες!μου την ειπε και η αισθητικος του κορρε σαν πρωτη ενυδατικη!!εσυ εχεις χρησιμοποιησει ποτε μασκα προσωπου?

Όχι, μάσκα δεν έχω χρησιμοποιήσει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vintage

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
ok ευχαριστω!!

κατι αλλο να ρωτησω οι ψευτικες βλεφαριδες ειναι μιας μονο χρησης??και μετα τις πεταμε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Τις πεταμε πριν τις φορεσουμε :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vintage

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Τις πεταμε πριν τις φορεσουμε :X
τις πεταμε με το που τις αγορασουμε ή πριν οπου βρουμε στο μαγαζι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Eμένα πάλι οι ψεύτικες βλεφαρίδες δεν με χαλάνε...δίνουν μια διακριτική θεατρικότητα στο βλέμα! Φτάνει βέβαια να μην βάλεις τίποτα έξαλλες με πούλιες και στραςς -υπάρχουν μερικές, τρελό καρακιτσαριό! Και βέβαια, να τις κολλήσεις καλά γιατί αλλιώς κινδυνεύεις να αρχίσουν να μαδάνε και να γίνεις νούμερο...:whistle:. Αααα, και αφού τις βάλεις να τους κάνεις ένα πέρασμα με το ψαλιδάκι για να έχουν σωστή καμπύλη για το βλέμμα σου, αλλιώς δείχνουν πολύ fake.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vintage

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
ε ναι δεν λεμε να τις φοραμε καθε μερα!!!μια στις τοσες!!χα0χ0αχ0α0χ0α0 ε ναι αυτα με τις πουλιες ειναι για αποκριες !!και επισης δεν λεω τεραστιες!κανονικες λιγο μεγαλυτερες απο τις καθε μιας!ακουσα προσφατα πως οι περισσοτερες παρουσιαστριες στην tv βαζουν extensions στις βλεφαριδες !!ειλικρινα!σαν τα κανονικα extensions των μαλλιων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
sorry αλλά γιατί φρίκαρε η φίλη σου? μήπως ήθελε να σου πουλήσει κρέμα?
είσαι ΜΟΝΟ 19!! δεν είναι δα τραγικό να μη φοράς ενυδατική!!!!

έλεος παναγία μου με κάποιες απόψεις που είναι και απόλυτες
έφτασα 30 χρονών για να βάλω κρέμα
Και δεν λέω ότι αυτό που έκανα ήταν το σωστό, λέω όμως ότι αυτό που έκανα ήταν το σωστό για ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟ
Κάθε άνθρωπος έχει άλλες ανάγκες!
Αν με δεις, είμαι 38 ετών και σπάνια μου λένε ότι είμαι πάνω από 33-34
Δεν καταλαβαίνω τον πανικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vintage

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
ναι ουτε και εγω καταλαβα τον πανικο της!!τρομαξα!!τραβαγε τα μαλλια της !!και εγω ειπα δηλαδη ελεος πως κανεις ετσι..και δεν ειχε κανενα προβλημα το προσωπο μου ουτε σπυρακια ειχα βγαλει ποτε ουτε τπτ!!Αλλα η αληθεια ειναι οτι μου εμεινε.και ειπα μηπως για να μου το λεει ετσι αυτη και να εχει αυτην την αντιδραση λες και εκανα κατι πολυ κακο λες να πρεπει να παρω?!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
θα σου πω ποια είναι η γνώμη μου κι εσύ πράξε ανάλογα
Σε τόσο νεαρές ηλικίες, αν δεν έχεις συγκεκριμένο θέμα ξηροδερμίας ή λιπαρότητας ή ακμή ή κάτι τέλος πάντων, δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να επιβαρύνεις το δέρμα σου από τώρα
Αυτό που χρειάζεσαι είναι να πίνεις νερά και να τρως φρούτα (κάτι που ισχύει για όλους δλδ)
Αν δεν νιώθεις το δέρμα σου ξηρό ή να έχει ανάγκη από ενυδάτωση, μη το μαθαίνεις από τώρα να "ζητάει"

Το μόνο πράγμα που πραγματικά επιβάλλεται είναι η αντηλιακή κρέμα το καλοκαίρι αν πρόκειται να εκτεθεί το πρόσωπο σου στον ήλιο και απαγορεύεται η ηλιοθεραπεία με το πρόσωπο στον ήλιο
Το πρόσωπο μπορεί να πάρει χρώμα μαυρίσματος και στη σκιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vintage

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
σε ευχαριστω ετσι θα κανω αφου δεν εχω προβλημα ακομα!γιατι αν ειναι να παστωνομαι απο τωρα στα 40 και βαλε τι 8α πρεπει να κανω??!!!



οσον αφορα τον ηλιο δεν κανω ετσι κ αλλιως ηλιοθεραπεια πολυ γιατι μαυριζω αμεσως!

τωρα το solarium ειναι επικυνδινο για το δερμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ νομίζω πως η ενυδατική είναι απαραίτητη από μικρές ηλικίες. Ξεκίνησα να βάζω 1 πολύ ελαφριά στα 18 μου και η διαφορά ήταν μεγάλη (να τονίσω ότι ούτε σπυράκια είχα, ούτε πολύ λιπαρότητα, ούτε κουσούρι, αντίθετα η επιδερμίδα μου είχε πολύ καλή ποιότητα. Με την ενυδατική έγινε πιο απαλή και λαμπερή). Επίσης, προτιμώ να βάζω ενυδατική με αντηλιακά φίλτρα από σκέτο αντηλιακό, καθώς η ενυδατική έχει πιο ελαφριά υφή. Οι αντηλιακές κρέμες είναι παχύρευστες και πολλές φορές σε συνδυασμό με ιδρώτα το καλοκαίρι μου δημιουργούν σπυράκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eγώ πάντως ακόμα και τώρα υπάρχουν μέρες που δεν βάζω ενυδατική. Ματιών εννοείται πως είναι αστείο (αν και ανά διαστήματα μπορεί να βάλω για μερικές ημέρες). Μάσκες κάνω από μικρή, είχα παρατήρησει πως γυάλιζε πολύ το δέρμα μου μετά και μου άρεσε πολύ αυτό.

Οπότε για την ενυδατική θα συμφωνήσω απόλυτα με την Αναστασία. Μάλιστα αισθητικός μου είχε πει πως αν δεν "νιώθω" να βάλω ενυδατική, αυτό σημαίνει πως κάτι ξέρει το δέρμα μου και καλά κάνω και δεν βάζω επειδή πρέπει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
θα σου πω ποια είναι η γνώμη μου κι εσύ πράξε ανάλογα
Σε τόσο νεαρές ηλικίες, αν δεν έχεις συγκεκριμένο θέμα ξηροδερμίας ή λιπαρότητας ή ακμή ή κάτι τέλος πάντων, δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να επιβαρύνεις το δέρμα σου από τώρα
Αυτό που χρειάζεσαι είναι να πίνεις νερά και να τρως φρούτα (κάτι που ισχύει για όλους δλδ)
Αν δεν νιώθεις το δέρμα σου ξηρό ή να έχει ανάγκη από ενυδάτωση, μη το μαθαίνεις από τώρα να "ζητάει"

Το μόνο πράγμα που πραγματικά επιβάλλεται είναι η αντηλιακή κρέμα το καλοκαίρι αν πρόκειται να εκτεθεί το πρόσωπο σου στον ήλιο και απαγορεύεται η ηλιοθεραπεία με το πρόσωπο στον ήλιο
Το πρόσωπο μπορεί να πάρει χρώμα μαυρίσματος και στη σκιά

Δεν περιμενεις η επιδερμιδα σου να αφυδατωθει, να χασει την ελαστικοτητα της, να κανει ρυτιδες και μετα να αποφασισεις να την περιποιηθεις...Καταρχας απαξ και χρησιμοποιει καποιος προιοντα μακιγιαζ και ντεμακιγιαζ, η χρηση της ενυδατικης επιβαλλεται, οπως επισης εαν αφου καθαρισει το προσωπο του, νοιωσει εστω και ελαχιστα το δερμα του στεγνο ή οτι τον τραβαει.

Μια κρεμα αναλογα με τις αναγκες της εκαστοτε επιδερμιδας, σε καμμια περιπτωση δεν την επιβαρυνει και αυτη δεν ειναι δικη μου αποψη, αλλα οσων δερματολογων εχει τυχει μεχρι σημερα να επισκεφθω.

Και μια αλλη παρατηρηση...Πλεον η αντιλιακη κρεμα προσωπου επιβαλλεται οχι μονο το καλοκαιρι, αλλα κατα τη διαρκεια ολου του χρονου, καθοτι εχουμε ηλιοφανεια 8-9 μηνες το χρονο. Ειδικα τα λευκα δερματα που εχουν ταση για παναδες, θελουν ιδιαιτερη προσοχη.

"Αυτό που χρειάζεσαι είναι να πίνεις νερά και να τρως φρούτα (κάτι που ισχύει για όλους δλδ)"
Συμφωνω απολυτα με το παραπανω, οπως επισης καλο θα ηταν να προσεχουμε με τις κακες και ισως πολλες φορες απολαυστικες μας συνηθειες, οπως ειναι το τσιγαρο και το αλκοολ. Ειναι θανατος για την επιδερμιδα μας και οι συνεπειες γινονται ορατες μετα απο καποια χρονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Βοήθεια, ψάχνω ξεβαφτικό ματιών. Προτείνετε και αιτιολογήστε!

Το τελευταιο διαστημα χρησιμοποιω το:
, απο το οποιο ειμαι ιδιαιτερα ευχαριστημενη.
Ειναι για ματια και και καθε τυπο δερματος.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top