Tο πρώτο σας αυτοκίνητο

ΜΗΤΣΑΚΙ

Νεοφερμένος

Η ΜΗΤΣΑΚΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
πως αποκτήσατε το πρώτο σας αυτοκίνητο? δώρο για το πανεπιστήμιο απο γονεις? χρόνια αποταμίευση απο την προσωπική σας εργασια?η οτιδήποτε άλλο...ειναι παραλογο να θελει ένα παιδί αυτοκίνητο τη στιγμή που αν και δεν εχει δική του δουλεια το προσπαθει πολυ με σπουδες ωστε στο αμμεσο μελλον να μπορει να εχει δικα του χρηματα κ δουλεια?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Σεπτέμβρης 1999:
Resident Evil: "Θέλω αμάξι :baby:"
Γονείς R.E: "Καλά, πάρε δίπλωμα και βλέπουμε"

Αύγουστος 2001:
Resident Evil: "Πήρα δίπλωμα. Θέλω αμάξι :baby:"
Γονείς R.E: "Καλά, αν πάρεις το πτυχίο σου στην ώρα σου θα σου πάρουμε"

Ιούλιος 2004
Resident Evil: "Πήρα πτυχίο!!! :smartass::smartass::smartass::smartass::studying::clapup::clapup:"
... .... .....
(3 μέρες μετά)
Γονείς R.E: "Λοιπόν, ποιά μέρα θα πάμε να παραγγείλουμε το αυτοκίνητο?"
:clapup::clapup::clapup::clapup:

Όπως καταλαβαίνει ο αναγνώστης από τα παραπάνω το πρώτο μου (και μοναδικό ως τώρα :P) αυτοκίνητο ήταν το δώρο των γονιών μου για την απόκτηση του πτυχίου μου 4 χρόνια και 10 μήνες μέτα την είσοδό μου για πρώτη φορά στο ΕΜΠ :)


Κοιτάζοντας πίσω, ΔΕΝ νομίζω ότι "δικαιούμουν" αυτοκίνητο νωρίτερα από την ημέρα που το απόκτησα πάντως. Aka δεν βρίσκω λόγο να έχει ένας φοιτητής αυτοκίνητο οπωσδήποτε (παρόλο που δεν λέω ήταν μεγάλη διευκόλυνση που υπήρχαν άτομα από την Αθήνα στην παρέα και υπήρχαν-άρα- διαθέσιμα αυτοκίνητα :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Κι εγω περιπου οπως η Resident.(καλα βρε ζουρλό, ζηταγες αμαξι πριν παρεις διπλωμα ; :P:P ) Δε ζητησα βασικά ποτέ πριν παρω πτυχιο, και υπηρχαν και καποιες οικονομιες στην ακρη για το σκοπο αυτο.

Δεν θεωρω παραλογο να θελει ενα παιδι αυτοκινητο πριν δουλεψει/παρει πτυχιο, φυσιολογικο ειναι. Απλά πρεπει να ζυγιζει τις δυνατοτητες της οικογενειας, και τις πραγματικες του αναγκες για μια τετοια αγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Σπούδασα στην Αθήνα και έμενα μιάμιση ώρα μακριά από τη σχολή μου, με τα ΜΜΜ. Το αυτοκίνητο με βοήθησε να σώσω τουλάχιστον μία ώρα από τη ζωή μου κάθε μέρα. Πήρα το δίπλωμα με παρότρυνση του μπαμπά μου στα 18 μου και απέκτησα αμάξι την ίδια μέρα. Μεταχειρισμένο και μικρό, αλλά ό,τι έπρεπε για τις ανάγκες μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Το πρώτο μου αμάξι το αγόρασαν οι γονείς μου και ήταν μισό μισό με την αδερφή μου
(Εγώ το φουλάριζα και μετά έμενα από βενζίνη μέσα στην Β. Όλγας :mad::P)
Ενα μεταχειρισμένο Austin morris που αν δεν είχε τις σωστές στροφές ο κινητήρας, δεν άλλαζες ταχύτητα που να χτύπαγες τον πισινό σου στο ταβάνι :hehe:

Ήμουν 22 και η αδερφή μου 27
Είχαν την δυνατότητα και καλύτερο αμάξι να μας πάρουν και νωρίτερα
Θεωρώ όμως ότι δεν αρκεί να υπάρχει η δυνατότητα η οικονομική για να πάρουν οι γονείς το αμάξι στο παιδί. Πρέπει και το παιδί να έχει αποδείξει ότι έχει τη δυνατότητα να το συντηρεί και να είναι και εντάξει στις υποχρεώσεις του

Ενα αυτοκίνητο δεν είναι μόνο η αγορά του, δεν είναι μόνο δλδ οι δόσεις του
Είναι οι βενζίνες του, είναι τα σέρβις του, είναι τα τέλη κυκλοφορίας και η ασφάλεια του, είναι οι φθορές του όπως λάστιχα και άλλα...
Και αυτά να τα πληρώνουν οι γονείς? λίγο άδικο δεν είναι?
Γονείς είναι... όχι η γενική τράπεζα της Ελλάδος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΗΤΣΑΚΙ

Νεοφερμένος

Η ΜΗΤΣΑΚΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή:
Θεωρώ όμως ότι δεν αρκεί να υπάρχει η δυνατότητα η οικονομική για να πάρουν οι γονείς το αμάξι στο παιδί. Πρέπει και το παιδί να έχει αποδείξει ότι έχει τη δυνατότητα να το συντηρεί και να είναι και εντάξει στις υποχρεώσεις του

Ενα αυτοκίνητο δεν είναι μόνο η αγορά του, δεν είναι μόνο δλδ οι δόσεις του
Είναι οι βενζίνες του, είναι τα σέρβις του, είναι τα τέλη κυκλοφορίας και η ασφάλεια του, είναι οι φθορές του όπως λάστιχα και άλλα...
Και αυτά να τα πληρώνουν οι γονείς? λίγο άδικο δεν είναι?
Γονείς είναι... όχι η γενική τράπεζα της Ελλάδος

συμφωνω ως ενα σημειο,αλλά πιστευω πως ένα παιδί φαίνεται αν είναι ενταξει στις υποχρεώσεις του πριν να ειναι ετοιμο να καλύψει τα έξοδα ενός αυτοκινήτου...επισης τη στιγμη που υπαρχει το αμαξι στην οικογένεια θα χρησιμοποιειται κ απο όποιον το χρειαζεται γιατι αν π.χ.μου παρουν αμαξι γονεις μου κ τους λεω αυτο ειναι δικό μου, εκει ειναι θεατρο του παραλόγου άρα είναι τα έξοδα της οικογένειας.κ το ερώτημα είναι γιατι οι γονεις να μη βοηθήσουν το παιδι τους να ειναι πιο άνετο σε θεμα μετακίνησης κ χρόνου???εγώ τώρα πηγαινω στη σχολη μου που ειναι σχετικα κοντα ομως ασχολουμαι κ με κατι αλλο ,σε τελειως άλλη περιοχή, ασχετο με τη σχολη που ελπιζω κυρίως για επαγγελματική αποκατάσταση κ ειναι πολυ το τρεξιμο κ ολη μερα σε διαφορετικες περιοχες + εξωτερικές δουλεις κ ψωνια για το σπιτι.γιατι να μην υπαρχει μια αναγνωριση του ότι κατι κανω.:/: κ η αλήθεια για τα μμμ ειναι οτι ποτε δε μπορεις να εισαι σιγουρος για την ώρα είσαι τουλάχιστον ενα τεταρτο εξω απο το προγραμμα σου κ λίγο λέωκ αν υπαρξουν κ απεργιες χαθηκες!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όλα τα έξοδα του αυτοκινήτου ήταν μέρος του χαρτζιλικιού μου. Πήρα μία μικρή αύξηση όταν απέκτησα αμάξι, αλλά εγώ το πήγαινα για σέρβις, εγώ τις βενζίνες, εγώ όλα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΗΤΣΑΚΙ

Νεοφερμένος

Η ΜΗΤΣΑΚΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
αν φτάνει το χαρζτιλικι δεν το συζητώ!ειδικά για βενζίνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Επειδή και εγώ σε λίγο καιρό θα γίνω driver μάλλον, πόσο περίπου πάει το μαλλί για καύσιμα σε μετακινήσεις εντός πόλης- άντε και καμιά κοτνινή εκδρομή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω να πω για μηχανακι;...! :P
Λοιπον, μικρος ηθελα παντα αμαξι, σχεδιαζα τι αμαξι θα παρω, και αν και αλλαζα καθε 2 βδομαδες αυτοκινιτο επιλογης, ειμουν παντα σιγουρος οτι αυτο το αμαξι τελικα ειναι αυτο το οπιο θα παρω (μη δυνοντας συμασια στο οτι σε 4 και 5 χρονια αλλαζουν πολλα πραγματα στην αυτοκινιση)
Τωρα πλεων δεν ξερω αν θελω... Μολις κλεισω τα 18 πολυ πιθανων να βγαλω διπλωμα για να μπορω να περνω το αυτοκινιτο του πατερα μου η την κλουβα οποτε χρειαστει (για να κουβαλισω κατι, λογο βροχης η δεν ξερω και γω τι αλλο) η το αμαξι του ξαδερφου μου για καμια βολτα κλπ. Αλλα δικο μου αμαξι, οχι, στα 18 μου δεν βρησκω λογο να εχω... Θα εχω (ελπιζω) την μηχανουλα μου για της μετακινισεις μου, το να εχω και αμαξι ειναι και πλεονεξια, και πεταμενα λευτα, και περισσοτερο σε προβλημα θα με βαλει παρα θα μου λυσει τα χερια. Και εναν χρονο μετα, ως φοιτιτης, δεν ξερω καν που θα ειμαι και τι θα κανω, οποτε δεν μπορω να κρινω απο τωρα....

Στα δικυκλα τωρα, παντα ηθελα... Παντα το ζηταγα στο στυλ "Οταν γινω 16 θα μου παρεις μηχανακι ε;" Και παντα η απαντιση ητανε ναι, Τελικα στα 15 μου αρχισα το ψησιμο, και 2-3 μηνες μετα απεκτισα τον μπομπο μου. Μπορει να μην ειμουν καν σε ηλικια που να μπορω να βγαλω διπλωμα, αλλα ο πατερα μου ειχε εμπιστοσυνη στην ωριμοτιτα και την κριση μου (και προς το παρων τον επιβαιβεωνω).Βενζινες πληρωνω μονος μου, σερβισε κανω μαζι με τον πατερα μου και για φθορες και τα σχετικα πληρωνει ο πατερας μου. Αλλα φυσικα ανα πασα στιγμη, εχει το δικο του κλειδι, τον καβαλαει και παει οπου θελει. Και οχι επειδη αυτος βαζει τα λευτα, απλος δεν πιστευω οτι υπαρχει καπιος λογος να ενοχλουμε που παει ο μπαμπας μου βολτα με το μηχανακι μου επειδη γουσταρει, η επειδη δεν τον βολευει να παει με την μηχανη του η επειδη η μηχανη του εχει παθει κατι.
Τωρα, λιγους μηνες πριν τα 18, εχω αρχισει να σκευτομαι τι μηχανη θα παρω στα 18 μου,αυτην την φορα με διπλωμα. Δεν εχουμε συζιτισει ιδιετερα για αυτο με τον πατερα μου, ξερει οτι ειμαι αναμεσα σε καπια μοντελα και δεν μου εκοψε ποτε τα φτερα. Εχω αλλωστε καπια λευτα τα οπια δεν εχω καμια αντιριση να χρησιμοποιηθουν για την αγορα μιας μηχανης σε περιπτωση που το προβλημα ειναι η αγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Fiat panda 750 fire mod.1992

Πρώτη αγάπη και παντοτινή.

Πλέον πάλιωσε πολύ και πουλήθηκε. :(


πς: το αγαπούσα το σαράβαλο και ας ήταν ενάντια στην όλη ιδέα της συνθήκης του Κιότο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΗΤΣΑΚΙ

Νεοφερμένος

Η ΜΗΤΣΑΚΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dark_kronos:
Τωρα πλεων δεν ξερω αν θελω... Μολις κλεισω τα 18 πολυ πιθανων να βγαλω διπλωμα για να μπορω να περνω το αυτοκινιτο του πατερα μου η την κλουβα οποτε χρειαστει (για να κουβαλισω κατι, λογο βροχης η δεν ξερω και γω τι αλλο) η το αμαξι του ξαδερφου μου για καμια βολτα κλπ. Αλλα δικο μου αμαξι, οχι, στα 18 μου δεν βρησκω λογο να εχω... Θα εχω (ελπιζω) την μηχανουλα μου για της μετακινισεις μου, το να εχω και αμαξι ειναι και πλεονεξια, και πεταμενα λευτα, και περισσοτερο σε προβλημα θα με βαλει παρα θα μου λυσει τα χερια. Και εναν χρονο μετα, ως φοιτιτης, δεν ξερω καν που θα ειμαι και τι θα κανω, οποτε δεν μπορω να κρινω απο τωρα....

αν εχεις τροπο μετακίνησης κ εχεις τοσες εναλακτικες πραγματικά ειναι πλεονεξια ενα δικο σου αμαξι. εγω μιλαω κυριω για περιπτωση που δεν υπαρχουν οι επιλογες ενω υπαρχει στενοτητα χρονου κ πολλη κουραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Με εμένα συνέβη ακριβώς όπως και με το Γιδάκι. Μένω στην ουσία ένα τεταρτάκι μακριά από τη σχολή, και έκανα διαδρομή τουλάχιστον 45 λεπτά να πάω και 45 να γυρίσω. :S Σε κίνηση είχα φτάσει και τη μιάμιση ώρα, ειδικά αφού αργούσαν λεωφορεία, στο μετρό έκαναν απεργία, είχε τόσο κόσμο που έπρεπε να περιμένω το επόμενο 242 (πικραμένο λεωφορείο που εξυπηρετεί τα 2/3 του ΕΜΠ) και έχανα το μάθημα- γενικά γινόταν ένας πανικός. Η συνήθης διαδρομή προς τη σχολή ήταν να κατέβω Αμπελοκήπους ή Πανόρμου με λεωφορείο, για να ξανανέβω Κατεχάκη με μετρό και από κει να πάρω λεωφορείο να πάω στη σχολή. :worry: Μέσω Λαμίας δηλαδή, και κάποια στιγμή έφτανα... Και πάλι το ίδιο για να γυρίσω σπίτι- βρέξει χιονίσει. :S

Πρόπερσι το Δεκέμβρη πήρα το δίπλωμα και πριν λίγους μήνες, το Σεπτέμβρη του '08 μου έδωσε η μητέρα μου το παλιό της τουτούδι, το οποίο με έχει εξυπηρετήσει παρα πολύ, γιατί το ήθελα γι αυτό το λόγο και μόνο. (Δε μπορούσα να παίρνω της μαμάς γιατί κάπως έπρεπε κι εκείνη να πάει στη δουλειά της :p)
Για τις λοιπές μετακινήσεις μου όμως, είτε προς τα πάνω είτε προς κέντρο, πάντα χρησιμοποιώ τα ΜΜΜ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παντως το 1ο που οδηγησα ηταν ενα Toyota Starlet του....δε θυμαμαι 80κατι. Ακομα το εχουμε και δε λεει να χαλασει το ρημαδι ! Και ειναι και πισωκινητο και εχει πλακα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Να πω και εγώ για το πρώτο μηχανοκίνητο που απέκτησα, ένα παπάκι (δεν κάνει πα-πα ρεμπ :P).

Ήταν καλοκαίρι και έκανα εντατικά μαθήματα φροντιστηρίου στα Γερμανικά, για να δώσω στο τέλος του καλοκαιριού το πρώτο πτυχίο. Μέχρι τότε αδιαφορούσα πλήρως και σε όλα τα δοκιμαστικά που είχαμε δώσει δεν φαινόταν να το παίρνω.

Οπότε ο πατέρας μου έκανε κάτι το οποίο δεν συνηθίζει και το οποίο έχει μετανιώσει έκτοτε. Μου υποσχέθηκε ότι αν πάρω το πτυχίο θα μου πάρει μηχανάκι. Είναι να μη μου δώσεις κίνητρα εμένα. Το πήρα και μάλιστα με διαφορά από τη βάση (μην περιμένετε όμως και πολλά), όπως πήρα και το μηχανάκι. Το ημερολόγιο έδειχνε '98 νομίζω... :D


Δίπλωμα αυτοκινήτου άργησα να αποκτήσω, αν δεν κάνω λάθος ήταν στο 4ο έτος. Ακόμα δεν έχω δικό μου αυτοκίνητο, αλλά το πρώτο που οδήγησα ήταν το αγαπημένο μου Peugeot 206 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Δε ψοφάνε αυτά λόρυ!

Καμία σχέση με τα σημερινά δηλαδή.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
fandago, γιατι το μετανιωσε που σου πηρε μηχανακι ; εισαι γκαζακιας ;

borat , εχουμε και ενα του 94 καπου εκει...κι αυτο μια χαρα!

Πιο τελευταια δε ξερω τι κανουνε, αλλά διαβασα πως τα τελευταια 6-7 χρονια, σε αξιοπιστια, η 1η και 2η θεση ανηκει σε Toyota και Mazda ισαξια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
fandago, γιατι το μετανιωσε που σου πηρε μηχανακι ; εισαι γκαζακιας ;
Όχι αλλά κάθε φορά που το οδηγούσα ήταν με το άγχος. Τώρα θέλει να το πάρει και η μικρή αδερφή και ζορίζεται να της αντισταθεί ενώ υπάρχει ήδη το μηχανάκι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Χμ...εγώ απέκτησα αμάξι στα 24. Βασικά "κληρονόμησα" το παλιό αμάξι του μπαμπά μου όταν εκείνος αποφάσισε να πάρει καινούργιο, ένα peugeot 309 15ετίας, το οποίο άντεξε στα χέρια μου 2 χρόνια! (Ηταν παλιό δεν έφταιγα εγώ!:P). Για το αμάξι αυτό πλήρωνα μόνη μου τις βενζίνες, αλλά σηματα-ασφαλειες-σερβις μου τα πλήρωναν οι γονείς μου. :redface:Το δε 2ο αμάξι μου ήταν πάλι ένα μεταχειρισμένο της αδερφής του τοτε φίλου μου-νυν άντρα μου! Ε περσι επιτελους δεήσαμε να αγοράσουμε ένα κανουργιο και ησυχάσαμε.
Πάντως ποτέ δεν ειχα την "απαίτηση" να μου πάρουν αυτοκίνητο οι γονείς μου. Βεβαια χρειαζόμουν γύρω στα 25 λεπτά από το σπίτι στο πανεπιστημιο, έμενα σε περιοχή με καλές συγκοινωνίες (τρένο και λεωφορεία προς το κέντρο), βγαιναμε συχνά στην περιοχή που μεναμε και όταν πηγαίναμε πιο μακρυά βολευόμασταν και με συγκοινωνίες-ταξι κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ίδια μάρκα με το κινητό μου.


Το παλιό του αδερφού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top