Τα επαγγέλματα των στεκιτών!

Τι επαγγέλεστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 180)
  • Τεχνολογικό επάγγελμα (πχ ηλεκτρολόγος, πληροφορικάριος, τεχνικός)

    Ψήφοι: 43 23.9%
  • Νομικά (πχ δικηγόρος, δικαστής)

    Ψήφοι: 5 2.8%
  • Χρηματοοικονομικά (πχ λογιστής)

    Ψήφοι: 8 4.4%
  • Καλλιτεχνικό επάγγελμα (πχ web designer, γραφίστας, αρχιτέκτονας, ζωγράφος, διακοσμητής)

    Ψήφοι: 22 12.2%
  • Χωρίς ειδίκευση (πχ σερβιτόρος, delivery, promotion, φυλλάδια)

    Ψήφοι: 4 2.2%
  • Επιχειρηματίας

    Ψήφοι: 5 2.8%
  • Μαθητής

    Ψήφοι: 24 13.3%
  • Ιατρικά - Παραιατρικά

    Ψήφοι: 19 10.6%
  • Τίποτα απολύτως

    Ψήφοι: 5 2.8%
  • Δεν ξέρω (!)/Δεν απαντώ (γιατί καλέ?)

    Ψήφοι: 1 0.6%
  • Γεωπονικά επαγγέλματα

    Ψήφοι: 2 1.1%
  • Media

    Ψήφοι: 3 1.7%
  • Ιδ. υπάλληλος γενικής φύσεως (πχ γραμματέας)

    Ψήφοι: 15 8.3%
  • Θετικες επιστήμες (πχ μαθηματικός, φυσικός)

    Ψήφοι: 9 5.0%
  • Θεωρητικές επιστήμες (πχ φιλόλογος, θεολόγος)

    Ψήφοι: 6 3.3%
  • Παιδαγωγικά (πχ νηπιαγωγός, δάσκαλος σε δημοτικό σχολείο)

    Ψήφοι: 9 5.0%

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από faithplus1:
Μετά τα πρώτα βάσανα του σχολείου, ελπίζω φέτος να τελειώσω και με τα δεύτερα και πολύ χειρότερα βάσανα του πανεπιστημίου (ιατρική στην Πάτρα).
Και μετά πάμε για το κυρίως πιάτο με αγροτικό, στρατό, ειδικότητες κτλ....
Ακούς Dare Devil?

Αμέ!Αντε και σου εύχομαι σε καμια δεκαετία να διοριστιες σε κανενα νοσοκομείο!!!(σε πλήγωσα ε??):P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos:
λοιπόν για να σου πω πως ειναι και να καταλάβεις... αμα θες να βγάλεις τη σχολη σε κανονικό διάστημα χρονου (4-6 χρονια) πρέπει εαν οχι να καταπιεστείς τουλάχιστον να έχεις καπχιο πρόγραμμα...

το καλό είναι οτι το πρόγραμμα εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό απο εσένα...
το κακό είναι οτι το πρόγραμμα εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό απο εσένα...


έτσι είναι ακριβώς;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Μαθητής γυμνασίου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να γίνω μηχανικός αεροσκαφών αν και χρειάζεται πολύ διάβασμα.:P


EDIT:Το μέλλον έπρεπε να το γράψω με δύο λ αλλά δεν πειράζει.
Ποιο επάγγελμα θα θέλατε να ασκήσετε στο μέλλον η πιο ασκείτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εγώ δεν ξέρω ακόμα μάλλον αστροφυσικός.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω θελω να γινω ιπταμενος της πολεμικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Κάποτε ήθελα να γίνω γιατρός...
Μετά πέρασα στο φυσικό και είπα ας γίνω πυρηνικός φυσικός...
Μετά είδα τη γλύκα των μαθημάτων και λέω θα γίνω καθηγήτρια φυσικής...
Τώρα πια δεν ξέρω... Πολλές φορές σκέπτομαι οτι το πτυχίο μας μπορεί να μην το αξιοποιήσουμε ποτέ στη ζωή μας...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Θελω να γίνω Μηχανολογος-Ηλεκτρολογος αλλα η ειδικοτητα παιζεται.Η τεχνικος υπολογιστών ή τεχνικος καυστήρων.Μάλλον το δευτερο για να συνεχισω την δουλεια του πατέρα μου.Αν και θα ηθελα πολυ και ειναι το ονειρο μου να ειδικευτώ στους κινητηρες εσωτερικης καυσεως αλλα δεν εχει μελλον στην Ελλάδα.Σε κανενα συνεργειο θα καταληξω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οταν λες να ειδηκευτιες στους κινιτιρες εσωτερικης καυσης εσυ τι μελλον φανταζεσε (οχι το τι θα σου κατσει αλλα το τι θελεις).Θα μπορουσες να σπουδασεις και μετα να ανοιξεις ενα δικο σου καταστιμα το οπιο θα ειδικευετε στο να "μεταλασει" τους κινιτιρες σε κινιτιρες αποδοσεις. Δεν ξερω πως τα λενε τα αυτα τα μαγαζια. Εχουμε 2 εδω στην Ροδο παντος και πανε πολυ καλα, ολα τα ψωνια με τα φτιαγμενα πανε στο ενα και ολοι οι πορωμενοι με τα off-road τους για να τα κανουν εξαλα.Βεβαια αυτα ειναι σκεψεις, εσυ αποφασειζεις τι προτιμας.
Και εγω θα ηθελα κατι τετιο, αμα πχ μου λεγατε οτι ειχα ετοιμο συμβολεο με καπια εταιρια αυτοκινιτων για σχεδιαστης η κατι τετιο θα ετρεχα, αλλα δεν εχω μελλον, πολυ δυσκολα θα φτασω εκει, οποτε προτιμω αεροπωρος που ειναι εχω ελπιδες και μου αρεσει παραπολυ φυσικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Κοιτα να δεις..απ την μια μπορω να ειδικευτω σοτυς κινητηρες εσωτ. καυσεως και να πιασω μια δουλεια χωρις προοπτικες σιγουρα σε συνεργειο απο την αλλη μπορω να ειδικευτω στους καυστηρες να συνεχισω την επιχειρηση του πατερα μου που θα μου φερει κερδη λογο της πελατειας και να με βοηθησει ενας φιλος του ο οποιος ειναι υπευθηνος κατασκευης λέβητων σε ενα εργοστασιο να μπω σε αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Εγώ φυσική θέλω να σπουδάσω :)
Συγκεκριμένα αστροφυσική αλλά σκέφτομαι το βαθμό δυσκολίας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ούτε εγώ είχα υπολογίσει το βαθμό δυσκολίας όταν δήλωνα ημμυ.

































τώρα σκέφτομαι να γίνω ζιγκολό :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
merge με το υπάρχον θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Κάτι ιδιαίτερα μαθήματα σε παιδάκια κάνω, για χαρτζιλίκι, αφού δεν έχω τελειώσει τη σχολή μου ακόμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Dere-devil κανε οτι εσυ πιστευεις, παντος πραγματι θα ειναι πιο ευκολο να συνεχισεις την επιχειριση του πατερα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Dere-devil κανε οτι εσυ πιστευεις, παντος πραγματι θα ειναι πιο ευκολο να συνεχισεις την επιχειριση του πατερα σου

θα συμφωνήσω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xmavidis

Νεοφερμένος

Ο xmavidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Μαθητής για ένα τετράμηνο ακόμα!! :)
Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάω ΗΜΜΥ.
Αλλά δε θα με χαλούσε πληροφορική ή το φυσικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xmavidis

Νεοφερμένος

Ο xmavidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Αυτό νομίζω πρέπει να το διορθωθεί στο poll!!
"Θετικες επιθστήμες" :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από xmavidis:
Αυτό νομίζω πρέπει να το διορθωθεί στο poll!!
"Θετικες επιθστήμες" :)


Done!:D
Μπράβο παρατηρητικότητα!!!:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xmavidis

Νεοφερμένος

Ο xmavidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Το παθαίνω που και που! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top