Αμαρτία: Πώς πιστεύετε ότι κρίνει ο θεός;

simboy

Νεοφερμένος

Ο simboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
"ευτυχώς χρησιμοποιεί ένα πολύ μικρό ποσοστό των δυνατοτήτων του μυαλού του. "
Οσο γιαυτό ........... σίγουρα ..... :p ( χιούμορ )
Doo ρώτα τον αν το ρύζι που θα έχουν στον παράδεισο όπως πιστεύουν είναι basmati ( μη ρωτήσεις και σε σφάξει κακομοίρη μου ) :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από simboy:
...
Doo ρώτα τον αν το ρύζι που θα έχουν στον παράδεισο όπως πιστεύουν είναι basmati ( μη ρωτήσεις και σε σφάξει κακομοίρη μου ) :p

βρε, δεν εχουν αυτοι εδω προβλημα με το ρύζι...με το χοιρινό έχουν:P :P


και είναι "κακομοίρα μου" ... πολύ μπέρδεμα με τα φύλα σήμερα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ελεος ρε παιδια και οι μεν και οι δε!:mad:
"Ψυχολογικη αδυναμια" και καλα επειδη πιστευουμε ο ενας, "θα τιμωρηθουν οι απιστοι κτλ" ο αλλος.:confused:
Που το ξερει και ο πρωτος αν εγω ειμαι αψυχολογικα αδυναμος και πιστευω, ή για ποιον λογο στο φιναλε πιστευω.
Ουτε εχουμε παει για καφε μαζι, ουτε εχουμε συζητησει ουτε μπορεις να ξερεις εαν και τι εχω ζησει-εχω δει και πως με εχουν διαμορφωσει ολα αυτα.
Και απο τους αλλους, που το ξερουμε εαν υπαρχει κολαση ή παραδεισος, εαν και πως ειναι και ποιος παει μεσα.
Ειναι δυσκολο να γινει συζητηση χωρις μπηχτες,χωρις προσβολες και υπονουμενα;:/:
Μια παρεα ειμαστε.
Δεν εχουμε κατι να χωρισουμε.
Κι εγω σας λεω π.χ. τωρα οτι μετα θανατον κανεις δεν πληρωνει τιποτα.
Ο Θεος ειναι "φιλος" οχι τιμωρος.
Οτι μαμακια κανουμε σε αυτη την ρημαδοζωη θα πληρωθει.
Η οτι δεν υπαρχει παραδεισος ή κολαση.
Αλλα μεταθανατον ολοι εδω θα μεινουμε σαν πνευματα.
Και αναλογα με την συνηδηση μας (με οτι εχουμε πραξει δηλαδη) ειτε θα ειμαστε "ανησυχα" ειτε οχι.
Αυτα τα γραφω να διετε οτι θεωρειες για το μετα θανατον υπαρχουν πολλες.
Και ουτε η επιστημη ουτε η θρησκεια θα μπορεσει ποτε να μας δειξει-αποδειξει-κανει να καταλαβουμε τι υπαρχει πως και γιατι.
Μονο εμεις οι ιδιοι...αλλα οταν θα το δουμε δεν θα μπορουμε να το πουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simboy

Νεοφερμένος

Ο simboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Ελεος ρε παιδια και οι μεν και οι δε!:mad:
"Ψυχολογικη αδυναμια" και καλα επειδη πιστευουμε ο ενας, "θα τιμωρηθουν οι απιστοι κτλ" ο αλλος.:confused:
ε.

Μάριε μου συμφωνώ αλλά εγώ ουδέποτε ισχυρήστικα ότι θα τιμωρηθεί κανείς
Ισα ίσα που έχω δώσει και λινκ για τον πύρηνο ποταμό που δείχνει πως η δυτική νοοτροπία έκανε ένα Θεό να μοιάζει τιμωρός
Νομίζεις πως όλοι μου οι φίλοι πιστεύουν ? η πίστη είναι προσωπικό ζήτημα του καθενός αλοίμονο
Απλά όταν έχεις βιώσει στη ζωή σου πολλά πράγματα που σε πείθουν ότι υπάρχει δεν μπορείς να αφήσεις και τους άλλους να ισχυρίζονται το αντίθετο χωρίς να πεις τη δική σου γνώμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από simboy:
Μάριε μου συμφωνώ αλλά εγώ ουδέποτε ισχυρήστικα ότι θα τιμωρηθεί κανείς
Ισα ίσα που έχω δώσει και λινκ για τον πύρηνο ποταμό που δείχνει πως η δυτική νοοτροπία έκανε ένα Θεό να μοιάζει τιμωρός
Νομίζεις πως όλοι μου οι φίλοι πιστεύουν ? η πίστη είναι προσωπικό ζήτημα του καθενός αλοίμονο
Απλά όταν έχεις βιώσει στη ζωή σου πολλά πράγματα που σε πείθουν ότι υπάρχει δεν μπορείς να αφήσεις και τους άλλους να ισχυρίζονται το αντίθετο χωρίς να πεις τη δική σου γνώμη

Δεν μιλησα για εσενα φιλε simboy.:)
Απλως μιλησα γενικα και δρωμενος και απο αντιληψεις που εχω ακουσει και εκτος φορουμ για εναν Θεο τιμωρο κτλ κτλ, και μολις διαβασα και το αλλο που εγραψα, τα "ψιλοπηρα" (οχι με την εννοια την βαρια) να πω την αληθεια.
Οπως εγω δεν εχω μειωσει ουτε εμμεσα, ουτε αμεσα ουτε πλαγια ουτε καθετα καποιον που δεν πιστευει, ετσι κι εγω σε ορισμενες προτασεις τυπου "ψυχολογικη αδυναμια αντιδρω".
Ασχετως αν ειπωθηκε γενικα ή οχι.
Απλως θελω να υπαρχει σεβασμος αναμεσα στους συνομιλητες.
Τα παντα ξεκινουν απο εκει.
Αnyway, συμφωνω και με το τελευταιο σου post.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φωτηs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φωτηs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Λοιπον παιδεs για να κλεισουμε καποια στιγμη αυτο το θεμα θα πω το εξηs και ανοιξτε καλα τα ματια σαs και το μυαλο σαs. Oσοι ειναι αθεοι και αμφισβητουν την υπαρξη του θεου και δεν τηρουν το λογο του, στην μεταβαση τουs στην επομενη ζωη θα πεσει πολυ καρβουνο.Καρβουνο Ερινυεs και μια ζωη στην αιωνια κολαση.Το τραγικο ειναι οτι δεν θα μαs καταδικαση ο ιδιοs ο θεοs,θα μαs καταδικαση η ΙΔΙΑ μαs η συνειδηση δηλαδη ακομα χειροτερα. Γιατι ενα να ξερεται εκει που θα παμε δεν θα ειναι για χαβαλε η κατασταση οπωs εδω, εκει δικαιολογιεs του τυπου δεν ηξερα δεν ακουσα δεν περνανε, οτι εσπειρεs εδω σε αυτη την ζωη θα το θερισειs μετεπειτα εκει.Oσοι πιστεψουν πραγματικα στο θεο και τηρησουν το λογο του αs ετοιμαζονται για αιωνια ζωη για καλο παραδεισο(καθαρη συνειδηση).Αυτα και τελοs και οποιοs επιασε επιασε.Και κατι ακομα,δεκα πτυχια μαζι και ολοι την γνωση του κοσμου να εχειs ενα ποντο στο παραδεισο δεν κανει.Εδω και αν oποιοs επιασε επιασε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Κι αν στη ζωή μου είμαι ο καλύτερος άνθρωπος του κόσμου αλλά δεν πιστεύω στο χριστιανικό θεό; Κι αν γεννήθηκα στην προ Χριστού Ελλάδα ή στα μετά Χριστόν βάθη της Ασίας και δεν άκουσα ποτέ για Ιησού Χριστό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Λοιπον παιδεs για να κλεισουμε καποια στιγμη αυτο το θεμα θα πω το εξηs και ανοιξτε καλα τα ματια σαs και το μυαλο σαs. Oσοι ειναι αθεοι και αμφισβητουν την υπαρξη του θεου και δεν τηρουν το λογο του, στην μεταβαση τουs στην επομενη ζωη θα πεσει πολυ καρβουνο.Καρβουνο Ερινυεs και μια ζωη στην αιωνια κολαση.Το τραγικο ειναι οτι δεν θα μαs καταδικαση ο ιδιοs ο θεοs,θα μαs καταδικαση η ΙΔΙΑ μαs η συνειδηση δηλαδη ακομα χειροτερα. Γιατι ενα να ξερεται εκει που θα παμε δεν θα ειναι για χαβαλε η κατασταση οπωs εδω, εκει δικαιολογιεs του τυπου δεν ηξερα δεν ακουσα δεν περνανε, οτι εσπειρεs εδω σε αυτη την ζωη θα το θερισειs μετεπειτα εκει.Oσοι πιστεψουν πραγματικα στο θεο και τηρησουν το λογο του αs ετοιμαζονται για αιωνια ζωη για καλο παραδεισο(καθαρη συνειδηση).Αυτα και τελοs και οποιοs επιασε επιασε.Και κατι ακομα,δεκα πτυχια μαζι και ολοι την γνωση του κοσμου να εχειs ενα ποντο στο παραδεισο δεν κανει.Εδω και αν oποιοs επιασε επιασε.

Συμφωνώ και επαυξάνω.

Αν και προσωπικά πιστεύω ότι όλοι θα πάμε στην κόλαση, μερικοί όμως προσπαθούμε να προλάβουμε τις καλές θέσεις. Οι πρώτες θέσεις είναι και οι καλύτερες, έτσι μου έχουν πει

θα πεσει πολυ καρβουνο.

Όχι άλλο κάρβουνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Γενική σκέψη...

Σέβομαι τους ανθρώπους που πιστεύουν στο Θεό. Σέβομαι τους χριστιανούς, τους βουδιστές, τους ινδουιστές, τους (βάλτε θρησκεία της αρεσκείας σας).

Δεν έχω κανένα σεβασμό απέναντι στους σκοταδιστές και στους "θρησκευόμενους" καταστροφολάγνους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φωτηs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φωτηs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Κι αν στη ζωή μου είμαι ο καλύτερος άνθρωπος του κόσμου αλλά δεν πιστεύω στο χριστιανικό θεό; Κι αν γεννήθηκα στην προ Χριστού Ελλάδα ή στα μετά Χριστόν βάθη της Ασίας και δεν άκουσα ποτέ για Ιησού Χριστό;
Δεν δυναται να εχειs ακουση για εκεινον και να κανειs πωs δεν ακουσεs. Δεν δυναται να πιστευει εκεινοs σε εσενα και εσυ να μην πιστευειs σε εκεινον.Το να εισαι εναρετοs ανθρωποs ειναι πολυ καλο αλλα αυτο δεν φτανει. Ο κυριοs μαs θελει ολουs κοντα του και να πιστεψουμε σε αυτον,το εχει πραγματικα αναγκη, γιατι απο εμαs παιρνει δυναμη για να παλεψει εναντια στιs δυναμηs του σκοταδισμου και το εργο του πιστεψε με δεν ειναι ευκολο.Μια φορα τον εγκαταλειψαμε πανω στο σταυρο του μαρτυριου αs μην τον εγκαταλειψουμε και για δευτερη φορα. Και αν την πρωτη φορα δεν γνωριζαμε τωρα πλεον δεν δυναται να μην γνωριζουμε.Τελοs για εκεινουs που δεν ακουσαν για την χαρη του θα κριθουν συμφωνα με τιs πραξειs τουs και τον βιο τουs.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
στην μεταβαση τουs στην επομενη ζωη θα πεσει πολυ καρβουνο.Καρβουνο Ερινυεs και μια ζωη στην αιωνια κολαση.Το τραγικο ειναι οτι δεν θα μαs καταδικαση ο ιδιοs ο θεοs,θα μαs καταδικαση η ΙΔΙΑ μαs η συνειδηση δηλαδη ακομα χειροτερα.
[...]
και τηρησουν το λογο του
[...]
Πιστεύεις στην μετά θάνατον ζωή; Και αν ναι γιατί; Θέμα στο οποίο θα ήθελα να απαντήσεις:
Η μεταθανάτια ζωή
[...]
πραγματικά πιστεύεις ότι ο Θεός που αναφέρεις, μας έχει μιλήσει; Θέμα στο οποίο θα ήθελα επίσης να απαντήσεις:
Υπήρξε ο Ιησούς Χριστός;
Πάντως απ' ότι καταλαβαίνω, δεν τηρείς κατά γράμμα τον "λόγο" του Θεού που λες, γιατί αν δεν κάνω λάθος είπε να αγαπάμε τους συνανθρώπους μας και να μην τους αφήνουμε στην τύχη τους. Εσύ τώρα κατέχεις το μεγάλο μυστικό και αφήνεις εμάς τους αδαείς να "πιάνουμε ότι πιάνουμε". Γιατί δεν μας βοηθάς να πορευτούμε σωστά; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Oσοι ειναι αθεοι και αμφισβητουν την υπαρξη του θεου και δεν τηρουν το λογο του, στην μεταβαση τουs στην επομενη ζωη θα πεσει πολυ καρβουνο.Καρβουνο Ερινυεs και μια ζωη στην αιωνια κολαση.
Ε, αν είναι έτσι τότε πιστεύω στο Θεό.
Είμαι συμφεροντολόγα εγώ, όπως και πολλοί άλλοι απ'ότι φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από φωτης:
Δεν δυναται να εχειs ακουση για εκεινον και να κανειs πωs δεν ακουσεs. Δεν δυναται να πιστευει εκεινοs σε εσενα και εσυ να μην πιστευειs σε εκεινον.

Εντάξει... Με πείθεις...
Ας με πάρει ένα τηλέφωνο, και τα βρίσκουμε μετά.


----------------------------------------------------------------------


Oσοι ειναι αθεοι και αμφισβητουν την υπαρξη του θεου και δεν τηρουν το λογο του, στην μεταβαση τουs στην επομενη ζωη θα πεσει πολυ καρβουνο.Καρβουνο Ερινυεs και μια ζωη στην αιωνια κολαση.
Και εμείς, εν χορώ, θα τραγουδάμε...
"Κόλαση, έχει γίνει η Ζωή μου, κόλαση και φωτιά μες τη ψυχή μουυυυυ"

Πλάκα πλάκα, με άγχωσες. Ακου Ερινύες :worry: Νόμιζα όλες είχαν γίνει προστατευτικές θεότητες της μετά τα σχετικά γεγονότα με τον Ορέστη. Γυναίκες παιδί μου, αναξιόπιστες και αλλαξογνώμισσες.




Oσοι πιστεψουν πραγματικα στο θεο και τηρησουν το λογο του αs ετοιμαζονται για αιωνια ζωη για καλο παραδεισο(καθαρη συνειδηση).
Ο παράδεισος είναι η καλή συνείδηση;;;:worry:
Και η διαφημιστική μπροσούρα του Ιωάννη, για την χρυσή πόλη με τους 144 χιλ κατοίκους, ήταν απάτη;;; :/:

Ξεφτίλα ρε γμτ,
να δείς που το θα τσίμπησε το εν λόγω οικοπεδάκι κάνας Εφραίμ...




Και κατι ακομα,δεκα πτυχια μαζι και ολοι την γνωση του κοσμου να εχειs ενα ποντο στο παραδεισο δεν κανει
Κρίμα, και στο ματς Παράδεισος-Κόλαση προηγούνται οι φιλοξενούμενοι με 102-103
...θα το στέλναμε το ματσάκι στην παράταση, και θα το παίρναμε λόγω έδρας... :(


Μα ο καλός Θεούλης προτιμά τον Άγιο Κύριλλο από τον Ρεμπεσκέ,
βλέπεις εγώ δεν άκουσα φωνές του Θεού για να σκοτώσω την Υπατία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

steve74

Νεοφερμένος

Ο steve74 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
ο ΘΕΟΣ δεν ειναι οπωσ ο ανθρωποσ αλλα βλεπει την καρδια και επανελειμενα εχει σωσει κοσμο σε διαφορες καταστασεισ ΝΩΕ,ΛΩΤ,ΡΑΑΒ,ΔΑΝΙΗΛ,ΤΡΕΙΣ ΠΑΙΔΕΣ και αν θες εχει δειξη οτι ξερει να ελευθερωνει τον δικαιο απο τα χερια του πονηρου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
https://www.rense.com/general69/obj.htm

Religion has actually convinced people that there's an invisible man living in the sky who watches everything you do, every minute of every day. And the invisible man has a special list of ten things he does not want you to do. And if you do any of these ten things, he has a special place, full of fire and smoke and burning and torture and anguish, where he will send you to live and suffer and burn and choke and scream and cry forever and ever 'til the end of time!

But He loves you!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Ο παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός...
θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου...:redface:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φωτηs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φωτηs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Ο παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός...
θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου...:redface:


Προσεξε καλα τι ευχεσαι, αυτα καταγραφονται εκει επανω, στο λεω για να σε προφυλαξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Προσεξε καλα τι ευχεσαι, αυτα καταγραφονται εκει επανω, στο λεω για να σε προφυλαξω.
Βρίσκεσαι σε άμεση επικοινωνία μαζί τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φωτηs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φωτηs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Βρίσκεσαι σε άμεση επικοινωνία μαζί τους;
Οχι αλλα το πιστευω Ηρω μου, τιποτα δεν μενει αναπαντητο σε αυτην η στην αλλη ζωη, και οσο πιο γρηγορα το καταλαβουν καποιοι τοσο το καλυτερο για εκεινουs, εαν δεν θελουν να το καταλαβουν παλι προβλημα τουs.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loukassss

Νεοφερμένος

Ο loukassss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Ο Ιησους Χριστός παραδίδει στον κόσμο του τις σωτήριες εντολές Του και τις σφραγίζει με το Αίμα Του. Όποιος ακολουθήσει αυτην την πορεία θα βιώσει τη χαρά της ανέκφραστης παρουσίας Του, το φως της αληθινής γνώσης και της πεπληρωμένης ζωής. Όποιος αποφασίσει θεληματικά και εκούσια να στερηθεί αυτήν την ζωή τότε τρέφεται στο σκοτάδι, δηλαδή στην απουσία κοινωνίας με τον Θεό, επειδή ο Θεός δεν εκβιάζει σε κανέναν άνθρωπο την πίστη,την ελπίδα και την αγάπη στο Προσωπό Του. Συνέπεια της όποιας διαγωγής μας(και ας προσέξει ο καθένας τον ευατό του) θα είναι η μέλλουσα κρίση, την οποία θα προγευθούμε στην τωρινή ζωή και η οποία είναι συνώνημη όχι μόνο με την αγάπη και την επιείκεια του Θεού αλλα και με την θεία δικαιοσύνη Του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top