Τι ορίζετε ως...απιστία;

Iris_Didini

Νεοφερμένος

Η Iris_Didini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Για μένα απιστία είναι οποιαδήποτε κίνηση που δηλώνει ότι το έτερον ήμισυ έχει χάσει την πίστη του στη σχέση.
Αυτό μπορεί να σημαίνει ότι θα φλερτάρει με κάποια άλλη, θα σκεφτεί κάποια άλλη ή θα πάει με κάποια άλλη.
Βέβαια τα δύο πρώτα, αν ξέρεις καλά τον άλλον και είσαι σίγουρος για τα αισθήματά του πες πως τα συγχωρείς. Το τελευταίο όμως.. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Για μένα απιστία είναι να βγαίνει ραντεβού με άλλον,να βλέπει άλλον,ενώ έχει σχέση μαζί μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Απιστία για μένα είναι να θέλει μια άλλη, να τη φαντάζεται, να θέλει να τη βλέπει... ακόμα κι αν δεν της μιλήσει ποτέ. Και βέβαια όλα τα τυχόν... επακόλουθα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Tι θεωρω απιστια;
απλα τα πραγματα.Το ενω εχει σχεση μαζι μου να "χουρμαδιαζεται" με καποιον αλλο!
Ειτε αυτο ειναι το να περπατανε χερι χερι, ειτε το να μπαλαμουτιαζονται ειτε το να κανουν κι ερωτα.:mad:
Κι εγω πιστευω οτι ξεκιναει απο το μυαλο, αλλα εκεινη την στιγμηπου θα το ανακαλυπτα (φτου φτου μακρια απο εμας! :D )καθε αλλο που θα με ενδιεφερε εαν το εκανε επειδη ηταν μεθυσμενη ή επειδη εψαχνε κατι αλλο.
Και αυτο που λεγεται οτι εαν καποιος απατησει τον αλλο συνηθως φταινε και δυο ΔΕΝ ισχυει παντα και ειμαι κατηγορηματικος προσωπιακα σ'αυτο.
Αnyway, για να μην ξεφευγω απιστια για εμενα ισουτε με "προδοσια".
Και επειδη δεν το κανω γιατι το βρισκω ανανδρο (και ενω ειμαι εξωτερικο καλλιστα θα μπορουσα),ετσι κι εγω ειναι ισως το μονο που δεν μπορω να συγχωρεσω...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Αnyway, για να μην ξεφευγω απιστια για εμενα ισουτε με "προδοσια".
Και επειδη δεν το κανω γιατι το βρισκω ανανδρο (και ενω ειμαι εξωτερικο καλλιστα θα μπορουσα),ετσι κι εγω ειναι ισως το μονο που δεν μπορω να συγχωρεσω...:/:
Συμφωνώ απόλυτα και επαυξάνω,καθώς αν η κοπέλα μου κάνει οτιδήποτε έχει σχέση με απιστία,αυτομάτως καταλαβαίνω ότι δεν με σέβεται πρώτα εμένα και μετά τον ευατό της.
Χάνεται ο σεβασμός σε μία σχέση και μετά δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω το μυαλό σου,σαν να μην έχει γίνει τίποτα:/:
Εφόσον εγώ δίνω "αποκλειστικότητα" στην κοπέλα μου ως θηλυκό,απαιτώ και από την ίδια στάση από την πλευρά της.
Εννοείται πως δεν εννούμε τις όποιες φιλικές σχέσεις υπάρχουν με το άλλο φύλο,αλλά για όσες δεν έχουν ίχνος φιλικής προδιάθεσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
τώρα μάλλον θα με περάσετε για υστερική αλλά αλήθεια σας λέω δεν είμαι :redface:
λοιπόν.... για μένα η απιστία ξεκινάει από το... ΜΥΑΛΟ!

Για μένα είναι απιστία να φαντασιόνεται ο καλός μου την ώρα που με έχει βάλει κάτω άλλες... τώρα θα μου πεις και πως θα το μάθεις αυτο? ε δεν το μαθαίνεις απλά σας λέω τι πιστεύω...
Για μένα είναι απιστία να βγει ραντεβου με κάποια άλλη με ΠΡΟΘΕΣΗ να τη γνωρίσει για κάτι παραπάνω....
Είναι απιστία να βγει με τα φιλαρακια του και να ανταλλάξει τηλέφωνα... δλδ συγγνώμη αλλά όταν έχεις σχέση γιατί ανταλλάσεις τηλέφωνο σε ένα club... για να κάνεις νέες φίλες??? μη χε...
Για μένα είναι απιστία πολλά πράγματα... δλδ δεν θεωρώ ότι απιστία είναι μόνο όταν έχει φτάσει να δώσει το φιλί ή την αγκαλιά ή έχει κάνει σεξ... αλλά και όλη η διαδικασία μέχρι να φτάσει σε αυτά

υπερβολική ή όχι δεν ξέρω... έτσι σκέφτομαι όμως :redface:


συμφωνω απολυτα μαζι σου... χμμμ...μαλλον ειμαι κι εγω υστερικη???? :whistle: :whistle: :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Απιστία για μένα είναι να θέλει άλλη, να βλέπει άλλη (και όλα τα συνεπακόλουθα...) ενώ είναι μαζί μου.
Δεν θεωρώ πως υπάρχει απιστία στο μυαλό, εξάλου εκεί έγγυτε η δύναμη της σχέσης, στο να μην σε παρασύρουν οι σκέψεις σου για κάποιον άλλον (ανθρώπινο είναι κάποια στιγμή να σκεφτείς και κάποιον άλλο...:/:) και να απιστίσεις πραγματικά όχι γιατί έτσι πρέπει και είναι το σώστο να κάνεις, αλλά γιατί κατά βάθος δεν το θές πραγματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Εγώ πάντως δεν την θεωρώ απιστία, εκτός κι αν είναι πολύ ισχυρή δλδ ο άλλος όχι απλά την σκεφτει αλλά να την έχει ερωτευτει κανονικά και να τη σκέφτεται όλη μέρα (κι ας μην γίνει κάτι).

συμφωνώ κι εγώ με την προλαλήσασα..(πςςς!!:P)..εντάξει,μην παρανοήσουμε και τελείως..δεν υπάρχει καμία απολύτως περίπτωση να μην περάσει καποιος άλλος απ'το μυαλό κάποιου όσο διάστημα είναι μέσα σε μια σχέση, είτε αυτός είναι άντρας είτε είναι γυναίκα..αλλά αν σκέφτεσαι κάποιον άλλον διαρκώς,ακόμα κι όταν είσαι μαζί με τον-ην φίλο-η σου,είναι ένα είδος απάτης+μάλιστα γερό -κατά την ταπεινή μου γνώμη πάντα..!-...:whistle::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DirectX

Νεοφερμένος

Ο DirectX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Τι ορίζουμε ως απιστία; Χμ.. Επίκαιρο θέμα. . .

Λοιπόν: Το να σου λέει στης 19:00 πως σε αγαπάει και ύστερα, στης 21:00 να σε ρωτά αν σε πειράζει που πριν λίγο έστειλε μερικά SMS στο από 10ετίας γκόμενο της να δει πως είναι, μαζί με την υποσημείωση «Συγγνώμη! Δεν θα το ξανακάνω γιατί εσένα αγαπώ»» !!!
:mad17:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Απιστία γενικά ορίζετε όταν υπάρξει επαφη του έτερου ήμηση μου με κάποια άλλη, επαφή όταν λέμε ανταλαγή υγρών όπως το φιλί μέχρι ολοκλήρωση, αυτό είναι απιστία η οποία δεν συγχωρήτε απο μένα με τίποτα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

perseusath

Νεοφερμένος

Ο perseusath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ειναι απιστια το να εχεισ χωρισει μετα απο 8 χρονια και να κανει τον 2ο μηνα αλλη σχεση και μετα να γυρισει σε σενα?? υπαρχει η λεξη συγχωρεση? η δεν ειναι καν απιστια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
ειναι απιστια το να εχεισ χωρισει μετα απο 8 χρονια και να κανει τον 2ο μηνα αλλη σχεση και μετα να γυρισει σε σενα?? υπαρχει η λεξη συγχωρεση? η δεν ειναι καν απιστια?

Φαντάζομαι ότι το θέτεις από συναισθηματικής απόψεως, πως δηλαδή μπορεί μετά από 8 χρόνια να κάνει τόσο γρήγορα νέα σχέση .... Τυπικά δεν είναι απιστία, αφού έχει χωρίσει. Επίσης μετά από μακροχρόνιες σχέσεις, είναι πολύ πιθανό να συμβεί κάτι τέτοιο, μόνο και μόνο σαν αντίδραση και σαν προσπάθεια να ξεπεράσει την προηγούμενη κατάσταση. Το ότι γύρισε σημαίνει ότι κάτι δυνατό υπάρχει. Αν λοιπόν θες να είστε μαζί, δες το σαν crash test αυτό που περάσατε και βάλτο πίσω σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ειναι απιστια το να εχεισ χωρισει μετα απο 8 χρονια και να κανει τον 2ο μηνα αλλη σχεση και μετα να γυρισει σε σενα?? υπαρχει η λεξη συγχωρεση? η δεν ειναι καν απιστια?

λυπάμαι αλλά όσο κι αν πονάει τον άλλον, σε καμία περίπτωση δεν είναι απιστία
συγχώρεση?? για ποιο πράγμα?? δεν έχει κάνει καν κάτι άξιο συγχώρεσης! δεν έχει αμαρτήσει!

προδίδεις τον άλλον όταν βρίσκεσαι μέσα σε σχέση
όταν έχεις βγει, ακόμα και την επόμενη ώρα να πας με άλλον.... δεν υπάρχει απιστία

αν όμως εσύ νομίζεις ότι αυτή η πράξη ήταν ένδειξη μη πραγματικής αγάπης είναι άλλο θέμα
(που και σε αυτό διαφωνώ δλδ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

perseusath

Νεοφερμένος

Ο perseusath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
κακη επιρροη εχεις θα συμφωνησω μαζι σου γιατι μαλλον αυτο με συμφερει και μου δινει δυναμη. ειπες το πιο σωστο ομως, ισως αυτο να με φοβιζει για αν ποτε γυρισει, μηπως δειχνει ελλειψη αγαπης. μα πως μπορεις να το κανεις αυτο??? δε ξερω δε ξερω τι να πω.....ειμαι σε πολυ ασχημη ψυχολογικη κατασταση........ενα θα σας πω, πριν 8 χρονια ελεγα......δε θελω να κανω σχεση με αυτη τη κοπελα γιατι φοβαμαι μη ποτε μαλωσουμε και τη χασω........μεσα σε αυτα τα 8 χρονια η πορεια ηταν συνεχωσ ανοδικη στα συναισθηματα μου.......ισως να την επνιξε η αγαπη, η σιγουρια, ...βεβαια πνιξιμο χωρις πιεσεις, διακοπες χωρια, ο καθενας τους φιλους του, τις δικες του στιγμες, αντικειμενικα μια τελεια σχεση. πιστευεις θα γυρισει??? δε ξερω τι θελω, δε ξερω αν θα ειμια καλα η θα βοβαμαι για παντα μετα μη ξαναφυγει....δε ξερω τιποτα. πρεπει να ξεκαθαρισω μεσα μου για να μπορεσω να ορθοποδισω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
κακη επιρροη εχεις θα συμφωνησω μαζι σου γιατι μαλλον αυτο με συμφερει και μου δινει δυναμη. ειπες το πιο σωστο ομως, ισως αυτο να με φοβιζει για αν ποτε γυρισει, μηπως δειχνει ελλειψη αγαπης. μα πως μπορεις να το κανεις αυτο??? δε ξερω δε ξερω τι να πω.....ειμαι σε πολυ ασχημη ψυχολογικη κατασταση........ενα θα σας πω, πριν 8 χρονια ελεγα......δε θελω να κανω σχεση με αυτη τη κοπελα γιατι φοβαμαι μη ποτε μαλωσουμε και τη χασω........μεσα σε αυτα τα 8 χρονια η πορεια ηταν συνεχωσ ανοδικη στα συναισθηματα μου.......ισως να την επνιξε η αγαπη, η σιγουρια, ...βεβαια πνιξιμο χωρις πιεσεις, διακοπες χωρια, ο καθενας τους φιλους του, τις δικες του στιγμες, αντικειμενικα μια τελεια σχεση. πιστευεις θα γυρισει??? δε ξερω τι θελω, δε ξερω αν θα ειμια καλα η θα βοβαμαι για παντα μετα μη ξαναφυγει....δε ξερω τιποτα. πρεπει να ξεκαθαρισω μεσα μου για να μπορεσω να ορθοποδισω

Πνίξιμο μπορεί να αισθάνθηκε, γιατί ένοιωσε ότι θέλει να ζήσει και κάτι άλλο ή γιατί μπορεί να ένοιωσε ότι δεν θέλει να μείνει από αυτήν την ηλικία με τον ίδιο άνθρωπο .... δεν ξέρεις τι θεωρεί πνίξιμο ο άλλος! :)

Ο φόβος να ξαναφύγει ... είναι λίγο ανούσιος... Κανένας δεν μπορεί να σου διασφαλίσει ότι ο άλλος θα είναι για πάντα μαζί σου. Ούτε εσύ δεν μπορείς να το πεις για τον εαυτό σου. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Απιστια; Πρεπει πρώτα να υπάρχει πίστη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Απιστια; Πρεπει πρώτα να υπάρχει πίστη

Τι λες?!
Για την απιστια ομως δε μας "μιλησες".....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Ελλείψει πίστης, και με τους περισσότερους να είναι απιστοι ακόμη και όταν ορκίζονται αιώνια αγάπη, ποιος είναι ο άπιστος; Αυτός που δεν εμπιστεύεται τον ψεύτη (ή την ψεύτρα); Κι αν δεν εμπιστεύεσαι, δεν δεσμεύεσαι, οσο και άν υπόσχεσαι πιστη, στο ίδιο στυλ που το υπόσχεται και ο/η άλλος/η.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μηπως εισαι λιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγο απαισιοδοξος ; Κι εγω πιστευω οτι πολυς κοσμος ουτε εμπνεει εμπιστοσυνη, ουτε ειναι ειλικρινης, αλλά ενταξει, μην ειμαστε και απολυτοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ελλείψει πίστης, και με τους περισσότερους να είναι απιστοι ακόμη και όταν ορκίζονται αιώνια αγάπη, ποιος είναι ο άπιστος; Αυτός που δεν εμπιστεύεται τον ψεύτη (ή την ψεύτρα); Κι αν δεν εμπιστεύεσαι, δεν δεσμεύεσαι, οσο και άν υπόσχεσαι πιστη, στο ίδιο στυλ που το υπόσχεται και ο/η άλλος/η.

Σε εχασα....ξανθια γαρ....:redface:
Τι θες να πεις..?
Οτι ολοι ειναι απιστοι, ψευτες κ.ο.κ??????!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top