Σχολιασμός φθηνών laptops

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Η μαμά μου είναι απλά ευτυχισμένη που ξέρει να ανοίγει τα σχέδια και να τραβάει γραμμούλες. :P Κι ούτε καν ίσιες, όλα εγώ πρέπει να της τα σουλουπώνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αλλά επειδή δεν ξέρεις πότε θα ζαχαρώσει την πιό νέα Version του AutoCAD τα 3G μνήμη (για να μην πώ 4) είναι το minimum.

Tα 32-bit operating systems (όπως είναι τα συνήθη windows που χρησιμοποιούμε) δεν βλέπουν πάνω από ένα όριο μνήμης [3.1-3.5G? κάπου εκεί], οπότε βασικά, εκτός κι αν κάποιος έχει 64-Bit OS δεν υπάρχει λόγος να ξοδέψει χρήματα για πάνω από 3G μνήμη.

Άσχετο με το θέμα, just FYI.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Η μαμά μου είναι απλά ευτυχισμένη που ξέρει να ανοίγει τα σχέδια και να τραβάει γραμμούλες. :P Κι ούτε καν ίσιες, όλα εγώ πρέπει να της τα σουλουπώνω.
Τότε μιλάμε μόνο περί ορέξεως...και χρημάτων(μια και απ'όσο κατάλαβα έχεις και μετακόμιση):)

Edit:Res ευχαριστώ,δέν το ήξερα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Η μαμά μου όμως δε μετακομίζει. ;)
Δε θα της το πάρω δώρο ή κάτι τέτοιο, δεν ξέρω αν είπα κάτι λάθος.

Ευχαριστώ πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Η μαμά μου όμως δε μετακομίζει. ;)
Δε θα της το πάρω δώρο ή κάτι τέτοιο, δεν ξέρω αν είπα κάτι λάθος.

Ευχαριστώ πάντως!
Αυτό εννοώ.:)

View attachment 3999
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χεχε, εγώ μετακομίζω, ναι. Η μαμά μένει στο ίδιο που ήταν πάντα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Λοιπόν, μου έστειλαν μία προσφορά.
Σας λέει κάτι; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Laptop.jpg
    Laptop.jpg
    345.7 KB · Εμφανίσεις: 175

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,871 μηνύματα.
Λοιπόν, μου έστειλαν μία προσφορά.
Σας λέει κάτι; :redface:

Από αυτά θα χτύπαγα το 1ο, εαν το budget μου εκινείτο γύρω στα 800 ευρώ και με παρόμοιες ανάγκες.

Λόγοι; Καλύτερος/νεότερος επεξεργαστής. Καλύτερη κάρτα γραφικών με dedicated VRAM. Περισσότερη μνήμη (καλά μνήμη προσθέτεις και στα άλλα αν τα έπαιρνες) και φυσικά καλύτερη μέγιστη ανάλυση οθόνης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Λοιπόν, μου έστειλαν μία προσφορά.
Σας λέει κάτι; :redface:
Περιττό να σου πω βέβαια ότι πρέπει να βρίσεις κανονικά αυτούς που σου έκαναν την προσφορά (δεν είχα προσέξει ότι είναι χωρίς ΦΠΑ), γιατί το ίδιο laptop που αυτοί δίνουν στα 831? χωρίς ΦΠΑ (δηλαδή 989? με ΦΠΑ), το παίρνεις από άλλο κατάστημα στα 829? με ΦΠΑ δηλαδή 170? λιγότερο από την "προσφορά" τους. :mad:

Ελπίζω να σε πρόλαβα και να μην το παρήγγειλες ήδη :worry:

Όσο για την πρόταση για Mac, νομίζω ότι είναι ξεκάθαρο ότι αν μιλάμε για budget 800-1000? τα έχουμε αποκλείσει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Α! Καλέ...! Ούτε που το πρόσεξα. Γκρρρ... Θα το πω στον ντάντι, που έχει αναλάβει τα πάντα.

Γεια σου βρε σύντεκνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keupang

Νεοφερμένος

Ο keupang αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Πολύ βασικό κομμάτι στην αγορά σου πρέπει να παίξει η εγγύηση.

Εγώ έχω Acer (2) και θα ξαναπάρω Acer οταν χρειαστώ.

ΑΠο εκεί και πέρα πρόσεξε ότι η τρίχρονη εγγύηση που δίνει η ACER αφορά την ίδια την εταιρία και όχι τον προμηθευτή. Δηλαδή εάν χαλάσει το στέλνεις με δικά σου έξοδα ΙΤΑΛΙΑ για να στο φτιάξουν δωρεάν, θα καθυστερήσει σίγουρα και υπάρχει περίπτωση να χάσεις και δεδομένα. (ιδίως εάν εχεις σπασμένα έχεις πρόβλημα)

ΔΙάλεξε ένα μαγαζί που δίνει το ίδιο εγγύηση. Απο ότι ξέρω στην Ελλάδα καλές εγγύησεις για τρία χρόνια με κόστος μέχρι 200? δίνουν τα multirama Και το πλαίσιο. Λέγοντας καλή εγγύηση εννοώ.
Ερχονται και το πέρνουν οι ίδιοι.
Σου δίνουν άλλο για όσο καιρό κάνουν να το διορθώσουν
Σου αντιγράφουν τα αρχεία αυτοί (στο εφεδρικό)
Στο επιστρέφουν.

Εάν υπάρχει και κάποιο αλλο μαγαζί που δίνει τέτοια εγγύηση και το ξέρει κάποιος ας το γράψει για να ξέρουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
@keupang συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για την σημασία της εγγύηση. Ωστόσο την καλύτερη εγγύηση την παρέχει η Dell.
Στέλνει τεχνικός μετά από μια εργάσιμη μέρα (αν είσαι σε μεγάλη πόλη στην Ελλάδα ή του εξωτερικού, αλλιώς κάνουν 2-4 μέρες) και προσπαθεί να σου επιδιορθώσει το πρόβλημα επιτόπου. Δυο φορές που είχα πρόβλημα και τις δυο φορές το πρόβλημα διορθώθηκε στο χώρο μου παρόλο που την δεύτερη φορά αλλάχτηκε το εξωτερικό κάλυμμα.
(Η εγγύηση σε όλα τα laptops της Dell είναι 3 χρόνια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keupang

Νεοφερμένος

Ο keupang αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ενδιαφέρουσα πληροφορία και αυτή.
Απλά πρέπει να βεβαιωθεις οτι η παροχή αυτή την DELL ισχύει και στην πόλη που είσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Για όλες τις πόλεις της Ελλάδας και του εξωτερικού ισχύει, απλά σε κάποιες περιοχές ίσως να περιμένεις 2-4 ημέρες τον τεχνικό.

Τώρα για μια περιοχή 100 κατοίκων δεν ξέρω τι συμβαίνει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Helena009

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Δεν νομιζω να εχει γίνει κάποιο άλλο παρόμοιο θέμα.Σκέφτομαι να αγοράσω laptop αλλά επειδή ειμαι άσχετη σ'αυτά δεν ξέρω τι να διαλέξω.τι έχετε να μου προτείνετε?δεν θέλω κάτι πολύ περίπλοκο,αλλά θέλω να είναι οικονομικό κ καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
θελεις λαπτοπ ή νετμπουκ? αν δεν ξερεις τη διαφορα ψαξτω στο γκουγλη. Πλεον τα νετμπουκ ειναι ισαξια με τα λαπτοπ σε επιδοσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
θελεις λαπτοπ ή νετμπουκ? αν δεν ξερεις τη διαφορα ψαξτω στο γκουγλη. Πλεον τα νετμπουκ ειναι ισαξια με τα λαπτοπ σε επιδοσεις...

Πρώτον τα netbooks είναι φτιαγμένα κυρίως για businessman και έχουν τις βασικότερες προϋποθέσεις που μπορεί να έχει ένας υπολογιστής (όχι παιχνίδια κλπ-δεν τα σηκώνει). Το laptop είναι ένας φορητός desktop χωρίς δυνατότητα αναβάθμισης. Όμως όπως λέει και το ρητό: "Ό,τι πληρώνεις παίρνεις".
-----------------------------------------
Πληροφοριακά έχω το Acer Aspire 7720G.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
θελεις λαπτοπ ή νετμπουκ? αν δεν ξερεις τη διαφορα ψαξτω στο γκουγλη. Πλεον τα νετμπουκ ειναι ισαξια με τα λαπτοπ σε επιδοσεις...
Άι άι! Όχι!
Δεν μπορείς να συγκρίνεις τον Atom που έχουν σχεδόν όλα τα netbooks με τους C2D που έχουν τα laptops, είναι ΠΟΛΥ πιο αδύναμος.

Έλενα, πρέπει να πεις λίγο πιο συγκεκριμένα για τι δουλειά το θέλεις το laptop.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fdLP.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fdLP. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.906694

αυτος εδω μια χαρα θα εκανε την δουλεια του.Δεν τον βρησκο και πολυ ακριβο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
τα νετμποοκ κραταει η μπαταρια τους πρπ 4 φορες παραπανω κ χρησημοποιουνται για γραψιμο και σερφαρισμα. Στο λαπτοπ κανεις τα παντα κ μπορεις να το αναβαθμισεις!
Ψαξε στο utube εχω δει βιντεακια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top